Autor Wątek: +12V po przekręceniu kluczyka - skąd najlepiej?  (Przeczytany 1354 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

+12V po przekręceniu kluczyka - skąd najlepiej?
« dnia: Październik 24, 2010, 14:51:16 pm »

r900

  • Gość
Panowie,

sprawa jest następująca: chcę wymienić stary psujacy sie autoalarm FOX na nowy, z uzyciem tej samej wiązki itp (słowem jak najmniej prucia w aucie). Niestety okaząło się że nowy alarm potrzebuje rownież +12V pojawiające się po przekręceniu kluczyka, FOX tego nie potrzebował wiec musze sobie sam to zrobić.
Pytanie - skąd to najlepiej wziać? Kusi mnie z oświetlenia zapalniczki (łatwy dostęp i ciezko pomylić :) ) ale może wskażecie bardziej odpowiednie miejsce gdzie się wpiąć? Pobór prądu chyba nieduzy, bardziej chodzi o sygnalizację przekręcenia kluczyka oraz sterowanie przekaźnikiem odcięcia zapłonu.

Pacjent to Caro+ na Boschu (jednopunkt)

Dziekuję serdecznie za ewentualną pomoc!
PS: mile widziane zdjęcia/rysunki - mam pewne rozeznanie elektryczne ale instalacja w samochodzie to dla mnie wciaż czarna magia, schematu z Morawskiego nie potrafię zrozumieć :)

+12V po przekręceniu kluczyka - skąd najlepiej?
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 24, 2010, 15:15:22 pm »

franca

  • Gość
Zależy gdzie masz go zamontowanego. Jak w środku to z któreś żarówki podświetlenia konsoli. Wpinasz się kabelkiem pod żaróweczke.

+12V po przekręceniu kluczyka - skąd najlepiej?
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 24, 2010, 15:35:48 pm »

Offline Maurer

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1410
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1,6 GLI '96 LPG
Oświetlenie zapalniczki z tego co pamietam jest połączone ze światłami pozycyjnymi, więc jeśli przekrecisz kluczyk w stacyjce ze zgaszonymi światłami, alarm nie dostanie sygnału. Proponuję któryś z kabelków od podświetlenia dowolnego przełącznika, plus jest na zielonym, z tych dwóch konektorków najbliżej diodki.

+12V po przekręceniu kluczyka - skąd najlepiej?
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 24, 2010, 19:30:11 pm »

Offline radosław91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 551
  • Płeć: Mężczyzna
  • Aktualnie posiadany: PN caro+ '99 1.6 GLi
A ja proponowałbym podpiąc sie pod przewód idący do włącznika świateł. +12V pojawia sie po włączeniu zapłonu, w plusie jest to chyba brązowy kabel, no przynajmniej umnie, zresztą poszukasz sobie duzo kabli tam niema. Kabel jest dosc gruby więc jest sie w co wpiąc :D a i roboty niema z rozbieraniem deski.
Powered by Lpg.

+12V po przekręceniu kluczyka - skąd najlepiej?
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 24, 2010, 20:35:47 pm »

franca

  • Gość
Maurer mi się tam konsola zapala po przekręceniu kluczyka. Sam mam tak podłączony kabelek sterujący wzmacniacza.

+12V po przekręceniu kluczyka - skąd najlepiej?
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 27, 2010, 16:24:12 pm »

czyzo

  • Gość
U mnie radio podpięte mam pod zapalniczkę i uruchamia się po przekręceniu kluczyka, więc całą konsole środkową masz do wykorzystania.