Autor Wątek: Krzywa kierownica  (Przeczytany 7519 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Krzywa kierownica
« dnia: Wrzesień 13, 2007, 12:53:02 pm »

mrobin

  • Gość
Ostatnio zauważyłem, że w moja kierownica podczas jazdy na wprost nie jest ustawiona prosto, tylko lekko skręcona. Polonez nigdy nie był bity a kierownica nigdy nie była ściągana. Co może być przyczyną takiej rzeczy??

Krzywa kierownica
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 13, 2007, 13:13:27 pm »

Offline MaciejFSO

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 281
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez 1.5LE '87 (2.0 DOHC)
Zmiana geometrii zawiesznia. Pojedz na geometrie to Ci sprawdza i ustawia.
Kazde auto jest najlepsze na swiecie pod warunkiem ze jest to auto z FSO!!!!!!!!! ;-)
2.0 DOHC, Łada brake system! :)
LPR - liga punk rocka

Krzywa kierownica
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 13, 2007, 15:03:33 pm »

Offline Maurer

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1410
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1,6 GLI '96 LPG
Nie wiem czemu ale mam tak samo:)

Krzywa kierownica
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 13, 2007, 15:20:42 pm »

Offline MaciejFSO

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 281
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez 1.5LE '87 (2.0 DOHC)
Trzeba po prostu pojechać na sprawdzenie geometrii.
Kazde auto jest najlepsze na swiecie pod warunkiem ze jest to auto z FSO!!!!!!!!! ;-)
2.0 DOHC, Łada brake system! :)
LPR - liga punk rocka

Krzywa kierownica
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 13, 2007, 15:32:25 pm »

marcij

  • Gość
Tez tak mialem , po ustawieniu geometri jest prawie idealnie.

Krzywa kierownica
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 13, 2007, 21:08:13 pm »

mrobin

  • Gość
Geometrię miałem ustawianą jakieś dwa miesiące temu, więc to raczej wykluczam, chyba że ktoś to źle zrobił.

Krzywa kierownica
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 13, 2007, 21:34:03 pm »

Offline MaciejFSO

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 281
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez 1.5LE '87 (2.0 DOHC)
Ale po ustawieniu stała prosto? No nic innego nie wymyślisz, jeżeli nie odkęcałeś kierownicy i nie zmieniałeś jej polożenia na wieloklinie, lub nie zmieniałeś drążków kierowniczych, to jest coś nie tak. Musisz wjechać na kanał lub wczołgać pod auto (polecam pierwszą opcję) i sprwadzić, czy nic nie jest pogięte, krzywione itp., itd. Jeśli tak to trzeba wymienić cześci i pojechać na sprwdzenie kątów. Jeśli nie, to i tak wizyta na geometrii Cię nie ominie. A powiedz masz luz na kierownicy? To tez może być przyczyną takiego ustawienia kierownicy.
Kazde auto jest najlepsze na swiecie pod warunkiem ze jest to auto z FSO!!!!!!!!! ;-)
2.0 DOHC, Łada brake system! :)
LPR - liga punk rocka

Krzywa kierownica
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 13, 2007, 22:04:30 pm »

mrobin

  • Gość
Luzów nie mam.
Dziś rozmawiałem z poprzednim właścicielem autka(moim ojcem) i z tego co on pamięta to zawsze ta kierownica tak była krzywo(on miał Poloneza od nowości). Jeździłem nim trochę wcześniej ale nie zwracałem na to uwagi, chyba sie jutro przejadę do warsztatu to mi to sprawdzą, albo już z fabryki taki wyszedł :shock:

Krzywa kierownica
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 14, 2007, 00:48:47 am »

Offline G.T.

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 900
geometria, opony te rzeczy powinienes sprawdzic

Krzywa kierownica
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 14, 2007, 02:41:52 am »

Offline Elwood#1887

  • Moderator
  • Wiadomości: 2725
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wujek Samo Zlo
Moze po prostu ktos zle na wieloklinie ustawił skoro od nowosci tak jest. Jak puscisz kierownice na równej drodze to jedzie prosto czy sciaga na jedna strone ?
Obecny park maszynowy :
Ford Granada 4.0 '82 "No replacement for displacement "
BMW E36 323ti  '98 No LPG
BMW E82 125i   '10 "Ferrero Rocher Złoty Miesiąc"& No LPG

Krzywa kierownica
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 14, 2007, 12:08:32 pm »

mrobin

  • Gość
Jak puszcze kierownicę to nic nie ściąga, zarówno podczas jazdy na luzie jak i przy hamowaniu. Czy jeżeli to źle ustawiona geometria to należy ją zmienić(nic się złego nie dzieje podczas jazdy) czy wystarczy odkręcić kierownice i zmienić jej położenie(jeżeli to możliwe)?

Krzywa kierownica
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 14, 2007, 13:56:56 pm »

Offline Osfald

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 690
    • JAGUAR XJL 3.0 Supercharged 380KM
a masz nieronomiernie zdzierane ogumienie? jesli nie i jesli Cie nie sciaga to zaznacz sobie obecna pozycje kola kierownicy wzglem jakiegos stalego elementu, odkrec kolo i przestaw o zabek na wieloklinie... porownaj efekty. Jesli nie bedzie dobrze zawsze mozesz wrocic sobie do poprzedniej pozycji ;)
FSO Car Team
12 lat przejeździłem wyrobami FSO. Są powody do dumy :)

Krzywa kierownica
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 14, 2007, 15:04:03 pm »

mrobin

  • Gość
O to właśnie mi chodziło, nie wiedziałem czy można to tak łatwo przestawiać. Dzięki za odp. zaraz ide sie bawić.
Pozdrawiam

Krzywa kierownica
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 14, 2007, 15:23:53 pm »

Offline MaciejFSO

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 281
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez 1.5LE '87 (2.0 DOHC)
Tylko to też ma swoje ale. Bo jesli kierownica stała krzywo to moło być poplątane coś z drążkami kierowniczymi. I może być tak, że w jedną strone koła będą się mocniej skęrać niż w drugą. Dlatego radziłem na geometrie podjechać, aby Ci na drążkach to ustawili.
Kazde auto jest najlepsze na swiecie pod warunkiem ze jest to auto z FSO!!!!!!!!! ;-)
2.0 DOHC, Łada brake system! :)
LPR - liga punk rocka

Odp: Krzywa kierownica
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 31, 2012, 21:12:27 pm »

Offline Cobi!@#

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 107
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez atu+
hej
też dołacze sie do tematu
mam podobny problem to ze kierownica jest krzywo ustawiona wobec kierunku jazdy
autko mialo spotkanie (delkatne) z gruszka, autko wyremontowałem ale zauwazyłem póżniej ze kierownica jest nie równa
byłem na przegladzie ale nic nie wykazalo
opony są równe tak wiec mam takie upewnienie zdjąc kierownice i przestawić?
czy pojechać na inna stacje i sie jeszcze upewnić?

Odp: Krzywa kierownica
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 31, 2012, 21:14:50 pm »

Offline Maćko

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1946
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu + 1.8 LPGTi 23E
Jedź i zrób zbieżność :)
Był: Caro '93
Jest: LPGTi - Atu Plus 1.8 VVC 160+KM 23E | Renault Laguna 3 GT 2.0 dCi 178KM

Odp: Krzywa kierownica
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 31, 2012, 21:16:03 pm »

Offline Cobi!@#

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 107
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez atu+
Oki:-) oto mi chodziło jak coś to jeszcze napisze
Pozdro

Odp: Krzywa kierownica
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 31, 2012, 23:53:11 pm »

Offline wrb#1974

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 2610
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1993. FIAT DOHC 1,6 "kwadrat". poległ w mojej obronie, w walce z przeważającymi siłami wroga.
pierwsza zasada- nie ustawia się geometrii pod kierownicę! kierownicy może nie być a geometria musi być ustawiona! na mechanizmie kierowniczym są znaki pozwalające ustawić go dokładnie "na wprost", później ustawia się geometrię a dopiero wtedy manipuluje kierownicą. nigdy odwrotnie. ten mechanizm kierowniczy jest tak zbudowany że najmniejszy luz ma podczas jazdy na wprost, w miarę skręcania kół luz się powiększa.
Świat dla wszystkich, Polska dla Polaków. to nie rasizm, to prawo do bycia Panem we własnym Domu.

Odp: Krzywa kierownica
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 01, 2012, 12:55:49 pm »

Offline Maćko

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1946
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu + 1.8 LPGTi 23E
pierwsza zasada- nie ustawia się geometrii pod kierownicę! kierownicy może nie być a geometria musi być ustawiona! na mechanizmie kierowniczym są znaki pozwalające ustawić go dokładnie "na wprost", później ustawia się geometrię a dopiero wtedy manipuluje kierownicą. nigdy odwrotnie. ten mechanizm kierowniczy jest tak zbudowany że najmniejszy luz ma podczas jazdy na wprost, w miarę skręcania kół luz się powiększa.
To teraz trzeba to jeszcze wytłumaczyć majstrom w warsztatach i stacjach diagnostycznych, 3 razy byłem świadkiem ustawiania zbieżności przy swoich (no powiedzmy że moich, konkretnie to ojca :P), raz w kakaowym caro, raz w thalii i jeszcze swego czasu w astrze II - za każdym razem ustawiali na kierownicę :|
Był: Caro '93
Jest: LPGTi - Atu Plus 1.8 VVC 160+KM 23E | Renault Laguna 3 GT 2.0 dCi 178KM

Odp: Krzywa kierownica
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 01, 2012, 21:03:24 pm »

Offline wrb#1974

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 2610
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1993. FIAT DOHC 1,6 "kwadrat". poległ w mojej obronie, w walce z przeważającymi siłami wroga.
wiem jak to wygląda- podchodzi taki fachman ze złośliwym uśmieszkiem na twarzy- wyprostować kierownicę? jak by pan mógł. no to prostuje. a później czytamy w innym dziale że przekładnia po 40 tys km ma luzy. jak jest skręcona to jasne że ma luz. ta przekładnia może mieć luzy po 150- 200 tys km. diagności i mechanicy dokładnie wiedzą jak powinno się to robić ale większość kierowców nie wie. moja kierownica też jest skręcona w lewo, na przeglądzie diagnosta też chciał mi ją prostować drążkami. podziękowałem- sam sobie ustawię jak będę miał chęci. przekładnię i końcówki mam ustawione tylko trzeba zdjąć i ustawić kierownicę.
Świat dla wszystkich, Polska dla Polaków. to nie rasizm, to prawo do bycia Panem we własnym Domu.