Autor Wątek: Malowanie całego poloneza 6-latka  (Przeczytany 6565 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Malowanie całego poloneza 6-latka
« dnia: Marzec 03, 2006, 22:08:52 pm »

Micmarci

  • Gość
Mam poloneza 1.6 gsi 1999 (rejestracja 2000). Za porysowania po kolizji z krzakami PZU mi daje 1000, a facet z lakierni powiedział że jak mu dopłacę 1700 to pomaluje mi cały samochód, żeby miał on jednakowy połysk i odcień. Lakier i farby podkładowe DUPONT - srebrny meatlik. Opłaca się?

Auto ma 53000 przebiegu i nie zamierzam go sprzedawać. Od nowo?ci mój i od pocż?tku stosowałem oleje syntetyczne mobil1 w skrzyni mo?cie i silniku. Nie wariowałem, mam Maksora i wkładkę filtru K&N, serwisuje go w ASO - gdzie kupiłem. Szef to kolega, także licz? mi niewiele. Moim zdaniem opłaca się go pomalować bo poldka zamierzam zatrzymać ze względu na bardzo wysok? warto?ć użytkow? w stosunku do ceny giełdowej. Liczę na rzeczowe opinię czy malować z dopłat?, czy tylko przód tak jak to PZU chce zapłacić. Komentarze typu "10-latka audika lub golfa se kup" nie interesuj? mnie. Cenie Wasze opinie i być może wyprowadzicie mnie z błędu.
Pozdrawiam

Malowanie całego poloneza 6-latka
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 03, 2006, 22:23:31 pm »

Russell

  • Gość
co jest, tylko ja na forum jestem?????        
Odpowiem Ci w ten sposób,   mi za 2500zł go?cie zrobili remont blacharski, przygotowanie do malowania i malowanie całego nadwozia (forda taunusa). I to nie po znajomo?ci. sprzedałem go z pół roku temu, a remont był w sumie 2 lata temu, niedawno go widziałem i jak narazie ani sladu rdzy czy odprysków. Postarali się musze przyznać. Wiec sam os?dz.

[ Dodano: 2006-03-03, 22:31 ]
a jakie? 3 miechy temu koledze bułgarskie złodziejaszki wywalili łomem dziure w drzwiach 3-letniej zafiry.dziadzo z okolic Malich k. Warszawy załatał i pomalował je za 300 zł tak ze sladu nie ma najmniejszego. A do tego juz gratisowo machn?ł pas przedni, bo odpryski od kamieni były.   Cos ten Twój lakiernik wysoko sie ceni.

Malowanie całego poloneza 6-latka
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 03, 2006, 22:31:46 pm »

Offline Van

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1714
  • Płeć: Mężczyzna
    • LANOS 00 1.4 16v
pełne lakierowanie to koszt od 1500 do 2000 mówię o lakierowaniu dobrym. ceny malowanego pojedyńczego elementu od 150-250zł
czy aż tak jest porysowany ze wymaga całkowitego malowania??
odcień można spokojnie dobrac i nie bedzie widać który robiony. czerwony do tej pory stoi pod blokiem,już z innym włascicielem i nadal pięknie wyglada i ruda go nie bierze. nikt nie powie które dzrzwi ma wymienione  :mrgreen:
pamiętaj ze jesli sknoca lakierowanie cało?ci po roku bedzie wygladał tragedia.
może opisz uszkodzenia lakieru. a jesli cało?c hmm to moze zmien mu kolorek. w końcu jaka? to możliwo?c.

Malowanie całego poloneza 6-latka
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 03, 2006, 22:33:56 pm »

Russell

  • Gość
matu?!!! 1500 za malowanie całego nadwozia!?!?! a ja myslałem ze duzo wydałem :twisted:

Malowanie całego poloneza 6-latka
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 03, 2006, 23:01:00 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
ciekawe ,czy to pelne malowanie ,czy po niemiecku  :mrgreen:  ,czyli blachy z wierzchu ,a pod tapicerka jak bylo tak jest
dobre to by bylo jak na ten sam kolor :D  ,na inny to troche glupio

w kazdym razie 2700pln to sporo za malowania ,podejrzewam wlasnie ,ze po niemiecku
jezeli masz jakies zadrapania lakieru na tyle ,czy bokach to mozesz malowac calego ,ale nie za ta cene
ale jezeli tylko przod ,to spokojnie moga dobrac odcien

masz srebrny ,czyli taki jak moj - farba idzie taka sama ,ale wazne zeby dobrze zgrac grubosc lakieru ,bo inaczej bedzie sie roznic pod katem - mam jedne drzwi malowane ,to sie mocniej blyszcza i pod katem widac roznice
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Malowanie całego poloneza 6-latka
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 03, 2006, 23:14:09 pm »

Godzill

  • Gość
no jezeli chodzi o malowanko to dobry gosc faktycznie bierze 1500 1700zł mi tyle facet powiedział z leczeniem pruchnicy w poldku   :roll:

Malowanie całego poloneza 6-latka
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 03, 2006, 23:51:03 pm »

maras

  • Gość
Przy metaliku nigdy kolor nie będzie identyczny, dlatego stosuje się co? takie jak cieniowanie na s?siaduj?ce elementy. To,że lakier inaczej wygl?da pod k?tem, niż patrz?c na wprost nazywane jest efektem flip-flop. W metaliku za ten efekt odpowiada grubo?ć ziaren. wiele razy zdarzało mi się,że lakier patrz?c na niego na wprost wygl?dał idealnie, a pod k?tem różnica odcieni była znaczna. podsumowuj?c, nie widzę sensu malowania całego zamochodu, chyba,że chcesz zmienić kolor. Na Twoim miejscu zrobił bym malowanie z cieniowaniem, ewentualnie reszte samochodu można pomalować bezbarwnym, bo fabryczny lakier na poldach jest strasznie chropowaty, co zmniejzsa jego połysk i do tego miękki. Po nałożeniu dodatkowej warstwy mozna go wypolerować na gładko

Malowanie całego poloneza 6-latka
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 04, 2006, 01:36:27 am »

Linek

  • Gość
Cytat: "Russellov"
co jest, tylko ja na forum jestem?????        
Odpowiem Ci w ten sposób,   mi za 2500zł go?cie zrobili remont blacharski, przygotowanie do malowania i malowanie całego nadwozia (forda taunusa). I to nie po znajomo?ci. sprzedałem go z pół roku temu, a remont był w sumie 2 lata temu, niedawno go widziałem i jak narazie ani sladu rdzy czy odprysków. Postarali się musze przyznać. Wiec sam os?dz.

[ Dodano: 2006-03-03, 22:31 ]
a jakie? 3 miechy temu koledze bułgarskie złodziejaszki wywalili łomem dziure w drzwiach 3-letniej zafiry.dziadzo z okolic Malich k. Warszawy załatał i pomalował je za 300 zł tak ze sladu nie ma najmniejszego. A do tego juz gratisowo machn?ł pas przedni, bo odpryski od kamieni były.   Cos ten Twój lakiernik wysoko sie ceni.


a masz namiar na tego dziadka z malich??

Malowanie całego poloneza 6-latka
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 05, 2006, 12:23:23 pm »

russell

  • Gość
da sie namierzyc jak naprawde chcesz

Malowanie całego poloneza 6-latka
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 05, 2006, 14:26:41 pm »

Offline Senn#1869

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1388
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez 1500C Rover 820Si MG ZS180
Tez bylbym zainteresowany :smile:
Były: C+1.4 K16 DOHC C1.6 K16 DOHC C+1.8 K16 DOHC Jest Polonez 1500C
Rover 820Si LPG
MG ZS180 PB
Renault Espace IV Pb

Malowanie całego poloneza 6-latka
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 06, 2006, 17:32:35 pm »

Marek Bydgoszcz

  • Gość
Na moje szkoda pieniędzy po malowaniu możesz sie wszystkiego spodziewać a co fabryka to fabryka ewentualnie jak kolega wyżej pisał całego klarem psikn?ć (zreszt? podejżewam że lakiernik tak wła?nie by zrobił a kasa jak za all)

Malowanie całego poloneza 6-latka
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 27, 2006, 20:15:36 pm »

Fistasz

  • Gość
podł?cze sie tu. Ile moze kosztowac pomalowanie całego poloneza przy wczesniejszym przygotowaniu go tzn. oklejenie i usuniecie tego co zbedne, pomalowanie podkladem i zmatowienie :?: bo jak widze cene 2500zl to sie trochę przerazam :eek:

Malowanie całego poloneza 6-latka
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 27, 2006, 20:28:51 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
ponizej 1500pln nie zejdziesz jezeli ma to byc zrobione jak nalezy
jezeli chodzi o twojego to mozesz sprobowac pomalowac wlasnym sumptem - wyjdzie cie 200pln jezeli masz kumpla ze sprezarka i pistoletem
do takich celow polecam farby renowacyjne ,nawet ladne kolorki mozna dobrac
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Malowanie całego poloneza 6-latka
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 27, 2006, 20:45:16 pm »

Cycu_E30

  • Gość
u mnie okolo 1000 u znajomego lakiernika  ;)

Malowanie całego poloneza 6-latka
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 27, 2006, 20:46:39 pm »

Fistasz

  • Gość
dobra dzieki, a teraz przygotowanie do malowania: oklejam to czego nie chce malowac, jesli maluje całosc to musze wyrzucic tez siedzenie nie?? i wszystkie wykładznimy wnetrza i tapicerki tak? a czy musze zdejmowac deske czy wystarczy j? dokładnie okleic??

Malowanie całego poloneza 6-latka
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 27, 2006, 20:50:33 pm »

Cycu_E30

  • Gość
Fistasz, ja jestem czlowiekiem ktory lubi miec wszystko jak nalezy, skad wiesz czy ci deski nie zapyli? ja jak bede sie zbierał do lakierowania (nie Kombi :P ) to wszystko ale to wsyzstko won z samochodu  :mrgreen:

Malowanie całego poloneza 6-latka
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 27, 2006, 20:52:59 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
a po co chcesz malowac wnetrze ?
jezeli chcesz pozbyc sie rdzy to podklad i pedzelek a na wierzch jakis specyfik bezzapachowy i tworzacy szczelna powloke
ladna farbke kladziesz na zewnatrz powierzchni (drzwi od srodka pojazdu ,klapa ,pod maska tez)
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Malowanie całego poloneza 6-latka
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 27, 2006, 20:59:21 pm »

Fistasz

  • Gość
kgb bo chce zmienic kolor i chce zeby było zrobione dobrze. Duzo jest roboty z wyjęciem deski?? bo tego najbardziej sie boje

Malowanie całego poloneza 6-latka
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 27, 2006, 21:09:32 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
wyciagnac deske to maly problem
mam nadzieje ze chociaz wiazki zostawisz ,bo pozniej sie nie polapiesz co do czego
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Malowanie całego poloneza 6-latka
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 27, 2006, 21:13:16 pm »

Fistasz

  • Gość
no wiazki zostawie  :D a jak z komora silnika?? bo głupio bedzie wygladac kiedy samochód bedzie niebieski a komora silnika biała