Autor Wątek: Europejskie FOTORADARY  (Przeczytany 23741 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Europejskie FOTORADARY
« dnia: Styczeń 01, 2009, 21:44:32 pm »

Offline Sterciu

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 482
Fotoradary to nie tylko zmora polskich dróg , na zachodzie tez jest tego bez liku. Jednak u nas nie ma jeszcze takich jak tam. Ale to tylko kwestia czasu.....


Dodam ze takich między innymi coraz wiecej sie u nas w PL  juz widzi.



Super nowoczesny radar w formie pylonu.
Jest on technicznie przystosowany do nowej formuły automatycznego wydawania mandatów.
Posiada laserowy radar i szerokokątny aparat, który obejmuje wszystkie pasy ruchu.


A tutaj inne róznej maści...
Które chcac nie chcąc pewnie i do nas dotrą...
Niedługo nie przekroczymy prędkosci nigdzie bo co 100 metrów bedzie stał inny zamaskowany fotoradar.

































a tu kilka aut z fotoradarami











Pozdrowionka ;)
Kiedyś był 125p oraz dwa Plusy - rover i ohv.

Europejskie FOTORADARY
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 01, 2009, 21:50:27 pm »

Offline matucha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2701
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96
    • http://www.osp.piaski-wlkp.pl
Co do Niemiec - tam z fotoradarem to nie musi nawet stać policjant.

Można pracować jako "operator" czegoś takiego. Kupuje sobie gość Caddy czy inne coś, wstawia fotoradar, ustawia się i dostaje procent od tego co upoluje. Jak widzimy coś, co w DE stoi przy krzyżówce, czy w innym miejscu z ograniczeniem to noga z gazu ;)

[ Dodano: 01 Sty 2009 21:51 ]
I swoją drogą gdzie to ludzie są tacy pomysłowi z howaniem tych radarów?
Ktoś, kto zaprojektował Poloneza, wiedział, że się kiedyś urodzimy...

Polonez Caro 1,6 GLI LPG, Polonez KOMBI 1,6 MPI LPG & Dacia Sandero Stepway 1,6MPI LPG
Lublin 3 KOMBI 2,4TD & Renault KANGOO Fairway 1,5 DCI Privilege ;)

Europejskie FOTORADARY
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 01, 2009, 21:56:11 pm »

Offline Sterciu

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 482
W DE to jeszcze pół biedy. Najgorsze pod względem fotoradarów nie licząc Pepików jest Szwajcaria i Austria. W DE Policja lubi czesto na autostradach łapać czego jestem swiadkiem za kazdym razem jak przejezdzam przez Niemcy. Ustawiają sie na wiadukcie i łapią z wiaduktów na fotoradar , jednak naszczescie zwykle tam gdzie jest ograniczenie prędkosci. A ograniczenia tam na autostradach bezsensowne wyrosły tam jak grzyby po deszczu ostatnio.

W Austrii to juz wogóle trzeba jezdzic przepisowo bo tam naciąc sie na Fotoradar to nie problem. Zwłaszcza mniedzy innymi taki jak na ostatnich fotkach. Raz mnie chwycili , stała taka srebrna Octawia i takim czyms na drzwiach... naszczescie tylko o 9km/h przekroczenie to dostałem pouczenie. Zatrzymał mnie patrol stojacy około 7km dalej w nasteonej miejscowosci. Łapanka rodem jak u Pepików.
Pozdrowionka ;)
Kiedyś był 125p oraz dwa Plusy - rover i ohv.

Europejskie FOTORADARY
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 01, 2009, 21:56:13 pm »

Offline Konrad

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 168
  • Płeć: Mężczyzna
Chore, po prostu chore ;( do czego to wszystko zmierza :x niedługo nawet nie będzie można spokojnie wykorzystać potencjału malucha na trasie :lol:
FSO - trzy literki - miliard emocji :D

Polonez Atu '96 1.6 OHV/1.8 K16    01.2008 - 07.2014
Skoda Felicia '98 1.6 8V                  03.2014 - 08.2015
Mazda 626 '00 2.0 16V                   09.2015 - ?

Europejskie FOTORADARY
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 01, 2009, 22:00:32 pm »

Offline Sterciu

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 482
Cytat: "matucha#1931"

I swoją drogą gdzie to ludzie są tacy pomysłowi z howaniem tych radarów?


Głownie Niemcy , Austria , Szwajcaria. Skody widoczne na zdjęciach To między innymi Czechy i Słowacja.

Ale i tak pod względem chowania fotoradarów to Pepików nikt nie przebije. Kubły na śmieci , stare zdezelowane złomy stojace na poboczu, Wywrócone auta do góry nogami leżace w polu. To co tam sie widuje to normalnie śmiech na sali. Smiac sie i nic wiecej.... tylko do momentu az nie złapią na taki fotoradar.

[ Dodano: 2009-01-01, 22:03 ]
tutaj jeszcze troche ;)

http://www.kmh24.pl/kmh24_newsWiecej_2136/Fotoradary_swiata.html
Pozdrowionka ;)
Kiedyś był 125p oraz dwa Plusy - rover i ohv.

Europejskie FOTORADARY
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 02, 2009, 09:33:13 am »

Offline Pio555

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 276
  • Płeć: Mężczyzna
  • RENAULT SCENIC 1,6 dci
Cytat: "Sterciu"
W Austrii to juz wogóle trzeba jezdzic przepisowo bo tam naciąc sie na Fotoradar to nie problem

w Austrii w prawie każdej wsi stoi na wlocie i wylocie fotoradar-koszmar no ale się jeździ przepisowo a o to głównie chodzi

Europejskie FOTORADARY
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 02, 2009, 10:17:06 am »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Odnośnie mody na fotoradary, to na odcinku 23 km trany nr 1 przed Toruniem stoi 11 słupów fotoradarów.

Europejskie FOTORADARY
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 02, 2009, 10:32:26 am »

Offline Sterciu

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 482
To podobnie jest na trasie Z Rawicza do Leszna. Odcinek około 25km a stoich chyba z 9 skrzynek. No tylko w tym 2 to atrapy. Kiedys były trzy atrapy ale chyba jedna zmienili na skrzynke pod fotoradar. Jeszcze do niedawna (2 miesiace temu) stały tam tylko trzy atrapy i jeden czynny.
Pozdrowionka ;)
Kiedyś był 125p oraz dwa Plusy - rover i ohv.

Europejskie FOTORADARY
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 02, 2009, 10:33:29 am »

Offline Pio555

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 276
  • Płeć: Mężczyzna
  • RENAULT SCENIC 1,6 dci
na 7 w rejonie Kielce-Skarżysko postawili chyba z 5 nowych słupów-i to nie takich zwykłych tylko nowoczesnych

Europejskie FOTORADARY
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 02, 2009, 10:39:01 am »

Offline Sterciu

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 482
Cytat: "Pio555"
na 7 w rejonie Kielce-Skarżysko postawili chyba z 5 nowych słupów-i to nie takich zwykłych tylko nowoczesnych


Teraz naciąc sie to nie problem , dlatego trzeba pilonowac poboczy i patrzec gdzie tabliczka z narysowanym fotoradarem jest. A pozatym trzeba wolniej jezdzic. U nas to przynajmniej takie miejsce jest oznakowane tabliczką Fotoradar zwykle a na zachodzie to nie zawsze.
Pozdrowionka ;)
Kiedyś był 125p oraz dwa Plusy - rover i ohv.

Europejskie FOTORADARY
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 02, 2009, 11:00:16 am »

Offline Mr.D

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1036
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu + '99
W mojej okolicy ktoś zrobił dobry uczynek i taki słup z fotoradarem skosił samochodem, poświęcenie godne orderu :)
"Cars have never been about brand association: it's about culture and expression. It's about the people, the scene, the community, and friends."   Mike Burroughs

"simple and clean look will never go out of style."    Elvis Skender

Europejskie FOTORADARY
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 02, 2009, 11:00:53 am »

Fistasz

  • Gość
tak tylko pozniej skupiasz sie na szukaniu fotoradarów a nie na tym co dzieje sie na drodze. Po drugie wiekszosc tych "złodzieji" stoi w miejscach gdzie mozna zarobic a nie gdzie wplywa to na poprawe bepieczenstwa.

Europejskie FOTORADARY
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 02, 2009, 11:39:46 am »

Offline -Marcin-

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1561
    • PN 3.0 24v, PN Truck 1.6E
Fistasz, true true.
Czasem oznaczaja, ze zaraz stoi fotoradar. Ale czasem nie ma tabliczki. Jak nie ma tabliczki, to znaczy (wg mnie), ze bardziej zalezy na dofinansowaniu, niz na poprawie bezpieczenstwa.
to ja, byly Marcin#839

Europejskie FOTORADARY
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 02, 2009, 11:43:29 am »

Offline Sterciu

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 482
U nas w Polsce zauwazyłem ostatnio że, wiele "durnych" ograniczeń do 60km/h , 70km/h na trasach powstało gdzie ich kiedys nie było i wogóle nie mają uzasadnienia. A po co powstały ??? Ograniczenie ma długośc 100m a w srodku tego ograniczenia słup z fotoradarem. Dodam ze w wiekszosc przypadków droga prosta , szeroka gdzie jazda chociazdy 110km/h nie stanowi problemu i zbytniego zagrozenia. Ale to jest gra , gra o pieniadze. Zgodze sie w miejscowosciach , ale nie na drogach gdzie jest postawiony tylko i wyłacznie po to zeby pieniadze wyrwac od kierowcy. Jest jeden tylko plus , ze stoi zawsze znak fotoradar. A na zachodzie nie ujrzymy w wiekszosci przypadków takiego znaku.
Pozdrowionka ;)
Kiedyś był 125p oraz dwa Plusy - rover i ohv.

Europejskie FOTORADARY
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 02, 2009, 11:48:23 am »

Offline -Marcin-

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1561
    • PN 3.0 24v, PN Truck 1.6E
Sterciu wlasnie nie zawsze stoi znak ze fotoradar jest. Np. chyba kolo Goraszki stoi "nieoznakowany" fotoradar.
to ja, byly Marcin#839

Europejskie FOTORADARY
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 02, 2009, 11:52:25 am »

Offline Sterciu

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 482
Mi akurat chodziło o te postawione swierzo co ostatnio widziałem , i wogóle uzasadnienia nie mają.

Co do nieoznakowanych fotoradarów to na kilka natrafiłem ale z tego co pamietam były to same atrapy. U NaS   napewno tez są takie nie oznakowane. Jedak wiekszosc jest oznakowanych ale i u nas idą tropem naszych sąsiadów i przestaja oznaczac miejsca gdzie stoją fotoradary. Jednak z tego co słyszałem kiedys od niemieckij policji jak mnie kontrolowali ma wejsc przepis w całej unii który bedzie to regulował i kazdy stacjonarny fotoradar bedzie oznaczony . TYlko pytanie kiedy to bedzie ?? za miesiąc , rk , 100 lat ??  

http://www.rp.pl/artykul/69118,136085_Coraz_wiecej_fotoradarow_jest_ukrytych.html


[ Dodano: 2009-01-02, 11:56 ]
Dodam ze znak D-51 juz sie pojawił w zestawie znaków. Chyba kazdy wi jak on wygląda :).

D-51 automatyczna kontrola prędkości uprzedza o miejscu lub odcinku drogi, na którym prędkość jazdy jest kontrolowana i rejestrowana przez urządzenia działające samoczynnie.
Pozdrowionka ;)
Kiedyś był 125p oraz dwa Plusy - rover i ohv.

Europejskie FOTORADARY
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 02, 2009, 12:03:49 pm »

Offline matucha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2701
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96
    • http://www.osp.piaski-wlkp.pl
Odnośnie ograniczeń ustawianych niewiadomo czemu. W święta wracałem z Leszna do Gostynia no i pech siadł mi na ogonie nieoznakowany VW. No to 35 km robiło się w ponad godzinę .....  :?  Jakoś nic nie jeździło, to im też się za nikim nie spieszyło.
Ktoś, kto zaprojektował Poloneza, wiedział, że się kiedyś urodzimy...

Polonez Caro 1,6 GLI LPG, Polonez KOMBI 1,6 MPI LPG & Dacia Sandero Stepway 1,6MPI LPG
Lublin 3 KOMBI 2,4TD & Renault KANGOO Fairway 1,5 DCI Privilege ;)

Europejskie FOTORADARY
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 02, 2009, 12:15:26 pm »

Offline Pio555

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 276
  • Płeć: Mężczyzna
  • RENAULT SCENIC 1,6 dci
Cytat: "matucha#1931"
No to 35 km robiło się w ponad godzinę ..... :?

a to dlaczego??cały czas było ograniczenie do 40 czy ty tylko tak jechałeś ze strachu?

Europejskie FOTORADARY
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 02, 2009, 12:15:59 pm »

Offline Sterciu

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 482
Za mną na odcinku przed Lesznem w strone Wrocławia. Tam jest lotnikso i dwu pasmówka. Rozpędziłem sie busem do 130km/h zeby wyprzedzić wszystkich za którymi wlekłem sie w kolumnie aut z Poznania po 50-60km/h. Całą droge od samego Poznania do Leszna , nie było jak wyprzedzić bo albo linia ciągła albo zakazy , zakręty albo z przeciwka coś jechało a ja jakies 20 aut za tymi zawalidrogami głownymi. Ja patrze w lusterku a leci jakis wariat z tyłu jakims srebrnym autem na tym lotnisku to zjechałem na prawy pas i pusciłem na luz. Patrze a to auto za mną wskakuje , ja mu zrobiłem miejsce zeby mnie wyprzedził poprostu. Akurat na moim pasie jechał tir to tak na luzie go dogoniłem , patrze w lusterko a to Passat oznakowany w nowych barwach. Tak sobie pomyslałem chcieli mnie namierzyc. To na kazdym ograniczeniu prędkości o 10km/h mniej jechałem  niz ograniczenie wskazywało. Chyba sie wkurzyli bo kawałek dalej odpuscili i zjechali na stacje benzynową.

Kiedys miałem podobną sytuacje to wkońcu mnie wyprzedzili nie oznakowanym , a ze mam kolege dośc takiego szurnietego i jechał ze mną to zaraz złozył donos telefonicznie ze tu i tu , taki i taki ,  o takch numerach rejestracyjnych radiowóz przekracza dozwoloną prędkośc a sami za to łapią. Nic by  to nie dało gdyby nie to sam pracuje w tej firmie i  podobno zadyma zrobiła sie niezła pózniej :lol: . A on juz umie zadyme zrobic  :mrgreen:. Wkońcu w wewnetrzym pracuje a wiec on od tego jest między innymi jak sam stwierdził :mrgreen: .

[ Dodano: 2009-01-02, 12:16 ]
Cytat: "Pio555"
Cytat: "matucha#1931"
No to 35 km robiło się w ponad godzinę ..... :?

a to dlaczego??cały czas było ograniczenie do 40 czy ty tylko tak jechałeś ze strachu?


chodzi o odleglośc , o 35 kilometrów przejechanych w godzine :)

A ta trasa z Leszna do Kalisza przez Gostyń , Jarocin jest beznadziejna. Jak ostatnio jechałem to dosc długi odcinek w remoncie był i dosc wąsko było to byli tacy agenci co tam wyprzedzali wszystkich. Zakaz wyprzedzania , ograniczenie było i takich to mi nie zal jak ich wyłapują bo raz nie mógł sie zmiescic bo auto z przeciwka jechało to omało mnie do rowu nie zepchnął który był zaraz przy samej krawędzi jezdzni.
Pozdrowionka ;)
Kiedyś był 125p oraz dwa Plusy - rover i ohv.

Europejskie FOTORADARY
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 02, 2009, 12:22:03 pm »

Offline matucha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2701
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96
    • http://www.osp.piaski-wlkp.pl
Cytat: "Pio555"
Cytat: "matucha#1931"
No to 35 km robiło się w ponad godzinę ..... :?

a to dlaczego??cały czas było ograniczenie do 40 czy ty tylko tak jechałeś ze strachu?


Praktycznie na całej długości jest remont nawierzchni, ale nawet na nowych już kawałkach zostało jeszcze ograniczenie. Wszędzie było do 50, w paru miejscach do 40 w miejscowościach no i wyszło. A jak się skończyło 50 na 1-2 km, to za szybko nie jechałem, góra 70 bo miałem nadzieję, że mnie wyprzedzą.
Ktoś, kto zaprojektował Poloneza, wiedział, że się kiedyś urodzimy...

Polonez Caro 1,6 GLI LPG, Polonez KOMBI 1,6 MPI LPG & Dacia Sandero Stepway 1,6MPI LPG
Lublin 3 KOMBI 2,4TD & Renault KANGOO Fairway 1,5 DCI Privilege ;)