Autor Wątek: abimex szarpie zawsze jak deszcz pada  (Przeczytany 2595 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

abimex szarpie zawsze jak deszcz pada
« dnia: Sierpień 06, 2006, 15:03:58 pm »

Russell

  • Gość
No i jak w temacie.   Zawsze jak pada deszczyk a czasem jak jest wilgotno to glizda szarpie, dławi się i strzela.  Co poprawic?

abimex szarpie zawsze jak deszcz pada
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 06, 2006, 15:05:33 pm »

Kołcz_1906

  • Gość
być może że to cewki lub moduł zapłonowy

abimex szarpie zawsze jak deszcz pada
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 06, 2006, 15:14:07 pm »

Chomal#1856

  • Gość
albo przewody WN ewentualnie zwara na skutek wilgoci w altku...

abimex szarpie zawsze jak deszcz pada
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 06, 2006, 15:19:10 pm »

Russell

  • Gość
Cytat: "Chomal#1856"
albo przewody WN ewentualnie zwara na skutek wilgoci w altku...
------------   na bank nie

Tez stawiam na cewki lub moduł. tyle ze glizda tak sie zachowuje od kilku lat, ale dopiero dzi? się wku**iłem bo cał? noc padało i drogami płynie woda.

[ Dodano: 2006-08-06, 17:25 ]
no ta....    ale jak to teraz zabezpieczyć?

abimex szarpie zawsze jak deszcz pada
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 06, 2006, 17:43:48 pm »

Kołcz_1906

  • Gość
Sproboj przelozyc cewki z innego polda, pamietam ze w gaznikowce mialy tez problemy z odpalaniem jak bylo wilgotno i to byla wina cewki, wiec to akurat mi pryszlo do glowy, watpie zeby udalo Ci naprawic cewke, chyba tylko wymiana wchodzi w gre.

abimex szarpie zawsze jak deszcz pada
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 06, 2006, 21:07:27 pm »

Russell

  • Gość
?my się nie zrozumieli.  To nie jest walnięta cewka czy cu?. poprostu jako? dostaje się wilgoć. ja tego nie zamierzam wymieniac.  poprostu chce to zabezpieczyć. wd 40 i wazelinka?  :mrgreen:

[ Dodano: 2006-08-06, 21:07 ]
chociaż wd 40 do elektryki sie nie nada................

abimex szarpie zawsze jak deszcz pada
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 06, 2006, 21:10:55 pm »

RooS

  • Gość
ja tam od czasu do czasu pisikne wd 40 na moje przewody wn i zielony kabelek (niby ma wypierac wilgoc) bo jak troche popada to wogole nie moge zapalic ( uszkodzony mam zielony kabelek i na 99% to to) w sumei do groszowe sprawy ale nie umiem sie za to zabrac ;P

abimex szarpie zawsze jak deszcz pada
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 07, 2006, 20:10:10 pm »

Kołcz_1906

  • Gość
Zrozumielismy sie, ale mi chodzi ze jesli ma gdzies jakies mikro uszkodzenie i wilgoc sie dostaje to watpie zeby udalo Ci sie to zalepic, ale jesli uwazasz ze pomoze Ci WD i wazelina to ok, oby Ci to pomoglo, zebys nie musial wymieniac cewki ;)

abimex szarpie zawsze jak deszcz pada
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 07, 2006, 21:38:51 pm »

POLD_CAR

  • Gość
KOlego mily musze Cie zmartwic:((( Cewka:))w moim poldku to samo chory jak pada deszcz albo wilgoc icha prycha ....

abimex szarpie zawsze jak deszcz pada
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 08, 2006, 01:08:39 am »

Wydra707

  • Gość
Ja stawiam na przewody wysokiego napięcia albo izolację ich końcówek. Ile razy miałem ten problem w moim starym ga?nikowcu, okazywało się, że pękała gumowa osłonka końca przewodu WN - albo tam, gdzie wchodził do cewki, albo na rozdzielaczu.

A na wilgoć najlepsze jest systematyczne czyszczenie i natłuszczenie poł?czeń. Ja robię to odrobin? zwykłego smaru do łożysk i nie mam żadnych problemów z wilgoci? czy niekontaktowaniem (?niedzeniem) styków.

Pozdrawiam
Paweł

abimex szarpie zawsze jak deszcz pada
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 08, 2006, 07:58:59 am »

Piotrek_

  • Gość
a ja wczoraj wymienilem kopulke, przewody - lekka poprawa, chodzi rowno ale dalej sie dlawi. pozniej zaplon z 12 do 20 st i czyszczenie wielozaworu - znacznie lepiej, ale przytyka sie juz tylko po rozgrzaniu silnika do 90stC. dzisiaj szukam dalej jak aura pozwoli :roll:

abimex szarpie zawsze jak deszcz pada
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 08, 2006, 08:08:10 am »

RATMAN#1809

  • Gość
Mam to samo i szlag mnie już trafia - ale zazwyczaj pomaga wyczyszczenie okolic cewek (ja mam tam tak? pl?taninę że zawsze kupa syfu sie zbiera)

abimex szarpie zawsze jak deszcz pada
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 08, 2006, 11:53:09 am »

Tualatin

  • Gość
W moim Borewiczu 1,5 na ga?niku miałem rok temu co? podobnego, na zimno odpalił, ale potem pod sklepem motoryzacyjnym już nie. Okazało się że była pęknięta kopułka rozdzielacza, ale przewody też były już liche, więc wszystko wymieniłem i od razu odpalił, potem tylko pod domem ?wieczki zmieniłem na nowe. A innym razem, jak ?nieg mocno zacinał zim?, to silnik stracił kopa i na 1 gar nie palił - u już wtedy była ta je..na kopułka pęknięta...
Pozdrowionka...

P.S. Dzisiaj wilgotno jak cholera, pada od prawie tygodnia, ale pali bez wciskania gazu nawet, ale przewody zmieniam na wszelki wypadek co 6-8 mieciecy, ?wiece też:D:D

abimex szarpie zawsze jak deszcz pada
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 09, 2006, 10:48:49 am »

Grabek

  • Gość
U mnie to samo, jak wilgotono się zrobiło to ga?nie i co? go przydusi od czasu do czasu, ale to normalne w podlach i fiaciorach, nawet w tej ksi?żeczce "Usprawnienia Poloneza" poruszali ten temat  :smile:  pozdro!