Autor Wątek: Kupno pierwszego samochodu  (Przeczytany 9852 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kupno pierwszego samochodu
« Odpowiedź #40 dnia: Grudzień 18, 2010, 22:07:16 pm »

Offline Roofi

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 491
  • Płeć: Mężczyzna
  • Psuj ...
    • Był C+ 2000r 2.0 i.E.
Caro+ w GSI ... 180 idzie :D zatrute gazem ...

Kupno pierwszego samochodu
« Odpowiedź #41 dnia: Grudzień 18, 2010, 23:06:09 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Cytat: "Multec"
Tylko i wyłącznie GSi, lepsza kultura pracy, lepiej się zbiera.  :wink:


Zawsze to parę pierdół więcej do zepsucia.

Kupno pierwszego samochodu
« Odpowiedź #42 dnia: Grudzień 18, 2010, 23:07:11 pm »

Offline Sławek#1978

  • Partacz
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1695
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 OHV Turbo +1?? KM?? & Fiat Croma 1.9 JTD '09 120 KM - Holownik & Volvo V70 2.4T AWD '01 200 KM - "TurboŁoś"
Chyba się wygłupie tą wypowiedzią ale może kolega na złym biegu próbuje  :mrgreen:  Gdzieś kiedyś czytałem że Polonezy v-max osiągają na IV biegu bo V to nadbieg. Koledzy prawda to?
A co do osiągów to nie tak bardzo mi zależy - najpierw chcę się nauczyć jeździć porządnie.
A czy te multecki dużo dużo problemów sprawiają(chodzi mi o elektronikę) czy historie jak z większością PN (czyli do zrobienia we własnym garażu :) )?
Im dalej w blachę tym więcej rdzy...

Kupno pierwszego samochodu
« Odpowiedź #43 dnia: Grudzień 18, 2010, 23:08:27 pm »

Offline Multec

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3767
  • Płeć: Mężczyzna
    • E46 325Ci | ROVER 45 1.8 | C+ 98 | Caro 1996 1.6 16V
Cytat: "utek"
Cytat: "Multec"
Tylko i wyłącznie GSi, lepsza kultura pracy, lepiej się zbiera.  :wink:


Zawsze to parę pierdół więcej do zepsucia.


Zwłaszcza, że u mnie nic się nie psuje i w poprzednim również nic.
"JAZDA PRÓBNA" c.d nastąpi...

Kupno pierwszego samochodu
« Odpowiedź #44 dnia: Grudzień 19, 2010, 02:35:19 am »

Offline show

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 745
    • FSO 1500
Po porostu ...jak dbasz tak masz , ja na abimexa złego słowa nie powiem, ogólnie jestem zwolennikiem prostych rozwiazan, raz tylko padl mi modół zapłonowy ,180zł, a poza tym abimex jest prawie, ze bezobsługowy, i mało zawodny

Kupno pierwszego samochodu
« Odpowiedź #45 dnia: Grudzień 19, 2010, 11:09:28 am »

Offline SeBa

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1049
  • Płeć: Mężczyzna
  • FSOAK
    • Polonez 1.4 GTi 16V'97 i 2.0 GLI'95
    • http://www.fsoautoklub.pl
GSi jest spoko ,jedyne problemy jakie wystepuja czasem to z elektronika, ktora ze wzg ze jest jej troche wiecej niz w pozostalych PN potrafi czasem dac o sobie znac,ale idzie wszystko ogarnac.Troche moge powiedziec o tym,bo moj nie ma lekko i robi typowo za dupowoz (30kkm rocznie)wiec nie ma ze boli.Kwestia trafienia egzemplarza jak wspominali inni.Tak pozatym nie zamienilbym na Boscha mimo to  :mrgreen:  
Cytat: "show"
padl mi modół
ała :wink:
Cytat: Szymon
Rover ma jedną zasadniczą przewagę, jak po pijaku dasz w pizdę na zlocie na jakimś kretowisku to będziesz miał szacun, a z OHV cię wyśmieją, żeś wieśniak i biedak.

Auto Detailing-info PW

Kupno pierwszego samochodu
« Odpowiedź #46 dnia: Grudzień 25, 2010, 06:47:34 am »

strowger

  • Gość
Cytat: "bużka"
A skoro mowa o 1.9 GLD  to wie może ktoś,czy ten silnik załapał się jeszcze na Plusa? Bo wydaje mi się że widziałem raz jednego takiego i miał na klapie napis 1.9 gld tylko takiego typu jak w Plusach :shock: Z drugiej strony mogło mi się też przewidzieć,albo to jakaś samoróbka :?


Też widziałem, parkował u mnie pod blokiem pod koniec lat 90-tych, Plusy 1.9 były, ale jakieś śladowe ilości.

[ Dodano: 25 Gru 2010 06:49 ]
Cytat: "Młody#1955"
Cytat: "Multec"
GSi w oczach właściciela Boscha zawsze będzie się psuło.


Szkoda ze nie mieszkasz blizej, przyciagneli bysmy GSI od kumpla które nie wiadomo czemu straciło moc. Miałbys pole do popisu.

Sam mam gsi i wiem ze sie PSUJE.


No popatrz, a mój się nigdy nie zepsuł. Cuda się zdarzają ;)

Kupno pierwszego samochodu
« Odpowiedź #47 dnia: Styczeń 03, 2011, 21:50:45 pm »

Offline Sławek#1978

  • Partacz
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1695
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 OHV Turbo +1?? KM?? & Fiat Croma 1.9 JTD '09 120 KM - Holownik & Volvo V70 2.4T AWD '01 200 KM - "TurboŁoś"
Dobra koledzy bo się zamęt robi. Na co trzeba uważać przy kupnie Poloneza, co sprawdzić (oprócz podłogi i innych rzeczy o których była już mowa w temacie) i na czym można próbować zbijać cenę?? Rudej na drzwiach się nie bać?
Im dalej w blachę tym więcej rdzy...

Kupno pierwszego samochodu
« Odpowiedź #48 dnia: Styczeń 03, 2011, 22:20:23 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
rdza.. rdza... rdza.. i jeszcze raz rdza...
Reszte ogarniesz na parkingu pod blokiem w nocy z latarką.. młotkiem i kluczami.. 10,13,17,19,21,24,38.. dużym młotkiem i kilkoma kawałkami rury.

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Kupno pierwszego samochodu
« Odpowiedź #49 dnia: Styczeń 04, 2011, 10:59:53 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6619
  • Płeć: Mężczyzna
Cytat: "Keczo"
Rudej na drzwiach się nie bać?


To zależy jakiej. Jak ledwo co widać naloty po wewnętrznej to można to zeszlifować, jak jest dobrze widoczna to już gorzej ale drzwi kupisz za 50zł.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Kupno pierwszego samochodu
« Odpowiedź #50 dnia: Styczeń 04, 2011, 13:33:49 pm »

Offline RzR

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 187
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu + Dżi Ti Aj
Drzwi kupisz za 50 zł ale prawdopodobnie będzie je trzeba malować ;) a to już nie jest 50 zł tylko 200 u dziadowskiego lakiernika (choć są i tacy co za 200 zł pomalują dobrze a są tacy co zacieków porobią i nie przygotują elementu do malowania za 400 zł)

Odp: Kupno pierwszego samochodu
« Odpowiedź #51 dnia: Styczeń 27, 2011, 21:47:59 pm »

Offline Sławek#1978

  • Partacz
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1695
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 OHV Turbo +1?? KM?? & Fiat Croma 1.9 JTD '09 120 KM - Holownik & Volvo V70 2.4T AWD '01 200 KM - "TurboŁoś"
Dobra koledzy ostatnio w moich stronach trafił mi się Caro+ w wielopunkcie ale nie podtruty LPG i nasuwa mi się pytanie ile taki GSI sobie lubi spalić bo nie wiem czy się zdecydować na takiego czy szukać coś w gazie?
Im dalej w blachę tym więcej rdzy...

Odp: Kupno pierwszego samochodu
« Odpowiedź #52 dnia: Styczeń 27, 2011, 21:51:35 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
ile wlejesz tyle spali.....


ale tą "prawie dyszkę" w mieście spokojnie wypuści w atmosferę.

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Odp: Kupno pierwszego samochodu
« Odpowiedź #53 dnia: Styczeń 28, 2011, 08:26:53 am »

Offline Alien#174

  • Mój Polonez - jako JEDYNY od początku w PTK
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1211
  • Płeć: Mężczyzna
  • ***$karbnik PTK ***
    • PN CARO 1.6GLE MR'91
1.6 + napęd na tył musi spalić swoje, nie ma specjalnego znaczenia czy to Polonez czy coś innego - ot taka Brawa 1.6 też wciąga lekko 10 w mieście.
Jak nie jeździsz bardzo dużo to PN bez gazu będzie git, poza tym Polonez bez gazu to prawdziwy biały kruk  ;D
moja Polina też nie ma gazu i jakoś żyję...
Minister Zdrowia ostrzega! Polonez uzależnia!
PN Caro - burgundowe cacuszko 92' ( Polina )

Odp: Kupno pierwszego samochodu
« Odpowiedź #54 dnia: Styczeń 28, 2011, 11:22:25 am »

Offline Bogdan611

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 316
  • Płeć: Mężczyzna
  • Polonez Caro 1.6 GLi 96'
Apropo gazu,ostatnio wywaliłem dla eksperymentu mikser gazu i powiem że auto zmieniło się nie do poznania,nareszcie czuję tą'moc" pod butem,teraz LPG powróciło i zastanawiam się czy jest sens ekonomiczny trzymać"to" bo i tak trzeba odpalać na paliwie i trochę drogi zrobić aż się rozgrzeje,do tego droższe przeglądy i regulacje a robię drogi 10-15km a raz na kiedy gdzieś dalej pojadę.
Poloneza chwalić nie trzeba,bo by to było jak wlewanie wody do morza.
OSTERZEGAM PRZED ZLODZIEJSKIMI PRAKYTKAMI T-MOBILE
Pożyczki bez Bik-u,teren Częstochowy zapraszam 797-603-075 lub PW

Odp: Kupno pierwszego samochodu
« Odpowiedź #55 dnia: Styczeń 28, 2011, 12:16:09 pm »

Offline Sławek#1978

  • Partacz
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1695
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 OHV Turbo +1?? KM?? & Fiat Croma 1.9 JTD '09 120 KM - Holownik & Volvo V70 2.4T AWD '01 200 KM - "TurboŁoś"
Podobną rzecz mówił mi koleś co sprzedaje. Podobno w tym C+ była fabryczna instalacja gazowa ale koleś ją wywalił bo mu się ponoć nie opłacało na LPG latać...
Im dalej w blachę tym więcej rdzy...

Odp: Kupno pierwszego samochodu
« Odpowiedź #56 dnia: Styczeń 28, 2011, 12:23:10 pm »

Offline Alien#174

  • Mój Polonez - jako JEDYNY od początku w PTK
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1211
  • Płeć: Mężczyzna
  • ***$karbnik PTK ***
    • PN CARO 1.6GLE MR'91
Podobną rzecz mówił mi koleś co sprzedaje. Podobno w tym C+ była fabryczna instalacja gazowa ale koleś ją wywalił bo mu się ponoć nie opłacało na LPG latać...
W to akurat nie wierzę że się nie opłacało, opłacalne to jest ale ja po prostu nie trawię gazu w aucie i tyle...
Minister Zdrowia ostrzega! Polonez uzależnia!
PN Caro - burgundowe cacuszko 92' ( Polina )

Odp: Kupno pierwszego samochodu
« Odpowiedź #57 dnia: Styczeń 28, 2011, 12:29:52 pm »

Offline Sławek#1978

  • Partacz
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1695
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 OHV Turbo +1?? KM?? & Fiat Croma 1.9 JTD '09 120 KM - Holownik & Volvo V70 2.4T AWD '01 200 KM - "TurboŁoś"
W to akurat nie wierzę że się nie opłacało, opłacalne to jest ale ja po prostu nie trawię gazu w aucie i tyle...
Też się zdziwiłem :P
W sumie dużo bym nie jeździł więc można by się chyba z tym spalaniem pogodzić.

P.S. Ile teraz może kosztować złożenie LPG II generacji?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 28, 2011, 12:31:52 pm wysłana przez Keczo »
Im dalej w blachę tym więcej rdzy...

Odp: Kupno pierwszego samochodu
« Odpowiedź #58 dnia: Styczeń 28, 2011, 12:34:00 pm »

Offline Trojan

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2655
  • Płeć: Mężczyzna
Podobną rzecz mówił mi koleś co sprzedaje. Podobno w tym C+ była fabryczna instalacja gazowa ale koleś ją wywalił bo mu się ponoć nie opłacało na LPG latać...
W to akurat nie wierzę że się nie opłacało, opłacalne to jest ale ja po prostu nie trawię gazu w aucie i tyle...

Ja też nie mam gazu i dobrze mi z tym, widok podbiegających Panów na BP i szukających korka do gazu-bezcenny :D
« Ostatnia zmiana: Styczeń 28, 2011, 12:35:17 pm wysłana przez Trojan »

Odp: Kupno pierwszego samochodu
« Odpowiedź #59 dnia: Styczeń 28, 2011, 13:34:05 pm »

kgracjank

  • Gość
Do wielopunkta tylko sekwencja i to najlepiej BRC na wtryskach BRC (a nie jakiegoś tam dziadostwa Zavoli). Koszt takiej instalki to około 3000 zł. Skoro kupiłeś fure i zamierzasz gazować to i domniemam, że i co najmniej ze 100 tyś km chcesz pojeździć, tak więc sekwencja się opłaci: 15 - max 20 tyś km i się zwróci. Miałem w Polonezie GSI II generacje, dziadostwo jednym słowem, żałowałem że sekwencji nie założyłem. I niech mi nikt nie mówi, że do poloneza nie opłaci się sekwencji,  bo co że mało jeździ, że cena auta niższa, jeśli zamierzasz zrobić niemało kilometrów to się opłaci. Ale jeździć do kościoła i na zakupy to w ogóle bym nie truł samochodu.