Autor Wątek: Europejskie FOTORADARY  (Przeczytany 24005 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Europejskie FOTORADARY
« Odpowiedź #80 dnia: Grudzień 19, 2012, 21:57:05 pm »

Offline fafik

  • ostroyebak okolosyberyjsky
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 855
  • Płeć: Mężczyzna
  • nASO DREAM TEAM
    • caro gld
    • http://www.polskajazda.pl/Samochody/FSO/Polonez_ATU/104429
No zaraz podwoja kwoty z mandatow. nakupili tych radarow pelno. jedyny sposob to zrobic im na zlosc i nie doplacac do budzetu jezdzac zgodnie z przepisami :/
fajnie to sie tylko gada. Przepisowo to moge sobie na zakupy jechac, a bedac w pracy i jadac przepisowo to nie wysiadal bym wcale z tego zakichanego spintera.
http://www.polskajazda.pl/Samochody/FSO/Polonez_ATU/104429
Mój polonez jest jak maybach- ręcznie składany :]
Gdyby w samochodach europosłów zamontować blokadę antydebilizmu z czujnikiem wykrywającym procent absurdu w procesie myślenia, musieliby wszędzie, biedactwa, zasuwać z buta.

Odp: Europejskie FOTORADARY
« Odpowiedź #81 dnia: Grudzień 20, 2012, 23:50:16 pm »

Offline cezek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 676
http://www.damskomesko.pl/2012/12/strzal-w-kolano/
Czyli jak temperatura jest ponizej zera to mozna sie nie przejmowac radarami?
Co do tego, to nie szpachla. Fabryczna izolacja i podkład.[]

Odp: Europejskie FOTORADARY
« Odpowiedź #82 dnia: Styczeń 21, 2013, 11:25:55 am »

Offline Bogdan611

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 316
  • Płeć: Mężczyzna
  • Polonez Caro 1.6 GLi 96'
Te wszystkie fotoradary to jawne okradanie i wyłudzanie pieniędzy od obywateli które odbywa się pod plaszczykiem slusznej idei poprawy bezpieczenstwa,niemcy jeżdżą po 300-400km/h po autobahnach i nikt od tego nie umarł a tylko u nas jest taki syf że jest prosta równa droga i ograniczenie do 70km/h i 100metrów dalej radar......tylko po to żeby nas okraść.Gdyby komuś zależało na poprawie bezpieczeństwa to owe radary powinny stać w miejscach w których rzeczywiście nadmierna prędkość jest zagrożeniem.
Poloneza chwalić nie trzeba,bo by to było jak wlewanie wody do morza.
OSTERZEGAM PRZED ZLODZIEJSKIMI PRAKYTKAMI T-MOBILE
Pożyczki bez Bik-u,teren Częstochowy zapraszam 797-603-075 lub PW

Odp: Europejskie FOTORADARY
« Odpowiedź #83 dnia: Styczeń 21, 2013, 13:46:07 pm »

piciek

  • Gość
W niemczech ścigają jak się jedzie autobahnem powyżej 200 :)
Kilka razy jak jechałem przez Niemcy to policja powyżej 250 zatrzymuje i proponuje zwolnić, oczywiście bez mandatu ;)

Odp: Europejskie FOTORADARY
« Odpowiedź #84 dnia: Lipiec 03, 2016, 01:21:48 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4669
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Sorry za odkop tematu, jak moderator uzna, że bawię się w archeologa niech wywali post w kosmos...

Jak wiadomo, sytuacja z fotoradarami trochę się zmieniła, mocno ich ubyło, ale ostatnio udało mi się zostać strzelonym. 76 na godzinę na 50-tce, w miejscowości Szałsza pośrodku niczego. Dowiedziałem się o tym wczoraj, jak rozpakowałem list, niestety podpisany i odebrany przez babcię. A dlaczego? Auto kupiłem 3 lata temu jako współwłaściciel, wiadomo, dlaczego. Pismo przyszło oczywiście w pierwszej kolejności na właściciela w innym mieście, czyli mojego dziadka, który niestety nie żyje już od dwóch lat. Babcia się przestraszyła, podpisała pismo i odebrała... No i teraz mam problem, co zrobić z tym fantem. Oczywiście nie chcę płacić tego mandatu, dowiedziałem się, że najlepsza byłaby odmowa przyjęcia, tak zrobiłem kiedyś i do dzisiaj cisza, ale cóż... pisma idą w pierwszej kolejności na głównego właściciela  <blee>. Pismo wysłała GITD (ostatnie artykuły o nielegalności ich fotoradarów okazały się podobno bzdurą). Teraz pytania, co byście mi poradzili, abym zrobił?

1. Grzecznie zapłacił te 200zł i przyjął 4 punkty karne, bo nie ma innego wyjścia
2. Skoro babcia, która w żaden sposób nie jest właścicielem pojazdu odebrała pismo musi wskazać aktualnego właściciela pojazdu, czyli mnie i napisać, że jej mąż nie żyje (?). Czy może wpisać ewentualny mój adres (Katowicki), i wtedy będę mógł oczekiwać na pismo w mojej skrzynce... Nie chciałbym, żeby babcia miała na głowie pisma z GITD.
3... w którym wyjaśnię, że nie pamiętam, kto kierował pojazdem? Co mi za to grozi? W tym wypadku jest zdjęcie, w którego na siłę można wywnioskować, że kierowałem ja (choć widać jedynie nos i brodę, resztę zasłania pas przeciwsłoneczny - warto było naklejać pas CAMEL  :P )
4. Podać dane obcokrajowca - to jeszcze działa? Ktoś to robił w 2016?
5. Jakaś inna możliwość?
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Europejskie FOTORADARY
« Odpowiedź #85 dnia: Lipiec 03, 2016, 01:24:45 am »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Dałeś się złapać, płać.

Odp: Europejskie FOTORADARY
« Odpowiedź #86 dnia: Lipiec 03, 2016, 01:33:28 am »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
https://anuluj-mandat.pl/blog/post/z-dniem-25042016-wygasly-gitd-uprawnienia-odnosnie-fotoradarow-monitoringu-swiatla-czerwonego-i-odcinkowego-pomiaru-predkosci Zapłacisz im 10/70 zł, ale teoretycznie powinni Cię wybronić.
ad. 3 Teraz jest tak, że kara (mandat), nawet jeśli nie przyznasz się kto prowadził samochód jest nakładana na właściciela pojazdu więc żaden obcokrajowiec, ani spychanie winy na kolegę, który zepchnie winę na innego kolegę nie przejdą...
« Ostatnia zmiana: Lipiec 03, 2016, 01:37:45 am wysłana przez Gomulsky »

Odp: Europejskie FOTORADARY
« Odpowiedź #87 dnia: Lipiec 03, 2016, 12:26:30 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4669
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
https://anuluj-mandat.pl/blog/post/z-dniem-25042016-wygasly-gitd-uprawnienia-odnosnie-fotoradarow-monitoringu-swiatla-czerwonego-i-odcinkowego-pomiaru-predkosci Zapłacisz im 10/70 zł, ale teoretycznie powinni Cię wybronić.
ad. 3 Teraz jest tak, że kara (mandat), nawet jeśli nie przyznasz się kto prowadził samochód jest nakładana na właściciela pojazdu więc żaden obcokrajowiec, ani spychanie winy na kolegę, który zepchnie winę na innego kolegę nie przejdą...

Tylko co, jeśli właściciel nie żyje? Kara po prostu przejdzie na mnie?
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Europejskie FOTORADARY
« Odpowiedź #88 dnia: Lipiec 03, 2016, 12:53:10 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
A była sprawa spadkowa? Jeśli tak, to czy przejąłeś wszystkie udziały w tym samochodzie? Jeśli nie, to jako, że jesteś jedynym żyjącym współwłaścicielem widniejącym w dowodzie rejestracyjnym, a więc osobą co do której nie ma żadnych wątpliwości co do prawa własności, to mandat winien trafić na Ciebie, bo ciężko sobie wyobrazić sytuację, że mandat karny zostanie rozpisany na wszystkie osoby mające prawa spadkowe do udziałów w tym samochodzie (chociaż w kartoflanej wszystko jest możliwe). Więc tak czy inaczej jeśli nic nie zrobisz mandat trafi na Ciebie, jeśli się odwołasz masz 50/50, że uda Ci się wymigać od mandatu, także szanse spore i wydaje mi się, że gra jest warta świeczki.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 03, 2016, 13:16:23 pm wysłana przez Gomulsky »

Odp: Europejskie FOTORADARY
« Odpowiedź #89 dnia: Lipiec 03, 2016, 13:14:44 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4669
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
A była sprawa spadkowa? Jeśli tak, to czy przejąłeś wszystkie udziały w tym samochodzie? Jeśli nie, to jako, że jesteś jedynym żyjącym właścicielem to mandat winien trafić na Ciebie, bo ciężko sobie wyobrazić sytuację, że mandat karny zostanie rozpisany na wszystkie osoby mające prawa spadkowe do udziałów w tym samochodzie (chociaż w kartoflanej wszystko jest możliwe). Więc tak czy inaczej jeśli nic nie zrobisz mandat trafi na Ciebie, jeśli się odwołasz masz 50/50, że uda Ci się wymigać od mandatu, także szanse spore i wydaje mi się, że gra jest warta świeczki.

Nie było żadnej sprawy spadkowej. Jako współwłaściciel chyba przejmuję automatycznie auto po zmarłym głównym właścicielu? Czyli co, mam nie odpowiadać i czekać, czy osoba, która odebrała pismo (babcia) ma odpisać, że właściciel nie żyje, i żeby kierowali sprawę do mnie, podając mój adres (inny niż w adresie zameldowania)?
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Europejskie FOTORADARY
« Odpowiedź #90 dnia: Lipiec 03, 2016, 14:35:15 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Jako współwłaściciel chyba przejmuję automatycznie auto po zmarłym głównym właścicielu?

Nie przejmujesz. Przejmujesz tylko jakąś część z połowy dziadka. Bo jest tak: po dziadku połowę przejmuje babcia, drugą połowę dzieci. W dalszej kolejności, dzieci tych dzieci itd. Żebyś miał całe auto na siebie, musiałbyś przeprowadzić sprawę spadkową, żeby wszyscy się odpisali od tego auta.

Odp: Europejskie FOTORADARY
« Odpowiedź #91 dnia: Lipiec 03, 2016, 15:20:36 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Jako współwłaściciel chyba przejmuję automatycznie auto po zmarłym głównym właścicielu?
Nie, niestety tak prosto nie jest. Utek dobrze to opisał.
Czyli co, mam nie odpowiadać i czekać, czy osoba, która odebrała pismo (babcia) ma odpisać, że właściciel nie żyje, i żeby kierowali sprawę do mnie, podając mój adres (inny niż w adresie zameldowania)?
Czekaniem nic nie zdziałasz.  Możesz udać się do tejże szemranej instytucji, i kategorycznie odmówić przyjęcia mandatu, powołując się przy tym na treści, które są zawarte w artykule który podlinkowałem, jeśli gość, który będzie Cię obsługiwał nie ugnie się pod Twoją argumentacją i nie odstąpi od nałożenia mandatu, możesz poprosić o złożenie wniosku do sądu, po złożeniu wniosku o ukaranie przez GITD czekasz, w między czasie policja wykona wywiad środowiskowy na Twój temat, wezwie Cię na przesłuchanie, które będzie sprowadzać się do odczytania aktu oskarżenia i zapytania "czy przyznaje się Pan do winy?", przy okazji możesz zapytać się o nr akt sprawy, jeśli będziesz je znał (jeśli nie to musisz udać się do odpowiedniego sądu i się o to zapytać) to powinieneś napisać w swojej obronie pismo do sądu rozpatrującego Twoją sprawę, zawierające te same treści co w w/w linku i znowu czekasz, gdyż sprawy takie odbywają się w trybie zaocznym i o wyroku dowiesz się, kiedy odbierzesz wyrok nakazowy, w którym prawdopodobnie zostaniesz uznany za winnego (co w sprawach w trybie zaocznym najczęściej właśnie tak się kończy), to odwołujesz się od niego w tedy postępowanie wchodzi w tryb "normalny" (nawet jeśli zostałbyś uznany za niewinnego to GITD i tak się odwoła od tego wyroku), w tedy też będziesz wezwany na rozprawę w charakterze podejrzanego, ponownie przesłuchany itd. w tedy będziesz też mógł bezpośrednio na sali przekazać sędziemu dokumenty argumentujące, że GITD działa bezpodstawnie, jeśli zaś nie będzie przedstawiciela GITD, to szansę na wygranie wzrastają, ogólnie jest to trochę kopanie się z koniem, niemniej jeśli sędzia ma coś więcej pod kopułą to sprawa jest z dużym prawdopodobieństwem wygrana. Wiadomo też, że jeśli i tak przegrasz to dostaniesz kwotę mandatu (pomimo powszechnego straszenia przez służby o grzywnach do 5 tys. zł, sądy w wymierzaniu wielkości grzywny też działają w oparciu o taryfikator), punkty oraz koszta sądowe, ale tutaj sprawa jest o tyle dobra, że możesz poprosić o ich umorzenie ze względu na np. trudną sytuację materialną, lub brak stałego źródła dochodu, ponad to możesz z w/w wymienionych powodów poprosić o rozłożenie ewentualnej grzywny na raty, jednak jedno i drugie może się nie udać. Tak czy inaczej wszystko sprowadza się  do tego czy chce Ci się biegać po sądach i walczyć o swoje, czy dla świętego spokoju przyjmiesz mandat i przebolejesz stratę tych kilku stówek i punktów, utwierdzając organy RP o swojej bezkarności w nabijaniu ludzi w butelkę.
Ps. Żeby nie było nie jestem prawnikiem, to co napisałem jest to tylko ogólnie opisana droga obrony przed wych**em przez państwo polskie oparta tylko i wyłącznie o aktualne zasady postępowania w sprawach wykroczeń, niemniej po dokładne informację odsyłam do adwokatów, którzy specjalizują się w PoRDzie, a więc m.in. właśnie do tych z Anuluj Mandat, wszak oni mają kilka tysięcy takich spraw rocznie, więc doskonale znają wszystkie najskuteczniejsze linie obrony w sądach.
Pps. Jest jeszcze taki myk, że jeśli GITD wysłała pismo po czasie dłuższym niż chyba 4 tyg. (to musiałbyś sprawdzić)  od dnia ujawnienia wykroczenia, przy którym ujawnienie sprawcy jest utrudnione, czyli dnia wykonania zdjęcia, to nie mają prawa żądać ponoszenia konsekwencji karnych tegoż wykroczenia, oczywiście szansa, że tak właśnie było to raptem ułamek procenta, jednak zawsze istnieje.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 03, 2016, 15:36:35 pm wysłana przez Gomulsky »

Odp: Europejskie FOTORADARY
« Odpowiedź #92 dnia: Lipiec 03, 2016, 16:52:21 pm »

Offline Zoltan#1930

  • Administrator
  • Wiadomości: 3185
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sport&Classic Workshop
tyle kombinacji, by się nie przyznać do błędu i 200pln nie zapłacić, to aż głupio.
rozumiem, gdy są wątpliwości, co do zasadności kary, albo jakiś błąd.
Cytat: KGB
GAZ rzadzi ,GAZ radzi ,GAZ nigdy was nie zdradzi  :twisted:

Polski Fiat 1977r, Polonez 1600 L 1980r, Volvo 945 2300 GL 1992r, Mazda Bongo SD1D32 2200D->2000i 1994r, Iveco Daily Max 2800TD 1997r Chrysler Town&Country 3300 LX 2001r

Odp: Europejskie FOTORADARY
« Odpowiedź #93 dnia: Lipiec 03, 2016, 17:05:47 pm »

Offline Trojan

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2655
  • Płeć: Mężczyzna
Zawsze możesz płacić w ratach, wystarczy że wpłacisz teraz jakieś 10zł to potem już nie bedą cie ścigać.

Odp: Europejskie FOTORADARY
« Odpowiedź #94 dnia: Lipiec 03, 2016, 17:15:58 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
tyle kombinacji
Ja bym się tu bardziej skłaniał ku temu, że jeśli państwo żąda respektowania prawa od obywateli to niech samo będzie świętsze od papieża, a póki co tylko słyszymy o dobrych zmianach a prawna ch**a z grzybnią stworzona przez "poprzednie rozdanie" jak była tak jest... Więc trzeba walczyć o swoje, póki można coś ugrać.
wystarczy że wpłacisz teraz jakieś 10zł to potem już nie bedą cie ścigać.
No nie wiem, teraz za ściąganie mandatów odpowiedzialna jest bezpośrednio skarbówka, a ta raczej nie odpuszcza :)

Odp: Europejskie FOTORADARY
« Odpowiedź #95 dnia: Lipiec 03, 2016, 17:19:48 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
tylko słyszymy o dobrych zmianach a prawna ch**a z grzybnią stworzona przez "poprzednie rozdanie" jak była tak jest
wcale nie, bo teraz jest duzo gorzej,

a na przyszlosc to radze nie odbierac listow do zmarlych, jezeli nie ma sie zamiaru ich im przekazac ;]
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Europejskie FOTORADARY
« Odpowiedź #96 dnia: Lipiec 03, 2016, 17:28:55 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
tyle kombinacji
Ja bym się tu bardziej skłaniał ku temu, że jeśli państwo żąda respektowania prawa od obywateli to niech samo będzie świętsze od papieża, a póki co tylko słyszymy o dobrych zmianach a prawna ch**a z grzybnią stworzona przez "poprzednie rozdanie" jak była tak jest... Więc trzeba walczyć o swoje, póki można coś ugrać.

Było ograniczenie? Prędkość została przekroczona? Tak. Więc wypada zapłacić. Co innego, gdyby np auta było wiezione na lawecie lub zostało skradzione.

Jeżeli nie chce się płacić, to nieczytelna tablica, naklejka i można jeździć bez zwracania uwagi na fotoradary.

Odp: Europejskie FOTORADARY
« Odpowiedź #97 dnia: Lipiec 03, 2016, 17:57:36 pm »

Offline Trojan

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2655
  • Płeć: Mężczyzna
No nie wiem, teraz za ściąganie mandatów odpowiedzialna jest bezpośrednio skarbówka, a ta raczej nie odpuszcza :)
Akurat teraz spłacałem mandat 100zł przez prawie rok po 10zł miesięcznie i nic się nie działo, natomiast gdy kiedyś zapomniałem o mandacie i nie zapłaciłem w ogóle to skarbówka zablokowała mi konto po ok 1.5 miesiąca :) I potem tyle łażenia po urzędach dla głupich chyba 2zł bo tyle wynosiła opłata skarbowa + oczywiście kwota mandatu.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 03, 2016, 17:59:07 pm wysłana przez Trojan »

Odp: Europejskie FOTORADARY
« Odpowiedź #98 dnia: Lipiec 03, 2016, 18:08:32 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Było rozporządzenie? Było, a czy jest już nowe? Nie (a nawet jeśli weszło, ale już po zrobieniu fotki, to i tak kolegi jeszcze nie obowiązuje), więc póki nie ma nowego rozporządzenia to w sprawie przetwarzania danych przez GITD, jakiekolwiek czynności wykonywane przez tą instytucję mające na celu ukaranie sprawcy wykroczenia wychodzą poza kompetencje prawne tej organizacji. Z resztą GITD słynie z nadużywania prawa, m.in. w postaci odbierania praw jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o więcej niż 50km/h, problem jest tej postaci, że takiego zatrzymania funkcjonariusz może dokonać tylko i wyłącznie przy schwytaniu delikwenta na gorącym uczynku (z resztą policja też robi podobne wałki) a nie na podstawie zdjęcia z fotopstryczka/filmiku w internecie (nie mylić z poniesieniem konsekwencji karnych np. w postaci grzywny z art. 86 K.W.). Z resztą i same fotoradary, albo nie spełniały wymagań z rozporządzenia ministra, albo były to zupełnie inne urządzenia niż te na które producent uzyskał certyfikat/homologacje (?) z GUMu i tylko do niewielkiej części nie było zastrzeżeń. Tak więc reasumując, jeśli dana instytucja państwowa ciśnie z obywatelami w bambuko, to nie widzę powodów ażeby obywatel nie mógł pocisnąć w bambuko z instytucją państwową...
Tak swoją drogą to też zastanawiające, że kolega nie zauważył informacji o pomiarze prędkości, chyba że jej tam nie było w tedy to kolejny powód, dla którego można podważać "prawowitość" nakładanej kary.
Trojan ale jednak spłacałeś, więc jakiś napływ gotówki był, a jakbyś w ogóle nie spłacał to musiałbyś czekać 2 lata na przedawnienie się mandatu i to z nadzieją, że komornik skarbowy by Cię nie namierzył :P

Odp: Europejskie FOTORADARY
« Odpowiedź #99 dnia: Lipiec 03, 2016, 18:31:06 pm »

Offline Trojan

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2655
  • Płeć: Mężczyzna
Trojan ale jednak spłacałeś
No pewnie że spłaciłem, przecie to nie bez powodu dany mandat a nie miałem zamiaru się wymigiwać i kombinować, jedynie tylko trochę odciążyłem budżet poprzez spłatę w ratach :)