Autor Wątek: Ballada o fiacie i 7 wspaniałych [reportaż]  (Przeczytany 14237 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ballada o fiacie i 7 wspaniałych [reportaż]
« Odpowiedź #60 dnia: Listopad 27, 2008, 23:02:50 pm »

Kon.radek

  • Gość
prl Skoro rzucasz koleżko wikipedią, jak pierwsze lepsze dziecko neostrady ( a więc mało oryginalnie ), to sprawdź najpierw w swojej wikipedii o jakim regionie kraju mówimy. Nie mówimy o regionach wspomnianych przez mareksa, gdzie pasłyby się niedźwiedzie. Śląsk bez Polski dałby sobie radę, wierz mi na słowo. Przyjedź, zobacz i oceniaj. Ja w pięknych Kielcach byłem, w Rzeszowie, Przemyślu, Białymstoku. I z MOICH doświadczeń potwierdza się, że słusznie nazywane są te regiony ( choć nie wszystkie wymienione ) ścianą wschodnią i tzw. Polską B. Zresztą po co ja mam tu udowadniać, że kot nie jest wielbłądem - przynajmniej raz na tydzień w TV słychać o Polsce B i pieniążkach z UE na poprawę losu. A czemu? Bo są to najbiedniejsze regiony Polski i bodajże całej Unii ( poza Rumunią chyba ). A z czego bieda wynika? Moim zdaniem z braku przedsiębiorczości, analfabetyzmu, który  na wschodzie całkiem niedawno ( po wojnie już ) istniał, porządku i głupoty, zwykłej głupoty. Taka natura tych ludzi. Nie jestem ksenofobem, chyba że za taką uważasz osobę stwierdzającą fakt istnienia różnic między dwiema częściami kraju, dodajmy różnic nadal dużych. Więc prl zanim szumnie wyskoczysz przed szereg, przeczytaj czym jest ksenofobia, czym jest patriotyzm w lokalnym wydaniu, czym jest społeczeństwo obywatelskie i dopiero później do mnie startuj. Bo jak na razie masz za krótkie nogi, sorry miszczu, będzie mentos. Słowem o hołocie ze wschodu - przez samo zaprzeczanie nie zmienisz tego co było. Ludzie Ci byli nieprzystosowani do samodzielnego działania, bo i jak się mieli przystosować. Im tam dobrze było. Tak dobrze że ich granatem od pługa musieli odrywać. I szkoda że to zrobili. Wierzę w warstwy społeczeństwa, a nie jego równość. Przy czym na wschodzie był największy analfabetyzm, największe ubóstwo. A to niestety prowadzi do braków w wychowaniu. Ale nie bójmy się nazywać rzeczy po imieniu. Odnośnie jeszcze komuny - za jedno im powinniśmy być wdzięczni - właśnie za zlikwidowanie debili na wschodzie, bo co by nie mówić przynajmniej czytać ich nauczyli. A i tak zajęło im to dziesiątki lat. Mentalności człowiek nie zmieni.
Reasumując prl Polska jest jedna, ale ludzie są różni

KGB Nie wspomniałem o parcelacji, o rozdawaniu ziemi ( choć chciałbym, żebyś wskazał mi różnicę między parcelacją, a rozdawaniem ziemi, bo jak dla mnie rozparcelowana ziemia była właśnie rozdawana, ale czekam na Twoje zdanie oczywiście ). Za to Ty nie wspomniałeś o wywłaszczeniu. Stwierdziłeś tylko, że biednym nie zabierali, a więc nie możesz tego nazwać kradzieżą. Już wcześniej odniosłem się do tej części Twojej wypowiedzi i nie zamierzam się powtarzać. Oczywiście podtrzymuję ją w całości. Swoją drogą naprawdę masz niezły relatywizm moralny - kradzieżą dla Ciebie nie jest zabranie bogatemu, ale zabranie biednemu. Ciekawy z Ciebie gość - takich jak Ty się zawsze idąc ulicą boję - wsadzi Ci nóż w plecy za komórkę, ale i tak ci.ul nigdy nie pojmie, że chciał kogoś okraść ( a wł. rabunek z 280kk.).
Co do reszty Twojej wypowiedzi - o kamienicznikach, odbudowywaniu, etc. Czy widzisz może różnicę między niemcami, a Polską? Nie mówię o NRD, a RFN ( przed zburzeniem muru). Był plan Marshalla, były pieniądze, było pięknie. Ale Ty bronisz tezy, że Kaziu z Białegostoku w delirium alkoholowym lepiej wspomógł Polskę, niż miliardy dolarów Niemcy. Dyplomatycznie mówiąc niezły z Ciebie Batman. A niedyplomatycznie - doucz się tę.paku, albo nie pisz co myślisz, bo Ty nie myślisz.
Z pozdrowieniami ( i zapewne banem ).

Ballada o fiacie i 7 wspaniałych [reportaż]
« Odpowiedź #61 dnia: Listopad 27, 2008, 23:25:47 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Ale bzdurna dyskusja. Rekord był? Był. Zatwierdzony przez niezależnych sędziów? Wiec o co  kłótnia?

Podzielcie się na grupy i rozwiążcie problem siłowo.


Wpisujcie miasta.

Ballada o fiacie i 7 wspaniałych [reportaż]
« Odpowiedź #62 dnia: Listopad 28, 2008, 00:09:07 am »

Offline jimo#1921

  • Administrator
  • Wiadomości: 3412
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6 16V
Cytat: "Kon.radek"

...ciach...

 Dyplomatycznie mówiąc niezły z Ciebie Batman. A niedyplomatycznie - doucz się tę.paku, albo nie pisz co myślisz, bo Ty nie myślisz.
Z pozdrowieniami ( i zapewne banem ).


Konradek, tak sobie czytam Twoje wypowiedzi i czytam i czytam i czytam (!ups.. płyta się zacięła). Zastanawia mnie jedno, usiłujesz tu i tam wplątać "mądre" stwierdzenie, swój jakże wysublimowany, pogląd na daną sprawę, a na koniec i tak sprowadzasz poziom do rynsztoku stosując inwektywy wobec rozmówcy. No albo wóz albo przewóz.

Cała dyskusja, uważam, toczy się niepotrzebnie. Jak rozumiem, nie ma o czym "pitolić" to sobie o polityce pogaworzymy. Problem jest taki, że nikt tutaj bez emocji o polityce rozmawiać nie potrafi (prawie nikt) bo od razu lecą inwektywy. No albo wóz albo przewóz.

Swojego zdania nie będę przedstawiał by nie podsycać dyskusji. Jeżeli jednak chcecie podyskutować na tematy polityczne, wyższość takiego czy innego ustroju zapraszam do założenia nowego wątku.

Uprzedzam, każda kolejna odpowiedź wzmiankująca o polityce będzie kasowana, to jest temat o reportażu, rekordzie.  :evil:
  • Prowadzę dystrybucję wysyłkową gadżetów FSO-PTK! Podkładki pod tablice rejestracyjne (1-/2-rzędowe), latarki LED/otwieracze/breloki, naklejki... Zapraszam do kontaktu na PW.
Pozdrawiam Michał aka jimo
"A"It's a hundred and six miles to Chicago, we've got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark, and we're wearing sunglasses."
Były: A+ 1,6ohv; C 2.0dohc;V 745; A 1,8 K4F; YP250; C+ 18K4F; N126N
Są: C 16K4F; FZ6 SAHG; "pierdziawka", 3.6V6;

Ballada o fiacie i 7 wspaniałych [reportaż]
« Odpowiedź #63 dnia: Listopad 28, 2008, 14:19:02 pm »

Online KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
tak wiec bez polityki byc musi - trudno bedzie bez ,ale szkoda ,bo wlasnie w polityce problem sie zaczyna

Kon.radek,
pomijajac kwestie czy prl jest dzieckiem neostrady czy nim nie jest ,to jednak trafil w samo sedno twojego problemu - jeszcze sie w psychologii zatrudni  :roll:

widac zabraklo dla slaska forsy na edukacje (to napewno przez pompowanie jej w śledzi) bo wtorny analfabetyzm w tobie siedzi - zobacz chlopie do kogo ty odpowiadasz :
 primo -  przeciez ty kierujesz do mnie odpowiedz na posta wrb
secundo - ten facet ma sporo lat i pamieta tamte czasy

wiec jak z toba polemizowac ? z analfabeta i ksenofobem w jednym - takie rzeczy tylko w erze

ale dobrze sie sklada ,bo moge wiecej czasu poswiecic na odpowiedz do twojego glownego watku
tak wiec debilu,buraku ,jeszcze raz debilu nie wierzysz w rownosc spoleczna - JA tez nie wierze ,bo zdefinicji wiary wynika ,ze jest inaczej
nie wynika jednak z tego ,ze ludzie dziela sie na slazakow i podludzi
sam nie lubie slazakow i nie lubie sledzi ,nie lubie mazowszan i nie lubie wielkopolan  ,daleko mi jednak do nazywania ich podludzmi ,  holota ,czy gorsza warstwa spoleczna
widac jednak ,ze im blizej granicy zachodniej tym silniejszy wplyw pana A

ale dojdzmy do tego kto wogole zarzuca innym gorszosc, glupote ,pasozytniczosc :
slazak ,czyli nie Polak - dazacy do uzyskania autonomi ,by za chwile sprzedac sie Niemcom
warto by bylo gdybys zainteresowal sie historia przedwojenna :
ale moze slyszales o zaolziu - wagon czeskich wojakow podbil ta kraine ,
czlowieku ,daliscie sie pokonac Czechom - i ty smiesz nazywac kogos nieudacznikiem ?
moze powiesz ,ze czasy sie zmienily ,ale co z tego ,
od tego czasu wynaleziono silnik odrzutowy ,amfetamine ,loty kosmiczne i laser ,ale co z tego ,skoro w twoich zylach plynie ta sama krew - krew czlowieka ,ktory dal sobie skopac tylek na wlasnym podworku przez ... dzielnego wojaka Szwejka  :lol:  
wiec nie mow mi jacy wy slazacy jestescie kozacy ,bo mi sie to kojarzy  w tym przypadku z jedzeniem gilow z nosa
byliscie potrzebni nam tyle co wegiel pod wami i paru czarnuchow ,ktorzy go z niej wydrapia - bald byl taki ,ze za duzo za to placilismy - trzeba bylo zostawic sprawe tak jak przed wojna ,czyli dziesieciu z was mialoby kamienice i kopalnie ,a reszta drapala by w ziemi za wiadro ziemniakow ,wtedy bys lba do monitora nawet nie podniosl ,bo bys go nie mial
i bylby spokoj
teraz nawet waszego wegla nie potrzeba ,bo z chin tanszy jest

choc i tak niektorzy moga cie usprawiedliwiac tym ,zes sie metanu za duzo nawdychal ,albo ze te paly ci za mocno beret przetrzepaly ,ale w takim razie lecz sie chlopie ,bo masz zmiany w mozgu - moze jeszcze nie nieodwracalne


w zyciu nikogo nie pobilem dla pieniedzy czy innych dobr materialnych - wpi.. moge dac zupelnie za darmo ,najszybciej za glupie gadanie
pochodze z rodziny o korzeniach szlacheckich ,mieszkam na ziemiach poniemieckich , przyznaje ,ze szlachta jednak inteligencja przewyzszala plebs - mnie jakos stac na altruizm ,ciebie nie stac na myslenie i dlatego istoty przemian spolecznych po wojnie i tak nie zrozumiesz

[ Dodano: 2008-11-28, 14:23 ]
Pio555,
nie wiem ,czy doczytales ,ale jechalem tym kawalkiem A4 o ktorym pisales (wroc-leg) i ciezko mi bylo wyczuc te laczenia plyt

brudny#1924,
czy ty przypadkiem nie powinienes spytac mnie o zdanie ,czy zycze sobie ,zebys mial w podpisie jakies notki dotyczace mojej osoby ?
tak wiec usun to
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Ballada o fiacie i 7 wspaniałych [reportaż]
« Odpowiedź #64 dnia: Listopad 28, 2008, 16:08:48 pm »

200sx

  • Gość
Cytat: "KGB"

Pio555,
nie wiem ,czy doczytales ,ale jechalem tym kawalkiem A4 o ktorym pisales (wroc-leg) i ciezko mi bylo wyczuc te laczenia plyt

to nie wiem czym jechałeś,przejedz sie autem obniżonym,utwardzonym na prawdziwym zawiasie (tak wiem,jezdziles zapewne)

Cytat: "KGB"

brudny#1924,
czy ty przypadkiem nie powinienes spytac mnie o zdanie ,czy zycze sobie ,zebys mial w podpisie jakies notki dotyczace mojej osoby ?
tak wiec usun to
nic nie musi usuwać,nie ma tam Twoich danych osobowych

Ballada o fiacie i 7 wspaniałych [reportaż]
« Odpowiedź #65 dnia: Listopad 28, 2008, 16:16:10 pm »

Offline jimo#1921

  • Administrator
  • Wiadomości: 3412
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6 16V
Dobra Panowie bez przegięć. KGB również przesadziłeś w wycieczkach personalnych, jak widzęć gdy kończą się argumenty w ruch idą mocne słowa. Czy nie można toczyć dyskusji używając cywilizowanego języka, wymieniać poglądy i zdania w sposób "przyjazny" bez agresji!?

KGB dostajesz warna.
  • Prowadzę dystrybucję wysyłkową gadżetów FSO-PTK! Podkładki pod tablice rejestracyjne (1-/2-rzędowe), latarki LED/otwieracze/breloki, naklejki... Zapraszam do kontaktu na PW.
Pozdrawiam Michał aka jimo
"A"It's a hundred and six miles to Chicago, we've got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark, and we're wearing sunglasses."
Były: A+ 1,6ohv; C 2.0dohc;V 745; A 1,8 K4F; YP250; C+ 18K4F; N126N
Są: C 16K4F; FZ6 SAHG; "pierdziawka", 3.6V6;

Ballada o fiacie i 7 wspaniałych [reportaż]
« Odpowiedź #66 dnia: Listopad 28, 2008, 16:27:53 pm »

Offline BARTEK1925

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 4230
  • Płeć: Mężczyzna
  • 000086
    • Laguna I kombi 1.8 + sekwencja 2000 r.
Dobrze by było, gdyby Mod tu posprzątał :?
Paździoch 2.0 OHC ford 1990 r - 2003/2016 r. auto odjechało 14.05.2016 do nowego domu.
A codziennie granatowe Mondeo kombi MK1 1.6 + LPG - zwany też czołgiem-sprzedany wrzesień 2017
Obecnie: Laguna 2000 r. kombi 1.8 + sekwencja
             Berlingo 2008 r. I lift 1.6 + sekwencja

Ballada o fiacie i 7 wspaniałych [reportaż]
« Odpowiedź #67 dnia: Listopad 28, 2008, 21:45:38 pm »

prl

  • Gość
Cytat: "Kon.radek"

Przyjedź, zobacz i oceniaj.


jestem co roku 2 pierwsze tygodnie lipca

Cytat: "Kon.radek"

Ja w pięknych Kielcach byłem, w Rzeszowie, Przemyślu, Białymstoku. I z MOICH doświadczeń potwierdza się, że słusznie nazywane są te regiony ( choć nie wszystkie wymienione ) ścianą wschodnią i tzw. Polską B. Zresztą po co ja mam tu udowadniać, że kot nie jest wielbłądem - przynajmniej raz na tydzień w TV słychać o Polsce B i pieniążkach z UE na poprawę losu. A czemu? Bo są to najbiedniejsze regiony Polski i bodajże całej Unii ( poza Rumunią chyba ). A z czego bieda wynika? Moim zdaniem z braku przedsiębiorczości, analfabetyzmu, który  na wschodzie całkiem niedawno ( po wojnie już ) istniał, porządku i głupoty, zwykłej głupoty. Taka natura tych ludzi.



hahah  :lol: hahahha połowa mieszkańców śląska to ludzie których zwerbowano do pracy w kopalni z innych regionów kraju w tym ze wschodu. wójek mój na tej zasadzie trafił najpierw do technikum energetyki w górnictwie a później 2 lata w kopalni pracował jako elektryk póxniej wojsko  zona i powrót na kurpie.
dziś cieszy sie jak dziecko że rzucił sląsk i te piepsz..... kopalnie

Cytat: "Kon.radek"

Nie jestem ksenofobem, chyba że za taką uważasz osobę stwierdzającą fakt istnienia różnic między dwiema częściami kraju, dodajmy różnic nadal dużych. Więc prl zanim szumnie wyskoczysz przed szereg, przeczytaj czym jest ksenofobia,


hahahhaahhahah

Cytat: "Kon.radek"

Słowem o hołocie ze wschodu - przez samo zaprzeczanie nie zmienisz tego co było. Ludzie Ci byli nieprzystosowani do samodzielnego działania, bo i jak się mieli przystosować. Im tam dobrze było. Tak dobrze że ich granatem od pługa musieli odrywać. I szkoda że to zrobili. Wierzę w warstwy społeczeństwa, a nie jego równość. Przy czym na wschodzie był największy analfabetyzm, największe ubóstwo. A to niestety prowadzi do braków w wychowaniu. Ale nie bójmy się nazywać rzeczy po imieniu.


mały jesteś dla mnie. ale nie mam do ciebie pretensji. takim małym twoi rodzice cię wychowali.

Ballada o fiacie i 7 wspaniałych [reportaż]
« Odpowiedź #68 dnia: Listopad 28, 2008, 21:47:49 pm »

Offline Piotrek#1923

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 831
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO 1.4_1.6_1.8
Ten temat dało sie czytać tylko do 3 strony. Szkoda, że zaśmieciliście taki ciekawy opis przygody, którą każdy chciałby przeżyć...

Ballada o fiacie i 7 wspaniałych [reportaż]
« Odpowiedź #69 dnia: Listopad 28, 2008, 22:52:26 pm »

Offline Łukasz!842!

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 609
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO POLONEZ 2000/TC/MPI
    • http://www.fso.ptk.prv.pl
Rekord mi się podoba ale to co piszecie na wschód ostro mnie WQrwia idiotów nigdzie nie brakuje ale proszę nie starajcie się na siłę do tego grona należeć, żaden Ślązak czy Niemiec nie powie mi, że jest lepszy nie ważne gdzie człowiek się rodzi ważne co sobą reprezentuje i że ktoś ma jakiś tam pie#%ony węgiel czy kawałek CH#% autostrady ma należeć do Grupy A  :lol: to sory bardzo ale w dupę to sobie może wsadzić, jeszcze parę lat i po kopalniach będziecie oprowadzać wycieczki a górników spotkam na kasie we Wschodnim Auchanie.

Ballada o fiacie i 7 wspaniałych [reportaż]
« Odpowiedź #70 dnia: Listopad 29, 2008, 09:29:51 am »

prl

  • Gość
Cytat: "Manolee"
ktoś ma jakiś tam pie#%ony węgiel czy kawałek CH#% autostrady ma należeć do Grupy A  :lol: to sory bardzo ale w dupę to sobie może wsadzić, jeszcze parę lat i po kopalniach będziecie oprowadzać wycieczki a górników spotkam na kasie we Wschodnim Auchanie.


+++++++++++++

Ballada o fiacie i 7 wspaniałych [reportaż]
« Odpowiedź #71 dnia: Listopad 29, 2008, 22:06:04 pm »

Offline Konrad

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 168
  • Płeć: Mężczyzna
Śmietnik w temacie niesamowity ale nawiązując do poprzednich postów, niestety to jest racja, że górnictwo polskie jest żywym trupem... A co do rekordu, tak się zastanawiam ile moje atu by polatało jakbym je tak cisnął cały czas na maksa  :mrgreen: Ja bym tego nie bagatelizował, bo to naprawdę był wyczyn. Byli sędziowie, regulamin więc gadka, że to odbywało się całkowicie po cwaniacku i sama propaganda, do mnie nie przemawia ;) Nie jesteśmy jacyś gorsi i jesteśmy w stanie wnosić duży wkład w światową technikę, tylko zawsze brakuje nam kasy, a jak już jest kasa to zawsze znajdzie się ktoś nieuczciwy, kto ją podprowadzi albo nie ma zgody co do jej podziału. Co do jezdni... Skoro duży fiat przejechał tam tyle kilometrów ze średnią prędkością 138km/h to musiała mieć odpowiednią jakość... W końcu to było poważne przedsięwzięcie a nie kręcenie filmików przez gówniarzy w aucie za 1000zł :roll:
FSO - trzy literki - miliard emocji :D

Polonez Atu '96 1.6 OHV/1.8 K16    01.2008 - 07.2014
Skoda Felicia '98 1.6 8V                  03.2014 - 08.2015
Mazda 626 '00 2.0 16V                   09.2015 - ?

Ballada o fiacie i 7 wspaniałych [reportaż]
« Odpowiedź #72 dnia: Listopad 30, 2008, 19:47:49 pm »

Offline brudny#1924

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 854
  • Płeć: Mężczyzna
  • Grzegorz
    • Fiat 125p 1.5c 1987 Volvo V70 2.4T 2001
KGB, zupelnie nie rozumiem o co IC chodzi bo nic obrazliwego w nim nie bylo ale jak tak to podpis znika.pozdro
"wtedy stworzył Bóg FSO i zobaczył,że jest dobre":D
Cytat: Zoltan#1930
O!jest Ten Co Śpi Na Stojąco :)
Fiat 125p 1.5c 1987
Volvo V70 2.4T 2001
Peugeot 508 2.0 2013
Peugeot 308 2.0 2015

Ballada o fiacie i 7 wspaniałych [reportaż]
« Odpowiedź #73 dnia: Grudzień 01, 2008, 17:48:16 pm »

Offline Multec

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3764
  • Płeć: Mężczyzna
    • E46 325Ci | ROVER 45 1.8 | C+ 98 | Caro 1996 1.6 16V
Mam wrażenie, że przydałoby się posprzątać w tym temacie...
Akurat ostatnio przeszukując półki znalazłem książkę pt. "JAK SIĘ ROBI SAMOCHÓD" właśnie o biciu rekordu.
Fotki :











"JAZDA PRÓBNA" c.d nastąpi...

Ballada o fiacie i 7 wspaniałych [reportaż]
« Odpowiedź #74 dnia: Grudzień 23, 2008, 13:31:09 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6584
  • Płeć: Mężczyzna
Proponuję dokładnie obejrzeć TRZECIĄ stronę:

http://argent.fia.com/web/fia-public.nsf/D6AB9FAFA447C98DC125751B003F49D8/$FILE/Liste%20Records%20Cat%20A%2010.12.2008.pdf

Szukajcie literek PL po skrajnej prawej to łatwiej znajdziecie.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E