Autor Wątek: Temperatura silnika  (Przeczytany 9892 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Temperatura silnika
« Odpowiedź #40 dnia: Marzec 16, 2008, 00:34:28 am »

andrzej

  • Gość
Cytat: "bruns"
Cytat: "meyron"
A tak w ogóle szkoda,że konstruktor nie wpadł na pomysł zamontowania za atrapą czegoś w rodzaju żaluzji.
Wiele aut wojskowych i terenowych ma coś takiego ,a nawet polskie Żuki miały roletę zaciąganą łańcuszkiem . Ale to auta nie dla "blondynek" bo łatwo było ugotować silnik i w czasie jazdy trzeba obserwować wskażnik temperatury i regulować żaluzję na chłodnicy w celu utrzymania właściwej temp. silnika .



to ja właśnie mam taką zabawę z tymi żaluzjami... otóż ciągam tartak przewoźny żukami. i jak żaluzja za wysoko to się o mało co nie zagotuje, jak znowu za nisko to się nie nagrzeje! w zimę z jednym jest przednia zabawa... bez uszczelek i całego ogrzewania (blaszak) to dopiero ogrzewanie :D szyby zamarznięte... parują... mi Polonia zagrzewa sie bez problemu do 90C. jak wejdzie okolo 92 to sie wlacza wentylator... zejdzie do 90 i sie wylacza...


pozdro.
www.amc.cba.pl

Temperatura silnika
« Odpowiedź #41 dnia: Marzec 25, 2008, 08:59:12 am »

PapaSmerf82

  • Gość
To moze podziele sie wrazeniami z temp.silnika moich poldkow.Mialem Caro 1,6gli zagazowany i w nim jak uzyskalem temperature 70 stopni to byl sukces:)Teraz mam Plusa 1,6gsi tez w gazie i w nim wg.wskaznika na trasie mam 50 maks. 60 stopni a po miescie 70 czasami uda mi sie uzyskac 90 stopni Dodam ze miasto to teren gorzysty w czechach gdzie noga prawie caly czas na gazie a i tak nie dogrzany motor:)

Temperatura silnika
« Odpowiedź #42 dnia: Marzec 25, 2008, 09:10:52 am »

Meyron

  • Gość
Nie wiem,chcesz się pochwalić,czy poradzić bo jeżeli chodzi o to drugie to wygląda na to,że trzeba by wymienić termostat lub czujnik temperatury.

Temperatura silnika
« Odpowiedź #43 dnia: Marzec 25, 2008, 11:32:14 am »

PapaSmerf82

  • Gość
termostat wymieniony

Temperatura silnika
« Odpowiedź #44 dnia: Marzec 25, 2008, 15:21:56 pm »

1.5 GLE

  • Gość
pomoglo? Osiagasz wyzsza temp?

Temperatura silnika
« Odpowiedź #45 dnia: Marzec 25, 2008, 21:54:32 pm »

PapaSmerf82

  • Gość
Nie dalej mam w trasie 50 do 60 stopni a w miescie 70 czasami w korku 90 :)

Temperatura silnika
« Odpowiedź #46 dnia: Marzec 26, 2008, 06:00:57 am »

Mateoos

  • Gość
Kup kolejny termostat. Ktoś kiedyś kupił trzy sztuki, zanim trafił na dobry.

Na szczęście termostat kosztuje 15 złotych.

Temperatura silnika
« Odpowiedź #47 dnia: Marzec 26, 2008, 10:12:15 am »

PapaSmerf82

  • Gość
Ale czy to ma jakis sens?A po drugie w czechach nie dostane do plusa czesci:)