Autor Wątek: coś wyje niby jak most ale inaczej  (Przeczytany 6373 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

coś wyje niby jak most ale inaczej
« dnia: Lipiec 05, 2007, 13:10:05 pm »

WKLIW

  • Gość
jadąc wczoraj do krakowa nagle zaczeło coś wyć dzwięk identyczny z tym jaki wydaje wyjący most tyle że sporo głośniejszy od przeciętnego mostu (mój nigdy nie wył)
i nie wyje toto jak most przy spuszczaniu nogi z gazu tylko odwrotnie przy jego dodawaiu
zaczyna gdzieś przy 60km/h i kończy przy 110km/h  gdzy puszcze noge z gazu też cichnie
co to może być ?? jakieś łożysko ??

coś wyje niby jak most ale inaczej
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 05, 2007, 14:30:25 pm »

Offline OLO

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1175
wydech?
Były:
PNC 1.6 GLE 95
PNC 1.6 DOHC 91
PNC 1.5 GLE 93 EVO 1
PNC 1.5 GLE 94 EVO 2
PNC 1.6 GLI 95 EVO 3
PNC 1.5 GLE 94 EVO 4
PNC 1.4 GLI 96 EVO 5
PNC 1.9 D 96 EVO 6
PNC 1.6 GSI 99 EVO 7

Karetka 1.6 GLI 97 EVO 8
PN 1.5 SLE 90 EVO 9

coś wyje niby jak most ale inaczej
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 05, 2007, 15:10:47 pm »

WKLIW

  • Gość
niee chyba nie wydech by tak nie jenczał pozatym jest prawie cały nowy :D a to taki odgłos jakby ktoś kota ze skóry obdzierał :D:D:D:D

coś wyje niby jak most ale inaczej
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 05, 2007, 16:40:31 pm »

Offline BARTEK1925

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 4230
  • Płeć: Mężczyzna
  • 000086
    • Laguna I kombi 1.8 + sekwencja 2000 r.
Kiedy wymieniałeś olej w moście?
Czy przypadkiem nie jest go za mało :?:
Paździoch 2.0 OHC ford 1990 r - 2003/2016 r. auto odjechało 14.05.2016 do nowego domu.
A codziennie granatowe Mondeo kombi MK1 1.6 + LPG - zwany też czołgiem-sprzedany wrzesień 2017
Obecnie: Laguna 2000 r. kombi 1.8 + sekwencja
             Berlingo 2008 r. I lift 1.6 + sekwencja

coś wyje niby jak most ale inaczej
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 05, 2007, 17:47:20 pm »

WKLIW

  • Gość
olej wymieniany jakies 60 kkm temu dzis profilaktycznie wymieniłem  i jest jakby deczko ciszej

coś wyje niby jak most ale inaczej
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 06, 2007, 12:32:51 pm »

Offline BARTEK1925

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 4230
  • Płeć: Mężczyzna
  • 000086
    • Laguna I kombi 1.8 + sekwencja 2000 r.
może to być też wina łożysk, u mnie obecnie wyje przy przyspieszaniu i są to łożyska, ale z przodu (tak wyszło przy sprawdzaniu i konsultacji z mechanikiem). Aha sprawdź, czy przypadkiem z tyłu (jak masz most na tarczach) nie wyjeżdża Ci półoś z jednej strony. Ja tak miałem i okazało się, że łożysko się skończyło, i szlag trafił pierścien oporowy :?
Paździoch 2.0 OHC ford 1990 r - 2003/2016 r. auto odjechało 14.05.2016 do nowego domu.
A codziennie granatowe Mondeo kombi MK1 1.6 + LPG - zwany też czołgiem-sprzedany wrzesień 2017
Obecnie: Laguna 2000 r. kombi 1.8 + sekwencja
             Berlingo 2008 r. I lift 1.6 + sekwencja

coś wyje niby jak most ale inaczej
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 06, 2007, 13:32:01 pm »

-Automatic-

  • Gość
jednakże może być to most
- zazębienie ma dwie strony : napędzaną i hamowaną - jedna ze stron może wyć a druga nie !

coś wyje niby jak most ale inaczej
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 06, 2007, 19:19:21 pm »

WKLIW

  • Gość
ale ten most nigdy nie wył no może minimalnie przy spuszczaniu z gazu ale to trzeba sie było wsłuchać żeby to usłyszeć (wiem wiem ze to prawie nie możliwe w podku)  a zaczeło wyć nagle jade jade i kurde nagłe łłłłłłiiiiiiiiii i wyje

coś wyje niby jak most ale inaczej
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 10, 2007, 13:53:26 pm »

Simon_Tuner

  • Gość
Mój brat też tak miał, chwalił się, że cichacza ma. Pojechał raz do Rzeszowa, na prostej niespodziewanie coś strzeliło z tyłu i zaczeło się wyycie.
Mój okazjonalnie wyje od 40km/h do 120 km/h powyżej jest jak nowy  Dodam że jest dźwięk jak F16   :mrgreen:

A tytuł tematu masz zaj....isty  :D     "coś wyje niby jak most ale inaczej" hasło wymiata  :mrgreen:  :D

coś wyje niby jak most ale inaczej
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 30, 2007, 14:38:41 pm »

Offline Mariusz#

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2283
  • Płeć: Mężczyzna
    • POLONEZ Atu+ 1.6 GSI
a czy to wyje napewno most? dżwięk może rozchodzić sie po całym aucie tak jak w przypadku łożyska półosi wybite 1 a słychać to zarówno w różnicowym jak i po 2 stronie mostu. może to wyje podpora wału.
Pan inżynier widzę, że lubi jeździć tym polonezem

coś wyje niby jak most ale inaczej
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 30, 2007, 15:39:46 pm »

ikwus

  • Gość
Dołączę się do tematu jak zlikwidować luz między zębny w moście????

coś wyje niby jak most ale inaczej
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 30, 2007, 15:43:44 pm »

tur-GSI

  • Gość
Cytat: "WKLIW#1874"
ale ten most nigdy nie wył no może minimalnie przy spuszczaniu z gazu ale to trzeba sie było wsłuchać żeby to usłyszeć (wiem wiem ze to prawie nie możliwe w podku)  a zaczeło wyć nagle jade jade i kurde nagłe łłłłłłiiiiiiiiii i wyje

ja tez miałem super cichy most,ale niestety nagle zaczął huczeć 0d 90km do 110 one tak maja jak zacznie to już nie umilknie

coś wyje niby jak most ale inaczej
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 30, 2007, 16:36:58 pm »

Offline Mariusz#

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2283
  • Płeć: Mężczyzna
    • POLONEZ Atu+ 1.6 GSI
luz między zębny ikwus daj sobie spokój z taką robotą tego nie zrobisz od tak sobie zlikwidować luz to i zlikwidujesz ale co ci to da jak spasujesz za mocno chodzi oczywiście o parę kół zębatych  przekładni głównej. Masz do dyspozycji 22 pierścienie o grubości 2,4 do 3,45 co 0,05 mm w przypadku wałka napędzającego i 51  od 6,60 do 7,50 co 0.02mm w przypadku koła zębatego  tak więc powodzenia.

A i rada dla kolegi wikliw(chyba dobrze napisałem) podnośnik polda za  most do góry 5 bieg i jazda będziesz wiedział czy to most czy co inne.
Pan inżynier widzę, że lubi jeździć tym polonezem

coś wyje niby jak most ale inaczej
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 30, 2007, 22:46:22 pm »

WKLIW

  • Gość
właśnie się zastanawiam czy to aby na 100% most bo wlazłem dziś pod niego patrze a tam podpora wąłu w stanie agonalnym wymienić ją i tak musze więc zobaczymy czy pomoże niedawnie zmieniałem łożyska na półosiach więc to nie ich wina :D:D

coś wyje niby jak most ale inaczej
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 30, 2007, 22:51:59 pm »

alex1916

  • Gość
Trochę OT, z cyklu dziwnych dźwięków. Dawno dawno temu, siostra kupiła szwagrowi (wówczas posiadaczowi tzw. Eleganta - Fiat 126EL, nie ELX dzięki czemu nie miał katalizatora ;) ) takiego śmiesznego kotka maskotkę, miauczącego po naciśnięciu łapki. Chciała go dać później, wrzuciła za przednie siedzenie, kotka ścisnęło, zaczął miauczeć. Szwagier pomyślał że złapał jakiegoś kotka po drodze i ten się gdzieś wkręcił (to się zdarza, miałem "przyjemność" wyciągać resztki kotka z krzyżaka w poprzednim poldku) i nic się nie odzywa. Przejechali kilka kilometrów zanim zapytał :D

coś wyje niby jak most ale inaczej
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 30, 2007, 23:29:15 pm »

Cycu_E30

  • Gość
ja raz kotka ze tak powiem puknołem  :mrgreen:
dostal w główke zderzakiem,i wpadl pod przednie a potem pod tylne koło ,co natychmiast nasuneło mi pewną mysl  :idea: "co jest ku...a?przeciez tutaj nigdy dziury nie bylo  :| "

coś wyje niby jak most ale inaczej
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 31, 2007, 07:43:22 am »

Offline Mariusz#

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2283
  • Płeć: Mężczyzna
    • POLONEZ Atu+ 1.6 GSI
odnośnie kotka
facet  na serwisie mówi że jak mocniej naciśnie tył opla to mu coś piszczy i jak jedzie to też z tyłu słychać że piszczy no to mechanik włazi pod samchód a drugi z nich dusi opla i rzeczywiście slchać pisk mechanior wkłada rekę pod zderzak koło tłumika i wyciaga kota z trudem
(gdzieś bydle wlazlo  bo pewnie poczuł ciepło od tłumika i podczas jazdy go buda przygniatała) fakt autentyczny sam widziałem bo w moim poldku w tym czasie zbieżność ustawiali:)
Pan inżynier widzę, że lubi jeździć tym polonezem

coś wyje niby jak most ale inaczej
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 31, 2007, 22:33:00 pm »

Simon_Tuner

  • Gość
Mariusz, super historyjki, muszę sobie w notatniku zapisać  :D  :D

coś wyje niby jak most ale inaczej
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 15, 2007, 23:22:36 pm »

WKLIW

  • Gość
a wracając do tematu to jestem po 2 dniowej walce z mostem. wybebeszyłem dziada i założyłem  cały mechanizm różnicowy + walek atakujący i wieniec  z innego mostu (miałem wąski most z bardo małym przebiegiem) i po żmuuuudnej zabawie w dobieranie podkładek dystansujących  doszedłęm do tego że jest cisza aż miło :D podopowiedzcie mi jakim najlepiej olejem to zalać ?? narazie wlałem hipol ale może warto coś innego tam wlać? myślałem nad czymś gestym bo tam przy 80km/h jak się dobrze wsłuchac to można jeszcze jakieś delikatniutkie wycie usłyszeć ale to trzeba chcieć słyszeć żeby zauważyć. I tylko wtedy słychac jak jest rozgrzany jak jest zimny olej w moście to cisze całkowita stąd ten pomysł z gęstym olejem....

coś wyje niby jak most ale inaczej
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 15, 2007, 23:30:17 pm »

Cycu_E30

  • Gość
ja mam zalany 85W/90 ze wzgledu tylko i wylacznie na to ze przez pewien krotki moment przy zarzuceniu autem dziala to jak szpera (dla ubogich hehe) :)