Autor Wątek: brak wspomagania hamulców i dziwny szum w okolicach serwa  (Przeczytany 5387 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

brak wspomagania hamulców i dziwny szum w okolicach serwa
« dnia: Wrzesień 26, 2008, 17:16:55 pm »

adylski

  • Gość
Witam.

Ostatnio wystąpił u mnie problem ze wspomaganiem hamulców ale opiszę po kolei co i jak.

Auto nie chciało odpalać, długo się z tym bawiłem a w konsekwencji okazało się że uszkodzone były kable WN, (nie myślałem że kable sentecha mogą się zepsuć po 3 miesiącach) tak więc wymieniłem kable i przy okazji świece (były trochę podspawane dzięki kabelkom). Od tego momentu nagle zniknęło wspomaganie i pojawił się dziwny szum w okolicy serwa. Szum brzmi tak jakby jakiś obracający się element ocierał się o coś. Wg mnie serwo jest sprawne bo jak odpalam samochód i trzymam jednocześnie hamulec to on lekko opada w dół ale i tak jest zbyt twardy.

Najbardziej niepokoi mnie ten szum bo naprawdę nie mam pojęcia skąd on może dochodzić.

Kod błędu jaki zaczął mi wyskakiwać:

33 - zbyt wysoki sygnał czujnika ciśnienia MAP w kolektorze dolotowym.

Bardzo proszę o pomoc, auto jest mi bardzo potrzebne a nie będę ryzykował jazdą bez wspomagania.

brak wspomagania hamulców i dziwny szum w okolicach serwa
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 26, 2008, 17:24:17 pm »

Offline Cyneq

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 503
  • Płeć: Mężczyzna
    • Fiat 125p '79
Lewe powietrze.
Serwo przepuszcza Ci niestety, sprawdź dokładnie na czym, pewnie na przewodzie który musiałem przypadkiem poruszyć itp.
Ten kod to potwierdza.
a sentech to dziadostwo, w porownaniu z kablami z Ełku. Są niestety w zasadzie nie do dostania.

brak wspomagania hamulców i dziwny szum w okolicach serwa
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 26, 2008, 17:53:10 pm »

adylski

  • Gość
Sprawdziłem przewód podciśnienia i nie znalazłem tam żadnej nieszczelności.

Najbardziej zaskakuje mnie ten szum i to że stało się to tak nagle :/

brak wspomagania hamulców i dziwny szum w okolicach serwa
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 27, 2008, 18:42:39 pm »

Offline Elwood#1887

  • Moderator
  • Wiadomości: 2725
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wujek Samo Zlo
Masz po prostu gruszke serwa do wymiany. Serwo pada i nic sie na to nie poradzi - nie daje zadnych wczesnijszych objawów ze sie zepsuje i czesto dziala dalej. I tak masz szczescie ze masz wtrysk  i silnik odpala i pracuje dzieki temu- w gazniku albo by nie odpalił albo wolne miałbys w granicach 3 tys. Wymiana serwa jest prosta -4 nakretki 13mm mocujace serwo do blachy i 2 mocujace pompe hamulcowa.
Obecny park maszynowy :
Ford Granada 4.0 '82 "No replacement for displacement "
BMW E36 323ti  '98 No LPG
BMW E82 125i   '10 "Ferrero Rocher Złoty Miesiąc"& No LPG

brak wspomagania hamulców i dziwny szum w okolicach serwa
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 28, 2008, 18:15:48 pm »

adylski

  • Gość
W sumie to znalazłem już przyczynę i chciałem podzielić się obserwacjami.

Szum był spowodowany bardzo małą nieszczelnością przy zaworze podciśnienia przy serwie (wystarczyło go wyjąć i włożyć z powrotem).

Dodatkowo opór na pedale powodowało wantowanie tulejki teflonowej przy pedale hamulca o tulejkę przy pedale sprzęgła. Wystarczyło parę razy dość mocno nacisnąć na przemian oba pedały (kilka rasy przeskakiwało z dość niepokojącym dźwiękiem i się uspokoiło)

dzięki za wszystkie rady

brak wspomagania hamulców i dziwny szum w okolicach serwa
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 15, 2010, 21:19:03 pm »

Offline skyer

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Audi A3 1.8T
Rzecz sie dzieje nastepujaca ,z  gazem wszystko w  porzadku(pozornie)spalil ostanio za duzo,ale okazalo sie , ze filtr do wymiany,co zrobilem.Problem polega na tym , ze czasem stojac na swiatlach z wcisnietym hamulcem(jadac na gazie) silnikiem zaczyna szarpac(nie zawsze)obroty zaczynaja spadac i potrafi zgasnac.Gdy zdejme noge z hamulca silnik nie zgasnie.Na luzie obroty nie faluja , nie ma z tym problemow.Parownik ma juz duzo przejechane ,raczej nie byl regenerowany, ale  nie stawial problemow.Zaczelo mnie natomiast zastanawiac serwo od hamulcow.Rzucilem okiem na przewod od serwa do kolektora i pozornie wyglada ok.Aczkolwiek slychac syczenie w okolicach serwa ,co chyba nie jest normalne podczas jego pracy:/Czasem mam wrazenie, ze na zimnym silniku trzeba na poczatku mocniej wciskac pedal hamulca,aczkolwiek nie mam problemow  z szybkim zatrzymaniem sie w razie potrzeby.Trzymajac noge na hamulcu i odpalajac silnik pedal prawidlowo zapada sie.Rozumiem, ze szukac ewentualnych nieszczelnosci ,ale przewod wydaje sie ok:/Moglo sie tam rozszczelnic w obudowie czy cus??

brak wspomagania hamulców i dziwny szum w okolicach serwa
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 15, 2010, 21:29:52 pm »

Offline FaZi

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez, Mercedes, Fiat 125p
mogl puscic waz. Jak syczy to tak bedzie. a ze go przygasa to normalne, bo ciągnie lewe powietrze.

brak wspomagania hamulców i dziwny szum w okolicach serwa
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 31, 2010, 19:33:19 pm »

polon

  • Gość
panowie stary uklad hamulcowy, przewod od serwa do gaznika dziurawy, mozna zalozyc zwykly waz, czy to jakis specjalny waz? w srodku jakby cos metalowego jest..

nie metalowego tylko szarego.. ze starosci caly popekal i szary sie zrobil..

brak wspomagania hamulców i dziwny szum w okolicach serwa
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 02, 2010, 13:29:26 pm »

Offline Alien#174

  • Mój Polonez - jako JEDYNY od początku w PTK
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1210
  • Płeć: Mężczyzna
  • ***$karbnik PTK ***
    • PN CARO 1.6GLE MR'91
Cytat: "polon"
panowie stary uklad hamulcowy, przewod od serwa do gaznika dziurawy, mozna zalozyc zwykly waz, czy to jakis specjalny waz? w srodku jakby cos metalowego jest..

nie metalowego tylko szarego.. ze starosci caly popekal i szary sie zrobil..

od serwa do gaźnika?
jedyny wąż w którym jest "coś metalowego" idzie od pokrywy zaworów do puchy filtra powietrza nad gaźnikiem (krótki odcinek węża łamanego pod kątem około 70 stopni) w środku jest rodzaj siatki skręconej jak "wycior" do czyszczenia luf i nazywa się to to "wygaszacz płomienia" całość tej zaawansowanej kontrukcji kosztuje z 5zł - jesli to ten to włożenie prostego spowoduje że go złamiesz więc i tak nie będzie drożny.
Minister Zdrowia ostrzega! Polonez uzależnia!
PN Caro - burgundowe cacuszko 92' ( Polina )