Autor Wątek: Wlew paliwa w Atu i zapach benzyny !!!  (Przeczytany 12452 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Wlew paliwa w Atu i zapach benzyny !!!
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 09, 2009, 15:50:41 pm »

volve

  • Gość
Paweł to daj znać czy coś dała ta uszczelka. Ja obecnie i tak siedzę nad zrobieniem 4 biegu nawiewu, więc zapachem benzyny będę chciał się w następnej kolejności zająć ;)

Wlew paliwa w Atu i zapach benzyny !!!
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 10, 2009, 11:13:19 am »

Offline Pawel.

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 279
Zrobilem uszczelke pod korek z gumy, moze i cos to dalo ale nie za wiele. To chyba nie z tego miejsca wyparowywuje benzyna
328i

Wlew paliwa w Atu i zapach benzyny !!!
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 04, 2009, 11:56:56 am »

Daami78

  • Gość
Witam wszystkich.Ja mam podobny problem mam Atu+ z 97 r na Boschu i przy  zamknietych szybach jest ok  jesli tylko je lekko uchyle to od razu czuc benzyne :roll:  ukald paliwowy jest szczelny nigdzie nie ma wyciekow a mimo to smierdzi :(  .
ponoc jest jakis zawor w komorze silnika ktory odpowiada za pochlaniacz par paliwa lae nie bardzo woiem ktory to jest.Pozdrawiam

Wlew paliwa w Atu i zapach benzyny !!!
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 04, 2009, 11:57:58 am »

Dami78

  • Gość
Witam wszystkich.Ja mam podobny problem mam Atu+ z 97 r na Boschu i przy  zamknietych szybach jest ok  jesli tylko je lekko uchyle to od razu czuc benzyne :roll:  ukald paliwowy jest szczelny nigdzie nie ma wyciekow a mimo to smierdzi :(  .
ponoc jest jakis zawor w komorze silnika ktory odpowiada za pochlaniacz par paliwa lae nie bardzo woiem ktory to jest.Pozdrawiam

Wlew paliwa w Atu i zapach benzyny !!!
« Odpowiedź #24 dnia: Lipiec 21, 2009, 20:08:19 pm »

konrad1wol

  • Gość
Witam wszystkich. Nie wiem jak u innych ale u mnie doraźnie pomogło wywalenie gumowej uszczelki uszczelniającej pokrywę bagażnika. Teraz otwieram szyby i jest całkiem przyzwoicie, tyle tylko, że częściej odkurzam bagażnik.

Wlew paliwa w Atu i zapach benzyny !!!
« Odpowiedź #25 dnia: Lipiec 21, 2009, 21:20:28 pm »

Offline matucha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2701
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96
    • http://www.osp.piaski-wlkp.pl
Mi kolega Mariusz#1926 wytłumaczył co z tym trzeba zrobić. Zrobię ładną fotorelację :)
Ktoś, kto zaprojektował Poloneza, wiedział, że się kiedyś urodzimy...

Polonez Caro 1,6 GLI LPG, Polonez KOMBI 1,6 MPI LPG & Dacia Sandero Stepway 1,6MPI LPG
Lublin 3 KOMBI 2,4TD & Renault KANGOO Fairway 1,5 DCI Privilege ;)

Wlew paliwa w Atu i zapach benzyny !!!
« Odpowiedź #26 dnia: Lipiec 26, 2009, 19:50:50 pm »

volve

  • Gość
Cytat: "matucha#1931"
Mi kolega Mariusz#1926 wytłumaczył co z tym trzeba zrobić. Zrobię ładną fotorelację :)


Czekamy, bo w sumie może w przyszły weekend będę miał trochę czasu to sam też się pobawię ;)

Wlew paliwa w Atu i zapach benzyny !!!
« Odpowiedź #27 dnia: Lipiec 26, 2009, 20:01:13 pm »

Offline matucha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2701
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96
    • http://www.osp.piaski-wlkp.pl
Zrobiłem. Ale bez fotek, bo nie miałem jak naładować telefonu z racji kilkudniowej przerwy w dostawach prądu  :evil:

1. Otwieramy klapkę, wykręcamy 3 wkręty i zdejmujemy korek wlewu paliwa.
2. W bagażniku odsłaniamy sobie tapicerkę, tak, żeby mieć dostęp do całego układu.
3. Wyjmujemy 3 wężyki. Patrząc na cały układ - na samej górze nieco po prawo - wystarczy pociągnąć w górę. Drugi - ten, który idzie równolegle do grubej rury. Po lewo. skierowany w dół na opaskę. 3 - ten, który wchodzi od góry tej "puszki", na prawo od wlewu patrząc cały czas z perspektywy bagażnika ;)
4. Pociągamy cały wlew do siebie łapiąć mniej więcej na wysokości korka, pociągając lekko w dół.
5. Zdejmujemy górną część - i teraz:
U mnie rurka karbowana odczepiła się od tej górnej części i została w dolnym plastiku - trzeba ją wyciągnąć do góry i wcisnąć w to, co trzymamy w rękach. Ja rant posmarowałem do tego klejem. Górną część puszki też można zdjąć - ja tak zrobiłem i napchałem pomiędzy nią, a wlew silikon i złożyłem.

Nakładamy w rowek górnej puszki silikon i składamy. Rura karbowana nie będzie chciała wejść - przyda się pomoc drugiej osoby. Wciskając tą rurę w dół jedną ręką celujemy w otwór w dolnej części puszki, jak już się wsunie to karbowana rura nie będzie chciała wejść do baku. Druga osoba "maca" gumowy przewód łączący tą puszkę z bakiem ( musi wejść pod auto, dostęp od wewn. strony zderzaka ) - maca tak, żeby karbowana rura nie haczyła o rant wejścia do baku - po prostu dusi paluchami po tej wielkiej gumie.
Jak już wskoczy, to składamy puszkę i wciskamy wlew, skręcamy w odwrotnej kolejności.

U mnie było jeszcze pęknięte kolanko z lewej strony - dało się zlepić na dobry klej i jak narazie trzyma.

Pękła też końcówka na tej czarnej puszcze, na której się nakłada wąż - rozwierciłem dziurkę do ciut większej i w to co zostało wkleiłem cienką plastikową rurkę i na to nałożyłem wężyk z tym co w nim zostało, też rozwierconym - użyłem rurki od WD-40 ( coś podobnego, co miało większą średnicę ).

Złożyłem, poczekałem aż wyschnie. Wreszcie nie śmierdzi  :mrgreen:  ( Chociaż u mnie śmierdziało tylko przy ostrym skręcie w prawo ;) )

Wszystko oczywiście sklejamy na silikon maszynowy - benzyna go nie rozpuści.

W razie pytań walić śmiało :)
Ktoś, kto zaprojektował Poloneza, wiedział, że się kiedyś urodzimy...

Polonez Caro 1,6 GLI LPG, Polonez KOMBI 1,6 MPI LPG & Dacia Sandero Stepway 1,6MPI LPG
Lublin 3 KOMBI 2,4TD & Renault KANGOO Fairway 1,5 DCI Privilege ;)

Wlew paliwa w Atu i zapach benzyny !!!
« Odpowiedź #28 dnia: Lipiec 28, 2009, 08:23:54 am »

Offline Mariusz#

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2277
  • Płeć: Mężczyzna
    • POLONEZ Atu+ 1.6 GSI
czyli jednak miałem racje że albo rura plastikowa karbowana  sie odczepiła albo została przetarta przez pistolet od dużej ilosci tankowań :wink: mnie czeka wymiana tej gumy  osłonowej pod autem co łaczy bak z pucha ale jakos mi sie nie chce za to zabierać jak sie porwie to dopiero to zrobie puki co jest dopiero  sparciała.
Pan inżynier widzę, że lubi jeździć tym polonezem

Wlew paliwa w Atu i zapach benzyny !!!
« Odpowiedź #29 dnia: Lipiec 28, 2009, 10:12:36 am »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
moj kumpel zastosował lepszy i szybszy mega patent.
wszystkie polaczenia przy wlewie zaklajstrował jakimś siuwaksem klejopodobnym. Jak ręką odjął.

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Wlew paliwa w Atu i zapach benzyny !!!
« Odpowiedź #30 dnia: Listopad 04, 2009, 21:50:10 pm »

radziu

  • Gość
koledzy mój problem polega na tym, że po zatankowaniu paliwa śmierdzi beną...ale po jakimś czasie dosłownie może jakież 10 może 15 minut nie czuć już nic....tylko po zatankowaniu i co by to mogło by?????????

Wlew paliwa w Atu i zapach benzyny !!!
« Odpowiedź #31 dnia: Listopad 05, 2009, 08:39:19 am »

Offline karpiu19_88

  • http://tom-blach.cba.pl/
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 303
  • Płeć: Mężczyzna
    • BYŁ - Polonez Atu Plus 1.4 GTI 16V jest Polonez Przejściówka 1.5 SLE 91.r polonez kombi 1.6 99 r
    • Kompleksowe remonty dachów
witam panowie tez miałem z tym problem ze smierdzi w aucie bajuraka ale klej montazowy zalatwil wszystko trzeba dobrze oczyscic odtłuscic i potraktowac wszystkie polaczenia klejem od tamtej pory juz nic nie  smierdzi  :D  :D

Wlew paliwa w Atu i zapach benzyny !!!
« Odpowiedź #32 dnia: Listopad 05, 2009, 11:40:43 am »

JohnyWalker

  • Gość
Tak, albo tak jak ja zrobiłem wymienić wlew na carowy. Też kleiłem ale i tak potrafiło się rozszczelnić, to się wk... i mam spokój :mrgreen:

A swoją drogą miło następnego ludzia z pluso-atu-roverem spotkać :)

Wlew paliwa w Atu i zapach benzyny !!!
« Odpowiedź #33 dnia: Listopad 06, 2009, 16:17:53 pm »

bodzik

  • Gość
U mnie kropelka trzyma "układ wlewowy" w kupie już 3 lata,k nic nie rozszczelniło się mimo kilkukrotnego zdejmowania zbiornika, a co za tym idzie niezłego szarpania. Wystarczy dobrze oczyścić i odtłuścić powierzchnie. I najważniejsza zasada klejenia (z lutowaniem tak samo) "klej najlepiej trzyma jak go nima" czyli im cieńsza warstwa tym lepiej.