Autor Wątek: nasze komputery.  (Przeczytany 140811 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #580 dnia: Październik 22, 2017, 18:21:35 pm »

Offline mati_lecha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 564
Czy ktoś mógłby poratować w następującej sprawie. Chodzi mi o ściągnięcie Visty lub Windows 7 on-line, w legalny sposób. Podobno Microsoft coś takiego umożliwia, ale nie bardzo wiem jak tego szukać. Może ktoś ma gotowy link, albo korzystał z takiej darmowej (podobno okrojonej) wersji?

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #581 dnia: Październik 22, 2017, 18:31:01 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
gdy dostalem klucze studenckie, to faktycznie po aktywowaniu zaczynaly sie sciagac obrazy ISO, ale mialem nagrane plytki to anulowalem,
ostatnio chcialem sciagnac winXP, bo plytka juz zdechla, to google nawet nie daly linka do strony M$,
na bank juz nie ma winXP ,visty pewnie tez ,moze jest 7,ale to rozważania akademickie,
kazda kopia, ktora sciagniesz z sieci jest legalna, bo o legalnosci swiadczy klucz produktu,a nie kopia,
jezeli nie podasz klucza przy instalacji, to win7 mozesz legalie uzywac 30dni, a pozniej przy kazdym starcie otrzymasz dwa okna z powiadomieniem i w dolnym prawym rogu bedzie napisik :kompilacja 7601 blablabla blebleble
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #582 dnia: Październik 23, 2017, 01:48:25 am »

Offline zimnylech

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 613
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu+ 00' Subru OUT H4
Z Vistą miałem tak że pobierałem z neta i instalowałem na różne kompy (rodzinne+formaty) z moim kluczem który dostałem przy laptopie, za szóstym razem już nie łykało, może jakaś blokada czy coś.
Kiedyś była taka opcja że mogło się pobrać system z neta i kupić od Microsoftu sam klucz za ok. 200 zł, wtedy system zachowywał się jak oryginalny i żadne okienka nie wyskakiwały.
Za czasów XP całe osiedle łykało jeden klucz i wszyscy byli zadowoleni, ehh

Więc możesz pobrać z neta winde i poprosić kumpla/rodzinkę o klucz o ile jest takim typem jak ja że nie robi formatu od nowości :P
« Ostatnia zmiana: Październik 23, 2017, 01:50:37 am wysłana przez zimnylech »

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #583 dnia: Październik 23, 2017, 20:19:43 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4120
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Można ściągnąć z netu obrazy legalnych płyt do wypalenia, ale niekoniecznie ze strony MS. A co do Windows XP, to też można je pobrać natomiast nie ma opcji by je legalnie aktywować, bo strona Microsoftu na to nie pozwala tylko odsyła do sklepu. By zainstalować ponownie XP i móc go normalnie używać trzeba użyć programu, który na szczęście ktoś stworzył.
Notabene jest to zwyczajne chamstwo, bo mam w domu legalną, oryginalną wersję XP kupioną w sklepie z cd, naklejką i fakturą, a teraz producent usiłuje uniemożliwić mi używanie.
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #584 dnia: Październik 23, 2017, 21:09:12 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
winXP normalnie instalujesz ,czyli wpisujesz klucz podczas instalacji - bez klucza nie ukonczysz instalacji,
to jest cala procedura legalnosci, nic nigdy nie trzeba bylo aktywowac w necie,
kiedys byla za to jedna aktualizacja, ktora sprawdzala klucz laczac sie z serwerem i wywalala komunikat o nielegalnosci kopii ,
to byly pierwsze podejscia do aktywacji zdalnej - albo M$ sam ja wywalil,albo przestala dzialac wraz zakonczeniem wsparcia,
ale w sumie nie wiem, bo zawsze zaznaczam,zeby zadnych aktualizacji nie sciagal ,a uzywalem SP2,
teraz juz nie znalazlem SP2 i sciagnalem obraz SP3 ,jak zainstaluje to zobacze czy mnie poczestuje komunikatem
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #585 dnia: Październik 23, 2017, 23:44:07 pm »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2062
Chyba mam ori płytę do XP Sp1 albo Sp2. Komputery już poszły do utylizacji ale chyba mam jeszcze z 1 obudowę z naklejką.

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #586 dnia: Październik 24, 2017, 04:46:20 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Mam jeszcze jeden komputer z WinXP, który uratowałem przed utylizacją. Mając kilka sprawnych drukarek, również ze skanerem, które z żadnym nowszym systemem nie współgrają, bez sensu było kasować komputer, więc wziąłem go do domu. Ale zauważyłem jedną wadę Windowsa XP - podczas kopiowania/przenoszenia plików, których nazwy się pokrywają, nie ma opcji "pozostaw oba pliki". Ostatnio podczas kopiowania z folderu na folder zagapiłem się i straciłem kilka unikatowych zdjęć, na które zostały nadpisane kopiowane o tych samych nazwach.

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #587 dnia: Październik 25, 2017, 02:14:22 am »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4120
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Dlatego ja do kopiowania/przenoszenia plików używam FreeCommandera czyli nakładki na Exploratora wyglądającej nieco jak NC z DOSu, natomiast do porządkowania grafiki XnView. One się grzecznie pytają. :)
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #588 dnia: Październik 25, 2017, 04:07:34 am »

Offline Macfly

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1004
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO ATU 1.6 -> 1.4 -> 1.8 GLI 16V 1997, Polski Fiat 125p 1980, Caro 1.4 16V , Fiat 126p ELX 1.2 75 Fire
Jeszcze można klasycznego już Total Comandera ;) A co do XPka na kompach Każdy na siłę każda firma próbuje na siłę już  zmusić ludzi do zmiany systemu . A nikt nie zauważa że robią taką chałę sprzętową że się nie da czego innego tam używać . Moja ciotka dostała od kuzyna za darmo (notabene Informatyka który robi w korpo na dość wysokim stanowisku) EEE PCC którego kiedyś kupił i leżał  jakiś czas nie używany  w domu . Mimo tego że ten sprzęt posiada 2 GB ramu To zastosowany w nim procek jest tak badziewny że jedyne co to mogę  na systemie powyżej XPka ( Vista, 7, 8 , 10 ) wsiąść i rzucić tym laptopem w psa bo upchali tam taki procesor który nie wydala i  bez użycia czegokolwiek prócz exploraratora pulpitu zużycie procka = 80% o przeglądarce można zapomnieć do neta czy oglądaniu filimów na nim . Wgrałem XPKa jakiegoś pociętego masakrycznie z SP2 (tak tak wiem staroć) komputer dostał takiego kopa że masarka (o dziwo udało się do kraty graf znaleźć sterowniki pod XP mam w domu 2 eee PC to tam już niestety sterowników pod grafę nie ma  pod XP ) Żeby nie było tak kolorowo żadna znana przeglądarka już na XP się nie zaintaluje a ostatnie znane = 95% procka i zwisy . Wgrałem przerobioną jakąś starszą wersję Chrome efekt net zapieprza jak miło niestety flashplayer już nie pośmiga na XP więc youtuba brak . Żeby było śmieśniej ciotka ma pocztę na Gmailu próbowałem się zalogować i co i się nie da we wrześniu Google zablokowało możliwość zalogowania się poczty z XPka ehh czego to jeszcze nie wymyślą żeby człowiekowi życie utrudnić . (żaden klient pocztowy nie zaloguje) A sprzęt zasłaby żeby stawiać Virtualną maszynę specjalnie pod e-maile :E
« Ostatnia zmiana: Październik 25, 2017, 04:18:46 am wysłana przez Macfly »
"Wóz ma swoją specyfikę. Żeby ruszyć wrzucasz trójkę, luz to opcja parkowania, wsteczny to dwójka, a gaz to wsteczny. "

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #589 dnia: Październik 25, 2017, 05:27:00 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Dlatego ja do kopiowania/przenoszenia plików używam FreeCommandera czyli nakładki na Exploratora wyglądającej nieco jak NC z DOSu, natomiast do porządkowania grafiki XnView. One się grzecznie pytają. :)
On też pytał - zastąpić, czy nie kopiować; ale zagapiłem się i oprócz duplikatów zastąpiłem również kilka unikatów, których już nie odzyskam. Ale nie rozpaczam - w ogólnym rankingu moich zysków i strat to jest w gruncie rzeczy żadna strata. :)

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #590 dnia: Październik 25, 2017, 11:24:58 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
wsiąść i rzucić tym laptopem
krasnoludkiem jestes, ze chcesz wsiąść do netbooka z atomem ? one raczej male sa,
no i ktos musialby wziąć (wziąść/wziąźć  tylko 37% glosujacych) go i rzucic razem z Toba w srodku

co do przegladarek to na pewno mozilla sie zainstaluje,ale w starszej wersji,bo od pewnego czasu nie jest wspierana dla winXP,
ale zadna strata, bo nowsze wersje przegladarek to tylko coraz wieksze obciazenie sprzetowe,a wiec gorsze dzialanie,
to samo z jotubami i innym badziewiem, coraz  wieksze wymagania biorace sie ze sztucznego postarzania produktu,
jeszcze 3 lata temu dekodowanie HTML5 pozwalalo na plynne odtwarzanie filmow na AthlonieXP z winXP ,a dzisiaj juz nie bardzo,
jeszcze wczesniej szlo plynnie na goownianej jawie, przestalo, wiec pomagalo przelaczenie sie na html5, dzisiaj juz nie - i to oczywiscie na jednym i tym samym filmie siedzacym na serwerze od wielu lat, wiec nie ma mowy o lepszej "jakosci" i bioracych sie z tego wymaganiach
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #591 dnia: Październik 25, 2017, 12:30:31 pm »

Offline Grizli

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1803
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez
Xp z SP3 można normalnie aktywować przez neta.

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #592 dnia: Październik 26, 2017, 17:48:50 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4120
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Xp z SP3 można normalnie aktywować przez neta.

Mnie nie chciało. Twierdziło, że brak połączenia z Microsoftem, a na ich stronie jest tylko informacja żeby sobie kupić nowszy system. :/

Natomiast co do przeglądarki na ten system, to działa i jest wspierana na bieżąco Seamonkey będąca czymś w rodzaju następcy Netscape. Na silniku FF, ale wygląda jak stary Netscape Navigator. :)
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #593 dnia: Październik 26, 2017, 22:03:48 pm »

Offline mati_lecha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 564
Udało mi się odświeżyć/przeinstalować kompa, dzięki poradnikowi tutaj :) Dzięki

To może mi jeszcze pomożecie naprawić kuchenkę elektryczną :P Nie działa jedno z czterech pól grzewczych i piekarnik. Tak jest od momentu jak się wprowadziłem. Czy takie rzeczy się naprawia w tych czasach?

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #594 dnia: Październik 26, 2017, 22:47:43 pm »

Offline Grizli

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1803
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez
Mnie nie chciało. Twierdziło, że brak połączenia z Microsoftem, a na ich stronie jest tylko informacja żeby sobie kupić nowszy system.
Mnie na sp2 nie chcialo na sp3 juz aktywował normalnie

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #595 dnia: Listopad 04, 2017, 13:38:22 pm »

Offline mati_lecha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 564
Mam możliwość dokupienia do nowego kompa:
 - Windows 7 Home za 99zł
 - Windows 10 Home za 119zł
 - Windows 7 PRO za 199zł

Co polecacie z powyższych? W sumie zawsze to legalne wersje. Czy prawda, że w Windowsie 10 blokuje np nieoryginalnego Worda itd?

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #596 dnia: Listopad 04, 2017, 13:57:21 pm »

Offline dzikson

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 192
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V | Żuk A11B 87' | VW Passat B3 1.6td 93' | Seat Ibiza Cupra 1.8t 03'
Zależy do czego, dla mnie najlepsza byłaby 7 ale 10 jest bardziej przyszlosciowa. Zależy jeszcze od specyfikacji komputera
Dokąd mamy iść, my którzy przemierzamy pustkowia w poszukiwaniu lepszych siebie

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #597 dnia: Listopad 04, 2017, 16:47:33 pm »

Offline mati_lecha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 564
Przy 10 boję się, że będzie blokowało 80% programów ;/

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #598 dnia: Listopad 04, 2017, 17:00:00 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Mam możliwość dokupienia do nowego kompa:
 - Windows 7 Home za 99zł
 - Windows 10 Home za 119zł
 - Windows 7 PRO za 199zł

Co polecacie z powyższych? W sumie zawsze to legalne wersje. Czy prawda, że w Windowsie 10 blokuje np nieoryginalnego Worda itd?
jak masz za duzo kasy to polecam swoje konto do przelania nadwyzek
,a sam uzywam win7pro
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #599 dnia: Listopad 04, 2017, 17:09:50 pm »

Offline Paki68

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 509
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu Plus 1.6 gsi
Ja polecam win 7, mam go na stacjonarnym kompie i uważam że to jest najlepszy system a mam porównanie z win 10 co mam na laptopie i to jest porażka jak dla mnie