Autor Wątek: nasze komputery.  (Przeczytany 142151 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #380 dnia: Lipiec 01, 2011, 23:03:26 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Wiesz co? Szybko przeliczając, pamięci DDR2 są o ok. 60% droższe niż pamięci DDR3 tego samego producenta (na przykładzie GOODRAM, najtańsza w hurtowni kość 2Gb DDR2 i DDR3).

Płyt głównych pod DDR2 w hurtowni praktycznie nie ma. Pozostało kilka (sztuk, nie modeli) niedobitków pod starsze sockety.


Składając nowy komputer,  za wszelką cenę szukałbyś płyty pod DDR2 i jakiś stary procesor, upierając się że jest to tańsza i lepsza opcja?

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #381 dnia: Lipiec 02, 2011, 00:42:52 am »

Offline wrb#1974

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 2611
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1993. FIAT DOHC 1,6 "kwadrat". poległ w mojej obronie, w walce z przeważającymi siłami wroga.
pieprzycie Panowie głupoty, co lepsze, co gorsze z zacietrzewieniem godnym lepszej sprawy. bo to jest dobre co ma każdy z nas, to do czego się przyzwyczaił i czym nauczył się posługiwać. bo gdyby było aż tak złe jak sami piszecie to by ludzie wymienili na lepsze, tego by nie produkowano, nie kupowano, po prostu- by nie istniało.
Świat dla wszystkich, Polska dla Polaków. to nie rasizm, to prawo do bycia Panem we własnym Domu.

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #382 dnia: Lipiec 02, 2011, 00:58:36 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
standard to elementy kupowane w tej chwili ,a teraz to jest ddr3 zarowno do plyt pod procesory intela jak i amd,
dosc powiedziec ,ze na s1366 i nowsze nie ma mozliwosci wspolpracy z ddr2,
czyli od ponad 3 generacji (czy jakos tak,bo w intelu to taki burdel,ze ciezko sie polapac) procesorow intala wspolpracuja one jedynie z ddr3,
AMD zachowalo kompatybilnosc wstecz i ich procki posiadaja kontroler ddr2 i ddr3 jednoczesnie - dzieki temu wyszly takie ciekawe twory jak asrock n68c-s na starym chipie NV z gniazdami ddr2 i ddr3 i obsluguja nawet PII X6 (choc sekcja zasilania ma ciezko) ,mozna na niej odblokowac rdzenie i uskutecznic niewielkie OC ma kosztuje 140pln (ma przy tym zintegrowana grafe :d )
ale Buldodzer juz bedzie mial jedynie kontroler ddr3,
w swietle przedstawionych faktow stwierdzic mozna ,ze jak najbardziej ddr3 sa dzis standardem


a co do asrocka,to czy ta plyta jest tania i czy jest tanio zrobiona http://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-890gx-pro3-397863/
albo topowy model http://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-890fx-deluxe5-381468/

P.S.
co to jest ENOX ?
moze chodzi ci o firme EPOX ? ta twoja plyta "enox" nie byla przypadkiem zielonego koloru ?
« Ostatnia zmiana: Lipiec 02, 2011, 01:07:24 am wysłana przez KGB »
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #383 dnia: Lipiec 02, 2011, 13:19:25 pm »

Offline luka92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 988
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.6GLI 97'
kiedyś sporo płyt było zielone koloru był to praktycznie podstawowy barwnik płytek elektronicznych ;) a fakt pomyliło mi się trochę nazwa :D bo dawno już jej nie mam i fakt był to EPOX tylko nie pamietam teraz modelu
W uszach szum, w oczach łzy, na liczniku czterdzieści trzy ;)
Sam go mam sam go pcham ;)

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #384 dnia: Sierpień 05, 2011, 22:39:35 pm »

kodzik

  • Gość
Ja mam płytę asrocka pod socket 478 z celeronem 2,4 lub 2,66, 2x512mb DDR ramu do dzisiaj rana miałem grafikę nvidia geforce 5200 128mb teraz mam geforce mx440 64mb, dysk seagate 80gb, nagrywarkę LG, zasilacz 200-350w coś takiego.Jutro mam zamiar wsadzić MSi z socketem 462 z athlonem na pokładzie, 3x512mb DDR ramu sprawdzę jeszcze tego geforca 5200 czy działać będzie na MSI obie płyty polecam.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 05, 2011, 23:25:19 pm wysłana przez kacper »

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #385 dnia: Październik 16, 2011, 21:21:52 pm »

Offline mati_lecha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 564
Wczoraj zrobiłem reinstalację systemu (Windows 7). Robiłem reinstalkę, bo poznikały mi ikony z pulpitu i wyskakiwały różne błędy, że brak pamięci ram, że coś tam.
Teraz nie widzi w ogóle dysku D. To znaczy niby widzi, niby pokazuje, że dysk w połowie zajęty, ale po wejściu w dysk D pisze ,że "This folder is empty".

Kiedyś robiłem powiększenie dysku C, bo brakowało miejsca. Czy to może mieć związek? Po prostu nie mogę się dostać do ważnych rzeczy, które mam na dysku D .

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #386 dnia: Październik 16, 2011, 23:10:56 pm »

czuwi

  • Gość
Prawdopodobnie przy zmianie rozmiaru partycji uszkodziłeś jakieś pliki i stąd problem. Ja bym spróbował odczytać te pliki np. za pomocą jakiegoś systemu linuksowego w wersji Live(uruchamianego z płyty, bez instalacji) i jak się uda to przekopiować je na inną partycje, albo na pendriva, a potem sformatować od nowa tą partycję.

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #387 dnia: Październik 17, 2011, 11:34:28 am »

Offline mati_lecha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 564
Ale jak były zmieniane rozmiary partycji to było już z rok temu i działało wszystko.

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #388 dnia: Październik 17, 2011, 16:38:43 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4125
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Moim zdaniem ta awaria nie ma nic wspólnego ze zmienianiem rozmiaru partycji. Najprawdopodobniej ikonki z pulpitu i różne błędy pojawiły się z powodu posiadania trojana albo innego szkodnika. Zamiast od razu reinstalować system trzeba było go najpierw wyczyścić paroma programami "antyszkodnikowymi". Ów niechciany program powchodził prawdopodobnie do atrybutów plików i pozmieniał prawa dostępu. Teraz owszem masz pliki na dysku, ale system uważa że ich tam nie ma, bo "nie jest ich właścicielem". Jeśli miałeś do tych plików dostęp przed reinstalacją, to trzeba je było wtedy sobie gdzieś zapisać. Teraz to żeby się do nich dostać trzeba by jakiegoś specjalistycznego oprogramowania obawiam się.
« Ostatnia zmiana: Październik 17, 2011, 16:45:21 pm wysłana przez Grzech#1938 »
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #389 dnia: Październik 17, 2011, 22:49:51 pm »

Offline mati_lecha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 564
Już się udało :P nie wiem co to było, bo brat przyszedł i mi to zrobił.
Jedynie teraz nie mogę się dostać do Windowsa.old ,żeby kilka fotek uratować.

A jeśli chodzi o skaner wirusowy to co polecacie?

Użyć go nie mogłem, a próbowałem. Po prostu nic on-line mi nie chodiziło i konieczna była reinstalacja. Najbardziej mi szkoda pliku ulubione :(

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #390 dnia: Październik 18, 2011, 08:40:34 am »

Offline Mardas#1946

  • Witajcie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 785
  • Płeć: Mężczyzna
    • ATU + GSI 1,6,2000 r. LPG-AL 700,70U,klimatyzacja Fab. kontrolka AFR
Zainstaluj sobie Kasperskego,wersję testową ,przez 30 dni będzie Ci chronił,i skanował.Możesz kupić na niego pełną licencję na allegro za parę zł.Ja mam Kasperskego,licencję na cały rok kupiłem na allegro za 15 zł [wersja angielska]  <ok> :]
Mardas- Jimi wiecznie żywy !!!!!!!!!!!! ,a moje ATU nie do zdarcia !!!!!!


http://www.polskajazda.pl/Samochody/FSO/Polonez_ATU/108123

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #391 dnia: Październik 18, 2011, 10:21:59 am »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4125
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Nie wydawaj pieniędzy na próżno i to sobie pobierz (po lewej stronie wersja za darmo) http://www.avira.com/en/avira-free-antivirus - używam tego programu od bardzo wielu lat (chyba z 10 albo i więcej), instaluję go wszystkim klientom i nigdy nie zawiódł. Wykrywa wirusy, adware, trojany, rootkity i tak dalej. :)
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #392 dnia: Październik 18, 2011, 21:12:17 pm »

Offline mati_lecha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 564
Dzięki Grzech, ściągnę sobie :)

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #393 dnia: Listopad 13, 2011, 20:26:45 pm »

Offline wrb#1974

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 2611
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1993. FIAT DOHC 1,6 "kwadrat". poległ w mojej obronie, w walce z przeważającymi siłami wroga.
komp jest na pront. dwa razy w ciągu godziny coś mrygło i komp zamarł. i teraz myślę o UPS. ma ktoś, używa? niech podzieli się wiadomościami- jaki kupować żeby tani był i dobrze działał.
Świat dla wszystkich, Polska dla Polaków. to nie rasizm, to prawo do bycia Panem we własnym Domu.

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #394 dnia: Listopad 13, 2011, 20:39:41 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4125
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Albo tani albo dobry.
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #395 dnia: Listopad 13, 2011, 20:42:43 pm »

Offline Maćko

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1946
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu + 1.8 LPGTi 23E
Ja mam taki tani :) Kupiłem od kumpla za 20zł z padniętym akumulatorem, kupiłem za 31zł akumulator (12v 7Ah) i elegancko działa. Utrzymuje komputer z monitorem (LCD) przez 25 minut.
Był: Caro '93
Jest: LPGTi - Atu Plus 1.8 VVC 160+KM 23E | Renault Laguna 3 GT 2.0 dCi 178KM

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #396 dnia: Listopad 13, 2011, 21:21:45 pm »

Offline Osfald

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 690
    • JAGUAR XJL 3.0 Supercharged 380KM
Fideltronik Lupus 700. Polecam. Eksploatujemy 3 szt od okolo 6 lat. Niezawodne i stosunkowo tanie.
FSO Car Team
12 lat przejeździłem wyrobami FSO. Są powody do dumy :)

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #397 dnia: Listopad 13, 2011, 21:43:56 pm »

kazko kk

  • Gość
Nie oszukujmy się z UPS-em zamiast kupować nowe akumulatory pojedź na skup złomu i poszukaj akumulatora od samochodu ja tak zrobiłem
i się nie martwię te akumulatory do UPS są tak jakby jednorazowe.

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #398 dnia: Listopad 13, 2011, 21:49:57 pm »

Offline Excalibur#1937

  • Administrator
  • Wiadomości: 1905
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kilka ich było ;)
    • http://www.intermediaservice.pl
Osobiście posiadam Pulsara M3000 ale u mnie podtrzymuje dwa serwery w obudowie typu rack :p

Do domu spokojnie wystarczy ci cokolwiek o mocy 500VA. W końcu i tak rozchodzi się o możliwość bezpiecznego wyłączenia kompa a na to wystarczy nawet 5 minut pracy.

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #399 dnia: Listopad 13, 2011, 22:25:24 pm »

Offline wrb#1974

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 2611
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1993. FIAT DOHC 1,6 "kwadrat". poległ w mojej obronie, w walce z przeważającymi siłami wroga.
no właśnie, u mnie musi ten UPS utrzymać dwa komputery i dwa 21 calowe monitory crt DELL
Świat dla wszystkich, Polska dla Polaków. to nie rasizm, to prawo do bycia Panem we własnym Domu.