Autor Wątek: Amortyzatory - jakie polecacie.  (Przeczytany 9777 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Amortyzatory - jakie polecacie.
« dnia: Grudzień 30, 2003, 00:33:07 am »

Szyba#1554

  • Gość
Przebieg mojego wozu 122 tys km, amortyzatory od nowosci nie byly zmieniane a przy tym przebiegu zachwouja sie juz niezbyt dobrze jaka moze byc cena jakis wzglednych 4 sztuk zebym nie wydawal majatku a mogl troche pojezdzic ?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 29, 2013, 11:22:49 am wysłana przez BARTEK#1925 »

Amorki
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 30, 2003, 20:12:53 pm »

Levis

  • Gość
Kurczę, ja niedawno wymieniałem sam przód. Mechanik wziął razem z kosztami samych amorków chyba 500, ale dokładnie nie pamiętam. Gazowo-olejowe Monroe.

Amorki
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 30, 2003, 22:39:54 pm »

Patryk#153

  • Gość
Na giełdzie w Gliwicach ok 60 zł za sztukę. Ja kupiłem japońskie kayaby, nie narzekam, ale polecałbym gabriele, też w tej cenie, są twardsze, auto ma lepszą charakterystykę i sa też trwałe. Szedłem z zamiarem ich kupna, ale koles mnie przekonał, że lepiej wziąść kayaby, bo gabriele niby za twarde-teraz żałuje. Gabrieli uzywa kolega Jaski i kolega Sekulas(o ile go ktos jeszcze pamieta) i chwala sobie.
Acha a wymiana jest dziecinnie prosta, ja wymieniałem w niedziele zaraz po zakupie 30min i po sprawie.

Amorki
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 30, 2003, 23:03:50 pm »

Anonymous

  • Gość
Ja mam Delphia Duo-Control i z wymiana zabulilem _chyba_ 400zeta ale pewien nie jestem bo robilem przy okazji odbudowy auta po dzwonie ;P

Amorki
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 31, 2003, 20:21:51 pm »

Piotrek_

  • Gość
Cytuj (zaznaczone)
Acha a wymiana jest dziecinnie prosta, ja wymieniałem w niedziele zaraz po zakupie 30min i po sprawie.


O ile śruby nie są pozapiekane ;)

Ja też kupiłem kayaby 1.5 roku temu i... żałuję, że nie poszukałem dobrze Delphików.

Amorki
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 31, 2003, 20:53:22 pm »

Bodzioo

  • Gość
Ja mam duocontrol i jest spoko, wcześniej były standardowe z krosna i nie było Źle.

Amorki
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 31, 2003, 20:59:30 pm »

Piotrek_

  • Gość
Cytuj (zaznaczone)
wcześniej były standardowe z krosna i nie było Źle


Też je miałem. Wytrzymały 170kkm, dlatego jestem przekonany do Krosna ;)

Amorki
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 31, 2003, 23:04:21 pm »

Woj-o#772

  • Gość
Bodzioo - ja sie jeŹdzi na DUo-Control - też takei planuję, wiem już jak działają.
Wiem że w zakresie twardym sa o około 25 % twardsze od normalnych od plusów.
Pytanie jak sie jeŹdzi tym w normalnym ruchu - sztywniejsze od normali w tym miękkim zakresie, lepiej na zakretach itp.
Jak mógłbyś napisac jakieś subiektywne wrażenia to chętnie przeczytam

Amorki
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 01, 2004, 14:17:55 pm »

kowal

  • Gość
Moje subiektywne wrazenia - po miesice nie odczuwam duzej roznicy, ale za miastem na lukach lepiej sei prowadzi - nie zaluje zakupu

Amorki
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 01, 2004, 14:25:37 pm »

Bodzioo

  • Gość
JeŹdzi się jakoś fajniej :)  da się zauważyc że są twardsze bo w tym poldzie co się nim poruszam tylne półki zaczęły troche mocniej podskakiwać i trzeszczeć.

Amorki
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 03, 2004, 09:45:35 am »

Jaski#40

  • Gość
Ja mam Gabriele i Kayaby Patryk :) z tylu te pierwsze a z przodu te drugie :)
za wszystkie 4 nowe zaplacilem 160zl :) do tego wymiana we własnym zakresie i wszystko gra :) juz 2 rok na nich jezdze i autko fajnie sie zachowuje, ale jest jednak troszke za miekkie :(

Pozdrawiam

Amorki
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 03, 2004, 14:39:13 pm »

Woj-o#772

  • Gość
Jaski - co to sa te Gabriele i gdzie je można dostać ?? Bo cena jest hmm zachęcająca. Co prawda tez wierzę w Krosno jednak - mam 136 kkm i jeszcze działają jako tako ;)
Wiecie coś wiecej o gabrielach - olejowe, gazowe kto to produkuje, o ile twardsze od serii ?

Amorki
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 03, 2004, 16:46:17 pm »

Jaski#40

  • Gość
Woj-o Gabriele ja mam gazowe, są sztywniejsze od seryjnych krosno :) kupowalem je 2 lata temu po 40zl za sztuke :) wiec cena calkiem przyzwoita :) do tego ladny czerwony rażacy kolor i wszyscy sie pytają co to za amorki :) od czasu do czasu je czyscze i ladnie sie blyszcza :)
aha kupowalem je na gieldzie w gliwicach, ale koles ma sklep chyba w rudzie slaskiej, poszukam moze gdzies mam phone albo wizytowke :) jak co?? daj tylko znac czy chcesz?

pozdrawiam

Amorki
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 03, 2004, 17:30:37 pm »

kowal

  • Gość
Cytat: "Jaski#40"
[...] ladny czerwony rażacy kolor i wszyscy sie pytają co to za amorki :) od czasu do czasu je czyscze i ladnie sie blyszcza :)


duo-control tez sa czerwone :P

Amorki
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 03, 2004, 18:11:27 pm »

Woj-o#772

  • Gość
Jak by problemu nie sprawiło to jakiś kontakt możesz dać. Niestety dwa lata temu seria krosna do atu też była po 40 zeta - teraz delphi przejęło i te same amorki sa po 80 zeta :(. Podobnie zreszta kosztują inne.  Mnie raczej olejowe interesują najwyżej olejowo-gazowe, aczkolwiek to w desperacji.

Amorki
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 03, 2004, 21:37:48 pm »

Maciek#938

  • Gość
Cytat: "Woj-o#772"
Jak by problemu nie sprawiło to jakiś kontakt możesz dać. Niestety dwa lata temu seria krosna do atu też była po 40 zeta - teraz delphi przejęło i te same amorki sa po 80 zeta :(. Podobnie zreszta kosztują inne.  Mnie raczej olejowe interesują najwyżej olejowo-gazowe, aczkolwiek to w desperacji.

Wiesz nie sprawdzałem tego osobiście, ale pół roku temu znajomy mówił mi, że u mnie w Bydgoszczy (gdzie ceny są raczej trochę wyższe od przeciętnych) kupił amorki Krosno Duo-Control za 78zł/szt, więc wnioskuję z tego, że normalne powinny być od nich tańsze, lecz nie wiem ile dokładnie.

Jeżeli możnaby kupić Gabriele za 40zł to zastanowiłbym się nad tym rozwiązaniem jeżeli miałbym pewność co do ich trwałości...

Pozdrawiam

Amorki
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 03, 2004, 21:40:04 pm »

kowal

  • Gość
Cytat: "Jeff_Colby#938"
amorki Krosno Duo-Control za 78zł/szt, więc wnioskuję z tego, że normalne powinny być od nich tańsze, lecz nie wiem ile dokładnie


koniec lipca czestochowa - tyl 75 zeta przod 70 jakos tak

Amorki
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 03, 2004, 21:56:27 pm »

Maciek#938

  • Gość
Cytat: "kowalma#1356"
Cytat: "Jeff_Colby#938"
amorki Krosno Duo-Control za 78zł/szt, więc wnioskuję z tego, że normalne powinny być od nich tańsze, lecz nie wiem ile dokładnie


koniec lipca czestochowa - tyl 75 zeta przod 70 jakos tak

Czyli reasumując ogromnej różnicy nie ma :( Lecz szczerze to wolę zapłacić trochę więcej za sprawdzone Krosna, które spokojnie powinny zrobić te 60-80 tys km (specjalnie zaniżam ze względu na stan dróg, które są koło mnie; kto widział ten wie...). No i cieszy mnie to, że jak sprawdzałem to skuteczność tłumienia tyłu wynosiła ponad 72%, natomiast przodu około 64%, czyli tył mogę wymienić w następnej kolejności...

No i napiszę jeszcze raz. Jeżeli ktoś ma u siebie "wąski" rozstaw to niech zastosuje amorki od "szerokiego", gdyż różnica właściwości trakcyjnych jest zauważalna.

Pozdrawiam

Amorki
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 03, 2004, 22:42:49 pm »

Woj-o#772

  • Gość
We wrocławiu różnica między serią a Duo jest koło 10 PLN.
Ale rozrzut cen duży bo widziałem/słyszałem a DUO za 110 PLN !
Niestety u nas jakoś sklepów któr mają coś ponad części fabryczne/normalne za dużo nie ma - giełda po tym względem też niespecjalna. Również jestem za DUo z Krosna, szczególnie że nie mogac nigdzie uzyskac info o tych amorach zadzwoniłem do Krosna i pogadałem z... konstruktorem tych amorków - bardzo miły Pan ;)

Amorki
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 05, 2004, 11:17:44 am »

Radecki Marcin

  • Gość
Ja też zostane przy zwykłych niesą złe a mam wywalone a na nowcyh komfort sie poprawi :)