Autor Wątek: Odpowietrzniki, klocki i inne - robię hamulce  (Przeczytany 3388 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odpowietrzniki, klocki i inne - robię hamulce
« dnia: Sierpień 21, 2006, 15:38:56 pm »

Arnold

  • Gość
Hej. Chcę wymienić wszystkie 4 odpowietrzniki i klocki z przodu. Ale w sklepie nie wiedz? jakie powinny być, bo w katalogu nie maj? Poloneza (jak zwykle - Polonez to nie samochód czy co???!!!). O ile tylny jeden mam, to przednich nie mam i nie bedę wykręcał raczej, bo zanim zamówi?, to samochód by musiał ze 2 dni stać. Czy ma kto? jaki? nr katalogowy albo co?? Nie wiem czy wymiary co? dadz?, bo np. 8 mm jest milion rodzajów, każdy ma inny kształt tego małego stożka itd.
Po drugie - klocki. Chciałem oryginalne Lucasy. Wszędzie s? tylko TRW Lucas. Podobno jest to teraz spółka. Kupiłem szczęki na tył, logo "TRW". Dałem 65 zł. W necie widziałem w zielonym pudełku Lucasa, cena 75 zł. Klocki przednie maj? już logo "Lucas", ale s? w tym samym pudełku, co szczęki TRW (czerwone z małymi zielonym logami "Lucas"). Kosztuj? 65 zł. Czy to jest ten prawdziwy "Lucas" czy nie?[/i]

Odpowietrzniki, klocki i inne - robię hamulce
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 22, 2006, 14:48:19 pm »

Cycu_E30

  • Gość
wyci?gam temat bo ta pipa nawet tematu nie potrafi zalozyc  :mrgreen: (joke)

autor tematu pilnie prosi o pomoc dlatego go wyci?głem  :)

Odpowietrzniki, klocki i inne - robię hamulce
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 22, 2006, 15:02:37 pm »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Zmień sklep skoro nie maj? czesci do poloneza. W sumie to nie wiem jak ci pomóc bo nie mam tak dokładnych danych.

Co do klocków to jak kupowałem dla siebie to miały hologram LUCASa i to uznałem za wystarczaj?co wiarygodne. KOloru pudełka nie pamiętam. Tak czy ianczej klocki maj? już 3 lata i jakie? 20kkm i nadal jest sporo miejsca do hamowania...

w szczękach mam fomary i też jako? toto hamuje. Ale w przyszło?ci kupię lucasa...

[ Dodano: 2006-08-22, 15:03 ]
A i jeszcze jedno. jak chcesz mieć super hample to kup sobie ferodo albo inne tego typu klocki. Zcieraj? się szybciej ale i działaj? lepiej. Sprawdzone na własnej skórze.
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odpowietrzniki, klocki i inne - robię hamulce
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 22, 2006, 15:21:57 pm »

Arnold

  • Gość
Mi wystarcz? takie hample jak miał kiedy go kupiłem i przez rok spokojnie je?dziłem, a potem się zaczęło chrzanić :? A o odpowietrznikach nikt nic nie wie? Często się łami??

CyCuszku, sam jeste? pipa :mrgreen:

Odpowietrzniki, klocki i inne - robię hamulce
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 22, 2006, 15:31:28 pm »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Ja tam nigdy nie miałem problemu z orpowietrznikami. Warunek to dobry klucz nasadowy 6-ciok?tny a nie jaki?tam oczkowy lub o zgrozo płaski. Jak zruszysz odpowietrznik to wtedy można się bawić czym? innym.
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odpowietrzniki, klocki i inne - robię hamulce
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 22, 2006, 17:02:56 pm »

Offline Marcin OBR

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 419
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu 1.4 16V GTi
A czy klocki Ferodo maj? też z tymi kabelkami :?:

Odpowietrzniki, klocki i inne - robię hamulce
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 22, 2006, 19:20:29 pm »

Michal

  • Gość
Jeżeli o przednie zaciski to szukaj w sklepach do fiata, Tipo LUKAS 58 mm, powinni wg tych danych znale?ć.

Odpowietrzniki, klocki i inne - robię hamulce
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 22, 2006, 19:48:13 pm »

Arnold

  • Gość
Michal, to do mnie było? Wiem, że z tyłu heble s? takie same jak w Volvo 420 albo 440. A z przodu nie wiem. W katalogu było co? takiego jak "POLMO" (niby marka samochodu), ale nie wiem czy to o Poloneza chodziło :?

Odpowietrzniki, klocki i inne - robię hamulce
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 22, 2006, 21:30:44 pm »

Michal

  • Gość
Do Ciebie  :)  Ja tak znalazłem czę?ci do zacisków przednich. Wiele hurtowni wychodzi z poloneza i można kupić szukaj?c w czę?ciach do innych aut. Niestety tarcze hamulcowe produkuje rzemioslo, natomiast do zacisków kupisz zestawy naprawcze (gumki, ?ruby, korki na odpowietrzniki) Lukasa, autofrena. Nie wiem jak z odpowietrznikami (jakie, który model), bo w sklepie pokazali mi cały katalog odpowietrzników i trzeba dopasowaćz oryginalnym. Chyba przesadziłem z rozmiarem tłoczka 48mm zamiast 58mm  :? a zestaw naprawczy zacisku przedniego: autofren D4205 wersja lukas 48mm.

Odpowietrzniki, klocki i inne - robię hamulce
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 23, 2006, 08:08:50 am »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Cytat: "Marcin 18#1908"
A czy klocki Ferodo maj? też z tymi kabelkami :?:

O ile mnie pamięć nie myli to tak...
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odpowietrzniki, klocki i inne - robię hamulce
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 23, 2006, 20:57:05 pm »

Arnold

  • Gość
Michal mnie poinformował, że na odpowietrznikach powinny być kapturki. Ja nie mam w żadnym, nawet jak kupowałem cały tylny cylinderek to nie było kapturka na odpowietrzniku. Wy też tak macie?

Odpowietrzniki, klocki i inne - robię hamulce
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 23, 2006, 21:10:20 pm »

Kołcz_1906

  • Gość
te kapturki sa dodawane do kazdego zestawu uszelek do zacisków

Odpowietrzniki, klocki i inne - robię hamulce
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 24, 2006, 00:50:19 am »

karol-1987

  • Gość
no odpowietrzniki byly rozne. bo maja rozne gwinty i jesli sie nie myle to rozne ciut stożki albo dlugosc, nie pamietam. z tego co wiem byly 2 typy. najlepiej jak masz sklep pod nosem i kolege ktory to z Toba robi.. odkrecasz jeden odpowietrznik, jedziesz od razu do sklepu, kupujesz wszystkie takie i heya dalej. ale z musisz wiedziec ze z odkreceniem odpowietrznikow moze nie byc tak rozowo...

Odpowietrzniki, klocki i inne - robię hamulce
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 24, 2006, 21:59:44 pm »

Czekerando

  • Gość
Klocki ferodo na przod (premier) moze i pasuja ale maja tylko 1 kabelek i ponad to maja inna wtyczke na czujnik :mad:
A poza tym to tarcze brembo tez nie pasuja na przod  :mad:
A pan z Inter Cars był taki pewien ze wszysko spasuje z fiata tipo.Heh
Ja jezdze na przodzie na tomexach i jestem happy. 8)