Autor Wątek: nasze komputery.  (Przeczytany 140745 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #700 dnia: Sierpień 19, 2018, 22:53:39 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
za slaby proc na gtx970 lub r9 390, w sumie na 1050 tez nie bardzo, a na pewno nie oplaca sie w tych cenach
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #701 dnia: Sierpień 19, 2018, 23:32:55 pm »

Offline Blacnik

  • Mroczek
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 336
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus 1.6 GTi
Spokojnie nikt nie mówi, że ten Xeon zostanie w fabrycznym taktowaniu. Byłbym chory gdybym choć na 3.5 go nie wyciągnął. Wtedy 1050Ti na spokojnie siądzie
Caro Plus 1.6 GTi
Romet Kadet m780

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #702 dnia: Sierpień 19, 2018, 23:48:29 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
problem jest taki, ze gry ktore moglbys spokojnie puscic na takim gtx1054 zadlawia sie na procesorze, a z kolei te, ktore zadowola sie procesorem nie potrzebuja grafiki o tej mocy,
chyba ze chcesz miec jakos nieprzeciętnie duzo FPS, co przy normalnym monitorze nie za bardzo ma sens (poza CS:GO)
ja to na swojej HD3870 mam profile wydajnosciowe zrobione i gdy gra nie wymaga wiecej to gram na obnizonych taktowaniach (i napieciach oczywiscie)
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #703 dnia: Sierpień 19, 2018, 23:54:06 pm »

Offline Macfly

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1004
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO ATU 1.6 -> 1.4 -> 1.8 GLI 16V 1997, Polski Fiat 125p 1980, Caro 1.4 16V , Fiat 126p ELX 1.2 75 Fire
Cóż trochę się pozmieniała sytuacja . Za 4 paka wpadła karta od Kuzyna . Leży nie wiem co to sprawdź jak działa to sobie możesz wziąć . Okazało się że  to jakiś GF GT który obsługuje DX 11 (nie pomnę teraz modelu bo nie siedzę na PC ) do odstresowania się po pracy kupiłem sobie Xboxa One S na promocji . Na kilka lat będę miał spokój bo konsolka odczytuje też gierki z poprzednich generacji Xboxów więc będzie co robić po pracy albo w święta ;] Na PC jedynie mam zamiar odpalać tytuły które nie występują  na konsolce . Obecnie na nowo ogrywam GTA V ale ciężko się jest przyzwyczaić do celowania padem jak całe życie się było graczem PCtowym .
"Wóz ma swoją specyfikę. Żeby ruszyć wrzucasz trójkę, luz to opcja parkowania, wsteczny to dwójka, a gaz to wsteczny. "

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #704 dnia: Sierpień 20, 2018, 00:05:29 am »

Offline Blacnik

  • Mroczek
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 336
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus 1.6 GTi
Nie no gry typu CS GO nie są jakimś wyzwyaniem nawet dla tego co mam obecnie. Moment w któym zauwazyłem pierwszy raz blokade w grach rpzez mojego procka to GTA V ale podniesienie zegara z 2.66 na 3.2 podniosło mi 10fps mimo, że teraz mam 4MB cache L2. Gdzie w E5450 będzie 12MB
Tutaj dla przykładu
Q9650 (wersja desktop E5450) z 1050ti w bf1
https://www.youtube.com/watch?v=cjgm-v28hZQ
« Ostatnia zmiana: Sierpień 20, 2018, 00:11:51 am wysłana przez Blacnik »
Caro Plus 1.6 GTi
Romet Kadet m780

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #705 dnia: Sierpień 20, 2018, 02:03:19 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
chodzi mi o to,ze CS:GO bez 250fps nie da sie grac ;p
a w BF1 w multi juz by tak rozowo nie bylo,
c2q lub Phenom II X4 jeszcze daja rade (chociaz podobno w wiesku3 nie daja za 30fps) ,ale to juz jaktajmery, wiec laczenie ich z nowymi w miare mocnymi grafami nie ma za bardzo sensu,
ale co kto lubi, poeksperymentowac zawsze mozna
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #706 dnia: Sierpień 20, 2018, 13:45:22 pm »

Offline Paki68

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 509
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu Plus 1.6 gsi
c2q lub Phenom II X4 jeszcze daja rade
Zgadzam się sam mam phenoma II x4 965. przeszedł małe oc. mam go teraz na 3,8ghz(3,4ghz seryjnie) I właściwie da się grać w nowe gry. Jedynie bardzo ogranicza mnie ram mam tylko 4 gb. Zamierzam na dniach zainwestować w 16gb albo 8gb.
do odstresowania się po pracy kupiłem sobie Xboxa One S na promocji . Na kilka lat będę miał spokój bo konsolka odczytuje też gierki z poprzednich generacji Xboxów więc będzie co robić po pracy albo w święta ;]
Ja jak kupiłem parę lat temu ps4 to zaniedbałem pc, A zawsze byłem graczem pctowym. jakoś konsole rozleniwiają w ulepszaniu pc.

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #707 dnia: Sierpień 20, 2018, 14:04:53 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Zamierzam na dniach zainwestować w 16gb albo 8gb.
8gb gora, 6gb optymalnie do takiego sprzetu,
ceny ramu sa chore, a raczej ci, ktorzy je ustalaja - nie ma co pakowac sie w ilosc, ktorej nie wykorzysta sprzet, bo pozniej nic ciekawego z tym ddr3 nie zrobisz,
chyba ze ktos pracuje w programach graficznych to wiadomo, ze to inna kategoria wykorzystania ramu
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #708 dnia: Sierpień 20, 2018, 14:46:10 pm »

Offline Paki68

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 509
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu Plus 1.6 gsi
Skłaniam się do zakupu 8gb patrząc po wymaganiach gier. ale 16 bardziej przyszłościowy zakup. Tylko znowu za parę lat być może przejdę na ddr4
A nie wykluczone że zamierzam tego phenoma wyciągnąc na 4,2ghz. Przy 4ghz bez podnoszenia napięcia co jakiś czas się resetuje. Jak zwiększę napięcie to musiał bym zainwestować w lepsze chłodzenie. A kartę graficzną mam radeona 7850 1gb

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #709 dnia: Sierpień 20, 2018, 15:25:03 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
dobra sztuke masz, skoro startuje na 4.0GHz bez podnoszenia napiecia, ale powyzej 4.0 to juz trzeba konkretnie chlodzic i zasilic,
16gb przyszlosciowy nie bedzie wlasnie z tego wzgledu, ze go nie wykorzystasz teraz ani pozniej i tez do nowego sprzetu nie przelozysz,
ja mam 4gb na moim X2 5400BE i gry, ktore na tym sprzecie pojda nie zapelniaja calego ramu,
najwiecej moze zabrac przegladarka ,ale firefox po przekroczeniu 1gb coraz bardziej zajezdza procesor (wlasciwie nie wiadomo czym) - wszystko razem zajmuje 2gb z dostepnych 4gb, a i tak muli, wiec nie dobije do 4gb ,bo zatrzyma sie na godzine po drodze ;p
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #710 dnia: Sierpień 20, 2018, 16:11:40 pm »

Offline dzikson

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 192
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V | Żuk A11B 87' | VW Passat B3 1.6td 93' | Seat Ibiza Cupra 1.8t 03'
c2q lub Phenom II X4 jeszcze daja rade
Phenom II x4 955be - polecam.
Zamierzam na dniach zainwestować w 16gb albo 8gb.
No i elegancko, 4gb to o wiele za mało. Procek jeszcze daje radę, ale po dołożeniu ramu na pewno poczujesz wzrost wydajności <spoko>
Wiem jak i7 chodziło na 4, później 12, a teraz 24gb pamięci. Niebo a ziemia <lol>. Tak oprócz tego polecam zainwestować w dysk ssd jakiś mały typowo pod system - będzie rakieta!
Dokąd mamy iść, my którzy przemierzamy pustkowia w poszukiwaniu lepszych siebie

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #711 dnia: Sierpień 20, 2018, 17:41:01 pm »

Offline w0mbat

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 542
    • polonez 1500 88r.
DDR3 to już staroć. Wszystko teraz chodzi na DDR4, a gdzieś czytałem, że w przyszłym roku mają wejść DDR5. Nie pakuj się w tą platformę. Jak chcesz coś polepszyć to dokup do max 8GB. Taki zestaw na trochę starczy a potem to wymiana całości. Nie opłaca się kupić teraz na tzw. zapas. Kupisz GF 1050 i go teraz w pełni nie wykorzystasz, a za 3 lata będzie przestarzały.

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #712 dnia: Sierpień 20, 2018, 17:51:21 pm »

Offline dzikson

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 192
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V | Żuk A11B 87' | VW Passat B3 1.6td 93' | Seat Ibiza Cupra 1.8t 03'
Niestety takie mamy czasy... Karty, procesory, pamięci co roku nowe. Już chyba nigdy nie będzie dobrego czasu na zakup sprzętu, bo to co dzisiaj dobre za tydzień będzie już nie wystarczające <uoee>
Dokąd mamy iść, my którzy przemierzamy pustkowia w poszukiwaniu lepszych siebie

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #713 dnia: Sierpień 20, 2018, 18:41:33 pm »

Offline w0mbat

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 542
    • polonez 1500 88r.
Ja robię tak. że kupuję wszystkie bebechy (proc, mobo, ram, zasilacz) jednorazowo, potem za pół roku/rok kartę graficzną (bo nie mam tyle kasy od razu). Na tak zmontowanym zestawie działam aż zaczyna być tak przestarzały i mało wydajny, że irytująca staje się praca na nim. Tak na oko 8 lat. I potem znowu zmiana bebechów.

3 lata temu zmontowałem I5 4590, 8 GB RAM, i dysk SSD. Rok temu kupiłem Radeona RX580.

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #714 dnia: Sierpień 20, 2018, 19:13:09 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Niestety takie mamy czasy... Karty, procesory, pamięci co roku nowe. Już chyba nigdy nie będzie dobrego czasu na zakup sprzętu, bo to co dzisiaj dobre za tydzień będzie już nie wystarczające <uoee>

Nie jest tak źle. Dziś konfiguracje mające po 10 lat bez problemu radzą sobie w codziennym użytkowaniu, a i pewnie niektóre gry można uruchomić. Na początku XXI w nie było takiej opcji.

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #715 dnia: Sierpień 20, 2018, 20:03:13 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna
Ja odnoszę wrażenie że w tej chwili i tak nie ma w co grać.

Kiedyś było po kilka kilkanaście gier każdego gatunku i subgatunku w ciągłej sprzedaży, a teraz pustki. Klasyki, parę nowości, Symulator Kozy i jakieś wynazki na Steamie z grafiką sprzed 30 lat.
Nawet chciałem zagrać we Frostpunka, ale zobaczyłem cenę to stwierdziłem że nie aż tak bardzo.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #716 dnia: Sierpień 20, 2018, 21:15:39 pm »

Offline dzikson

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 192
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V | Żuk A11B 87' | VW Passat B3 1.6td 93' | Seat Ibiza Cupra 1.8t 03'
Dobra właśnie w tym momencie została zapowoedziana nowa seria geforce, tym razem uwaga... NVIDIA Geforce RTX 20XX. Na razie najtańsza referencyjna NVIDIA tej serii czyli RTX 2070 ma kosztować około 600 dolarów. Czyli niereferenty w Polsce będą kosztować lekko ponad 2000zl <spoko>
Dokąd mamy iść, my którzy przemierzamy pustkowia w poszukiwaniu lepszych siebie

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #717 dnia: Sierpień 20, 2018, 21:22:11 pm »

Offline dzikson

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 192
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V | Żuk A11B 87' | VW Passat B3 1.6td 93' | Seat Ibiza Cupra 1.8t 03'
Ja odnoszę wrażenie że w tej chwili i tak nie ma w co grać.

Kiedyś było po kilka kilkanaście gier każdego gatunku i subgatunku w ciągłej sprzedaży, a teraz pustki. Klasyki, parę nowości, Symulator Kozy i jakieś wynazki na Steamie z grafiką sprzed 30 lat.
Nawet chciałem zagrać we Frostpunka, ale zobaczyłem cenę to stwierdziłem że nie aż tak bardzo.
Nie ma w co grać, bo teraz gry są robione po to żeby robić wrażenie grafiką i nic poza tym. Kiedyś w gre można było się wczuć, teraz to tak jakoś leci, koczysz i dalej nic z tego nie masz. Ani satysfakcji ani nawet głupiego gratulacje w napisach koncowych. Jedyną grą która mnie urzekla był BioShock infinite a tak poza tym to podobał mi się jedynie mad max, ale kiedy to było...
Dokąd mamy iść, my którzy przemierzamy pustkowia w poszukiwaniu lepszych siebie

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #718 dnia: Sierpień 20, 2018, 21:28:09 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna
To też.

Jak wyszedł Blitzkrieg 3 to się zainteresowałem. I stwierdziłem że to gra pisana dla 8-latków. Niby RTS z ilomaś typami jednostek, ale mapy są tunelowe co w praktyce uniemożliwia zastosowanie jakiej taktyki walki poza wysłaniem wszystkich do frontalnej nawalanki.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #719 dnia: Sierpień 20, 2018, 21:28:57 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Nie kumam, dorosłe chłopy a zastanawiają się jaki zestaw kupić, żeby pograć w gry? <lol> Serio ??!! Ktoś ma czas grać w gry, sam ostatnio w jakąś grę pykałem z dobry rok temu (a jakoś bardzo zalatany nie jestem) i nie była to żadna super duper gra tylko NFS Carbon, wcześniej zdarzało mi się też pyknąć w CoDy (choć wyżej jak CoD 5 nie zagrałem; właściwie to po CoDzie 4 ta seria straciła dla mnie swój urok, bo w koło klepane było praktycznie to samo).

Zrozumiałbym to jeszcze, gdyby ktoś potrzebował kombajnu do modelowania 3D (animacje itd.)- jak mój niegdysiejszy współlokator, kiedy włączał renderowanie jakiegoś modelu to w grudniu można było zamknąć grzejnik i otworzyć okno a w pokoju wciąż było ciepło :) Niemniej mi do skromnych projektów na uczelnię mój (najmniej) 5 letni laptop jeszcze wystarcza, co prawda najnowszych wersji programów CADowskich, MESowskich czy SolidWorksa nie obsłuży, ale z 1/2 wersjami wstecz spokojnie sobie radzi.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 20, 2018, 22:03:53 pm wysłana przez Gomulsky »