Autor Wątek: Jaki obowiazuje mandat za brak tablicy rejestracyjnej?  (Przeczytany 18648 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Jaki obowiazuje mandat za brak tablicy rejestracyjnej?
« Odpowiedź #40 dnia: Kwiecień 09, 2009, 14:12:12 pm »

Offline Sterciu

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 482
zacznijmy od tego ze u nas fotoradary nie sa stawiane po to zeby dbac o bezpieczeństwo....

to jest sposób na duze wpływy do budzetu państwa

Szwajcarii moze nie porwnujmy juz bo tam jest inna stopa zyciowa , tam są drogi , autostrady. Fotoradary w wiekszosci stoją w miejscowosciach. U mnie na osiedlu jak złozyła rada osiedla petycje o fotoradar to napisali ze nie ma takiej mozliwosc poniewaz jest to ulica na której im sie nie opłaca stawiac fotoradaru poniewaz postawienie skrzynki im sie zwróci.  :roll:  Przeciez to jest karygodne , dosłownie karygodne. Zapieprzają po mojej ulicy ile fabryka dała. A najgorsi są Ci z tablicami zaczynajacymi sie od DTR , DOL którzy skrót sobie przez tą ulice zrobili. Dla nich to jest tor wyscigowy. A wiec wyszlo na to ze poprostu za male wplywy by mieli z tego fotoradaru i im sie nie opłaca go stawiac. Wiec niech nikt nie mydli tutaj oczu bezpieczeństwem....
Pozdrowionka ;)
Kiedyś był 125p oraz dwa Plusy - rover i ohv.

Jaki obowiazuje mandat za brak tablicy rejestracyjnej?
« Odpowiedź #41 dnia: Kwiecień 09, 2009, 14:18:24 pm »

Offline Van

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1714
  • Płeć: Mężczyzna
    • LANOS 00 1.4 16v
wrb, nie obraz sie ale brzmisz jak ktos kto od 6 miesiecy ma prawko i wyjezdza od swieta do babci.
szlak mnie trafia jezeli na drodze 2 pasmowej stawia sie w miejsce 80  znak 50 bo sa wypadki w ktorych w ciagu ostatniego roku zgineli
-zderzak tylni
-lampa przednia
-poduszka powietrzna
-kierunkowskaz
-alufelga
wszystkie w ten sam sposob(najechanie na tyl)

wczoraj pieknie ustawilem sie na stluczke ale dziadek byl zwinniejszy (predkodci 5km/h) (skrecal w lwo na zakazie wprost przed dziobem mojego auta stojacego na pasie skretu w lewo i puszczajacego ruch) niewazne ze mu wszyscy trabili i pokazywali, niewazne ze wysepka praktycznie wyklucza skret,zablokowal ruch na calym skrzyzowaniu. srodkiem wysepki po krawezniku dumnie pojechal dalej. obym takiej zawalidrogi nie spotkal wiecej. dobrze ze akurat nic nie jechalo prosto bo by go zgarnelo az milo.(stojace auta do skretu zaslaiaja cala droge i jest zakaz)
i ciagle ktos sie tam laduje i to zawsze z predkoscia 5km/h i z gracja slonia tanczacego w szpilkach systemem dojenia kierownicy.

[ Dodano: 2009-04-09, 14:29 ]
u nas nie sa fotoradary stawiane dla bezpieczenstwa a dla kasy. straz miejska w stolicy z radarem zawsze stoi na prostej drodze bez skrzyzowan i suszy. 10minut jazdy dalej wiecznie sa wypadki. wiecznie ktos ranny -tam nie stoja bo ruch mniejszy i sie nie oplaci. a jak stoja to zawsze w najwiekszym ruchu(od 15 do 18) i w tumie wylapuja auta jadace 60 na 50.
nie place mandatow a troszke sie jezdzi. ale jezeli mam ciagle patrzec licznik, krzaki, licznik krzaki to lepiej niech nikt przedemnie nie wyjdzie.
utrzymanie nowym autem 50km/h jest z deka trudne nie patrzac na licznik.silnika i tak nie slychac predkosc o 5km/h w ta czy w ta jest niezauwazalna. wiec jezeli o tyle chca karac to juz jest jawny polow na kase

Jaki obowiazuje mandat za brak tablicy rejestracyjnej?
« Odpowiedź #42 dnia: Kwiecień 09, 2009, 14:39:28 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4125
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Ja z racji wieku mam porównanie postępowania władz i policji teraz i za "ponurych czasów PRL". Pamiętam ile się media zajmowały propagowaniem bezpiecznego stylu jazdy i nie tylko. I w programach tv dla dzieci, i w gazetach, i w radiu - praktycznie rzecz biorąc wszędzie to było intensywnie wbijane ludziom w głowę. "Chodź lewą stroną drogi", "jesteś widoczny - jesteś bezpieczny" i podobne hasła pamiętam do dziś. Dzieci w szkołach miały organizowane za darmo kursy na kartę rowerową, były miasteczka ruchu do trenowania umiejętności, a policja nie zajmowała się tylko łapaniem na radar, ale przede wszystkim kasowała piratów drogowych. Za wyprzedzanie pod górkę czy na trzeciego można było nawet stracić prawo jazdy. Teraz ludzie jeśli chodzi o naukę są zostawieni sami sobie, samochodów jest więcej za to drogi bardziej zniszczone (zwłaszcza w stosunku do natężenia ruchu), policja piratów nie łapie bo to kiepsko wychodzi w statystykach tak samo zresztą jak zapobieganie wypadkom. Wszystko człowiek ma sobie sam zorganizować, za to za naszą kasę nam postawią fotoradary żeby sprawdzić jak szybko kto jeździ. I zdobyć pieniądze dla budżetu. Takie państwo to jest sorki państwo antyobywatelskie.
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Jaki obowiazuje mandat za brak tablicy rejestracyjnej?
« Odpowiedź #43 dnia: Kwiecień 09, 2009, 16:59:40 pm »

Offline wrb#1974

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 2610
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1993. FIAT DOHC 1,6 "kwadrat". poległ w mojej obronie, w walce z przeważającymi siłami wroga.
dziś media zajmują się promocję walentynek, opisami wyczynów naszych posłów i programami poszczególnych partii. wszystkie instytucjie traktuje się jak fabryki- mają przynosić dochód. meritum zniknęło z pola widzenia. szpitale nie leczą pacjenta żeby był zdrowy, tylko żeby zarobić pieniądze. to samo stało się z policją- ma przynosić dochody. budżet państwa opiera się o nałogi- akcyza za paliwo, alkohol i papierosy. wybrani przez nas posłowie chcą jeszcze zarobku na trzecim naszym nałogu- szybkiej jeździe. kierowcy są łatwym celem, wystarczy radar i już kasa płynie. jest jeszcze druga strona medalu- kilka minut, nie zbawi. przekraczając prędkość dozwoloną o 10- 20 km zyskujesz tylko kilka minut! a niebezpieczeństwo, że zakoczysz swoim zachowaniem innego, słabszego kierowcę, że nie wyhamujesz przed przeszkodą, nie wyrobisz się w zakręcie, wzrasta wielokrotnie. żeby zyskać pól godziny lub więcej należałoby jechać 170- 200. jesteś w stanie jechać tyle- nie ma takich dróg! więc po jaką cholere jechać te kilkanaście kilometrów więcej jeśli to nic nie da. po to tylko, żeby państwo dostało kilkaset złotych za friko. to państwo żyje z jeleni, nie bądźmy nimi.
z ostatniej chwili- też myśleli, że szybciej dojadą!
http://www.moto.wp.pl/gid,11025064,title,Smierc-w-BMW,galeriazdjecie.html?ticaid=17d21&_ticrsn=3
Świat dla wszystkich, Polska dla Polaków. to nie rasizm, to prawo do bycia Panem we własnym Domu.

Jaki obowiazuje mandat za brak tablicy rejestracyjnej?
« Odpowiedź #44 dnia: Kwiecień 09, 2009, 21:09:49 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
A ja się przyznam, że od niedawna lubię sobie pozapierdalać. Oczywiście gdy są do tego warunki.

Jaki obowiazuje mandat za brak tablicy rejestracyjnej?
« Odpowiedź #45 dnia: Kwiecień 09, 2009, 22:25:00 pm »

Offline brudny#1924

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 854
  • Płeć: Mężczyzna
  • Grzegorz
    • Fiat 125p 1.5c 1987 Volvo V70 2.4T 2001
Cytat: "wrb"
należałoby jechać 170- 200
wrb, powiem CI ze dla chcacego nic trudnego...u mnie osatnio z autostrady w zjezdzie w strykowie do mojego miasta gdzie jest okolo 40 km przejazd poscigu za BMW trwal...10 minut!!! maksymalna predkosc zanotowana 220km/h a nie jest to droga super jakosci i wolna od samochodow.spory ruch tam jest bo sporo pojazdow z warszawy i poznania jedzie ta droga na autostrade
"wtedy stworzył Bóg FSO i zobaczył,że jest dobre":D
Cytat: Zoltan#1930
O!jest Ten Co Śpi Na Stojąco :)
Fiat 125p 1.5c 1987
Volvo V70 2.4T 2001
Peugeot 508 2.0 2013
Peugeot 308 2.0 2015

Jaki obowiazuje mandat za brak tablicy rejestracyjnej?
« Odpowiedź #46 dnia: Kwiecień 09, 2009, 22:29:17 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
A ja wychodzę z założenia że pedał gazu ma dwa połozenia :
- jałowy
- załączono

To raz...
druga sprawa...
że jak babcie kocham i zdrowia pragnę nie widziałem w żadnej miejscowości jeszcze fotoradaru przed szkołą w jakiejś wiosce... ale zawsze są w miejscach gdzie jest conajmniej dwa pasy ruchu, brak skrzyżowań a dookoła pola... i ograniczenie do 70km/h
Inna sprawa że TARYFIKATOR nie przewiduje mandatu za przekroczenie dozwolonej prędkości o 10km/h i mniej.
Fotoradary są przewaznie wyskalowane na 15-20km/h wiecej niz dopuszczalna. A to dlatego że dopuszczalne przekłamanie licznika jest 10%.... (rozmiar opon na przykład)
fotoradary mają na siebie zarabiac, a bezpiecznie bedzie jak beda bezkolizyjne skrzyżowania, LOGICZNE I ROZSADNE OZNAKOWANIE, zeby nie trzeba bylo z panika obserwowac drogi czy nagle jakiś wstawiony robol nie wykopał dziury w drodze, czy zaraz nie wyskoczy jakies nieoznakowane zwezenie, lub znak ograniczający prędkość do 40km/h pozostawiony po robotach drogowych ktory juz gnije drugi rok....
Wyobraźcie sobie, w przemyślu 2 pasmowa wylotówka na medykę... oganiczenie do 40km/h.... a znak wisi drutem do drzewa przywiązany... wiecie ilu juz mandaty dostało ?
Znak jest  ? JEST, obowiazuje 40km/h jechal pan 85km/h.. 500zł i 10pkt. (przekroczenie predkosci o 100% w terenie zabudowanym :D
A stówką po mieście można jeździć.. ale są MIASTA i miasta...
Jak jeździłem po warszawie 3 miesiace... to powiem że dopiero tam odzyłem...
tam sie rusza z pod swiateł kolumną.. nikt nie wlecze się 50km/h na 3 pasmówce...
normalnie mozna sie wlaczyc do ruchu... wypas.
A po przemyślu ?
Glodnych wrażeń zapraszam... keidy ludzie z rejestracjami na ktorych jest wiecej literek niz cyferek wjeżdżają do miasta.. to armagedon....
:)

Co jest przycyzna tylu trupów na drogach ?
Brak bezkolizyjnych skrzyżowań.
Np przejazdy kolejowe takie jak w polsce sa atrakcja turystyczna na zachodzie.
Brak prawidlowego oznakowania.
Fotoradary tam gdzie ich nie trzeba i ich brak tam gdzie potrzeba.
fatalny wolajacy o pomste do nieba stan techniczny dróg i samochodów ktore sie po nich poruszaja...
niedopowiedni system szkolen kandydatow na kierowcow (90% nie powinno pchać taczek a co dopiero samochód ! )
TO NIE PRĘDKOŚĆ ZABIJA !




.. tylko nagłe jej wytracenie :)

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Jaki obowiazuje mandat za brak tablicy rejestracyjnej?
« Odpowiedź #47 dnia: Kwiecień 11, 2009, 01:05:38 am »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4125
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Ja tam zawsze zwalniam jak jest ograniczenie i już nie raz się przekonałem, że znak 50 to na ogół nie stoi bez powodu. Mnóstwo razy sobie gratulowalem zdjęcia nogi z gazu gdy okazywało się, że za zdawało by się bezsensownie postawionym znakiem były np: wyjście z wiejskiego lokalu wprost na jezdnię, przejście dla pieszych tuż za zakrętem lub pagórkiem, wyjście z kościoła, a koło niego tłum ludzi całkowicie lekceważących samochody, wyjazd z posesji prosto na drogę, bądź skrzyżowanie z drogą podporządkowaną przylegającą do płotu z żywopłotem... Na moje oko jakieś 5% znaków jest w złych miejscach. Uważam też, że w naszym kraju jeżdzenie szybsze niż zgodnie z przepisami po tych wąskich zatłoczonych drogach to jest totalna nieodpowiedzialność.
Ja wiem, że niektórzy z nas bardzo dobrze prowadzą - sam nie jestem w tym najgorszy - chodzi mi tylko o to, że z prawami fizyki się nie wygra. Choćby się miało nie wiem jak refleks to droga hamowania się nie skróci do tej przy 50 czy 90.
 A co do fotoradarów, to po prostu irytuje mnie koncetracja władz na przekroczeniu prędkości o tak małą wartość i nie zajmowanie się ludźmi prowadzącymi samochód w sposób fatalny. Ludzie tak jeżdżą, że wystarczyło by 5-10 minutowe nagranie video żeby im zabrać prawo jazdy - czemu się tego nie stosuje?
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Jaki obowiazuje mandat za brak tablicy rejestracyjnej?
« Odpowiedź #48 dnia: Kwiecień 11, 2009, 12:45:21 pm »

Offline brudny#1924

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 854
  • Płeć: Mężczyzna
  • Grzegorz
    • Fiat 125p 1.5c 1987 Volvo V70 2.4T 2001
Stingerek, ja powiem Ci przeprowadz Ty sie do centralnej Polski,bo tam gdzie mieszkasz wszystko jest zle i w ogole bez sensu a czasem psy dupami tam nie szczekaja?? bo ostatnio co obserwuje to tylko narzekasz na wszystko :( oczywiscie ze sa takie miejsca co kosza kasiore tylko :D nie chce sie madrzyc bo nie jezdze tak czesto po Polsce ale tu gdzie jakies radary mijam to maja one uzasadnienie tak jak i ograniczenia :) a Ty wszysto bardzo uogolniasz bo WSZYSTKO ZAWSZE WSZĘDZI i wrzucasz do jednego worka z potrzebnymi ograniczeniami i fotoradarami
"wtedy stworzył Bóg FSO i zobaczył,że jest dobre":D
Cytat: Zoltan#1930
O!jest Ten Co Śpi Na Stojąco :)
Fiat 125p 1.5c 1987
Volvo V70 2.4T 2001
Peugeot 508 2.0 2013
Peugeot 308 2.0 2015

Jaki obowiazuje mandat za brak tablicy rejestracyjnej?
« Odpowiedź #49 dnia: Kwiecień 11, 2009, 13:35:57 pm »

200sx

  • Gość
ja czesto smigam po polsce, powiem tak,w moim rejonie jest mało fotoradarów i tylko jeden umieszczony poprawnie (przy szkole,choc nie do konca bo przed samym wejsciem )

natomiast jadac w centralną polske,mijam kilkanascie sztuk, 90% rozstawiona  bez sensu i na drogach szybkiego ruchu o ladnej nawierzchni....

Jaki obowiazuje mandat za brak tablicy rejestracyjnej?
« Odpowiedź #50 dnia: Kwiecień 11, 2009, 16:51:58 pm »

Offline Konrad

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 168
  • Płeć: Mężczyzna
Cytat: "Grzech"
Ludzie tak jeżdżą, że wystarczyło by 5-10 minutowe nagranie video żeby im zabrać prawo jazdy - czemu się tego nie stosuje?
Czasami się stosuje, obejrzyj "Uwaga pirat" ;)
Cytat: "Grzech"
Ja tam zawsze zwalniam jak jest ograniczenie i już nie raz się przekonałem, że znak 50 to na ogół nie stoi bez powodu. Mnóstwo razy sobie gratulowalem zdjęcia nogi z gazu gdy okazywało się, że za zdawało by się bezsensownie postawionym znakiem były np: wyjście z wiejskiego lokalu wprost na jezdnię, przejście dla pieszych tuż za zakrętem lub pagórkiem, wyjście z kościoła, a koło niego tłum ludzi całkowicie lekceważących samochody, wyjazd z posesji prosto na drogę, bądź skrzyżowanie z drogą podporządkowaną przylegającą do płotu z żywopłotem... Na moje oko jakieś 5% znaków jest w złych miejscach. Uważam też, że w naszym kraju jeżdzenie szybsze niż zgodnie z przepisami po tych wąskich zatłoczonych drogach to jest totalna nieodpowiedzialność.
Popieram! Z tym, że niektórzy uświadamiają to sobie dopiero gdy zaliczą dzwona albo kogoś przejadą :) Kiedy jeszcze jeździłem jako pasażer, to uważałem, że te ograniczenia są przesadzone, dopiero jak zasiadłem za kółkiem, to dostrzegłem, że te prędkości zapewniają bezpieczeństwo, droga hamowania rośnie wprost proporcjonalnie do zmiany prędkości(nie wiem czy dobrze to napisałem, w każdym razie chodzi przecież o to, że jak prędkość zwiększymy 2x, to droga hamowania wzrośnie 4x ;) ) Myślę, że gdyby WSZYSCY przestrzegali tych beznadziejnych(wg niektórych) przepisów i ograniczeń, to liczba wypadków byłaby mniejsza...
Cytat: "Stingerek"
Glodnych wrażeń zapraszam... keidy ludzie z rejestracjami na ktorych jest wiecej literek niz cyferek wjeżdżają do miasta.. to armagedon....
:)
Jeżdżę sporo po Łodzi i w 90% przypadków kiedy widzę osoby zachowujące się nieodpowiedzialnie, bądź sprawiające wrażenie osób wybitnie niekompetentnych do prowadzenia samochodu, to są to rejestracje EZG - Zgierz... Ale inne 3literkowe też się zdarzają, no i oczywiście EL - łódzkie ale przeliczając to na proporcje - zgierzacy sieją największy zament ;)
Cytat: "Grzech"
Ja wiem, że niektórzy z nas bardzo dobrze prowadzą - sam nie jestem w tym najgorszy - chodzi mi tylko o to, że z prawami fizyki się nie wygra. Choćby się miało nie wiem jak refleks to droga hamowania się nie skróci do tej przy 50 czy 90.
Mówi się, że młodzi kierowcy powodują zagrożenie na drodze ale rutyna też może być niebezpieczna. Można mieć umiejętności ale jeszcze trzeba być odpowiedzialnym, niezależnie od stażu prawa jazdy :)

Swoją drogą, ciekawe jest to, że najwięcej wypadków jest na prostych odcinkach ;) Czy to wynika ze złego stanu dróg? Czy może z braku odpowiedzialności i pośpiechu kierowców? Prosta droga, równa i nagle kierowca stracił panowanie nad pojazdem  :roll: Jak jadę kiepską drogą, to powinienem dostosować prędkość do warunków na niej... To samo z ograniczeniem prędkości, zdjąć nogę z gazu i spokojnie przejechać, a nie powodować zagrożenie, zapłacić mandat i psioczyć, że wszystko jest winą złego stanu dróg a Policja tylko szkodzi.
FSO - trzy literki - miliard emocji :D

Polonez Atu '96 1.6 OHV/1.8 K16    01.2008 - 07.2014
Skoda Felicia '98 1.6 8V                  03.2014 - 08.2015
Mazda 626 '00 2.0 16V                   09.2015 - ?

Jaki obowiazuje mandat za brak tablicy rejestracyjnej?
« Odpowiedź #51 dnia: Kwiecień 11, 2009, 20:22:42 pm »

Offline matucha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2701
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96
    • http://www.osp.piaski-wlkp.pl
Ja w swojej 5 letniej jak dotąd karierze w straży wyjąłęm z aut 17 trupów. Wszystkich zabiła prędkość powyżej 150 km/h. Raz się trafił maluch, co zasuwał 110, no ale więcej nie mógł. Gdyby fotoradarów było mniej, to takich zdarzeń pewnie byłoby więcej, ale z drugiej strony Ci totalni wariaci sami by się wytłukli, tyle że zbyt dużo osób postronnych by ucierpiało.

No i trzeba powiedzieć, że są ludzie, dla których szybka jazda to 110 ( ja szybciej na zwykłych drogach nie jeżdżę ). Ale kiedyś wiozła mnie kumpela Corsą i 140 to dla niej norma, a już 3 auta skasowała.

A autor tematu to rozumuje to pewnie tak jak napisał Stingerek.
Ja mandat za przekroczenie prędkości dostałem raz. Jedziemy przez las za starą ciężarówką pop zakrętach 11km. Kolumna rośnie do kilkudziesięciu aut. nagle zaczyna się 2 - kilometrowa prosta z szerokim poboczem, stoją 3 chaty i przystanek i znak terren zabudowany. Wyprzedzam a za przystankiem stoi policjant z radarem. I sam przyznaje, że miałem pecha bo byłem pierwszy w tej kolumnie, bo za mną poszło z 10 aut.
A mają pełnić rolę prewencyjną, wystarczyłoby przetrzepać kilka km wcześniej tą ciężarówkę czemu wlecze się 50 km/h.

W podobnych sytuacjach taki fotoradar może stwarzać niebezpieczeństwo. Jedzie sobie powiedzmy 10 aut, mamy krzyżówkę, oczywiście stoi "sześćdziesiątka" wszyscy mają 90 - 100, a pierwsze auto hamulec w podłogę. Ktoś się zagapił i bierze krzyżówkę lewym pasem, żeby szybciej zjechać.
Ktoś, kto zaprojektował Poloneza, wiedział, że się kiedyś urodzimy...

Polonez Caro 1,6 GLI LPG, Polonez KOMBI 1,6 MPI LPG & Dacia Sandero Stepway 1,6MPI LPG
Lublin 3 KOMBI 2,4TD & Renault KANGOO Fairway 1,5 DCI Privilege ;)

Jaki obowiazuje mandat za brak tablicy rejestracyjnej?
« Odpowiedź #52 dnia: Kwiecień 11, 2009, 20:53:54 pm »

Offline Sterciu

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 482
Kiedys oglądałem program dotyczący własnie problemowości wypadków. Nie byl to polskiej produkcji program gdzie z pewnoscią jeden czynniik by podawali czyli prędkosc. Własnie roztrząsali kiedy kierowca najbardziej jest niebezpieczny , jak jedzie wolno autem , zwłaszcza w kolumnie. 80% kierowcow staje sie senna , wypadki z reguly powodowane były  na prostych odcinakch poniewaz wtedy przy wolnej jezdzie sennośc najszybciej lapie zmeczony jazdą organizm. Kierowca jadący krętą drogą nie powoduje takiego zagrozenia poniewaz koncentacja  wtedy wykluczała wzmozoną sennośc. Wyszło ze jadacy kierowca autostradą z prędkoscią 100-110kkm jest w stanie szybciej spowodowac wypadek niz jadacy z wiekszą prędkoscią. Wyszło ze kierowca jadacy wolniej poprzez monotonie jazdy wolniej ragowal na zagrozenia wystepujace na jezdni. Czyli nie zawsze wypadki są przez prędkosc powodowane. U nas poprostu to jest zbyt popularne aby zaprzestac przyczyne nazywac prędkoscią. Wypadek nie powoduje kierowca jadacy szybko , tylko najczesciej w trakcie wyprzedzania pojazdów jadacych wolniej , czasem duzo wolniej. Wypadki powodują kierowcy dla ktorych zakazy wyprzedzania , linie ciagle są im obce. Kierowca jak zjezdza na przeciwny pas na prostej drodze to tlumaczy sie to prędkoscią... jednak podczas tego programu i testów to wychodzi na to ze nie z powodu prędkosci tylko sennosci , poprostu zasypia. To jesli chodzi o jazde po drogach poza miastem. W miescie jest troche inaczej , w miescie jest duzo wiecej utrudnien na jezdni , piesi , skrzyzowania , zjazdy z drogi , wjazdy na nią itp.

u nas są przepisy i "przepisy". Te drugie są tworzone po to zeby po kieszeni uderzyc kierowców , z bezpieczeństwem mają malutko wspólnego. A Tworzy sie te drugie po to zeby miec wplywy do budzetu i miec wiecej do rozkradania.

Druga sprawa , jezdząc po drogach co zauwazylem , najwieksze zagrozenie powodują kierowcy z tablicami rejestracyjnymi gdzie poczatek sklada sie z trzech liter... niestety smutne ale prawdziwe. Moje osiedle jest przykladem , auta z tablicami rej dwuliterowymi jadą przez nie spokojnie i nie nadwyraz szybko , wjezdzające auta z tablicami trzy literowymi , zwłaszcza DTR czują sie jak na autostradzie. To ze  u siebie na wsi mogą jezdzić ile fabryka dała to niech sobie jezdza ale nie w mieście. Dochodze do wniosku ze niestety ale to są niedouczeni kierowcy którzy są siłą oderwani od pługa , jezdzili furmankami i poprzesiadali sie na auta. Niestety taką wizytówkę wiekszosc robi mieszkańcom mniejszych miejscowosci. Jest to smutne ale niestety prawdziwe. Takze nie celeuje konkretnie do nikgo z forum tego co pisze , tylko pisze co zauwazam na drodze....
Pozdrowionka ;)
Kiedyś był 125p oraz dwa Plusy - rover i ohv.

Jaki obowiazuje mandat za brak tablicy rejestracyjnej?
« Odpowiedź #53 dnia: Kwiecień 11, 2009, 21:21:58 pm »

Offline wrb#1974

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 2610
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1993. FIAT DOHC 1,6 "kwadrat". poległ w mojej obronie, w walce z przeważającymi siłami wroga.
no tak, trzeba kręte autostrady budować. ludzie jak wam się spać chce, jak wam nudno, jak nie macie predyspozycji do jazdy, to sobie kierowców wynajmujcie. kierowcom samochodów z trzyliterowymi rejestracjami, należy odbierać samochody na rogatkach- dawać wrotki. ci którzy jadą zgodnie z przepisami to potencjalni sprawcy wypadków i to oni powinni być karani. co jeszcze wymyślicie aby usprawiedliwić swoją brawure, bezmyślnośc i brak poszanowania dla czyjegoś zdrowia i życia (o przepisach już nawet nie wspominam). żeby nawet 200 można było jeździć to i tak znajdzie się taki któremu będzie to zbyt powoli. opanujcie się i zacznijcie trochę myśleć!
Świat dla wszystkich, Polska dla Polaków. to nie rasizm, to prawo do bycia Panem we własnym Domu.

Jaki obowiazuje mandat za brak tablicy rejestracyjnej?
« Odpowiedź #54 dnia: Kwiecień 11, 2009, 21:39:31 pm »

Offline Sterciu

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 482
wrb, opanuj sie , bo nie wiesz jak ktoś jezdzi a wiec sie nie wypowiadaj moze. Widze ze jak ktos ma odmienne zdanie od Ciebie to zaraz wariat , pirat itp stwierdzenia.  Ja mówie to co widze , jezeli z tym sie nie chcesz zgodzić to juz Twój problem. Własnie proponuje troche pomyslec wsiadajac za kierownice.  Niestety najprosciej powiedziec ze wypadek był z powodu nadmiernej prędkosci. Najprostszy sposób i juz , ale drązyc głębiej problem i próbowac go rozwiązac to niestety niektórym szare komórki juz na to nie pozwalaja niestety. To jest tak samo jak z jazdą na swiatłach przez caly rok. Durny przepis nic nie wnoszacy sobą , ilosc wypadkow nie spadła ale jakze to bezpieczniej nie jest podobno , tylko nigdzie tego nie widac. Dla mnie mogą fotoradary stac co 100 metrow , ja nie jezdze tak zebym mial powody sie ich obawiac. Ale jak Ci strasznie przepisowi  (których i tak nie ma) zaczną sie lapac na nie to zaczną inaczej kwiczec. Bo bardzo , ale to bardzo rzadko sie zdarza zeby kierowcy jechali tyle ile ograniczenie wskazuje , zwykle o te 10km/h przekraczają (a jak ktoś napisze ze im sie nie zdarza przekroczyc prędkosci to normalnie zleje sie ze smiechu), a wiec nie są tacy swieci (no chyba ze usłyszy na CB albo zostanie ostrzezony długimi ze stoją i suszą lub zobaczy tablice FOTORADAR)  , zresztą nie ma nikogo takiego kto by jezdzil zgodnie ze wszystkimi przepisami takze o czym tu zresztą dyskutowac nawet.

Proponuje opanowania własnie , bo problemy wypadkowosci nie tylko tkwią w nadmiernej prędkosći , ale tez wpływają inne czynniki które niektórym trudno pojac , chociazby niedokształcenie odpowiednie kandydatów na kierowców którzy otrzymuja prawo jazdy ,a przepisów wogole nie znają i nie mają pojecia o niektórych.  U nas głownym powodem wypadkow jest  stan naszych dróg. Na zachodzie jezdzą szybciej i jakos wypadkowosc jest mniejsza...
Pozdrowionka ;)
Kiedyś był 125p oraz dwa Plusy - rover i ohv.

Jaki obowiazuje mandat za brak tablicy rejestracyjnej?
« Odpowiedź #55 dnia: Kwiecień 11, 2009, 22:11:50 pm »

Offline wrb#1974

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 2610
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1993. FIAT DOHC 1,6 "kwadrat". poległ w mojej obronie, w walce z przeważającymi siłami wroga.
jak to nie wiem, jak jeździcie- przecież czytam. piszesz, że to mój problem, o nie, to także problem wszystkich którzy znajdują się na drodze. z tym szkoleniem to masz rację, każdy kto ma parę groszy idzie na kurs, kupuje samochód i już czuje fachowcem od jazdy a do maszyny (tokarki, frezarki, szlifierki...) staje tylko ktoś, kto kilka lat się uczył i umie na niej pracować.
Świat dla wszystkich, Polska dla Polaków. to nie rasizm, to prawo do bycia Panem we własnym Domu.

Jaki obowiazuje mandat za brak tablicy rejestracyjnej?
« Odpowiedź #56 dnia: Kwiecień 11, 2009, 22:32:12 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4125
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Cytat: "Sterciu"
(...) To jest tak samo jak z jazdą na swiatłach przez caly rok. Durny przepis nic nie wnoszacy sobą , ilosc wypadkow nie spadła ale jakze to bezpieczniej nie jest podobno , tylko nigdzie tego nie widac. (...)


Ten przepis jest pożyteczny.
 1. Auto ze światłami lepiej widać zdecydowanie.
 2. Statystyki trudno porównywać bo nie wiadomo jakie by były jakby nie było tego obowiązku.
3. Ten przepis eliminuje wszelkich spryciarzy oszczędzających na żarówkach dla których to, że jest niemal całkiem ciemno, jest niezła mgła czy właśnie leje nie jest powodem żeby cokolwiek włączać. Doskonale to pamiętam - już jest niemal zupełnie ciemno, a tu co 3 auto bez świateł, co 4 tylko na pozycyjnych. Wiadomo - żarówki kosztują. :D
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Jaki obowiazuje mandat za brak tablicy rejestracyjnej?
« Odpowiedź #57 dnia: Kwiecień 11, 2009, 22:37:54 pm »

Offline Sterciu

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 482
Cytat: "wrb"
jak to nie wiem, jak jeździcie- przecież czytam. piszesz, że to mój problem, o nie, to także problem wszystkich którzy znajdują się na drodze.


Ja Ci radze czytac ze zrozumieniem najpierw. Akurat nie trafiłes z tym jak jezdze bo jadąc za mną szybciej bys sie wku....ł i wyprzedził niz jechał z moją prędkoscią. W miejscowosci jak bys wjechał za mna to bym pewnie widział tylko glowe wychyloną zeby sprawdzić czy jest szansa an wyprzedzenie mnie. A wiec nie pisz bzdur. Niestety `jezdze duzo kilometrów miesiecznie a co sie przekłada na ogół kilometrow rocznie a wiec przyjmij do wiadomosci ze staram sie jezdzić przepisowo bo w przecienieństwie do innych nie mam zamiaru robic na mandaty chociazby czy czekac az mi auto wyklepią u blacharza ogrodowego bo ono ma na siebie zarabiac a nie stac. Nie rajcuje mnie jazda z pedalem gazu do dechy. Ale jak Ty twierdzisz ze kierowcy którzy jezdza po za miastem w miejscu swojego zamieszkania tak samo w mniejszych lub wiekszych miejscowosciach  ile fabryka dała to nie problem, lub ludzie miejący znaki , zakazy itp rzeczy w dupie to nie problem ??  i twierdzisz ze wypadki są powodowane tylko przez prędkosc , nie ma na to wplywu zmecznie , sennosc , montonnośc jazdy to wybacz mi ale pojecia nie masz o wielu sprawach.

Z tego wszystkiego wnioskuje ze sam jezdzisz nielepiej od wielu kierowców których widzi sie niestety na drogach , którzy tworzą zagrozenie na drogach.

Jeszcze dołozyc do tego stan techniczny wielu pojazdow , łyse opony , brak hamulców wpełni sprawnych itp to nie zagrozenie to przepraszam.... niech bedzie ze wszystkiemu winna jest prędkosc i pozostałymi powodami nie trzeba sie wogóole zajmowac. Przeciez jak kierowca przykładowo ze zmeczenia zasnie za kierownica to nic sie nie stanie , auto samo bedzie jechac....

Dlaczego kierowcy zawodowi mają wsprowadzone godziny ?? Takie samo coś powinno dotyczyc tez i aut osobowych... A napewno ilosc wypadków by zmieniszyła sie.

 Dla mnie powinny byc co 5 lat obowiązkowe kursy dokształcajace kierowców, niestety prawo jazdy powinno byc terminowe.

[ Dodano: 2009-04-11, 22:43 ]
Cytat: "Grzech"
Cytat: "Sterciu"
(...) To jest tak samo jak z jazdą na swiatłach przez caly rok. Durny przepis nic nie wnoszacy sobą , ilosc wypadkow nie spadła ale jakze to bezpieczniej nie jest podobno , tylko nigdzie tego nie widac. (...)


Ten przepis jest pożyteczny.
 1. Auto ze światłami lepiej widać zdecydowanie.
 2. Statystyki trudno porównywać bo nie wiadomo jakie by były jakby nie było tego obowiązku.
3. Ten przepis eliminuje wszelkich spryciarzy oszczędzających na żarówkach dla których to, że jest niemal całkiem ciemno, jest niezła mgła czy właśnie leje nie jest powodem żeby cokolwiek włączać. Doskonale to pamiętam - już jest niemal zupełnie ciemno, a tu co 3 auto bez świateł, co 4 tylko na pozycyjnych. Wiadomo - żarówki kosztują. :D


tak , tylko co z innymi uczestnikami ruchu , rowerzystami , pieszymi , pojazdami bez swiateł , Ci juz poruszają sie bez swiateł a wiec jak ich nie wiedac to mozna ich rozjezdzac. Akurat ten przepis niestety ma z bezpieczeństwem tyle wspólnego co Sylwester Stallone z Terminatorem.

Nie ma zadnych potwierdzonych równiez statystyk ze wypadkowosc spadła niestety.

Zachód juz sie wycofuje z pomysłu jazdy całodobowej na swiatlach , ale polska ciemny naród to musi sobie droge oswietlać  :lol:
Pozdrowionka ;)
Kiedyś był 125p oraz dwa Plusy - rover i ohv.

Jaki obowiazuje mandat za brak tablicy rejestracyjnej?
« Odpowiedź #58 dnia: Kwiecień 12, 2009, 15:11:36 pm »

Offline Konrad

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 168
  • Płeć: Mężczyzna
Cytat: "Sterciu"
Wyszło ze jadacy kierowca autostradą z prędkoscią 100-110kkm jest w stanie szybciej spowodowac wypadek niz jadacy z wiekszą prędkoscią.
Chciałbym zwrócić uwagę, że większość naszych dróg to nie są autostrady :) Po autostradach sam jeździłem szybciej niż 110 :)
Cytat: "Sterciu"
To tak samo jak ja moge napisac ze swiatła "oslepiają" kierowcow , dekoncenturują , oko ludzkie sie przyzwyczaja do wyłapywania tylko ostrzejszego obrazu i nie zauwaza tego co sie porusza bez swiateł itp.

A zachód mądrzeje dlatego sie wycofuje. Ba.... nawet zakazy wprowadzają jazdy w dzień na swiatłach. Wczesniej czy pózniej i u nas zlikwiduja ten durny nakaz.
Tak jest, zakaz używania świateł, niech wszyscy kupią sobie noktowizory  :mrgreen: Co do jazdy w mieście to raczej niepotrzebne, na trasie - jak dla mnie bardzo pożyteczne. Zwłascza dla ciemnych samochodów - widać z daleka, czasami może zmniejszyć zagrożenie podczas wyprzedzania. Niestety nie każdy wykazuje się rozsądkiem i część kierowców "oszczędza na żarówkach"(czasami to żałosne - np. gość kupił ciemne Clio 2.0 za 90 000zł i nie włącza świateł, bo żarówki są drogie  :lol: ).

Cytat: "utek"
mam 4 litery na pocżątku tablicy rejestracyjnej
 Z ciekawości, co to za tablica? Myślałem, że 3 literki to najwięcej ;)
FSO - trzy literki - miliard emocji :D

Polonez Atu '96 1.6 OHV/1.8 K16    01.2008 - 07.2014
Skoda Felicia '98 1.6 8V                  03.2014 - 08.2015
Mazda 626 '00 2.0 16V                   09.2015 - ?

Jaki obowiazuje mandat za brak tablicy rejestracyjnej?
« Odpowiedź #59 dnia: Kwiecień 12, 2009, 23:31:59 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
CRAMxxx

A aktualnie na mojej wiosce wydawane są w takim formacie: CRAxxWW