Autor Wątek: termostat powietrza w polonezie z wtryskiem  (Przeczytany 10741 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

termostat powietrza w polonezie z wtryskiem
« dnia: Lipiec 30, 2004, 18:02:12 pm »

BladeOstrze

  • Gość
Witam wszystkich, mam pytanie co do termostatu powietrza mam go uszkodzonego gdyz samoistnie sie nie przestawia na pobieranie powietrza z zewnatrz bac z kolektora, mam wiec takie pytanie czy trzeba go teraz jak jest tak cieplo wymienic czy mozna jezdzic ciagle na otwartym obiegu z zewnatrz??

Z góry dzieki za pomoc
Pozdrawiam

termostat powietrza w polonezie z wtryskiem
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 30, 2004, 18:32:22 pm »

kowal

  • Gość
Ja mam zablokowany w trybie na zimne powietrze - srobka wkrecona w obudowe termostatu blokuje go :)
Abimex

Re: termostat powietrza w polonezie z wtryskiem
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 30, 2004, 23:08:30 pm »

Lodówa#1826

  • Gość
Cytat: "BladeOstrze"
Witam wszystkich, mam pytanie co do termostatu powietrza mam go uszkodzonego gdyz samoistnie sie nie przestawia na pobieranie powietrza z zewnatrz bac z kolektora, mam wiec takie pytanie czy trzeba go teraz jak jest tak cieplo wymienic czy mozna jezdzic ciagle na otwartym obiegu z zewnatrz??

Z góry dzieki za pomoc
Pozdrawiam


O ile się nie myle to termostat jak się zepsuje to zawsze blokuje się na pobieranie powietrza ciepłego(z kolektora wydechowego) i już się nie otworzy na zimne. Trzeba go wymienic lub na okres lata jest ciepło zablokować jak napisał kowalma na pobieranie zimnego powietrza!!
Pozdrawiam lodówa

Re: termostat powietrza w polonezie z wtryskiem
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 30, 2004, 23:29:51 pm »

Maciek#938

  • Gość
Cytat: "Lodówa#1826"
Cytat: "BladeOstrze"
Witam wszystkich, mam pytanie co do termostatu powietrza mam go uszkodzonego gdyz samoistnie sie nie przestawia na pobieranie powietrza z zewnatrz bac z kolektora, mam wiec takie pytanie czy trzeba go teraz jak jest tak cieplo wymienic czy mozna jezdzic ciagle na otwartym obiegu z zewnatrz??

Z góry dzieki za pomoc
Pozdrawiam


O ile się nie myle to termostat jak się zepsuje to zawsze blokuje się na pobieranie powietrza ciepłego(z kolektora wydechowego) i już się nie otworzy na zimne. Trzeba go wymienic lub na okres lata jest ciepło zablokować jak napisał kowalma na pobieranie zimnego powietrza!!
Pozdrawiam lodówa

Dodam, że nie tylko na okres lata warto wykonać ten zabieg.

Re: termostat powietrza w polonezie z wtryskiem
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 31, 2004, 00:05:38 am »

Lodówa#1826

  • Gość
Cytat: "Maciek#938"
Cytat: "Lodówa#1826"
Cytat: "BladeOstrze"
Witam wszystkich, mam pytanie co do termostatu powietrza mam go uszkodzonego gdyz samoistnie sie nie przestawia na pobieranie powietrza z zewnatrz bac z kolektora, mam wiec takie pytanie czy trzeba go teraz jak jest tak cieplo wymienic czy mozna jezdzic ciagle na otwartym obiegu z zewnatrz??

Z góry dzieki za pomoc
Pozdrawiam


O ile się nie myle to termostat jak się zepsuje to zawsze blokuje się na pobieranie powietrza ciepłego(z kolektora wydechowego) i już się nie otworzy na zimne. Trzeba go wymienic lub na okres lata jest ciepło zablokować jak napisał kowalma na pobieranie zimnego powietrza!!
Pozdrawiam lodówa

Dodam, że nie tylko na okres lata warto wykonać ten zabieg.


a czy w zime nie jest lepsze ciepłe powietrze dla silnika?? Bo czytałem że dla gazu dobrze mieć tylko zimne powietrze!! a benzyna??

termostat powietrza w polonezie z wtryskiem
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 31, 2004, 09:04:04 am »

Bedzio#1833

  • Gość
no wczoraj wywaliłem ten termostat i przy okazji rozpiprzyłem całą tą obudowe plastikową w ktorej siedział  a kij z nim!! dzisiaj bede testował jak poldek idzie   :roll:

termostat powietrza w polonezie z wtryskiem
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 31, 2004, 10:25:45 am »

Piotrek_

  • Gość
Nie będziesz narzekał ;)

Re: termostat powietrza w polonezie z wtryskiem
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 31, 2004, 14:22:40 pm »

Maciek#938

  • Gość
Cytat: "Lodówa#1826"
Cytat: "Maciek#938"
Cytat: "Lodówa#1826"
Cytat: "BladeOstrze"
Witam wszystkich, mam pytanie co do termostatu powietrza mam go uszkodzonego gdyz samoistnie sie nie przestawia na pobieranie powietrza z zewnatrz bac z kolektora, mam wiec takie pytanie czy trzeba go teraz jak jest tak cieplo wymienic czy mozna jezdzic ciagle na otwartym obiegu z zewnatrz??

Z góry dzieki za pomoc
Pozdrawiam


O ile się nie myle to termostat jak się zepsuje to zawsze blokuje się na pobieranie powietrza ciepłego(z kolektora wydechowego) i już się nie otworzy na zimne. Trzeba go wymienic lub na okres lata jest ciepło zablokować jak napisał kowalma na pobieranie zimnego powietrza!!
Pozdrawiam lodówa

Dodam, że nie tylko na okres lata warto wykonać ten zabieg.


a czy w zime nie jest lepsze ciepłe powietrze dla silnika?? Bo czytałem że dla gazu dobrze mieć tylko zimne powietrze!! a benzyna??

W praktyce takie rozwiązanie jest najlepsze. Auto staje się znacznie bardziej chętne do jazdy. Różnica jest wyczuwalna.

Pozdrawiam

termostat powietrza w polonezie z wtryskiem
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 01, 2004, 14:06:14 pm »

Chudson

  • Gość
Moim zdaniem na zimnym silniku ( gdy gaz w parowniku niechętnie się rozpręża i mieszanka jest uboga ) lepsze jest ciepłe rzadkie powietrze bo mniej zubaża ono małą ilość gazu.  Faktem jest że te termostaty lubią się sypać więc zdało by się jakoś to przerobić

termostat powietrza w polonezie z wtryskiem
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 01, 2004, 21:54:51 pm »

wuzel

  • Gość
a gdzie jest ten termostat w atu+ gsi i jak on wygląda sory za pytanie ale jestem laikiem w tej materi

termostat powietrza w polonezie z wtryskiem
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 01, 2004, 22:07:36 pm »

Maciek#938

  • Gość
Cytat: "wuzel"
a gdzie jest ten termostat w atu+ gsi i jak on wygląda sory za pytanie ale jestem laikiem w tej materi

Silniki na wielopunktowym wtrysku paliwa miały już zupełnie inną konstrukcję filtra powietrza i w tym przypadku eksperymenty wiele nie zmienią.

Pozdrawiam

termostat powietrza w polonezie z wtryskiem
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 02, 2004, 01:10:38 am »

thomas#1840

  • Gość
nie ma to jak gażnikowy - tu dorób , tam przerób ,wsio się da  :D

termostat powietrza w polonezie z wtryskiem
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 02, 2004, 08:54:21 am »

Bedzio#1833

  • Gość
po 2 dniach testowania poldzisza z wywalonym termostatem zauważyłem ze rzeczywiscie samochodzik był "przymulony"! teraz duuuzo chetniej sie wkreca na obroty, lepszego kopa ma z niskich obrotow, zmienił sie dŹwiek na taki bardziej buczący  :mrgreen: od silnika i co najlepsze to to ze jak sie wdepnie gaz do oporu  :twisted: to nie slychac charakterystycznego "łuuuu" tylko iiiiiidzie :D!! czyli ten termostat był faktycznym korkiem w układzie oddychania w poldku :D (w moim poldku  :roll: )

Odp: termostat powietrza w polonezie z wtryskiem
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 14, 2019, 21:29:36 pm »

Offline krisstof34

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 104
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.6 GLI
Odgrzeję temat bo mam wątpliwość,
Zablokowałem termostat w pozycji 'zimne' i autko ożyło tym bardziej w te upały.
Ale idzie zima i myślę czy zimne powietrze nie zaszkodzi silnikowi?
I pytanie przy jakiej temp. przestawic go spowrotem.
A jeszcze mam pomysl ze zdejme rure powietrza y termostatu i bedzie bral srednio cieple z komory silnika
prosze o sugestie i ewentualne doswiadczenia w tym temacie

Odp: termostat powietrza w polonezie z wtryskiem
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 15, 2019, 11:40:22 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6586
  • Płeć: Mężczyzna
Zimne powietrze nie szkodzi silnikowi, tylko że wolniej się nagrzewa, więc więcej pali i szybciej się zużywa bo dłużej pracuje luźny.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: termostat powietrza w polonezie z wtryskiem
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 15, 2019, 12:49:00 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Zimne powietrze nie szkodzi silnikowi, tylko że wolniej się nagrzewa, więc więcej pali i szybciej się zużywa bo dłużej pracuje luźny.
co ty pieprzysz ? ostatnio masz cykl wypowiedzi wypowiedzi z dupy w stosunku do tematow, opanuj sie
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: termostat powietrza w polonezie z wtryskiem
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 15, 2019, 13:20:57 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4670
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Zgadza się, Banned co Ty tworzysz... Za nagrzewanie silnika odpowiada termostat cieczy, zablokowanie na stałe na ciepłe powietrze jedynie zamuli ten silnik, a nic nie pomoże.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: termostat powietrza w polonezie z wtryskiem
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 15, 2019, 15:37:31 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6586
  • Płeć: Mężczyzna
Zimny silnik może być zamulony bo i tak nie powinno się nim szybko jeździć.
Motor który bierze powietrze znad kolektora szybciej uzyskuje temperaturę roboczą.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: termostat powietrza w polonezie z wtryskiem
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 15, 2019, 19:36:03 pm »

Offline Sławek#1978

  • Partacz
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1678
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 OHV Turbo Intercooler +1?? KM?? & Fiat Marea Weekend 1.9 JTD '01 110 KM - Gruz Holownik & Volvo V70 2.4T AWD '01 200 KM - Dailycar "TurboŁoś"
Motor który bierze powietrze znad kolektora szybciej uzyskuje temperaturę roboczą.
Raczej ma to marginalne znaczenie, a dolot ciepłego powietrza ułatwia tylko odparowanie kropelek paliwa przy rozruchu i zimnych ściankach kolektora ssącego co powoduje skraplanie paliwa.

Zimny silnik może być zamulony bo i tak nie powinno się nim szybko jeździć.
Tylko, że na zimnym nie masz efektu zamulenia. A na głupotę użytkownika to jeszcze nie wymyślili żądnych mechanizmów zabezpieczających.
Im dalej w blachę tym więcej rdzy...

Odp: termostat powietrza w polonezie z wtryskiem
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 15, 2019, 19:44:53 pm »

Offline krisstof34

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 104
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.6 GLI
Dzięki za podpowiedzi wiem co robić.
Pozdrawiam wszystkie Polonezy.