Autor Wątek: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..  (Przeczytany 324589 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #520 dnia: Maj 28, 2010, 18:26:23 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4130
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
OK - ale gdzie elastyczność w autach, które muszą pracować w ściśle określonych warunkach i miniaturyzacja skoro są coraz większe?  :mrgreen: Pamiętam, że w Zastawie 1100 mechanizmy zajmowały dokładnie 1/5 objętości auta, a reszta była dostępna do użytku. Współczesnym samochodom daleko do tego...

Dla mnie elastyczne to było by auto np z turbiną spalinową pracującym na dowolnym paliwie i tak wykonaną elektroniką żeby wszystko mieściło się w małym pudełku nie zajmując w ogóle miejsca.  :)
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #521 dnia: Maj 28, 2010, 18:34:09 pm »

potri20

  • Gość
A może chodzi o to, iż są tak elastyczne, że przy wypadku składają się jak naleśnik i się automatycznie miniaturyzują  :D

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #522 dnia: Maj 28, 2010, 18:45:45 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
Już taki jeden był co twierdził głupoty że diesle są bardziej elastyczne od benzyny :)

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #523 dnia: Maj 28, 2010, 18:53:24 pm »

Offline matucha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2701
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96
    • http://www.osp.piaski-wlkp.pl
Grzech#1938, miniaturyzacja pod tym względem, że porównaj sobie np. wielkość tulei wahacza z 20 letniego Volvo i nowego - itp.

Elastyczność - stosowanie w różnych autach tych samych płyt podłogowych, drzwi, lusterek, elem. wnętrza - ja tak to rozumiem. Wszystko po to, żeby było taniej i prościej.
Ktoś, kto zaprojektował Poloneza, wiedział, że się kiedyś urodzimy...

Polonez Caro 1,6 GLI LPG, Polonez KOMBI 1,6 MPI LPG & Dacia Sandero Stepway 1,6MPI LPG
Lublin 3 KOMBI 2,4TD & Renault KANGOO Fairway 1,5 DCI Privilege ;)

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #524 dnia: Maj 28, 2010, 18:57:57 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6622
  • Płeć: Mężczyzna
Elastyczność pod względem ekonomicznym ma trochę szersze znaczenie. Pewnie chodzi im o to że samochód częściej zmieniany szybciej dostosowuje się wymogów ekologicznych :mrgreen:
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #525 dnia: Maj 28, 2010, 19:08:33 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4130
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Cytat: "matucha#1931"
Grzech#1938, miniaturyzacja pod tym względem, że porównaj sobie np. wielkość tulei wahacza z 20 letniego Volvo i nowego - itp.

Elastyczność - stosowanie w różnych autach tych samych płyt podłogowych, drzwi, lusterek, elem. wnętrza - ja tak to rozumiem. Wszystko po to, żeby było taniej i prościej.

To nie jest elastyczność tylko unifikacja. Elastyczne to było np stare Renault Espace albo ten Nissan EXA z tyłem dachu z laminatu, tak że można było mieć do woli kombi, kabrio albo coupe... No ale takie elastyczne auta to już historia... :lol:
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #526 dnia: Maj 28, 2010, 20:07:57 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6622
  • Płeć: Mężczyzna
Tak poważniej to ostatnio w Katowicach zdarzył się poważny wypadek. Peugeot 407 zderzył się czołowo ze złotym Polonezem Plus. Ofiar w ludziach nie było ale Peugeotowi urwało koło. I to jest efekt konfrontacji nowoczesnego samochodu klasy średniej z zepsutym przez koreańców kompaktem opracowywanym przez Fiata i komunistyczną firmę w latach 1970-1975.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #527 dnia: Sierpień 12, 2010, 01:40:55 am »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4130
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Odświeżam wątek, bo natrafiłem na taki oto artykuł: (zrobiłem zrzut ekranu)



Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #528 dnia: Sierpień 12, 2010, 15:23:34 pm »

Offline show

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 745
    • FSO 1500
Apropo nowych to kumpel ma mondeo 2004r. diesel, doły drzwi pobiera korozja od wewnątrz(wszystkie) odrywa się ta masa uszczelniająca, ma 90tyś od nowości, 2 razy wyjmowali mu silnik bo sie pocił i to konkretnie, koło zamachowe dwu masowe padło mu po 75tyś,były jakies kłopoty z turbiną, aha i raz sie zatrzasnął to otworzyłem go kluczykiem z innego mondeo :D, u sąsiada w chryslerze pacifica po 120tyś konieczny byl remont silnika, panewki wiem na pewno,ze wymieniali, po naprawie sprzedał go :)

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #529 dnia: Sierpień 12, 2010, 16:14:09 pm »

Offline Bogdan611

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 316
  • Płeć: Mężczyzna
  • Polonez Caro 1.6 GLi 96'
Ja to tak dziadowskie auto w rzece bym  utopił :D
Poloneza chwalić nie trzeba,bo by to było jak wlewanie wody do morza.
OSTERZEGAM PRZED ZLODZIEJSKIMI PRAKYTKAMI T-MOBILE
Pożyczki bez Bik-u,teren Częstochowy zapraszam 797-603-075 lub PW

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #530 dnia: Sierpień 12, 2010, 22:15:50 pm »

Offline Wojt@s

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 749
Cytat: "mati_lecha"
tylko czy te przebiegi są prawdziwe?


to ja Ci potwierdzę że tak :8
1. opel astra III 2006 rok - 1.3 CDTi (silnik z fiata pandy tylko z większą turbiną) - wymiana kompletnego sprzęgła z kołem dwumasowym po przebiegu 72 tys km - wymiana w ramach gwarancji - w salonie panowie mechanicy powiedzieli że to typowa bolączka dla tych silników.

2. ford focus - 2009 rok - 1.8 TDCi - 20 tys km - wymiana pompowtryskiwaczy i turbiny w ramach gwarancji, oraz wymiana sprzęgła kompletnego i koła dmumasowego w ramach gwarancji po przebiegu 23 tys km.

Oba auta odbierane z salonu, od nowości w rodzinie, każdy dzień z ich eksploatacji znam. I żeby nie było to tankowane zawsze na BP lub Statoil (karta routex) więc paliwo lane dobre a pompowtryski jednak padły... tak to sie teraz wykonuje i o jakość nie dba... opinie pracowników salonu potwierdzają to co dzieje sie z tymi autami... a nie bede jużwspominać o bardziej uznanych markach nizte o których napisałem powyżej bo troche sie tego nazbierało...
1.4 K16
1.6 K16
1.6 OHV
1.6 T  in progress...

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #531 dnia: Sierpień 12, 2010, 23:39:09 pm »

Offline xmaniekx

  • Macher
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 658
    • C+ pinto turbo
Stare mercedesy, BMW i inne luksusowe. Części do takich aut są niewiele (o ile w ogóle) droższe niż do nowych aut klasy średniej, a komfort, wyposażenie i silniki - bez porównania.

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #532 dnia: Sierpień 13, 2010, 00:08:07 am »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4130
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
A żeby było jeszcze śmieszniej, to te części jest łatwiej kupić.  :lol:
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #533 dnia: Sierpień 13, 2010, 00:12:48 am »

Maniac1

  • Gość
Nie widziałem zawiechy żadnego BMW, ale rozmawiałem z mechanikiem i powiedział, że np. takie BMW 7 w ostatniej pięknej budzie (produkowane do 2001 roku bodajże) ma zawieszenie niewiele się różniące od mojego Poloneza, waszych zresztą też :D

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #534 dnia: Sierpień 13, 2010, 00:34:33 am »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Nie rozmawiaj więcej z tym mechanikiem.

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #535 dnia: Sierpień 13, 2010, 11:17:11 am »

Offline BARTEK1925

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 4230
  • Płeć: Mężczyzna
  • 000086
    • Laguna I kombi 1.8 + sekwencja 2000 r.
i napęd na tył.
Paździoch 2.0 OHC ford 1990 r - 2003/2016 r. auto odjechało 14.05.2016 do nowego domu.
A codziennie granatowe Mondeo kombi MK1 1.6 + LPG - zwany też czołgiem-sprzedany wrzesień 2017
Obecnie: Laguna 2000 r. kombi 1.8 + sekwencja
             Berlingo 2008 r. I lift 1.6 + sekwencja

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #536 dnia: Sierpień 13, 2010, 11:24:39 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6622
  • Płeć: Mężczyzna
Cytat: "Maniac1"
Nie widziałem zawiechy żadnego BMW, ale rozmawiałem z mechanikiem i powiedział, że np. takie BMW 7 w ostatniej pięknej budzie (produkowane do 2001 roku bodajże) ma zawieszenie niewiele się różniące od mojego Poloneza, waszych zresztą też :D


Przednie w Polonezie faktycznie jest dosyć skomplikowane ale różnią się diametralnie. W BMW koła pochylają się do zakrętu, w Polonezie wręcz przeciwnie jeżeli jedziesz na tyle szybko żeby się mocno przechylił.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #537 dnia: Sierpień 13, 2010, 16:12:53 pm »

Offline maciejowski

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2979
  • Płeć: Mężczyzna
    • 125p '75 | 125p '78 | 125p '80 | 125p '90 | 126p '78 | caro '96 x2 |
Cytat: "BXMaster"
Cytat: "Maniac1"
Nie widziałem zawiechy żadnego BMW, ale rozmawiałem z mechanikiem i powiedział, że np. takie BMW 7 w ostatniej pięknej budzie (produkowane do 2001 roku bodajże) ma zawieszenie niewiele się różniące od mojego Poloneza, waszych zresztą też :D


Przednie w Polonezie faktycznie jest dosyć skomplikowane ale różnią się diametralnie. W BMW koła pochylają się do zakrętu, w Polonezie wręcz przeciwnie jeżeli jedziesz na tyle szybko żeby się mocno przechylił.
bardzo skomplikowane, dwa wahacze i drążek reakcyjny.
Cytat: "utek"
Nie rozmawiaj więcej z tym mechanikiem.
dokładnie! jeśli dla niego podwójny wahacz=mcpherson, a wielowahacz z ramą pomocniczą=sztywny most to jest skończonym kretynem.
Cytat: KGB
wtedy moze okazac sie ,ze pelno Nm ,a jakoby zadnego nie bylo - jedna malutka przekladnia ,tak wiele ubylo ...

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #538 dnia: Sierpień 18, 2010, 14:40:14 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4130
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Jaki "nowatorski wspaniały pomysł". Subaru i Mitsubishi w najnowszych modelach zastosowały zbyt słabe sprzęgło. Aby nie rozsypywało się zbyt szybko właściciele aut na gwarancji wzywani są do serwisu gdzie zmienia się im oprogramowanie komputera tak, że silnik ma mniej mocy.  :shock:  :mrgreen: Tutaj na ten temat
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #539 dnia: Sierpień 18, 2010, 14:54:35 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5166
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.6 GSI '01
To taki chip tuning,tylko że w odwrotną stronę :mrgreen: Większości polskich kierowców wyszłoby to tylko na dobre :roll: