Autor Wątek: nasze komputery.  (Przeczytany 140716 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #460 dnia: Listopad 02, 2012, 19:03:25 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
jeden pixel to nie tragedia,
wiele firm ,przynajmniej kiedys uwzglednialo gwarancje dopiero powyzej 3 pixeli,

w czasie pracy zadko wogole taki pixel widac,bo uzywalem jakis czas takiego monitora ,a i w moim starym laptoku mam jeden zielony ,
mozesz gosciowi zaproponowac 110-120pln ,ale nie wiem ile masz dac za przesylke,bo procentowo cena sie zmienia
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #461 dnia: Listopad 03, 2012, 03:04:25 am »

Offline mati_lecha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 564
Zrezygnowałem z zakupu, bo udało mi się wylicytować BCM  inną panoramę za 102zł z przesyłką. Co prawda tylko 19 cali, ale z gwarancją.

I dzięki wszystkim za cenne porady  :]

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #462 dnia: Listopad 06, 2012, 22:47:00 pm »

Offline Adam B

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 146
  • Płeć: Mężczyzna
    • polonez 81 1500 in progress
Witam


Powiedźcie mi czy opłaca sie kupić Lenovo g580 i7 lub inny z dobrymi parametrami. Komputer będę używał do paru programów co maja duże wymagania, np solid works tak aby się nie ścinał/zawieszał może jakaś gierka i internet.
Z doświadczenia wiem żeby kupić od razu coś lepszego na lata bo za jakiś czas i tak ten będzie słaby.


Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #463 dnia: Listopad 06, 2012, 22:54:22 pm »

Offline myszaradom

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
    • Poldorover 1,8
moja dziewczyna taki ma i chodzi bardzo dobrze;), galante gry były wgrywane na niego i nic się nie cięło w sumie tow tym przedziale cenowym na prawde galanty laptop

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #464 dnia: Listopad 06, 2012, 23:05:18 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
a nie mozesz sobie kupic stacjonarki ?
procesor ma drugorzedne znaczenie ,a najwazniejszy jest ram w duzej ilosci ,jezeli chcesz robic wieksze projekty,
grafa tez potrafi troche pomoc ,

bo jezeli chcesz sobie pare elementow w solidzie lub catii pyknac to byle jaki laptop z oddzielna grafika wystarczy ,nawet taki za mniej niz 2kpln
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #465 dnia: Listopad 06, 2012, 23:11:51 pm »

Offline Adam B

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 146
  • Płeć: Mężczyzna
    • polonez 81 1500 in progress
a nie mozesz sobie kupic stacjonarki ?
procesor ma drugorzedne znaczenie ,a najwazniejszy jest ram w duzej ilosci ,jezeli chcesz robic wieksze projekty,
grafa tez potrafi troche pomoc ,

bo jezeli chcesz sobie pare elementow w solidzie lub catii pyknac to byle jaki laptop z oddzielna grafika wystarczy ,nawet taki za mniej niz 2kpln


Wolałbym przenośny. Ze względu na studia go kupuje, a stacjonarny to tak troszki ciężko zabrać na wykłady/ćwiczenia :)

Czyli mówicie że jest dobry 

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #466 dnia: Listopad 06, 2012, 23:16:36 pm »

Offline jimo#1921

  • Administrator
  • Wiadomości: 3412
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6 16V
Ja szukałbym sprawdzonych rozwiązań.
Jak laptop to teraz tylko ibm/lenovo, seria T.
Sam parę miesięcy temu zmieniłem "dziadka" BenQ na T61. Dostępność akumulatorów na bieżąco, występują z szeroką gamą proców, a i poza zintegrowanymi kartami występują egzemplarze z "zewnętrznymi/dedykowanymi" kartami nVidii i rozdziałką 1920x1080 - fakt bolączką są luty w tych kartach, ale da się wyszukać model jeszcze przed re-ballingiem ze sprawnymi w 100% kartami. Wg. mnie to jest jedno z najrozsądniejszym wyjść jeśli chodzi o lapa do pracy/rozrywki/codziennego użytku. Do tego stacja dokująca i mamy prawdziwą stacjonarkę ;) Ceny używek są w miarę przystępne jak na parametry którymi dysponują maszyny, jak ktoś ma więcej kasy można się pokusić o T510/T520 gdzie już często wwan na pokładzie się pojawia. Dobre matowe matryce - czego chcieć więcej?
« Ostatnia zmiana: Listopad 06, 2012, 23:18:43 pm wysłana przez jimo#1921 »
  • Prowadzę dystrybucję wysyłkową gadżetów FSO-PTK! Podkładki pod tablice rejestracyjne (1-/2-rzędowe), latarki LED/otwieracze/breloki, naklejki... Zapraszam do kontaktu na PW.
Pozdrawiam Michał aka jimo
"A"It's a hundred and six miles to Chicago, we've got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark, and we're wearing sunglasses."
Były: A+ 1,6ohv; C 2.0dohc;V 745; A 1,8 K4F; YP250; C+ 18K4F; N126N
Są: C 16K4F; FZ6 SAHG; "pierdziawka", 3.6V6;

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #467 dnia: Listopad 06, 2012, 23:35:22 pm »

Offline kuba92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16v Orciari
Ja osobiście polecam Lenovo T61 - niby już Lenovo ale jeszcze trwałość IBMa, osobiście kupiłem z powiększoną baterią baterią, przy sprawności na poziomie 80 kilka procent trzyma 4 godziny normalnej pracy bez oszczędzania, podejrzewam, że z nową byłoby 5 godzin.
Też kupiłem z myślą o studiach. :)

Mam wersje 14" z nVidią Quatro NVS140 i ekranem 1280x800, ale tak jak pisze Jimo, jeśli potrzebujesz czegoś lepszego to możesz pooglądać sobie T61p - większe ekrany i lepsze karty graficzne. :)
Poza tym ma matową matrycę co jest 100 razy lepszym rozwiązaniem niż błyszcząca.

I mam takie wrażenie, że tu na T61 Core2Duo 2,2GHz i 4GB ramu pracuje się szybciej niż w domu na Core2Duo 2,66 z 2GB ramu...

W razie pytań odnośnie T61 wal śmiało tu albo od razu na PW, mogę Ci opisać wszystko bo kawał dobrej maszyny którą trzeba promować.

Możesz też się zainteresować serią X - lekkie mobilne beznapędówki. :)

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #468 dnia: Listopad 07, 2012, 00:00:26 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Wolałbym przenośny. Ze względu na studia go kupuje, a stacjonarny to tak troszki ciężko zabrać na wykłady/ćwiczenia :)

Czyli mówicie że jest dobry
na studia powiadasz,
to wystarczy ci nawet niewypasny laptok ,juz za 1600pln mozna kupic dobry sprzet np. http://www.morele.net/laptop-asus-a53tk-sx043-476583/,
dolozyc ramu za 50pln i czeszesz bezstresowo w programach graficznych,
po co kupowac lapa za pare klockow teraz i nie wykorzystac jego mocy obliczeniowej ,a po dwoch latach nie bedzie wart nawet polowy wydanej kasy,
lepiej kupic dwa razy tanszego ,a za dwa lata kupic drugiego za tyle samo ,a ktory bedzie mocniejszy niz ten drogi dzisiaj

a do prawdziwej pracy i tak potrzebna stacjonarka ,
wszystkie elementy stacjonarnego sa szybsze,mozna wrzucic 16gb lub wiecej i wychlodzic skrzynke w parogodzinnej pracy
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #469 dnia: Listopad 07, 2012, 22:57:15 pm »

Offline Adam B

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 146
  • Płeć: Mężczyzna
    • polonez 81 1500 in progress
Wolałbym przenośny. Ze względu na studia go kupuje, a stacjonarny to tak troszki ciężko zabrać na wykłady/ćwiczenia :)

Czyli mówicie że jest dobry
na studia powiadasz,
to wystarczy ci nawet niewypasny laptok ,juz za 1600pln mozna kupic dobry sprzet np. http://www.morele.net/laptop-asus-a53tk-sx043-476583/,
dolozyc ramu za 50pln i czeszesz bezstresowo w programach graficznych,
po co kupowac lapa za pare klockow teraz i nie wykorzystac jego mocy obliczeniowej ,a po dwoch latach nie bedzie wart nawet polowy wydanej kasy,
lepiej kupic dwa razy tanszego ,a za dwa lata kupic drugiego za tyle samo ,a ktory bedzie mocniejszy niz ten drogi dzisiaj

a do prawdziwej pracy i tak potrzebna stacjonarka ,
wszystkie elementy stacjonarnego sa szybsze,mozna wrzucic 16gb lub wiecej i wychlodzic skrzynke w parogodzinnej pracy



Zrobię tak jak piszesz Kupię tego asusa ewentualnie lenovo g580AH  z i3 i zaoszczędzę ponad 1500 zł. Poco mi coś co nie wykorzystam w 100% a zapłacić bede musiał dużo więcej.

kuba92 Nie wiem dlaczego ale te IBMy nie przemawiają do mnie, może dlatego że mają ekran wysoki i brak klawiatury numerycznej.

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #470 dnia: Listopad 07, 2012, 23:20:07 pm »

Offline kuba92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16v Orciari
kuba92 Nie wiem dlaczego ale te IBMy nie przemawiają do mnie, może dlatego że mają ekran wysoki i brak klawiatury numerycznej.

Jak to wysoki?

Znajdziesz większe modele z numeryczną. ;)

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #471 dnia: Listopad 08, 2012, 00:33:31 am »

Offline Tomasz#1969

  • Moderator
  • Wiadomości: 3011
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 & Truck '93 & N126e '83 & 960'95 & E430'98 & Rexton'02 & 1/2CCS 1.2 16V
Mam tego asusa i chwalę sobie, ale więcej ramu to podstawa ;] od razu dokupić, wykonanie ma calkiem ładne, czy trwałe to się okaże ;]
OHV roxx


Cytat: turbonez
Forum nie jest od bicia konia tylko od konstruktywnych komentarzy .

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #472 dnia: Listopad 08, 2012, 17:16:34 pm »

Offline mruk1313

  • OHV-FSO HEKO TEAM
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3427
  • Płeć: Mężczyzna
  • 19 lat z FSO
    • FSO POLONEZ CARO+ 1.6GSI 1998r. 60tyś km... i coś jeszcze x2......
polecam lenovo z 6580, na i-5 fakt drogi ale na kilka lat bynajmniej dla mnie wystarczy.
FSO cars from POLAND
...........3xFSO.........

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #473 dnia: Listopad 08, 2012, 17:25:58 pm »

piciek

  • Gość
Ja ogolnie polecam firme Acer, w przystepnej cenie ma dobre parametry. Duzo osob mowi ze to szajs, jednak wielu znajomych ma lapki po kilka lat i nic sie nie dzieje. Osobiscie uzywam lapka Samsung NP550P7C-S01PL, jest szybki i wygodny, jednak mimo wszystko do bardziej zaawansowanych pierdol jestem zmuszony uzywac peceta, ktory mimo wszystko jest wygodniejszy.

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #474 dnia: Listopad 08, 2012, 17:34:08 pm »

Offline zacekpl

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 723
  • Płeć: Mężczyzna
  • Maniak RWD
    • PN 1.8 VVC '95/Sierra 2.0 '91/BMW 7 3.0 '92/ Opel Senator 2.6 92'
A ja polecę Della studio 1555, mam go w dośc ubogiej wersji a mimo wszystko jestem bardzo zadowolony. Laptopa kupiłem używanego dwuletniego, sam mam go juz rok. Bateria jest oryginalna od nowości i trzyma 2,5-3h co jest dla mnie naprawde zaskoczniem. Nawet czasem Dirta 3 odpalam na srednich wymaganiach i spokojnie hula ;) Używanego mozna juz kupic w granicach 1000-1500 zł

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #475 dnia: Luty 02, 2013, 21:21:25 pm »

Offline wrb#1974

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 2593
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1993. FIAT DOHC 1,6 "kwadrat". poległ w mojej obronie, w walce z przeważającymi siłami wroga.
Jak głośne są Wasze komputery? wentylatory łożyskowane tulejami stosunkowo szybko łapią luz w tulejce, wpadają w drgania i zaczynają rzęzić. wentylatory z kulkowymi łożyskami są nieco głośniejsze ale pracują długo bez powiększania hałasu. wentylator w zasilaczu zaczął warczeć więc go wymieniłem, okazuje się jednak że jest jeszcze jedno źródło hałasu. wyraźnie słychać narastające buczenie- niski dźwięk powoli narastający i gasnący. obsłuchałem wszystko i okazuje się że to sama elektronika zasilacza tak buczy. jest na to jakaś rada czy tylko wymiana na nowy? jak zmierzyć temperaturę procesora? wczoraj przetestowaliśmy z synem kilka programów mierzących temperaturę, w tym samym czasie każdy z nich pokazywał inną. jeden 45  drugi 38 trzeci 52 no i największy pesymista ze wskazaniem- 64. więc wszystkie są o dupę potłuc. jak i czym zmierzyć? w jakim zakresie temperatur może procek pracować bez szkody dla swego zdrowia?
Świat dla wszystkich, Polska dla Polaków. to nie rasizm, to prawo do bycia Panem we własnym Domu.

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #476 dnia: Luty 02, 2013, 21:25:40 pm »

piciek

  • Gość
jak zmierzyć temperaturę procesora? wczoraj przetestowaliśmy z synem kilka programów mierzących temperaturę, w tym samym czasie każdy z nich pokazywał inną. jeden 45  drugi 38 trzeci 52 no i największy pesymista ze wskazaniem- 64. więc wszystkie są o dupę potłuc. jak i czym zmierzyć? w jakim zakresie temperatur może procek pracować bez szkody dla swego zdrowia?
używam z powodzeniem aplikacji speedfan, apka pokazuje temperaturę rzeczywistą + prędkość obrotową wiatraków. Jaki procesor oraz jakie ma zastosowane chłodzenie?

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #477 dnia: Luty 02, 2013, 21:55:14 pm »

Offline wrb#1974

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 2593
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1993. FIAT DOHC 1,6 "kwadrat". poległ w mojej obronie, w walce z przeważającymi siłami wroga.
AMD 2,3 a wentylator na łożyskach kulkowych na oryginalnym radiatorze.
Świat dla wszystkich, Polska dla Polaków. to nie rasizm, to prawo do bycia Panem we własnym Domu.

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #478 dnia: Luty 02, 2013, 22:00:36 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
wyraźnie słychać narastające buczenie- niski dźwięk powoli narastający i gasnący. obsłuchałem wszystko i okazuje się że to sama elektronika zasilacza tak buczy. jest na to jakaś rada czy tylko wymiana na nowy?
transformatory i cewki moga buczec i niestety nie poradzisz nic na to,
cewki od biedy mozna zalac silikonem ,co je troche wyciszy


jak zmierzyć temperaturę procesora? wczoraj przetestowaliśmy z synem kilka programów mierzących temperaturę, w tym samym czasie każdy z nich pokazywał inną. jeden 45  drugi 38 trzeci 52 no i największy pesymista ze wskazaniem- 64. więc wszystkie są o dupę potłuc. jak i czym zmierzyć?
najlepiej zmierzyc termometrem,
a jezeli chodzi ci o strone programowa ,to zacznij od biosu i uzywaj programu, ktory pokazuje to samo co bios,
tak wogole ,zeby jakis program polecic ,to trzeba znac model plyty i  procesora na niej dzialajacego,
uniwersalnym programem jest SpeedFan ,ale wymaga odpowiedniej selekcji ustawien,by pokazywac to co w biosie,


w jakim zakresie temperatur może procek pracować bez szkody dla swego zdrowia?
to scisle zalezy od modelu proca ,bo kazda generacja ma inna obudowe i inaczej umieszczony czujnik,
generalnie na kazdym procu jest napisane jak temp. obudowy wytzrymuje bezpiecznie ,albo napisane jest oznaczenie modelu, po ktorym mozna dojsc do tych danych,
niektore plyty mierza tez lub tylko temp, rdzenia ,a ta temp. jest wyzsza o kilkanascie lub kilkadziesiat stopni i tez trzeba wziąć na to poprawke

używam z powodzeniem aplikacji speedfan, apka pokazuje temperaturę rzeczywistą
rowniez uzywam SpeedFana ,ale daleki jestem od stwierdzenia,ze pokazuje on temp. rzeczywista ,
niestety ta temp. jest wielka niewiadoma ,co zreszta widac po odczytach temp. w biosie  przy zmianie wersji pliku wsadowego
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #479 dnia: Luty 02, 2013, 22:03:44 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
AMD 2,3 a wentylator na łożyskach kulkowych na oryginalnym radiatorze.
sory ,ale nie ma takiego modelu ,
domyslam sie ,ze 2.3 to taktowanie w GHz ,ale czy to Athlon XP , Athlon64  ,czy moze PhenomI/II ?
 ,
jaka podstawka pod proca?
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.