Autor Wątek: Jakie Amory Kupić??  (Przeczytany 51286 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Jakie Amory Kupić??
« Odpowiedź #120 dnia: Sierpień 14, 2011, 12:19:47 pm »

Buszek

  • Gość
Nie ma samych amortyzatorów gazowych (wypełnionych tylko gazem) .
« Ostatnia zmiana: Sierpień 14, 2011, 13:03:36 pm wysłana przez Buszek »

Odp: Jakie Amory Kupić??
« Odpowiedź #121 dnia: Sierpień 14, 2011, 14:28:03 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Nie ma samych amortyzatorów gazowych (wypełnionych tylko gazem) .
w gazowych sa sladowe ilosci oleju,ktory sluzy do smarowania czesci tracych o siebie - i tylko po to olej potrzebny
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Jakie Amory Kupić??
« Odpowiedź #122 dnia: Sierpień 14, 2011, 16:25:13 pm »

Buszek

  • Gość
no chyba nie do końca panie kgb  <lol2> <lol2> <lol2>

Odp: Jakie Amory Kupić??
« Odpowiedź #123 dnia: Sierpień 25, 2011, 18:15:00 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
no chyba nie do końca panie kgb  <lol2> <lol2> <lol2>
do konca i definitywnie,
moze nie odrozniasz amortyzatora gazowego od olejowo-gazowego,
olejowych do poloneza juz sie chyba kupic nie da ,sa tylko olejowo-gazowe i podobno da sie gazowe dostac
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Jakie Amory Kupić??
« Odpowiedź #124 dnia: Sierpień 25, 2011, 22:45:46 pm »

Offline RSilak

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1948
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu+ GT
czyli według waszej "opinii" ja mam gazowe MONROE siwy kolor na allegro są ale tylko czarne.
FSO Polonez ATU GT
(Polsko-Japońsko-Szwedzka hybryda)
Serwis Bartniki. Mechanika Pojazdowa, Diagnostyka Komputerowa.
Jest 2.0 16v

Odp: Jakie Amory Kupić??
« Odpowiedź #125 dnia: Wrzesień 02, 2011, 12:20:55 pm »

Offline NeoN

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 120
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Motorsport; Audi 90 Sport Quattro 20v
w gazowych sa sladowe ilosci oleju,ktory sluzy do smarowania czesci tracych o siebie - i tylko po to olej potrzebny
Zanim zaczniesz uczyć innych to najpierw sam trochę poczytaj...
http://pl.wikipedia.org/wiki/Amortyzator

olejowych do poloneza juz sie chyba kupic nie da ,sa tylko olejowo-gazowe i podobno da sie gazowe dostac
Olejówki są spokojnie do dostania, np. Kayaba.
Co do gazowo-olejowych Monroe, do seryjnego zawieszenia są w sam raz, nieco mocniej tłumią od olejaków. Do usztywnionego zawieszenia się nie nadają.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 02, 2011, 12:26:03 pm wysłana przez NeoN »

Odp: Jakie Amory Kupić??
« Odpowiedź #126 dnia: Wrzesień 02, 2011, 15:53:20 pm »

Offline siarczanwisni

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 41
  • Płeć: Mężczyzna
    • 1.4 16V DOHC
Ok, pieniądze w końcu są to można się wziąć za auto. Jakie amortyzatory na przód polecacie do obniżonego zawieszenia? Konkrety proszę, konkrety ;)

Odp: Jakie Amory Kupić??
« Odpowiedź #127 dnia: Wrzesień 02, 2011, 15:59:41 pm »

Offline Grizli

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1803
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez

Odp: Jakie Amory Kupić??
« Odpowiedź #128 dnia: Wrzesień 02, 2011, 16:39:04 pm »

Offline siarczanwisni

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 41
  • Płeć: Mężczyzna
    • 1.4 16V DOHC
Zna może ktoś ich numer katalogowy (o ile takie coś mają)? Tak żeby gościu w sklepie mi nie zamówił przypadkiem jakichś innych ;)

Odp: Jakie Amory Kupić??
« Odpowiedź #129 dnia: Wrzesień 02, 2011, 16:57:37 pm »

Offline Grizli

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1803
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez
Zna może ktoś ich numer katalogowy (o ile takie coś mają)? Tak żeby gościu w sklepie mi nie zamówił przypadkiem jakichś innych ;)
Na pudełku maja napisane 01679

Odp: Jakie Amory Kupić??
« Odpowiedź #130 dnia: Wrzesień 02, 2011, 16:59:21 pm »

Offline skyer

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Audi A3 1.8T
Jest tylko jeden indeks 01679 dla amortyzatorów do poloneza na przód w wersji
duocontrol. .Możliwe że fabryka eksperymentowała z tymi amortyzatorami i również
zrobiła wersję gazową, ale do handlu puściła pod pierwotnym numerem.Comfort jest
ogólnym o kreśleniem  delphi dla gazówek a więc nie przekreśla wersji duocntrol,
mającej twardszą charakterystykę w skrajnych zakresach działania .


Taka odpowiedz dostalem od tego sprzedajacego.Mam takowe (miesiac temu po 65zl byly)i bardzo sobie chwale.Stare olejowki delphi  wytrzymaly 160 000 i gdyby sie nie tlukly pewnie bym jezdzil dalej.Na tyle mam monroe oryginal,rowniez  gazowo olejowe i komfort prowadzenia jest nieporownywalny.

Odp: Jakie Amory Kupić??
« Odpowiedź #131 dnia: Wrzesień 02, 2011, 20:46:55 pm »

Offline Jaro

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 718
  • Ukryta opcja niemiecka
    • Caro Orciari OHV
Ok, pieniądze w końcu są to można się wziąć za auto. Jakie amortyzatory na przód polecacie do obniżonego zawieszenia? Konkrety proszę, konkrety ;)

Skrócone tyle co obniżone zawieszenie i utwardzone amortyzatory olejowe.
LOW & SLOW

Odp: Jakie Amory Kupić??
« Odpowiedź #132 dnia: Wrzesień 03, 2011, 22:44:18 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
w gazowych sa sladowe ilosci oleju,ktory sluzy do smarowania czesci tracych o siebie - i tylko po to olej potrzebny
Zanim zaczniesz uczyć innych to najpierw sam trochę poczytaj...
http://pl.wikipedia.org/wiki/Amortyzator

olejowych do poloneza juz sie chyba kupic nie da ,sa tylko olejowo-gazowe i podobno da sie gazowe dostac
Olejówki są spokojnie do dostania, np. Kayaba.
Co do gazowo-olejowych Monroe, do seryjnego zawieszenia są w sam raz, nieco mocniej tłumią od olejaków. Do usztywnionego zawieszenia się nie nadają.
bardzo ciekawe ,ale jednak pozostane przy uczeniu innych ,bez czytania wiki,
moze wyrazenie "sladowe" ilosci nie bylo zbyt precyzyjne ,ale jednak schemat z wiki jest grubo przesadzony,
inna sprawa jest taka,ze rozwiazania bywaja rozne,
 "wylanie" amortyzatora gazowego to nielada sztuka ,a i efekt marny,
jezeli ktos wyobrazal sobie ,ze gaz przeplywa przez zawory to odrazu dementuje,ze nie sugerowalem takiego rozwiazania ,bo byloby praktycznie niemozliwe w realizacji,
konsensus jest taki,ze ze olej w amortyzatorze gazowym nie odgrywa roli medium rozpraszajacego energie ,bierze udzial jedynie w sterowaniu (przeplywajac przez zaworki) ,choc ,gdyby nie potrzeba smarowania to mozna by to bylo zalatwic w inny sposob,
na dowod potne amortyzator od Kappy i przedstawie jego budowe

a co do gazowo-olejowych to podstawowe Delphi/Krosno sa gazowo-olejowe ,poniewaz posiadaja spora komore kompensacyjna ,a to jej rozmiar odroznia amortyzator olejowy od gazowo-olejowego

Gazowe delphi na przód
http://allegro.pl/amortyzatory-polonez-przod-delphi-i1772094014.html
Duocontrol to raczej sa gazowo-olejowe ,czy stary produkt z nowa nazwa,
ale nie wnikalem w nowe modele amorow,wiec moge sie mylic - jednak cena 75pln/szt nie sugeruje amorow gazowych
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 03, 2011, 22:49:03 pm wysłana przez KGB »
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Jakie Amory Kupić??
« Odpowiedź #133 dnia: Wrzesień 04, 2011, 09:04:50 am »

Offline skyer

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Audi A3 1.8T
Amortyzator gazowo -olejowy poznajesz po tym,ze jest caly rozciagniety .Jak go scisniesz powraca znowu.Przeciez te na aukcji(ktore mam) sa wlasnie GAZOWO-OLEJOWE!.Sprężony gaz znajdujący się  w  pozostałej przestrzeni amortyzatora(zamiast powietrza) zmniejsza pienienie się oleju i umożliwia dzięki temu skuteczniejsze tłumienie przy dużych obiążeniach.Czyli po prostu amortyzator gazowo-olejowy szybciej reaguje na nierownosci i jest precyzyjniejszy.Fabryczne delphi byly OLEJOWE  - wiem,bo sam wyjmowalem, tak samo tylne.   Popatrz sobie na aukcjach na amorki do poldka.Zobacz ktore maja schowany tlok ktore wyciagniety.


NIE MA AMORTYZATOROW STRICTE GAZOWYCH. A cena to bym sie nie sugerowal,pewnie stare zapasy magazynowe,bo nikt nowych nie produkuje.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 04, 2011, 09:17:23 am wysłana przez skyer »

Odp: Jakie Amory Kupić??
« Odpowiedź #134 dnia: Wrzesień 04, 2011, 09:31:21 am »

Offline Rysiob

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 194
Ja w tym roku zakładałem przednie amorki Delphi de Carbon Comfort za 50 zł sztuka :D Dodam, że to są de facto takie amorki, jakie trafiały na pierwszy montaż :) Śmigam na nich już pół roku (~3000 km) i jestem zadowolony - przyjemnie i komfortowo.

PS. Dokładnie takie, jak w aukcji powyżej, tylko że całe są czarne. I made in 2007, więc z zapasów magazynowych.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 04, 2011, 09:33:28 am wysłana przez Rysiob »

Odp: Jakie Amory Kupić??
« Odpowiedź #135 dnia: Wrzesień 04, 2011, 12:40:37 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna
Panowie, z ludźmi w Delphi sporo korespondowałem swego czasu, przegadałem z nimi przez telefon przeszło godzinę i mam ciekawy zestaw ich produktów u siebie w samochodzie i na szafce i oto co udało nam się w czasie tych rozmów ustalić:

Po pierwsze:

Oznaczenie carbon comfort normalnie w Delphi oznacza gazówkę ale w Polonezie nie oznacza to nic. Powiedzieli mi że Delphi nie ruszało amorów z Krosna tylko brali byle jakie naklejki Delphi żeby nabić na nie krośnieńskie oznaczenia amortyzatorów do Polda.

Duo Controle to były olejówki które po przekroczeniu pewnego progu ściśnięcia albo rozciągnięcia zmieniały przepływ oleju i utwardzały się. Nie produkują ich od lat bo się nie sprzedawały.

Na półce mam przednie amory pomalowane jak Duo Controle, z kodem Duo Controla ale oznaczone jako Carbon Comfort i są to gazówki. (Nie wnikam w to czy i ile jest w nich oleju). W każdym razie są to gazówki na bank, same się rozciągają. W fabryce byli bardzo zdziwieni że udało mi się coś takiego kupić i nie byli mi w stanie powiedzieć co to jest ani skąd się wzięło, w ogóle nie wiedzieli o fakcie istnienia gazówek do Poloneza własnej marki.

Olejowe do Poloneza można bez problemu kupić, są to Delphi Hydro albo te pseudo carbony (to pewnie dokładnie to samo). Z kolei u mnie są z tyłu rzekome Carbon Comfort, ale z nabitego kodu wynika że to są olejówki. A skądinąd bardzo dobre, nienowe ale skuteczność działania rewelacyjna. W Polmozbycie raz nawet mi oferowali jeszcze olejowe Krosno wzmocnione (czyli z szerokiego Caro). Myślałem że to były Duo Controle ale Delphi mi je zidentyfikowało jako zwykłe olejowe amortyzatory do Caro MR93

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 04, 2011, 12:42:11 pm wysłana przez BXMaster »
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Jakie Amory Kupić??
« Odpowiedź #136 dnia: Wrzesień 04, 2011, 19:00:11 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Amortyzator gazowo -olejowy poznajesz po tym,ze jest caly rozciagniety .Jak go scisniesz powraca znowu.Przeciez te na aukcji(ktore mam) sa wlasnie GAZOWO-OLEJOWE!.Sprężony gaz znajdujący się  w  pozostałej przestrzeni amortyzatora(zamiast powietrza) zmniejsza pienienie się oleju i umożliwia dzięki temu skuteczniejsze tłumienie przy dużych obiążeniach.Czyli po prostu amortyzator gazowo-olejowy szybciej reaguje na nierownosci i jest precyzyjniejszy.Fabryczne delphi byly OLEJOWE  - wiem,bo sam wyjmowalem, tak samo tylne.   Popatrz sobie na aukcjach na amorki do poldka.Zobacz ktore maja schowany tlok ktore wyciagniety.


NIE MA AMORTYZATOROW STRICTE GAZOWYCH. A cena to bym sie nie sugerowal,pewnie stare zapasy magazynowe,bo nikt nowych nie produkuje.
no wlasnie nie bardzo ,bo wszelkie amory o ustalonym polozeniu tloczyska to sa amory gazowe,
np. amortyzator do Kappy sam sie ustala na ~ srodkowym polozeniu i cezko jest go wcisnac ,ale ciezej wyciagnac (kwestia dzialania sily ,mozliwe ze wartosc sily jest ta sama ,ale latwiej jest pchac),
tu mozem mowiac o komforcie amortyzacji i jednoczesnie prawidlowym dzialaiu amora ,
nie ma jak porownac do innych,bo Kappa ma tylko gazowe,

jezeli amor mialby ustalac polozenie tloczyska na max. w gorze to co to by bylo za dzialanie ? amor ma za zadanie przeciwdzialac ruchowi sprezyny ,a nie ja wspomagac,
widzialem takie amory gazowo-olejowe ,ale nie byly to amory do samochodu,
choc wyorazam sobie,ze nie trudno jest zrobic taki amortyzator,
tylko podstawowa kwestia jest taka ,ze amortyzator o identycznej budowie ,bez nadcisnienia w komorze kompensacyjnej tez jest amorem olejowo-gazowym ,a tlok mu sie sam nie wysuwa ,
roznice miedzy amorem olejowym i olejowo-gazowym tkwia w budowie komory kompensacyjnej i sterowaniu przeplywem oleju do niej ,
w innym przypadku ,jezeli Krosno na ktorym wyjechal moj pold z fabryki - jest olejowe ,to wywiercenie dziorki i napompowanie powietrza uczyni go olejowo-gazowym :d ,
ale nie musi ,bo on juz taki jest ,a dziorki i tak wiercilem ,zeby wymienic olej (nie na gaz bynajmniej :p)
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Jakie Amory Kupić??
« Odpowiedź #137 dnia: Wrzesień 05, 2011, 00:12:48 am »

Offline skyer

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Audi A3 1.8T
jezeli Krosno na ktorym wyjechal moj pold z fabryki - jest olejowe ,to wywiercenie dziorki i napompowanie powietrza uczyni go olejowo-gazowym
     
Sprężony gaz znajdujący się  w  pozostałej przestrzeni amortyzatora(zamiast powietrza) zmniejsza pienienie się oleju i umożliwia dzięki temu skuteczniejsze tłumienie przy dużych obiążeniach



Amortyzatory gazowe roznia sie wlasnie tym od olejowych,ze zamiast powietrza(notabene gazu ale nie pod cisnieniem) jest gaz pod cisnieniem wlasnie.Koniec w tym temacie ,bo po prostu niektorym sie nie wytlumaczy.


Na półce mam przednie amory pomalowane jak Duo Controle, z kodem Duo Controla ale oznaczone jako Carbon Comfort i są to gazówki.
  I takie mam zamontowane w aucie i sobie chwale.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 05, 2011, 00:24:48 am wysłana przez skyer »

Odp: Jakie Amory Kupić??
« Odpowiedź #138 dnia: Wrzesień 05, 2011, 09:48:34 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
   
Sprężony gaz znajdujący się  w  pozostałej przestrzeni amortyzatora(zamiast powietrza) zmniejsza pienienie się oleju i umożliwia dzięki temu skuteczniejsze tłumienie przy dużych obiążeniach



Amortyzatory gazowe roznia sie wlasnie tym od olejowych,ze zamiast powietrza(notabene gazu ale nie pod cisnieniem) jest gaz pod cisnieniem wlasnie.Koniec w tym temacie ,bo po prostu niektorym sie nie wytlumaczy.

ciekawy ton,ale chyba za krotko jestes na forum i nie wiesz ,ze na mnie on nie skutkuje,
styl warszawski objawiania prawd mozesz uskuteczniac na podworku pod blokiem,
a jezeli nie masz nic ciekawego do powiedzenia to nie musisz sie odzywac
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Jakie Amory Kupić??
« Odpowiedź #139 dnia: Wrzesień 05, 2011, 10:01:45 am »

Offline skyer

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Audi A3 1.8T
Cytat: Senn#1869

    Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.


Ojej czyzby cieta riposta tak dlugo oczekiwana w koncu dala upust zlosci??:)
Auć

Nie trzeba byc dlugo na forum,zeby wiedziec czym rozni sie amortyzator jeden od drugiego:D a Ty tego nie wiesz i nie umiesz sie przyznac do bledu...