Autor Wątek: Europejskie FOTORADARY  (Przeczytany 22555 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Europejskie FOTORADARY
« Odpowiedź #40 dnia: Styczeń 03, 2009, 14:13:30 pm »

Offline Mr.D

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1036
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu + '99
Z czegoś przecież trzeba zdzierać na ich budowę.
"Cars have never been about brand association: it's about culture and expression. It's about the people, the scene, the community, and friends."   Mike Burroughs

"simple and clean look will never go out of style."    Elvis Skender

Europejskie FOTORADARY
« Odpowiedź #41 dnia: Styczeń 03, 2009, 14:24:25 pm »

Offline Konrad

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 168
  • Płeć: Mężczyzna
Nigdy nie będzie docelowej sieci dróg. A kiedy już powstanie taka sieć, to połowa będzie w remoncie. Autostrada A2 od Strykowa jest już teraz trochę lipna, miejscami zaczynają się robić pajęczynki ;) Przejeżdżając pod wiaduktami z większą prędkością i przy odrobinie niefarta można wylecieć w przestrzeń :mrgreen: Gówniane, dwupasmowe badziewie, za które w przyszłości trzeba będzie płacić :x Takie drogi powinny być całkowicie darmowe. Obwodnicę Strykowa, no zrobili ale co z tego skoro można to było zrobić od razu i oszczędzić piekła mieszkańcom miasta. Tylko po co? Ważne jest jak przyjedzie premier swoim BMW i zadowolony przetnie wstęgę i powie kilka słów, że jest dumny, że "będą drogi" i dowodem teg jest ta "autostrada", a tak naprawdę na zwykłych kierowców ma bardzo wy****ne bo lata samolotem. Za swoją pracę, ludzie w instytucjach państwowych odpowiedzialnych za budowę dróg nie powinni dostawać tyle pieniędzy ile dostają! A wracając do obwodnicy Strykowa to oczywiście i tak jest z*****a momentami, nie wiem co za ludzie to projektują i za co pieniądze biorą  :evil:
FSO - trzy literki - miliard emocji :D

Polonez Atu '96 1.6 OHV/1.8 K16    01.2008 - 07.2014
Skoda Felicia '98 1.6 8V                  03.2014 - 08.2015
Mazda 626 '00 2.0 16V                   09.2015 - ?

Europejskie FOTORADARY
« Odpowiedź #42 dnia: Styczeń 03, 2009, 17:22:54 pm »

Offline mareks#1181

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1160
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu+ GSI
Trzeba tylko modlć się,żeby mandaty nie były tak orzekane jak w Finlandii czyli od wartosci posiadanego majątku.Znany jest przypadek wymierzenia przez policjanta na drodze mandatu w wysokości 400 tyś dolarów i to dwa razy  taki dostał  za przekroczenie prędkości jakis  biznesmen.No i modlić się trzeba ,żeby nie było jak w Szwajcarii,gdzie jak ktoś jedzie zdezelowanym np.maluchem przepisowe chyba 50 km w mieście i jak zostanie wyprzedzony przez jakiegoś  cwaniaka w Ferrari to można zadzwonić na policję i podać opis zdarzenia i mandacik gotowy bez odwołania.A  największym batem na ścigantów będą właśnie inteligentne radary,które zapiszą wjazd  np.do Warszawy i wyjazd i na podstawie czasu  przejazdu wystawią mandat automatycznie bez mozliwości negocjacji.Jedeny krzyż mniej przy drodze wart jest tych wszystkich zapór na piratów drogowych.Bo tragedia jest to ogromna dla rodziny jak córki polonezem jadą do szkoły a jakiś pirat wpycha je pod tira-lawetę i wszystkie giną przygniecione wielką masą metalu.Jak mówia w Finlandii kto szybko jeżdzi to wolno go niosą na cmentarz, ale najgorsze to,że często niewinne osoby cierpią.

Europejskie FOTORADARY
« Odpowiedź #43 dnia: Styczeń 04, 2009, 03:15:32 am »

Offline Konrad

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 168
  • Płeć: Mężczyzna
Cytat: "mareks#1181"
ale najgorsze to,że często niewinne osoby cierpią.
Święte słowa! Najgorsze jest to, że przez piratów giną niewinni ludzie  :cry: Niestety, nie na każdą wyobraźnię działa perspektywa zabicia kogoś i wyrzutów sumienia. Jak jestem żądny wysokich obrotów to sobie jadę na placyk, albo na piaszczystą drogę przez pole i tam bawię się razem ze swoim autem. Niektórzy, tak jak powiedział Sterciu, muszą dowartościowywać się na drogach publicznych i to jest pech. Z chłopakami ze wsi też miałem kilka razy styczność. Rzekomo przejściówką 1.5 na LPG wyciągali 220km/h :D więcej nie będę mówił, bo to wyraża wszystko  :mrgreen:
FSO - trzy literki - miliard emocji :D

Polonez Atu '96 1.6 OHV/1.8 K16    01.2008 - 07.2014
Skoda Felicia '98 1.6 8V                  03.2014 - 08.2015
Mazda 626 '00 2.0 16V                   09.2015 - ?

Europejskie FOTORADARY
« Odpowiedź #44 dnia: Styczeń 04, 2009, 11:18:04 am »

Offline mati_lecha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 564
A czy fotoradary chwytają czarne tablice rej. czy nie? Bo różne opinie słyszałem.
A co do radarów i fotoradarów w Poznaniu to jest niby nieoficjalne zarządzenie, że są ustawiane na +20 i nigdy mniej :P Tak przynajmniej mi mówił jeden wysoki rangą policjant z drogówki. Ale pewnie i tak różnie bywa, bo jak nie mają limitu wyrobionego to shaltują i za 5km/h

Europejskie FOTORADARY
« Odpowiedź #45 dnia: Styczeń 04, 2009, 11:20:04 am »

Offline Pio555

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 276
  • Płeć: Mężczyzna
  • RENAULT SCENIC 1,6 dci
Cytat: "mati_lecha"
A czy fotoradary chwytają czarne tablice rej. czy nie? Bo różne opinie słyszałem.

a dlaczego mają nie chwytać??-przecież to jest zwykłe zdjęcie cyfrowe

Europejskie FOTORADARY
« Odpowiedź #46 dnia: Styczeń 04, 2009, 11:20:44 am »

Offline matucha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2701
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96
    • http://www.osp.piaski-wlkp.pl
Tak nieco w temacie - mój ojciec ostatnio dostał fotkę do chaty, jak jechał Kombiakiem i w miejscu marka pojazdu był "?"  8)
Ktoś, kto zaprojektował Poloneza, wiedział, że się kiedyś urodzimy...

Polonez Caro 1,6 GLI LPG, Polonez KOMBI 1,6 MPI LPG & Dacia Sandero Stepway 1,6MPI LPG
Lublin 3 KOMBI 2,4TD & Renault KANGOO Fairway 1,5 DCI Privilege ;)

Europejskie FOTORADARY
« Odpowiedź #47 dnia: Styczeń 04, 2009, 12:02:06 pm »

Offline Pio555

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 276
  • Płeć: Mężczyzna
  • RENAULT SCENIC 1,6 dci
Cytat: "matucha#1931"
miejscu marka pojazdu był "?" 8)

jechał "unidentified flying object" to ma ? w marce :D

Europejskie FOTORADARY
« Odpowiedź #48 dnia: Styczeń 04, 2009, 12:08:27 pm »

Offline Sterciu

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 482
To jest czeste z relacji znajomych ze dostaja fotki i marka auta to "?". Oni jak sprawdzą po numerach to i tak wiedzą jaki samochód to był , czasem wiejski tuning uniemozliwi zidentyfikowanie marki , ale tak jak pisałem nie w ich przypadku.

Kiedys mnie chwycili na przenosny fotoradar to na zdjęciu tez nie miałem marki wpisanej ale w bazie danych jak mnie wezwali do siebie wszystko mieli uzupełnione.

Czarne tablice tez wyłapują normalnie tak jak białe. W powiekszeniu wychodzi normalna tablica z dobrze czytelnym numerem.

[ Dodano: 2009-02-08, 14:32 ]
http://moto.onet.pl/111975,1,22,0,0,0,galeria_media.html

Galeria z opisami fotoradarow w PL.
Pozdrowionka ;)
Kiedyś był 125p oraz dwa Plusy - rover i ohv.

Europejskie FOTORADARY
« Odpowiedź #49 dnia: Lipiec 23, 2010, 12:45:44 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4120
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Europejskie FOTORADARY
« Odpowiedź #50 dnia: Lipiec 23, 2010, 14:47:14 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6570
  • Płeć: Mężczyzna
Powiem tyle, ludzie nie umieją jeździć.

Jeździłem do niedawna słabym, wysokim, chybotliwym autem. Na trasie non stop ta sama historia: Na prostej wszystkie mocniejsze auta mnie wyprzedzały ,a na zakrętach ja ich z łatwością doganiałem i brałem jak chciałem bo jechałem tyle ile potrzebowałem i mogłem zachowując sobie zapas przyczepności ,a nie zwalniając o co najmniej połowę bo totalnie nie czuję auta. Kilkunastu cwaniaków którzy mnie brali na prostej potrafiłem wyprzedzić na serii łuków zachowując margines bezpieczeństwa ,a ich samochody miały dużą przewagę w przyczepności i właściwościach jezdnych przy wysokich prędkościach. Świadczy to o tym że głupki nie potrafią jeździć. Oczywiście na prostej ta sama historia, wyprzedzają mnie i za chwilę zaczyna się syf na drodze, zderzak w zderzak, zajeżdżanie drogi, ciągłe deptanie po hamulcach.

[ Dodano: 2010-07-23, 14:50 ]
Cytat: "Grzech#1938"
Tak pomyślałem, że to tu umieszczę... :roll:


U mnie w mieście nie ma żadnych fotoradarów, wszyscy przekraczają prędkość nawet w bezpośredniej bliskości komisariatu i policja ma to gdzieś. Można pół nocy rozwalać opony na parkingu pod Lidlem i też nikogo to nie interesuje ale jak dajesz w palnik na jakiejś drodze naprawdę ostro to po 10 minutach pojawia się patrol i nie zdarza się żeby ktoś ucierpiał w mieście z powodu zbyt szybkiej jazdy. Jedyne wypadki są z wymuszenia pierwszeństwa przejazdu.

Z kolei w oddalonych o kilkanaście kilometrów Wojkowicach jest pełno fotoradarów na najlepszym odcinku trasy i postała tam nowa zabawa- próba zrywu i hamowania między fotoradarami. Samochody specjalnie ustawiają się we dwa, mijają maszt i gazu ,a przed następnym masztem widać jak hamują.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Europejskie FOTORADARY
« Odpowiedź #51 dnia: Lipiec 23, 2010, 20:03:52 pm »

Offline mateo#1939

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1340
  • Płeć: Mężczyzna
    • C22XE
Cytat: "BXMaster"
Jeździłem do niedawna słabym, wysokim, chybotliwym autem. Na trasie non stop ta sama historia: Na prostej wszystkie mocniejsze auta mnie wyprzedzały ,a na zakrętach ja ich z łatwością doganiałem i brałem jak chciałem bo jechałem tyle ile potrzebowałem i mogłem zachowując sobie zapas przyczepności ,a nie zwalniając o co najmniej połowę bo totalnie nie czuję auta. Kilkunastu cwaniaków którzy mnie brali na prostej potrafiłem wyprzedzić na serii łuków zachowując margines bezpieczeństwa ,a ich samochody miały dużą przewagę w przyczepności i właściwościach jezdnych przy wysokich prędkościach. Świadczy to o tym że głupki nie potrafią jeździć. Oczywiście na prostej ta sama historia, wyprzedzają mnie i za chwilę zaczyna się syf na drodze, zderzak w zderzak, zajeżdżanie drogi, ciągłe deptanie po


Tak zwanie krolowie prostych  :lol:

u nas po gorkach to takich ganiam bez wiekszych problemow ibiza z 1.0 pod maska, ale jak tylko kawalek prostej zalapia to pozabijaja zeby Cie wyprzedzic. i tak w ganianego.
Cytat: Senn#1869
A to SS-man sie nam pojawil

Europejskie FOTORADARY
« Odpowiedź #52 dnia: Październik 31, 2010, 10:21:11 am »

Offline Sterciu

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 482
Totalne przegięcie juz , to wygląda jak polowanie snajpera na kogoś. Naszczescie teraz tylko ustawa musi wejsc w zycie i gminy za takie coś bedą kary dostawać jak ktoś zgłosi ze fotoradar ukryty jest i nie oznakowany :).

http://www.tygodnik.pl/?o=art&n=5579
Pozdrowionka ;)
Kiedyś był 125p oraz dwa Plusy - rover i ohv.

Odp: Europejskie FOTORADARY
« Odpowiedź #53 dnia: Październik 29, 2012, 01:05:15 am »

Offline mati_lecha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 564
Czy fotoradary fotoradary w PL w nocy błyskają fleszem czy są takie, które robią fotki bez flesza w nocy?

Odp: Europejskie FOTORADARY
« Odpowiedź #54 dnia: Październik 29, 2012, 09:06:16 am »

Offline Lupo

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1187
  • Płeć: Mężczyzna
    • Był: FSO Polonez Caro 1.6GLI
Teraz bedzie jeszcze ciekawiej bo ITD zakupila 30 aut z wideorejestratorami. Beda nimi jezdzic w normalnych ubraniach i nie beda zatrzymywac do kontroli. beda jechac za kierowca, robic zdjecie i szukac kolejnego "szczescliwca". A auta to typowe auta na naszych drogach typu ford focus..
<font color="#FFFFFF">- O! Widzę, że kupiłeś sobie Golfa.
- Nie, wygrałem. Była to druga nagroda w loterii.
- A to co w takim razie było pierwszą?
- Worek kartofli.</font>

Odp: Europejskie FOTORADARY
« Odpowiedź #55 dnia: Październik 29, 2012, 11:09:02 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Czy fotoradary fotoradary w PL w nocy błyskają fleszem czy są takie, które robią fotki bez flesza w nocy?
widzialem jak blyska ,ale jest kilka rodzajow i z pewnoscia sa takie ,ktore nie blyskaja,
zapytam brata ,bo przed wakacjami dostal fotke o 3 w nocy - moze pamieta,czy blysnelo
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Europejskie FOTORADARY
« Odpowiedź #56 dnia: Październik 29, 2012, 11:14:24 am »

piciek

  • Gość
aktualnie wszystkie w PL błyskają. Pracowałem w 2007 przy obróbce zdjeć z fotoradarów i mam dobry kontakt z osobami odpowiedzialnymi za nie po dziś dzień, więc informacja jest pewna. Może się zdarzyć tak, że nie błyśnie, jeśli jest ustawiony blisko latarni i jest dostatecznie jasno, by nie uruchamiać lampy.

Odp: Europejskie FOTORADARY
« Odpowiedź #57 dnia: Październik 29, 2012, 19:20:44 pm »

Offline mareks#1181

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1160
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu+ GSI
Przecież to są już aparaty cyfrowe montowane i one ładnie działają, czyli pstrykają fotki, przy świetle podczerwonym, którego ludzkie oko nie widzi  i w nocy nie widać błysku.  Lampy błyskowe potrzbne były przy tradycyjnych aparatach na błonę światłoczułą.

Odp: Europejskie FOTORADARY
« Odpowiedź #58 dnia: Październik 29, 2012, 19:39:06 pm »

Offline Brysiek#1957

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1047
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zostań ninja
    • Borek 87' X20SED, Atu+00'GSI, S210 e430 4Matic
One błyskają i w dzień... od kiedy ITD przejęła fotopstryki kończy się zarabianie, a zaczyna działanie na rzecz bezpieczeństwa, a taki błysk dobrze działa prewencyjnie na innych kierowców.
Przykład z dziś z jednej z wiosek przez które przejeżdżałem. Bezchmurne niebo, południe, szkoła i przejście dla pieszych, drogę znam więc zwolniłem ale kolesiowi za mną w Q7 bardzo się spieszyło i zaczął wyprzedzać, sprawnie mu poszło więc pewnie złapał ze 110 ale i złapał go świeżutki maszt a wiem to stąd bo widziałem mocny błysk.
Pozdrawiam Dominik
www.youtube.com/user/brysiekFSO
Cytat: dr. Grejfrut
.... jedynie słuszne dogmatyczne gadki zachowaj na czas zatwardzenia...

Odp: Europejskie FOTORADARY
« Odpowiedź #59 dnia: Październik 29, 2012, 20:46:34 pm »

Offline mati_lecha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 564
Przecież to są już aparaty cyfrowe montowane i one ładnie działają, czyli pstrykają fotki, przy świetle podczerwonym, którego ludzkie oko nie widzi  i w nocy nie widać błysku.  Lampy błyskowe potrzbne były przy tradycyjnych aparatach na błonę światłoczułą.
Mam aparat cyfrowy i nie robi on zdjęć w podczerwieni (światło podczerwone to chyba nie ma takiego określenia).