Autor Wątek: parownik zamaraza, mniej płynu, cuda z ogrzewaniem  (Przeczytany 1469 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

parownik zamaraza, mniej płynu, cuda z ogrzewaniem
« dnia: Grudzień 28, 2009, 14:22:15 pm »

joszko1991

  • Gość
Witam Panowie! wiem że było już kilka podobnych tematów, przeczytałem co sie dało ale u mnie występuje jeszcze kilka innych cudów.
a więc:

w samochodzie (polonez caro 1.6 gli - 95 rok) napotkał mnie ostatnio taki problem, iż podczas jazdy zaczął mi zamrzać parownik, już na rozgrzanym silniku, Czlowiek tankujący gaz na stacji powiedzial mi aby zimny samochod pochodzil na zamkniętym zaworze ciepłego powietrza, no i tak robie, ale troche pochodzi, złapie temp ok 80 stopni - włączam ciepłe powietrze i wskazówka temeratury wody spada MOMENTALNIE do 50 stopni. a ogrzewanie oczywiście i tak nie działa i parownik również zamarza...... wiem że powinienem go chwilke zagrzać na benzynie lecz źle dokręciłem rure wlewu paliwa do baku i ostatnimi czasy lejąc benzyne, cale paliwo idzie pod samochod....... dopiero jutro bede mial możliwość wjazdu na kanał i naprawienia usterki.
ale mimo to czemu tak szybko spada temp wody po wlaczeniu ciepego nawiewu?
czemu zamarza parownik ? i samochod chodzi powyżej 3tys obrotów, inaczej strzały gazu w filtrze powietrza i zaraz gaśnie. trzymając noge bez ruchu na 3 tys obroty i tak skaczą do 4,5 i spadaja....
jeszcze dodam że z chłodnicy ubyło troche wody ok 3 cm, ktoś tam mi mówił że przez to zapowietrza sie parownik i dlatego zamrza? czy to może być prawda?

z góry przepraszam za haotyczność tego postu i błędy w nim zawarte... :(  (to moj pierwszy post)
 proszę o odpowiedź.

Re: parownik zamaraza, mniej płynu, cuda z ogrzewaniem
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 28, 2009, 14:30:59 pm »

Buszek

  • Gość
Cytat: "joszko1991"

jeszcze dodam że z chłodnicy ubyło troche wody ok 3 cm, ktoś tam mi mówił że przez to zapowietrza sie parownik i dlatego zamrza? czy to może być prawda?.


Tak to może i pewnie jest prawda . Na początek znajdź miejsce wycieku , sprawdź czy pod dywanikiem pasażera masz kałuże wody , wszystkie opaski , pompę wody itp . Zobacz także czy podczas pracy silnika pojawiają się pęcherzyki powietrza w zbiorniczku wyrównawczym .

parownik zamaraza, mniej płynu, cuda z ogrzewaniem
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 28, 2009, 14:35:08 pm »

joszko1991

  • Gość
a to jeszcze dodam że do parownika nie dokrecona była jedna rura ( ta co idzie do filtra powietrza, z pokrętłem....) - może dlatego samochód przez tydzień stania w miejscu wyjeździł ćwiartke butli gazu.... ;)
 i pod parownikiem i zbiorniczkiem wyrównawczym była całkiem duuużaaa ilość wody.
a co do wody na wycieraczce to.... roztopił mi sie snieg na wszystkich wycieraczkach i teraz troche trudno powiedziec.. ;)
dzięki za odpowiedź !



a i niektórzy mi mowili że mi zamarzla woda w chlodnicy, wiec dla sprostowania dodam ze to zielone cos co tam jest to nie zamarza :)

[ Dodano: 30 Gru 2009 15:21 ]
a więc kupiłem nowe kable do świec, zalałem benzyny, dolałem borygo , dokręciłem wszystkie opaski,   zagrzałem go na benzynie i wszystko działa jak należy :)
tylko niestety coś okropniu stuka i trze w kole :(