Autor Wątek: Przyciski podswietlane Polonez Caro 90r  (Przeczytany 18479 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Przyciski podswietlane Polonez Caro 90r
« Odpowiedź #80 dnia: Sierpień 30, 2009, 22:22:06 pm »

Offline FaZi

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez, Mercedes, Fiat 125p
Cytat: "Acyan"
Połączenie szeregowe ?


no jak!? W przelacznikach? Normalnie, wlutowałem w stare miejsca i juz...

Przyciski podswietlane Polonez Caro 90r
« Odpowiedź #81 dnia: Sierpień 30, 2009, 22:28:34 pm »

Acyan

  • Gość
FaZi_Fr, ludzie maja różne pomysły ... to w takim przypadku bardziej odpowiada wersja Piotrekk,

Przyciski podswietlane Polonez Caro 90r
« Odpowiedź #82 dnia: Sierpień 30, 2009, 22:31:27 pm »

Offline FaZi

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez, Mercedes, Fiat 125p
Cytat: "Piotrekk"
moze diody są bliżej, dalej, pod innym kątem...


no jezezli chodzi o bliskosc to pare milimetrów w ta czy w ta robi taka roznice?

Przyciski podswietlane Polonez Caro 90r
« Odpowiedź #83 dnia: Sierpień 30, 2009, 22:35:21 pm »

Acyan

  • Gość
tak bo diody świecą punktowo przeważnie ludzie zeszlifowują je na płasko

Przyciski podswietlane Polonez Caro 90r
« Odpowiedź #84 dnia: Sierpień 30, 2009, 22:35:27 pm »

Barnii

  • Gość
Podoginaj je tak aby świeciły idealnie w ikonki w guziczkach :)

Przyciski podswietlane Polonez Caro 90r
« Odpowiedź #85 dnia: Sierpień 30, 2009, 22:38:07 pm »

Offline FaZi

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez, Mercedes, Fiat 125p
Barnii, wlasnie jutro tak zrobie ;) moze pomoze... aha jeszcze jedno, moze macie sposob, bo to swiatlo z diod rowniez swieci "naokolo" przycisku... tam w tych szczelinach, macie na to jakis sposob? bo chcialbym zeby same ikonki swieciły :) fajny efekt jest wtedy

Przyciski podswietlane Polonez Caro 90r
« Odpowiedź #86 dnia: Sierpień 30, 2009, 22:40:43 pm »

Acyan

  • Gość
spróbuj zakleić diody w połowie taśmą albo zamalować je na czarno do połowy

Przyciski podswietlane Polonez Caro 90r
« Odpowiedź #87 dnia: Sierpień 30, 2009, 22:44:00 pm »

Offline FaZi

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez, Mercedes, Fiat 125p
no ale jak zamaluje polowe diody np korektorem to nie bedzie sie za bardzo grzała? i nie spali sie? no i czy to sie nie odbije na jasności, ze w jednym miejscu bedzie meega widno a w drugim ciemno, czy one tylko daja swiatlo z "czubka"?... zeby nie bylo gorzej niz jest :D

Przyciski podswietlane Polonez Caro 90r
« Odpowiedź #88 dnia: Sierpień 30, 2009, 22:49:15 pm »

Acyan

  • Gość
dioda jest jak lupa ogniskowa ma u góry.. grzać może się ale nie spali będzie tylko ciemna na dole a u góry tak jak jest ;p tylko czubka nie zamaluj :D

Przyciski podswietlane Polonez Caro 90r
« Odpowiedź #89 dnia: Sierpień 30, 2009, 23:05:53 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
To ja proponuje metodę z gumkami termokurczliwymi. powinny się nieźle spisać.

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Przyciski podswietlane Polonez Caro 90r
« Odpowiedź #90 dnia: Sierpień 30, 2009, 23:11:45 pm »

Offline FaZi

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez, Mercedes, Fiat 125p
Cytat: "Stingerek"
To ja proponuje metodę z gumkami termokurczliwymi. powinny się nieźle spisać.


moze i tak, ale jak takimi koszulkami zrobic polowe diody (sam dół) ?

Przyciski podswietlane Polonez Caro 90r
« Odpowiedź #91 dnia: Sierpień 30, 2009, 23:13:25 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
Normalnie, myślę że ucięcie koszulki na długości powiedzmy 4mm i nałożenie na diodę spowoduje że będzie wystawał tylko sam łepek.
Nie próbowałem tego, ale koszt nie wielki i mozna sprawdzić na jakiejś diodzie.

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Przyciski podswietlane Polonez Caro 90r
« Odpowiedź #92 dnia: Sierpień 30, 2009, 23:14:34 pm »

Offline FaZi

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez, Mercedes, Fiat 125p
No dobra, ale mi nie chodzi o nalozenie na diode, tylko na sama polowe diody tak jakby polowa srednicy, nie wiem sam jak to okreslic :D Chyba wiesz o co mi chodzi.

Przyciski podswietlane Polonez Caro 90r
« Odpowiedź #93 dnia: Sierpień 31, 2009, 00:14:22 am »

Piotrekk

  • Gość
nie. nie kombinuj. poprostu uciales za krotko je - nóżki i wlutowałeś. dales taka samą długość jak fabryczne?? ja jakoś mam i jest dobrze i nic nie świeci poza ikonkami :)

Przyciski podswietlane Polonez Caro 90r
« Odpowiedź #94 dnia: Sierpień 31, 2009, 01:18:00 am »

Offline Maurer

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1410
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1,6 GLI '96 LPG
Cytat: "FaZi_Fr"
No dobrze kombinujesz :) ale po co tak, jak mozna zdrapac, sprawdzony i dobry sposob! :)

Co do moich przelacznikow: podswietlilem wszystkie jednakowymi diodami, i nie rozumiem, dlaczego jedne swieca mocniej, drugie ciemniej... od wewnatrz i zewanatrz sa wyczysczone, diody identyczne, wiec nie rozumiem tego... Jak myslicie?


Może masz coś pomodzone w instalacji, jakieś łączenia z kawałków, gdzieś końcówki bardziej przewodzą, gdzieś mniej...

Przyciski podswietlane Polonez Caro 90r
« Odpowiedź #95 dnia: Sierpień 31, 2009, 22:02:35 pm »

knrdlvn

  • Gość
FaZi_Fr  diody po prostu dobrze podoginaj. Popieram to co pisze Stingerek o termokurczach. Nie musisz się bawić w przysłanianie tylko połowy średnicy LEDy, jeśli jest taka potrzeba to po prostu załóż koszulkę tak żeby wystawał sam łepek, będzie dobrze.

Przyciski podswietlane Polonez Caro 90r
« Odpowiedź #96 dnia: Wrzesień 01, 2009, 21:37:46 pm »

Offline FaZi

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez, Mercedes, Fiat 125p
knrdlvn, wlasnie na Tobie sie wzoruje, Twoje zegary sa genialne bez dwoch zdan ;)

Ja zasilanie mam wziete z podswietlenia konsoli srodkowej (tj. te strzalki od nawiewu na nogi/góre itp.). I mysle, ze moze zaadaptuje sciemniacz do wszystkich przelacznikow? Po prostu na przewodzie zasilajacym podepne takie potencjometr, wkomponuje go w "pusty przelacznik" w ta zaslepke i bedzie jak znalazl :) Bo troche w nocy daja po oczach te diody.

Albo moze jest taka molziwosc, zeby sciemnianie przyciskow bylo mozliwe za pomoca sciemniacza zegarow? Podpiac sie pod ten sciemniacz od licznika :> ?

knrdlvn, http://img405.imageshack.us/img405/9250/dscf1317yz9.jpg - Twoje zegary, wlasnie widac u Ciebie ze na dole pod przelacznikiem widac przeblysk białego swiatla :) Wlasnie tego chce sie pozbyc! ;] Ale i tak kosmos to wyglada.

Przyciski podswietlane Polonez Caro 90r
« Odpowiedź #97 dnia: Wrzesień 03, 2009, 01:10:17 am »

knrdlvn

  • Gość
Dzięki :)

Przebłyski już dawno zlikwidowane. Potencjometr od licznika nie nadaje się bez przeróbek do ściemniania LEDów. Trzeba by pokombinować z dobraniem odpowiedniej rezystancji, nic więcej nie jestem tutaj w stanie powiedzieć bo nie miałem potrzeby regulowania jasności, tak więc nie kombinowałem w tym temacie.
Może najpierw pojeździj na nowym podświetleniu a potem sam zdecydujesz czy bawić się w przyciemnianie.

Przyciski podswietlane Polonez Caro 90r
« Odpowiedź #98 dnia: Wrzesień 03, 2009, 16:20:45 pm »

Offline Maxiu

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1062
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro MR 91
Żeby było przyciemnianie to malutki potencjometr 1kohm wystarczy, przerabia się ośkę (skraca i szlifuje żeby miała przekrój prostokątny) i do tego dorabiasz blaszkę, żeby przykręcić potencjometr do oryginalnego otworu, trzeba dorobić odpowiednio gniazdu w pokrętle żeby ośka potencjometru wchodziła pasownie i już
FSO Polonez Caro 1.6 k16 :) lpg 92' L-46
4 elektryczne szyby , wspoma, lusterka elektryczne, podgrzewane, IG Standard podgrzewane, podłokietnik
były #1935

Przyciski podswietlane Polonez Caro 90r
« Odpowiedź #99 dnia: Wrzesień 04, 2009, 21:14:12 pm »

Offline FaZi

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez, Mercedes, Fiat 125p
No powiem Wam tak, kupilem te diody ktore polecil Stingerek, to jest gowno a nie
 diody!  Sa za dlugie, wadza o ten przezroczysty plastik, nieda sie wlozyc (trzeba uzyc takie sily zeby to wcisnac, cala oprawke wraz z dioda (ja mialem az popuszczone sruby z tylu w liczniku). MASAKRA. A swiatlo? K***a... w jednym miejscu razi, w drugim zupelnie ciemno. No czemu ja zawsze trafiam na takie gowno? ... jeszcze popaliłem licznik, sciezki przez te jeba** diody.