Autor Wątek: Przekładka silnika Rover do Fiata 125p  (Przeczytany 7781 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Przekładka silnika Rover do Fiata 125p
« dnia: Maj 03, 2009, 16:12:36 pm »

joe87

  • Gość
Witam wszystkich i naprawdę mam spory problem i nie wiem jak go rozwiązać .

Zabrałem się za przekładkę silnika z POloneza 1,4 rovera do dużego fiata rocznik 90
Nie chce zmieniać nic z wnętrza samochodu więc spróbowałem podpiąć się pod starą instalacje elektryczną .  Wszak  jest 6 kabli  które odchodzą od komputera  wiec wydawało mi się to proste z podpięciem tych niepozornych kabelków :( .
Wszystkie poza pozostałymi dwoma mają bezpiecznik
1 czarny jest zasilający nie ma z nim problemu  :D
1 brozowy idzie do cewki  i do licznika (  pewnie od obrotów  ale nie wiem czy to plus czy minus )
1 niebiesko czerwony idzie  do pompki paliwa w baku  )( nie wiem czy ten steruje pompką  ,bo drugi od pompki jest podłączony  standardowo pod stacyjkę
1 niebieski idzie do cewki  i do stacyjki   (czyli plus na cewce )
2 pozostałe są podłączone bezpośrednio do licznika  ( na razie olewam to  muszę uruchomić silnik :D
Dalej nie wiem jak z kablami które prowadzą od komputera silnika bezpośrednio bez bezpiecznika do cewki . Jest to
niebieski  w plastikowej otoczce i  czarny tak samo w plastikowej ale z podłączeniem do masy  . Hmm wychodzi na to że jeden to plus drugi to minus ?>  :wink:


A teraz zagadka bo są  trzy plastikowe wsuwki  które prowadzą do cewki a na cewce są tylko dwa  takie wejścia   .  Tylko brązowy ma  wciskające wejście ( nie wiem jak się one nazywają fachowo )

Jeśli ktoś z was ma poloneza 1,4 to  czy może zerknąć pod maskę i opisać  wejścia i wyjścia z cewki.
I jeszczę pompka paliwa to jest sterowana z komputera  i nigdzie więcej nie trzeba jej podłączyć .

A dla zainteresowanych .. Silnik już jest  przykręcony , skrzynia biegów do wału też pozostało mi spiąć tą instalacje  podłączyć  chłodnice gaz i paliwo i wszystko powinno działać ..
Napiszcie coś   Proszę

Przekładka silnika Rover do Fiata 125p
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 03, 2009, 21:48:36 pm »

Offline śledzik

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2865
  • Płeć: Mężczyzna
    • Honda Accord CL9 05r +200KM
komputer potrzebuje + po stacyjce i stala mase. dodatkowo idzie z komputera jeden kabelek chyba czarno-bialy jak dobrze pamietam i ktory podlaczony jest tez pod obrotomierz.  pompa paliwa ma zasilenie z przekaznikow ktore w poldroverku umiesczone sa pod kompem. na pompe paliwa idzie chyba brazowo-niebieski/turkusowy kabel.  z tych przekaznikow ida dwa kable brazowe na staly +.   Czarny grubszy kabel wychodzacy z komputera to jest masa. nic wiecej nie musisz miec zeby odpalic silnik. czyli podsumowujac: + po stacyjce idzie na cewke i jednoczesnie do kompa. Czarno-bialy kabel wychodzacy z kompa idzie do cewki i jednoczesnie do obrotomierza. Czarny kabel z kompa idzie na mase i dwa brazowe kable wychodzace z przekaznikow ida na stale napiecie + 12V i brazowo niebieski/turkusowy (pisze turkusowy bo ciezko bylo mi odroznic te kolory) idzie na zasilenie pompy paliwa. Nic wiecej nie trzeba
Był: PN Caro 95r 1.6 OHV -> 1.4 16V -> 1.4 16V -> 1.6 16V PN Caro 96r 1.8 16V -> 2.9 12V V6 PN Caro Plus 01r 1.6 16V -> 1.8 16V VVC 160KM
PN Caro 96r 1.6 8V + LPG -> 1.4 16V
Jest: PN Caro 96r 1.8 16v - Big valve i ostre walki. Nie długo dostanie turbo :)

Przekładka silnika Rover do Fiata 125p
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 07, 2009, 17:22:31 pm »

joe87

  • Gość
plus po stacyjce podłączyłem  i stała mase ( ten  czarny który idzie obok zbiorniczka wyrównawczego ) tez podłączyłem . Ten kabelek czarno biały u mnie jest brązowo-biały idzie do obrotomierza i  w cewce (-). Do pompy paliwa idzie niebiesko/truskawkowy  - podłączyłem
Z przekaźników wychodzą 2  kable brązowe złączone razem które podłączyłem pod rozrusznik .  Czarny grubszy kabel o którym mówisz  wychodzi z tego samego miejsca co  kostka  z tymi 5 kabelkami zaraz przy zbiorniczku .  Jeśli tak to ten jest podłączony do karoserii . Zaraz obok tej kostki  idzie kabel brązowy który jest spięty obok w innej kostce . Po wyjściu z niej zmienia kolor na czarny  i podłączyłem go pod 12v ( do tego kabla podłączyłem też drugi kabel od pompki ..Dobrze ?)  .  3 kostka z tej grupy to czujnik wstrząsów którego nie podłączyłem , bo się gdzieś zapodział .
podsumowując  
po przekręceniu stacyjki działa mi cała instalacja gazowa  , rozrusznik kręci , ale brak jest iskry , a i pompka paliwa nie wydaje odgłosów życia ( leży jeszcze obok lewego koła ) .  
Co tu może być nie tak ?

Przekładka silnika Rover do Fiata 125p
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 07, 2009, 20:41:58 pm »

Offline Seba OBR

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 501
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro (L-205) 1.8 16V
    • OBR Garages
jak nie masz czujnika wstrząsów to weź te 2 kable połacz bo jak nie ma przejścia to jak ma działać :D

Przekładka silnika Rover do Fiata 125p
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 07, 2009, 23:26:28 pm »

Offline hans

  • go hard or go home !
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 969
  • Płeć: Mężczyzna
    • ulep
joe87, jestes z lipna pod Toruniem?
nie masz hebla w gazie?! To narazie!

Przekładka silnika Rover do Fiata 125p
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 08, 2009, 13:43:00 pm »

joe87

  • Gość
hehe  spróbuje je połączyć .. A swoją drogą jak przeciągnę te kabelki do środka i podłącze pod jakiś mocny przełącznik. To mi nikt fiacika na krótko nie odpali :D

hans tak  ,, a W  Toruniu nie raz byłem siwym fiatem .  Raz na światłach zatrzymał się ziomek omegą i chciał kupić ode mnie Fiata .  to powiedziałem 2 tysiące ..   Teraz z tym silnikiem  to go za tyle nie oddam w życiu .

[ Dodano: 08 Maj 2009 19:04 ]
eh ..... już mi ręce opadają .....  
Zanim przykręciłem komputer do nadwozia  po wył. stacyjki wydawał z siebie taki dzwięk \ bulll bulll   nawet nie wiem jak to nazwać   :D   .   Teraz  po przykręceniu do nadwozia i spięciu na krótko tych od czujnika wstrząsu  nie ma tego dzwięku ani żadnego innego .  
Iskra cały czas nie chce się pojawić mimo tego że jak podłącze lampkę na krótko do cewki  to pali się .. ,,,, :shock:    cyrk     Możecie coś poradzić ??  z Góry dzięki

Przekładka silnika Rover do Fiata 125p
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 08, 2009, 19:43:11 pm »

Barnii

  • Gość
Stały plus do komputera idzie z tego brązowego grubego kabelka który podłączamy pod +12  :)

Przekładka silnika Rover do Fiata 125p
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 09, 2009, 14:00:01 pm »

joe87

  • Gość
niestety wszystkie kabelki podłączyłem dobrze ..... oprócz tego ostatniego którego wymieniłeś . Massaaa :|   wszystko było dobrze do czasu kiedy nie włączyłem zapalniczki w samochodzie .
W tym momencie "bonwłajaż" komputer  :( .  No cóż ta lekcja kosztować mnie będzie jakiś 100 zł .   Za całego poloneza dałem 250 złotych a teraz 100 na kompa  LOL

Przekładka silnika Rover do Fiata 125p
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 09, 2009, 14:58:48 pm »

Offline hans

  • go hard or go home !
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 969
  • Płeć: Mężczyzna
    • ulep
joe87, słuchaj ja niedlugo bede swapowal swojego poloneza na 1.4 jezeli chodzi o kompa to niedlugo czekamy na odbiór pewnego poloneza 1.4 wiec kompa bede mial na opchniecie jezeli Cie to oczywiscie bedzie interesowac :)
nie masz hebla w gazie?! To narazie!

Przekładka silnika Rover do Fiata 125p
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 09, 2009, 16:12:57 pm »

joe87

  • Gość
z nieba mi spadłeś   :mrgreen:    Kasę na bank mam w piątek.  Tylko  sprawdź jak chodzi na benzynie .  Bo z tym moim był taki problem :
Jak go odpaliłem na  benzynie to nie chciał wcale wchodzić na obroty . Dosłownie musiałem więcej razy puścić gaz niż go wcisnąć żeby obroty rosły .   :?:   Dopiero jak odłączyłem masę a potem Kompa  . znowu załączyłem masę , przekręciłem stacyjkę  i jeszcze raz tak samo to   pracował w miarę normalnie .    Jak będzie wszystko ok to na pewno się dogadamy

Przekładka silnika Rover do Fiata 125p
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 09, 2009, 21:19:03 pm »

Offline hans

  • go hard or go home !
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 969
  • Płeć: Mężczyzna
    • ulep
joe87, ja w swoim nie mam LPG :P wiec chodzi tylko na benzynie... ten pold na ktorego  czekamy tez tylko na benzynie jezdzi na YT jest filmik z odpalania go.
nie masz hebla w gazie?! To narazie!

Przekładka silnika Rover do Fiata 125p
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 10, 2009, 13:33:11 pm »

joe87

  • Gość
daj linka. A ile cenisz ?

Przekładka silnika Rover do Fiata 125p
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 10, 2009, 13:44:20 pm »

Offline hans

  • go hard or go home !
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 969
  • Płeć: Mężczyzna
    • ulep
joe87, http://www.youtube.com/watch?v=vQrkruCt6jU

wszystko jest do dogadania... czekamy tylko na telefon od kolesi i jedziemy po niego.
nie masz hebla w gazie?! To narazie!

Przekładka silnika Rover do Fiata 125p
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 10, 2009, 16:47:41 pm »

marcij

  • Gość
hans, jaki to dokladnie jest kolor ?

Przekładka silnika Rover do Fiata 125p
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 10, 2009, 18:46:53 pm »

Offline hans

  • go hard or go home !
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 969
  • Płeć: Mężczyzna
    • ulep
marcij, tego niestety Ci nie powiem, nie sprawdziłem. Może ktoś z forum, kto zna się na kodach kolorów Ci odpowie
nie masz hebla w gazie?! To narazie!

Przekładka silnika Rover do Fiata 125p
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 17, 2009, 10:52:08 am »

Offline jimo#1921

  • Administrator
  • Wiadomości: 3413
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6 16V
joe87, i jak odpaliles juz?
  • Prowadzę dystrybucję wysyłkową gadżetów FSO-PTK! Podkładki pod tablice rejestracyjne (1-/2-rzędowe), latarki LED/otwieracze/breloki, naklejki... Zapraszam do kontaktu na PW.
Pozdrawiam Michał aka jimo
"A"It's a hundred and six miles to Chicago, we've got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark, and we're wearing sunglasses."
Były: A+ 1,6ohv; C 2.0dohc;V 745; A 1,8 K4F; YP250; C+ 18K4F; N126N
Są: C 16K4F; FZ6 SAHG; "pierdziawka", 3.6V6;

Przekładka silnika Rover do Fiata 125p
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 21, 2009, 11:25:20 am »

joe87

  • Gość
jeszcze nie. W sobotę  kupuje kompa na allegro i już powinno być wszystko ok . Został mi jeszcze do zamontowania wydech  kolumnę kie. i stabilizator .  Mam nadziej że niedługo sobie pośmigam "dużym"

[ Dodano: 24 Maj 2009 10:10 ]
http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C8779865   muszę zakończyć ten projekt .