Autor Wątek: Kim są prawdziwi mordercy na drogach...?  (Przeczytany 40349 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kim są prawdziwi mordercy na drogach...?
« Odpowiedź #40 dnia: Sierpień 24, 2009, 08:46:37 am »

Offline Excalibur#1937

  • Administrator
  • Wiadomości: 1904
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kilka ich było ;)
    • http://www.intermediaservice.pl
Cytat: "MichalSW"
Jedyna metoda na wyprzedzenie takiego idioty to wzięcie dziada z zaskoczenia, żeby nie zdążył pomyśleć o przyspieszaniu.

Z takim manewrem lepiej uważać. Ja nie lubię gdy ktoś z zaskoczenia wyskakuje mi zza auta. Przypuszczam, że płynny acz szybki manewr połączony z redukcją byłby tutaj skuteczniejszy niż nagle wyskakiwać do wyprzedzania. Niestety, nigdy nie wiemy o czym tamten kierowca sobie myśli i nie wiadomo co za sekundę zrobi... Jestem za ale nie za każdym razem i nie za wszelką cenę...

Kim są prawdziwi mordercy na drogach...?
« Odpowiedź #41 dnia: Sierpień 24, 2009, 17:09:52 pm »

Offline mati_lecha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 564
Co do wyprzedzania Polonezem to faktycznie najlepiej udawać, że się wyprzedza i wtedy droga wolna, bo jak ludzie widzą Poldka w lusterku to wolą się zabić jak dać się wyprzedzić. Od razu wciskają gaz i oby tylko Poldek ich nie wyprzedził.

Kim są prawdziwi mordercy na drogach...?
« Odpowiedź #42 dnia: Sierpień 24, 2009, 21:37:39 pm »

Offline MichalSW

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 857
  • Płeć: Mężczyzna
Cytat: "Excalibur#1937"
Cytat: "MichalSW"
Jedyna metoda na wyprzedzenie takiego idioty to wzięcie dziada z zaskoczenia, żeby nie zdążył pomyśleć o przyspieszaniu.

Z takim manewrem lepiej uważać. Ja nie lubię gdy ktoś z zaskoczenia wyskakuje mi zza auta. Przypuszczam, że płynny acz szybki manewr połączony z redukcją byłby tutaj skuteczniejszy niż nagle wyskakiwać do wyprzedzania. Niestety, nigdy nie wiemy o czym tamten kierowca sobie myśli i nie wiadomo co za sekundę zrobi... Jestem za ale nie za każdym razem i nie za wszelką cenę...


Masz rację jeśli chodzi o zaskoczenie wyprzedzanego. Ale wyprzedzanie z redukcją to moja specjalność. Ciepło mi się dopiero robi wtedy, kiedy taki delikwent zaczyna przyspieszać od 70 km/h (jadę na trójce startując z zza niego) i wyprzedzam delikwenta przy 120 km/h (ciągnę do 120 jeśli się da, bo odległość jaką pokonujemy jest spora i musze widzieć co przede mną). Patrząc na to możnaby powiedzieć: to daj mu spokój przy 100 km/h. Otóż doświadczalnie sprawdziłem, że 80 procent takiego odpuszczenia kończy się tym, że delikwent przed następnym łukiem hamuje do 60 km/h i tak jedzie aż znowu nie zaczynam go wyprzedzać. Zwykle jest tak, że jak już go zrobię, to nagle zaczyna zostawać daleko w tyle. I co? Przestało mu się spieszyć?? Bo jak dla mnie to jakieś chore ambicje gość wykazuje.
Pomóżmy Jackowi!

Kim są prawdziwi mordercy na drogach...?
« Odpowiedź #43 dnia: Sierpień 24, 2009, 22:59:02 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4125
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Takie chore ambicje to ludzie potrafią u nas wykazywać jadąc traktorem nawet...
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Kim są prawdziwi mordercy na drogach...?
« Odpowiedź #44 dnia: Sierpień 25, 2009, 20:31:08 pm »

Offline OZi1845

  • MG
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1171
  • Płeć: Mężczyzna
    • Volvo S80 2.4 20V :P
dlatego dobrze miec rover pod maska, wtedy nie ma sie o co bac, ze ktos Ci nagle doda gazu gdy go wyprzedzasz
Był: Polonez Caro Plus 1.4GTi [109KM]
Było: BMW 318TDS Touring
Jest: Volvo i DL650

Kim są prawdziwi mordercy na drogach...?
« Odpowiedź #45 dnia: Sierpień 25, 2009, 21:12:40 pm »

Offline MichalSW

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 857
  • Płeć: Mężczyzna
Cytat: "OZi1845"
dlatego dobrze miec rover pod maska, wtedy nie ma sie o co bac, ze ktos Ci nagle doda gazu gdy go wyprzedzasz


To Polonezem z silnikiem Rovera można jeszcze zdecydowanie przyspieszyć przy powiedzmy 100 km/h? Nigdy nie jeździłem, więc pytam z czystej ciekawości.
Pomóżmy Jackowi!

Kim są prawdziwi mordercy na drogach...?
« Odpowiedź #46 dnia: Sierpień 25, 2009, 21:17:42 pm »

Offline FaZi

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez, Mercedes, Fiat 125p
A gdzie Wam sie tak spieszy ze musicie powyprzedzac wszystkich? :| Jechac spokojnie, powoli... Troche wolniej ale za to bezpieczniej.

Kim są prawdziwi mordercy na drogach...?
« Odpowiedź #47 dnia: Sierpień 25, 2009, 21:25:22 pm »

Offline Multec

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3762
  • Płeć: Mężczyzna
    • E46 325Ci | ROVER 45 1.8 | C+ 98 | Caro 1996 1.6 16V
Cytat: "MichalSW"
Cytat: "OZi1845"
dlatego dobrze miec rover pod maska, wtedy nie ma sie o co bac, ze ktos Ci nagle doda gazu gdy go wyprzedzasz


To Polonezem z silnikiem Rovera można jeszcze zdecydowanie przyspieszyć przy powiedzmy 100 km/h? Nigdy nie jeździłem, więc pytam z czystej ciekawości.


Owszem.  :P
"JAZDA PRÓBNA" c.d nastąpi...

Kim są prawdziwi mordercy na drogach...?
« Odpowiedź #48 dnia: Sierpień 25, 2009, 22:30:10 pm »

Offline Zoltan#1930

  • Administrator
  • Wiadomości: 3185
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sport&Classic Workshop
Cytat: "mati_lecha"
bo jak ludzie widzą Poldka w lusterku to wolą się zabić jak dać się wyprzedzić. Od razu wciskają gaz i oby tylko Poldek ich nie wyprzedził.


ooo to jest już coś, co mnie wręcz strasznie wk** ! z większoścą ludzi daje sobie rade bez najmniejszego problemu, ale czasami jest już kiepsko z dziarskim przyspieszeniem. takie zachowanie działa na mnie jak płachta na byka, więc jak już takiego wyprzedze to od razu w hebel lub/i klakson w trakcie wyprzedzania. Będzie mi idiota skończony życie narażał. jeszcze jak bym szybko jeżdził-jak 5 razy w roku przekrocze 120 to wszystko, wyprzedzam gdy już musze.

Jest jeszcze jedna kwestia, która mnie denerwuje i wprowadza również zagrożenie-mianowicie miganie/błyskanie światłami drogowymi na samochód porzedzający by zjechał w celu wyprzedzenia go. tylko 5% takich wypadków ma jakiekolwiek uzasadnienie-ktoś się zagapił i jedzie 50 na dwupasmówce. Reszta to po prostu hamskie wymuszanie np. jedzie się spokojnie prawym pasem dwupasmówką i ma ochotę wyprzedzić kolumne tirów. jadę sobie na granicy dopuszczalnej prędkości- czyli 100-110 tiry 90. więc wyprzedzam, a tu zaraz jakiś ścigant na bagażniku i mruga. Co ma zrobić?! wjechać w pas zieleni , czy komuś na gapę do izotermy się załapać, bo jaśnie pan MUSI jechać szybciej. a jak tir tira wyprzedza to wogóle wariactwo-siedzi 10 cm od zderzaka i jak sęp wyczekuje momentu, kirdy się będzie mógł urwać z tej, jakże żenującej sytuacji jazdy tak powolnej jak 90 gdzy można 100.
Cytat: KGB
GAZ rzadzi ,GAZ radzi ,GAZ nigdy was nie zdradzi  :twisted:

Polski Fiat 1977r, Polonez 1600 L 1980r, Volvo 945 2300 GL 1992r, Mazda Bongo SD1D32 2200D->2000i 1994r, Iveco Daily Max 2800TD 1997r Chrysler Town&Country 3300 LX 2001r

Kim są prawdziwi mordercy na drogach...?
« Odpowiedź #49 dnia: Sierpień 25, 2009, 22:51:27 pm »

Offline matucha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2701
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96
    • http://www.osp.piaski-wlkp.pl
Zoltan#1930, nie mówiąc o sztukach, które Cię wyzywają na CB, a przed Tobą się wlecze Żuk jadący 95 km/h i wyprzedza wszystko co jedzie 90. Ale taki już dalej niż 5m nie widzi. Nieraz zjeżdżam, wjeżdżam za takiego i też pomrugam :P Szczęście dla gościa o ile to nie jest w nocy. Elektrownia na masce robi swoje ;)
Ktoś, kto zaprojektował Poloneza, wiedział, że się kiedyś urodzimy...

Polonez Caro 1,6 GLI LPG, Polonez KOMBI 1,6 MPI LPG & Dacia Sandero Stepway 1,6MPI LPG
Lublin 3 KOMBI 2,4TD & Renault KANGOO Fairway 1,5 DCI Privilege ;)

Kim są prawdziwi mordercy na drogach...?
« Odpowiedź #50 dnia: Sierpień 26, 2009, 21:27:12 pm »

Offline MichalSW

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 857
  • Płeć: Mężczyzna
Cytat: "FaZi_Fr"
A gdzie Wam sie tak spieszy ze musicie powyprzedzac wszystkich? :| Jechac spokojnie, powoli... Troche wolniej ale za to bezpieczniej.
A kto tu mówi o szarżowaniu? Trochę już w życiu przejechałem. Nieraz miałem niebezpieczną sytuację jadąc za takim "niedzielnym" kierowcą. Gość jest w stanie robić rzeczy, które w życiu nie przyjdą do głowy. Wystarczy, że jedzie taki 100 km/h, po czym zbliżając się do lekkiego zakrętu nagle ostro hamuje do 50 km/h. Z całym szacunkiem, ale takiego lepiej wyprzedzić i z daleka bo cała przyjemność z jazdy gdzieś ginie.
Pomóżmy Jackowi!

Kim są prawdziwi mordercy na drogach...?
« Odpowiedź #51 dnia: Sierpień 27, 2009, 19:56:55 pm »

Offline OZi1845

  • MG
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1171
  • Płeć: Mężczyzna
    • Volvo S80 2.4 20V :P
Cytat: "MichalSW"
To Polonezem z silnikiem Rovera można jeszcze zdecydowanie przyspieszyć przy powiedzmy 100 km/h? Nigdy nie jeździłem, więc pytam z czystej ciekawości.
do 160km/h mozesz zdecydowanie przyspieszac
Był: Polonez Caro Plus 1.4GTi [109KM]
Było: BMW 318TDS Touring
Jest: Volvo i DL650

Kim są prawdziwi mordercy na drogach...?
« Odpowiedź #52 dnia: Sierpień 29, 2009, 20:26:05 pm »

Offline Excalibur#1937

  • Administrator
  • Wiadomości: 1904
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kilka ich było ;)
    • http://www.intermediaservice.pl
Cytat: "Stingerek"
OC też jest obowiązkowe...

Zawarcie umowy tak - opłacenie już nie. Więc to to samo jak z gaśnicą i legalizacją.

Kim są prawdziwi mordercy na drogach...?
« Odpowiedź #53 dnia: Sierpień 30, 2009, 19:57:24 pm »

Offline matucha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2701
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96
    • http://www.osp.piaski-wlkp.pl
Nie dalej jak wczoraj w nocy byłem na wypadku, po którym na tamten świat przeniosł się rowerzysta. Szedł pijany drogą, a rower pchał poboczem. Cały na czarno, zero odblasku. Wjechała w niego fiesta z prędkością ok. 90 km/h.
Ktoś, kto zaprojektował Poloneza, wiedział, że się kiedyś urodzimy...

Polonez Caro 1,6 GLI LPG, Polonez KOMBI 1,6 MPI LPG & Dacia Sandero Stepway 1,6MPI LPG
Lublin 3 KOMBI 2,4TD & Renault KANGOO Fairway 1,5 DCI Privilege ;)

Kim są prawdziwi mordercy na drogach...?
« Odpowiedź #54 dnia: Sierpień 30, 2009, 20:16:59 pm »

Offline wrb#1974

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 2606
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1993. FIAT DOHC 1,6 "kwadrat". poległ w mojej obronie, w walce z przeważającymi siłami wroga.
prawdziwymi zabójcami są- głupota, brawura i brak umiejętności przewidywania.
Świat dla wszystkich, Polska dla Polaków. to nie rasizm, to prawo do bycia Panem we własnym Domu.

Kim są prawdziwi mordercy na drogach...?
« Odpowiedź #55 dnia: Sierpień 30, 2009, 20:47:12 pm »

Meyron

  • Gość
Cytat: "matucha#1931"
Nie dalej jak wczoraj w nocy byłem na wypadku, po którym na tamten świat przeniosł się rowerzysta. Szedł pijany drogą, a rower pchał poboczem. Cały na czarno, zero odblasku. Wjechała w niego fiesta z prędkością ok. 90 km/h.


Typowy przykład jak domniemam z jakieś wiejskiej drogi.

Albo wędrówki ludów o zmierzchu lub nocą większą szerokością ulicy bez jakiego kolwiek oświetlenia lub odblasku. To bardzo częsty widok na wiejskich drogach. Ja rozumiem ,że czują się jak na swoim ale gdzie trochę wyobrażni. Najbardziej dziwi mnie to, że kiedy na jezdni jest kałuża, gotowi są uciec sto metrów w pole byle przejeżdzający samochód nie skąpał ich w wodzie, ale gdy jest sucho nie widzą żadnego problemu, nawet samochodowy zderzak nie jest im straszny. Odnoszę wrażenie ,ze dla niektórych pieszych konfrontacja z wodą jest czymś o wiele gorszym niż z samym  samochodem. :roll:

Kim są prawdziwi mordercy na drogach...?
« Odpowiedź #56 dnia: Sierpień 30, 2009, 20:51:28 pm »

Offline matucha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2701
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96
    • http://www.osp.piaski-wlkp.pl
Droga właśnie dość główna, ale fakt - wracał facet do domu. Kierowca go nie zobaczył, gdyż z przeciwka jechał rząd inncch aut. Kierowca 1 widział go dopiero, jak wleciał mu na pas i szczęście, że jechał 50 km/h ( odbierał auto od lakiernika po zderzeniu z sarną w tym samym miejscu ).
Ktoś, kto zaprojektował Poloneza, wiedział, że się kiedyś urodzimy...

Polonez Caro 1,6 GLI LPG, Polonez KOMBI 1,6 MPI LPG & Dacia Sandero Stepway 1,6MPI LPG
Lublin 3 KOMBI 2,4TD & Renault KANGOO Fairway 1,5 DCI Privilege ;)

Kim są prawdziwi mordercy na drogach...?
« Odpowiedź #57 dnia: Wrzesień 03, 2009, 20:19:34 pm »

Meyron

  • Gość
Właśnie wyhaczyłem z netu ciekawy artykuł:
ŚMIERĆ O PORANKU

Kim są prawdziwi mordercy na drogach...?
« Odpowiedź #58 dnia: Wrzesień 04, 2009, 01:37:50 am »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4125
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Całkiem ciekawy rzeczywiście. Mnie się w temacie przypomniało wydarzenie, o którym czytałem z rok temu - leciało to mniej więcej tak:
 "w wypadku Opla Callibry 5 osób odniosło obrażenia. Zanim przyjechała policja i pogotowie pozostałych 6 osób uciekło z miejsca wypadku przez pola".
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: Kim są prawdziwi mordercy na drogach...?
« Odpowiedź #59 dnia: Lipiec 30, 2014, 09:43:08 am »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4125
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap