Autor Wątek: Opony  (Przeczytany 13570 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Opony
« dnia: Wrzesień 23, 2006, 10:58:20 am »

samul

  • Gość
Witam
Wczoraj byłem u mechanika wymienił łożysko z przodu, i po zdjęciu opony zauważył że na ?rodku opony, nie po bokach jest wybauszenie :shock:  :shock: na pozostałych kołach też się takie robi? :(  Jeżdzę na Dębica Passio 185/70 R13 chyba 86T, oponki maj? 5lat, bieżnik nie jest zdarty także można na nich spokojnie je?dzić, nie jeżdze zbyt dużo, nie przywaliłem nigdzie zreszt? jak mógłbym to zrobić 4oponami naraz, za dużo powietrza też nie miałem bo mechanik sprawdził :? a teraz czeka mnie kupno nowego kompletu opon i to jak najszybciej bo jak te jajka rozsadzi to może być nieciekawie zwłaszcza na ?liskiej lub oblodzonej drodze :? I st?d moje pytanie na jakich oponach je?dzicie firma/model/wymiary :?:

Opony
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 23, 2006, 11:04:54 am »

marcinmk2

  • Gość
ja jezdze na 205.13.70 Fulda na tyl polecam ale na przod to troszeczke za szerokie (komfort jazdy)

Opony
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 23, 2006, 11:27:09 am »

e_gregor

  • Gość
Kormoran Impulser 185/70R13 - maja juz swoje lata ale jeszcze żyj?
Pirelli Winter 185/70R13 - jeszcze starsze od letnich ale już by trzeba pomy?leć o zmianie bo guma stara i ?liska sie zrobiła

Opony
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 23, 2006, 12:47:18 pm »

mariusz wawa

  • Gość
Polecam Pirelli P3000 185/70 R13, ?wietnie odprowadzaj? wodę, bardzo dobrze trzymaj? się na zakrętach, dobrze zachowuj? się podczas hamowania.  Wcze?niej miałem dębicę, i fatalnie zachowywała się na mokrej nawierzchni - poza tym ok. Zdecydowanie odradzam wyroby firmy Dayton. Przez chwilę je?dziłem na D100, i w życiu takiego szajsu nie widziałem. Przyszepno?ć porównywalna z jazd? na łysych oponach po sniegu. Na mokrej nawierzchni nigdy nie wiedziałem, w któr? stronę poleci samochód, ale napewno nie prosto. No chyba, że do driftu, bo do tego były super :mrgreen:
Acha Pirelki, to miałem na my?li letnie. W firmowym mamy P3000 zimowe, i jako? nie zrobiły na mnie wrażenia po zmianie z Dębicy.

Opony
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 23, 2006, 13:10:38 pm »

Guciu1801

  • Gość
ja mam debice passio 165/80/13. Poki jedziesz prosto nie ma problemow. Przy zakretach ostrzejszych lubia sie zawijac. Ich zalety to: sa ciche, nie sciagaja, nie bija, sa waskie, przez co auto lzej sie prowadzi i mniej pali. Ale nie kupuj ich ;d

Opony
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 23, 2006, 13:33:44 pm »

Grabek

  • Gość
Uważaj bo to niebezpieczne jest, zrobił mi się taki bombel w trasie i tragedia, autem telepało jak cholera, pewnie jeszcze trochę a rozleciała by się oponka w drobny mak.

Opony
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 23, 2006, 14:04:20 pm »

samul

  • Gość
przez te bomble to strasznie autem rzucało i na kierownicy biło, ale ja jak zawsze trzymam się jej kurczowo także aż tak tego nie odczułem :P

Opony
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 23, 2006, 17:13:39 pm »

Defender

  • Gość
Ja jeżdżę na Michelin Pilot 195/50/15przód i 205/50/15tył. Trzyma się niesamowicie i super wygl?da.

Opony
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 23, 2006, 18:10:16 pm »

samul

  • Gość
na 15stkach je?dzisz?? :shock:  :shock: ja rozmawiałem z mechanikiem to powiedział że na przód tylko 13 bo 14 to już mog? haczyć o nadkola przy skrętach, no chyba że je?dzisz tylko na prostej  :roll:

Opony
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 23, 2006, 18:29:39 pm »

Fistasz

  • Gość
to czy bedziesz chaczyc o nadkola nie bedzie zalezec od tego ile opona ma cali 14 czy 13(oczywiscie nie mozna przesadzac i zakladac 17 :D ) tylko od profilu opony. Po przeciez w truckach s? 14 a nie mysle zeby mialy wieksze nadkola.

Opony
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 23, 2006, 18:53:15 pm »

Defender

  • Gość
Kolego nic nie haczy nawet na zakręcie z obci?żeniem. Nie ma szans. Szesnastki też by siadły lekko.

Opony
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 23, 2006, 19:50:51 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Mężczyzna
Omijajcie chińskie szajsy takie jak Goodrider. Zero przyczepno?ci. Hankook też s? do dupy.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Opony
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 23, 2006, 20:02:30 pm »

Offline Sterciu

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 482
Cytat: "mariusz wawa"
Polecam Pirelli P3000 185/70 R13, ?wietnie odprowadzaj? wodę, bardzo dobrze trzymaj? się na zakrętach, dobrze zachowuj? się podczas hamowania.  Wcze?niej miałem dębicę, i fatalnie zachowywała się na mokrej nawierzchni - poza tym ok. Zdecydowanie odradzam wyroby firmy Dayton. Przez chwilę je?dziłem na D100, i w życiu takiego szajsu nie widziałem. Przyszepno?ć porównywalna z jazd? na łysych oponach po sniegu. Na mokrej nawierzchni nigdy nie wiedziałem, w któr? stronę poleci samochód, ale napewno nie prosto. No chyba, że do driftu, bo do tego były super :mrgreen:
Acha Pirelki, to miałem na my?li letnie. W firmowym mamy P3000 zimowe, i jako? nie zrobiły na mnie wrażenia po zmianie z Dębicy.


z opon Dayton to polecam tylko i wył?cznie D210  :smile: lub D110 , D100 s? to opony z starym wzorem bieznika i s? faktycznie do d.... , Dayton jest robiony w tych samych fabrykach co BFGoodrich , Passio s? dobre tylko do przyczep kempingowych  :smile: z opon Pirelli to polecam tylko P5000 Drago ale s? drogie... bardzo drogie :) ja jezdze na Mabor`ach (z grupy Continentala) na nawierzchni mokrej oponki sie bardzo dobrze sprawuj? , porównywałem na dwóch takich samych autach , na jednych był Michały Pilot Sport a w drugim własnie te Mabory SportJet i duzo lepiej sie na mokrej nawierzchni zachowywały i lepiej sie drogi trzymały niz te Micheliny  :smile:
Pozdrowionka ;)
Kiedyś był 125p oraz dwa Plusy - rover i ohv.

Opony
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 23, 2006, 20:40:07 pm »

Gacek

  • Gość
ja mam passio 185/13 i musze powiedziec ze sa o dupe rozbic jak jest sucho to nawet da sie jezdzic ale to i tak przy braniu ostrzejszego zakretu zwija sie natomiast jak popada deszcz to boze uchowaj i nie ruszaj auta po wyrzniesz na pierwszym zakrecie albo przy pierwszym hamowaniu.tragedia nie polecam

Opony
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 23, 2006, 23:45:56 pm »

samul

  • Gość
a co s?dzicie o Dębica Navigator 2?? te całoroczne niby, bo tak całkiem całkiem wygl?daj? i opinie jak patrzyłem na necie nienajgorsze maj? :roll:

Opony
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 23, 2006, 23:59:58 pm »

Offline Sterciu

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 482
Cytat: "samul"
a co s?dzicie o Dębica Navigator 2?? te całoroczne niby, bo tak całkiem całkiem wygl?daj? i opinie jak patrzyłem na necie nienajgorsze maj? :roll:


moje zdanie jest takie , ze jak co? jest do wszystkiego to jest do d....

miałem Navigatory w poldku i po zmianie na letnie  Micheliny co prawda uzywki ale prawie nówki to porównania nie było , na mokrym jako? mogłem auto zatrzymac nie tak jak na Navigatorach ze slizgał sie , ogólnie byłem zadowolony z nich , w zimie jak przymrozek był to tylko zeby nie hamowac ostrzej bo po?lizg gwarantowany co na zimówkach bez problemu auto zatrzymywałem
Pozdrowionka ;)
Kiedyś był 125p oraz dwa Plusy - rover i ohv.

Opony
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 24, 2006, 14:55:51 pm »

vox+241

  • Gość
Kormoran Impulser 185/70R13

może kto? chce zimówki kupić bo mam 2 komplety Dębica Frigo

Opony
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 24, 2006, 15:02:14 pm »

santi86

  • Gość
Cytat: "vox#241"


może kto? chce zimówki kupić bo mam 2 komplety Dębica Frigo


jaki rozmiar, stan, cena??

Opony
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 24, 2006, 16:41:53 pm »

vox+241

  • Gość
myslałem ze s? 4 Frigo a jednak nie- ten co sprzedaje: 2x Dębica Frigo 185,70,13 - 5mm, 2x tyfoon euro-snow 175/70/13- 4mm

Opony
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 24, 2006, 19:08:44 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Mężczyzna
Navigatory 2 nie maj? nic wspólnego ze starymi ale fakt że uniwersalki s? dobre jak samochód
przejżdza 1 tys. km rocznie. A może jakie? Nokiany? Bardzo dobre opony.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E