Autor Wątek: Uniwersalne elektryczne szyby  (Przeczytany 41451 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Odp: Uniwersalne elektryczne szyby
« Odpowiedź #80 dnia: Marzec 27, 2011, 15:27:22 pm »

Offline Serocki

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 170
  • Płeć: Mężczyzna
    • MR 89
    • Fsoautoklub


25A

Odp: Uniwersalne elektryczne szyby
« Odpowiedź #81 dnia: Marzec 30, 2011, 16:16:14 pm »

Offline kakofoniks

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 443
kuba daj znac jak zamontujesz.
oraz jaki zestaw (producenta) zamontowałeś.
planuje u siebie tez zamontowac :)
gdyby Bóg był za przednim napędem chodzilibyśmy na rękach

Odp: Uniwersalne elektryczne szyby
« Odpowiedź #82 dnia: Marzec 30, 2011, 18:19:50 pm »

Offline kuba92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2988
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16v Orciari
Przełączniki już mam zamontowane (te w półeczce pod lewarkiem), masa pod zegarami z przodu, plus po stacyjce do podświetlania ideogramów podłączony do podświetlania zapalniczki, plus stały z kostki za schowkiem puszczony przez bezpiecznik 25A.

Zestaw będzie (jeszcze nie mam niestety ;)) oryginalny FSOwski (no znaczy wiadomo, ze nie FSOwski ale taki jak był w Poldonach montowany), w tym temacie napisałem tylko po to żeby nie tworzyć niepotrzebnie następnego.

Odp: Uniwersalne elektryczne szyby
« Odpowiedź #83 dnia: Marzec 30, 2011, 21:24:00 pm »

Offline kuba92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2988
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16v Orciari
Lepiej pociągnąć zasilanie el. szybek z zapalniczki czy bezpośrednio z akumulatora?

Sprawdź najpierw czy masz pod zegarami z prawej oryginalną wiązkę pod szyby. :)
Ja dałem sobie zasilanie z tej kostki za schowkiem bo tam najwygodniej mi się podłączyć było i tyle. :)

Odp: Uniwersalne elektryczne szyby
« Odpowiedź #84 dnia: Marzec 03, 2012, 00:14:19 am »

Offline Lysy_Piotrus

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 103
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus 1.6 GSI 99'
Kupiłem sobie zestaw uniwersalnych szybek elektrycznych, fajna sprawa :) Mam jednak problem, a w zasadzie już wcześniej miałem. Szyby chodzą mi bardzo ciężko więc i ten zestaw elektryczny ciężko chodzi. Smarowałem prowadnice ale niewiele to dało. Poradzi ktoś co zrobić, żeby szyby chodziły lekko? Nie wiem, czy coś robić z tym mechanizmem, czy kupić nowy?

Odp: Uniwersalne elektryczne szyby
« Odpowiedź #85 dnia: Marzec 03, 2012, 09:35:22 am »

Offline Szyna

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 879
  • Płeć: Mężczyzna
    • Lanos HB 1.5 16V
jezeli mechanizm chodzi ciezko to na razie ich za mocno nie uzywaja, bo sie jeszcze gdzie popala, ja prawdopodobnie rowniez bede u siebie montowal szybki. Co do mechanizmu, patrz co sie w nim rusza i gdzie i postaraj sie to przesmarowac, moze gdzies prowadnica sie wygiela czy cos, rowniez zwroc na to uwage, prowadnice tez przydaloby sie przesmarowac, ale jeszcze nie wiem czym, bo jedna szybka u mnie tez cholernie ciezko chodzi i bede musial to zniwelowac.

Lysy- czy mi sie zdaje czy z bialegostoku jestes?

Odp: Uniwersalne elektryczne szyby
« Odpowiedź #86 dnia: Marzec 03, 2012, 09:47:17 am »

Offline Rafał

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5735
  • Płeć: Mężczyzna
    • Renault Laguna I phII 1.9 dTi RXE+
Kupiłem sobie zestaw uniwersalnych szybek elektrycznych, fajna sprawa :) Mam jednak problem, a w zasadzie już wcześniej miałem. Szyby chodzą mi bardzo ciężko więc i ten zestaw elektryczny ciężko chodzi. Smarowałem prowadnice ale niewiele to dało. Poradzi ktoś co zrobić, żeby szyby chodziły lekko? Nie wiem, czy coś robić z tym mechanizmem, czy kupić nowy?
Możesz pokazać jakie montowałeś i jak one się mieszczą pod boczkiem ?
Były: Caro: 1.6 GLI Bosch, 1.4 GLI 16V, 1.4 GTI 16V, 1.6 GTI 16V, 1.6 GTC 16V 1997; Atu: 1.6 GLI Bosch 1997, Peugeot 106 1.0 Itinea 1997
Jest: Renault Laguna I phII 1.9 dTi 1999 RXE+

Odp: Uniwersalne elektryczne szyby
« Odpowiedź #87 dnia: Marzec 03, 2012, 10:08:22 am »

Offline Lysy_Piotrus

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 103
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus 1.6 GSI 99'
jezeli mechanizm chodzi ciezko to na razie ich za mocno nie uzywaja, bo sie jeszcze gdzie popala, ja prawdopodobnie rowniez bede u siebie montowal szybki. Co do mechanizmu, patrz co sie w nim rusza i gdzie i postaraj sie to przesmarowac, moze gdzies prowadnica sie wygiela czy cos, rowniez zwroc na to uwage, prowadnice tez przydaloby sie przesmarowac, ale jeszcze nie wiem czym, bo jedna szybka u mnie tez cholernie ciezko chodzi i bede musial to zniwelowac.
Narazie założyłem spowrotem korbotronic żeby silniczków nie spalić ;p Dokładnie problem wygląda u mnie tak: szyba kierowcy idzie lekko od zamknięcia do ok. 1/3 opuszczenia, później im niżej tym ciężej. Tak samo do góry na początku ciężko, pod koniec lżej. Szyba pasażera na całej wysokości chodzi ciężko. Smarowałem prowadnice Tawotem, działają troche lżej ale to dalej nie to. Cóż począć?? ;p
Lysy- czy mi sie zdaje czy z bialegostoku jestes?
Jestem z Białegostoku ;)
Możesz pokazać jakie montowałeś i jak one się mieszczą pod boczkiem ?
Narazie nie moge bo je zdjąłem, żeby założyć spowrotem korbotronic. Gdy uda mi sie zrobić, aby szyby chodziły lekko i wszystko pozakładam spowrotem to zrobie fotki ;)
« Ostatnia zmiana: Marzec 03, 2012, 10:10:27 am wysłana przez Lysy_Piotrus »

Odp: Uniwersalne elektryczne szyby
« Odpowiedź #88 dnia: Marzec 03, 2012, 21:42:48 pm »

Offline Lysy_Piotrus

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 103
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus 1.6 GSI 99'

Tak wygląda założony mechanizm.

Odp: Uniwersalne elektryczne szyby
« Odpowiedź #89 dnia: Marzec 04, 2012, 10:03:36 am »

Offline Lysy_Piotrus

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 103
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus 1.6 GSI 99'
Nie ma znaczenia czy przegub jest pogięty bo jest tak zrobiony żeby można go było zamontować w dowolny sposób, a nie tylko w linii prostej co w większości samochodów było by niewykonalne. Nasmarowanie prowadnic też nie wiele pomogło, smarowałem je już wcześniej.
Ale... pomogło wyregulowanie szybki :D Jak poradził kolega Rafał#1951 poluzowałem prowadnice pod lusterkiem. Pogrzebałem sie też przy głownej prowadnicy i jest w miare dobrze :)

Odp: Uniwersalne elektryczne szyby
« Odpowiedź #90 dnia: Marzec 04, 2012, 10:08:31 am »

Offline Michał

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 716
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.6, LEXUS IS

Tak wygląda założony mechanizm.
Może troche OT zrobie, ale ten mechanizm działa na takiej zasadzie, że kręci tą fabryczną zębatką od korbki ? Dobrze rozumiem ? :p

Odp: Uniwersalne elektryczne szyby
« Odpowiedź #91 dnia: Marzec 04, 2012, 10:09:43 am »

Offline Szyna

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 879
  • Płeć: Mężczyzna
    • Lanos HB 1.5 16V
tak, dokladnie w taki sposob to sie odbywa, dlatego mechanizm korobtronik musi w niemalze idealnym stanie ;p

Odp: Uniwersalne elektryczne szyby
« Odpowiedź #92 dnia: Marzec 04, 2012, 10:29:36 am »

Offline Lysy_Piotrus

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 103
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus 1.6 GSI 99'
Może troche OT zrobie, ale ten mechanizm działa na takiej zasadzie, że kręci tą fabryczną zębatką od korbki ? Dobrze rozumiem ?
Dokładnie tak. Zębatka z mechanizmu jest założona z "przejściówką" na wieloklin od korbki. Przedody z silniczka idą do przycisków, a biała kostka nad głośnikiem to zasilanie i połączenie z drzwiami pasażera. Nie dałem przycisków w standardowe miejsce przy skrzyni, tylko w drzwiach. W drzwiach kierowcy są dwa przyciski od sterowania szybą kierowcy i pasażera, u pasażera jeden ;p
Są trzy minusy takiej instalacji. Pierwszy: cały mechanizm musi chodzić lekko. Jeżeli jest dobrze wyregulowany i nasmarowany to pierwszy minus odpada. Drugi: nie ma żadnego czujnika otwarcia i zamknięcia szyby, czyli poprostu po zamknięciu, otwarciu maksymalnym trzeba puścić przycisk. Trzeci: estetyka zakrycia miejsca po korbce ale to już kwestia gustu. Zaślepka po prostu wystaje ;p
Plusami są... wygoda ;p Nowa instalacja co przy chęci założenia fabrycznej jest praktycznie niemożliwe żeby dostać wszystko nowe. Cena nie jest zbyt wysoka :) Jest możliwość awaryjnego zamknięcia szyby. Dołączona jest duża korba którą zakłada się na wiloklin (zaślepka jest na wcisk, można ją zdjąć). Dwa przyciski dla kierowcy i jeden dla pasażera, która ja zamontowałem w drzwiach co dla mnie jest wygodniejsze niż przy drążku skrzyni jednak jeżeli ktoś woli to przyciski pasują w miejsca fabryczne.
« Ostatnia zmiana: Marzec 04, 2012, 10:41:05 am wysłana przez Lysy_Piotrus »

Odp: Uniwersalne elektryczne szyby
« Odpowiedź #93 dnia: Marzec 04, 2012, 10:31:26 am »

Offline Szyna

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 879
  • Płeć: Mężczyzna
    • Lanos HB 1.5 16V
To Ty dajesz sam przod.. ja bd mial wiecej zabawy bo na 4 bd robil, a gdzie umiejscowiles te paneliki z przyciskami?

Odp: Uniwersalne elektryczne szyby
« Odpowiedź #94 dnia: Marzec 04, 2012, 10:33:22 am »

Offline Sławek#1978

  • Partacz
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1739
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 OHV Turbo +1?? KM?? & Fiat Croma 1.9 JTD '09 120 KM - Holownik & Volvo V70 2.4T AWD '01 200 KM - "TurboŁoś"
A jest do tego jakaś ładna zaślepka na miejsce korbki?
Im dalej w blachę tym więcej rdzy...

Odp: Uniwersalne elektryczne szyby
« Odpowiedź #95 dnia: Marzec 04, 2012, 10:39:59 am »

Offline Szyna

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 879
  • Płeć: Mężczyzna
    • Lanos HB 1.5 16V
http://allegro.pl/uniwersalne-4-szyby-elektryczne-modul-domykania-i2157798295.html tutaj jest zestaw na ktory bede polowal i tam wszystko jest to co na obrazkach, a tych zaslepek to masz wiecej niz drzwi ;p

teraz moze byc? ;o
« Ostatnia zmiana: Marzec 04, 2012, 10:56:05 am wysłana przez Szyna »

Odp: Uniwersalne elektryczne szyby
« Odpowiedź #96 dnia: Marzec 04, 2012, 10:46:49 am »

Offline Rafał

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5735
  • Płeć: Mężczyzna
    • Renault Laguna I phII 1.9 dTi RXE+
Trzeci: estetyka zakrycia miejsca po korbce ale to już kwestia gustu. Zaślepka po prostu wystaje
A gdybyś tak wstawił tam przyciski, zamiast wystającej zaślepki... Mogłoby to dobrze wyglądać. Tylko przyciski umieść tak pod kątem 45 stopni :)
bd
To nie jest forum pokemonów, ogarnij się i pisz normalnie a nie jakimiś dziecinnymi skrótowcami.
Były: Caro: 1.6 GLI Bosch, 1.4 GLI 16V, 1.4 GTI 16V, 1.6 GTI 16V, 1.6 GTC 16V 1997; Atu: 1.6 GLI Bosch 1997, Peugeot 106 1.0 Itinea 1997
Jest: Renault Laguna I phII 1.9 dTi 1999 RXE+

Odp: Uniwersalne elektryczne szyby
« Odpowiedź #97 dnia: Marzec 04, 2012, 10:47:42 am »

Offline Lysy_Piotrus

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 103
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus 1.6 GSI 99'
Zastanawiałem się nad instalacją na 4 ale z tyłu nikogo nie wożę i w sumie to nie potrzebuje. Może kiedyś, gdy będę sie nudzić to założe na 4 ;) Moduł domykania jest fajną sprawą ale nie widziałem zestawu na 2 szyby z modułem. Może da się go dokupić oddzielnie.
gdzie umiejscowiles te paneliki z przyciskami?
Panele z przyciskami dałem na wysokości podłokietnika w drzwiach, przed miejscem gdzie była korbka. Trzymając rękę na podłokietniku przyciski mam idealnie pod palcami :)
A gdybyś tak wstawił tam przyciski, zamiast wystającej zaślepki... Mogłoby to dobrze wyglądać. Tylko przyciski umieść tak pod kątem 45 stopni
Taki był plan początkowy jednak wystający "bolec" od korbki jest troche za długi i nie mieści się pod panelem. Dodatkowo w panelu masz 2 kostki i troche kabli więc miejsca zwyczajnie brak. W Atrze II podobno da się tak zrobić ale nie sprawdzałem. Gdy wymyślę inne, ładniejsze rozwiązanie to dam znać ;)
« Ostatnia zmiana: Marzec 04, 2012, 10:57:59 am wysłana przez Lysy_Piotrus »

Odp: Uniwersalne elektryczne szyby
« Odpowiedź #98 dnia: Marzec 04, 2012, 10:58:57 am »

Offline Szyna

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 879
  • Płeć: Mężczyzna
    • Lanos HB 1.5 16V
A gdybyś tak wstawił tam przyciski, zamiast wystającej zaślepki... Mogłoby to dobrze wyglądać. Tylko przyciski umieść tak pod kątem 45 stopni
zostaje kwestia awaryjnego zamkniecia jak cos sie nie ten tego tam w elektryce to jakos trzeba zamknac no nie?

Odp: Uniwersalne elektryczne szyby
« Odpowiedź #99 dnia: Marzec 04, 2012, 11:05:19 am »

Offline karpiu19_88

  • http://tom-blach.cba.pl/
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 303
  • Płeć: Mężczyzna
    • BYŁ - Polonez Atu Plus 1.4 GTI 16V jest Polonez Przejściówka 1.5 SLE 91.r polonez kombi 1.6 99 r
    • Kompleksowe remonty dachów
ja mam cos takiego na 4 szyby  i zeby to chodzilo to musialem taka mala sprezynke wyciagnac z oryginalego machnizmu szyb na korbke  i chodzi az milo.

ta sprezynka jest w srodku mechanizmu  zeby ja wyciagnac z tego co pamietam to trzeba bylo  roznitowc to wszystko wyjac sprezynke poskladac nasmarowac  i zanitowac

do czego jest ta sprezynka  do tego ze jak sie ma korbotronik :)  to szyba nie spadnie sama w dol  tylko trzyma ja  i powoduje opory

http://allegro.pl/polonez-podnosnik-mechanizm-szyby-lewy-przod-nowy-i2148206206.html  n tej aukji na 2 foto jest zblizenie tego mechanizmu  to trzeba roznitowac  i z tego wywalic sprezynke  :) 

mam nadzieje ze pomoglem :)  pozdro
« Ostatnia zmiana: Marzec 04, 2012, 11:08:25 am wysłana przez karpiu19_88 #1960 »