Autor Wątek: Poprzeczny twin cam w poldku  (Przeczytany 32781 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Poprzeczny twin cam w poldku
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 02, 2004, 20:11:00 pm »

Woj-o#772

  • Gość
Ja mam starą chłodnice (ale płukana i w miare czysta )i w to lato nawet w korkach nie było najmniejszego problemu - oczywiście w korku nie ruszam z każdym razem paląc opony - wtedy pewnie byłby problem ;)
A teraz mam przysłoniętą chłodnicę i na trasie max temp to 80 st (termostat sprawny) - tak samo jak w moim 1.6.
Jedyna róznica to że jak włączy sie wiatrak na chłodnicy to schłodzienie płynu zajmuje mu wiecej czasu niż w 1.6.
Nowa chłodniaca ma jeden feler - weze gumowe są inne wiec trochę wiecej zabawy z podłączeniam, no i nie ma NIEciśnieniowego zbiorniczka płynu chłodzacego - a to już jest problem, bo by trzeba ładować cały schemat układu chłodzenia taki jak przy serokiej chłodnicy (zb. wyrównawczy ciśnieniowy), a więc gdzieś w układzie potrzebny byłby trójnik tak jak w 1.6gli.

Poprzeczny twin cam w poldku
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 03, 2004, 02:01:17 am »

Piotrek_

  • Gość
Eee, to ja się nie bawię już w szeroką chłodnicę :/

Poprzeczny twin cam w poldku
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 03, 2004, 10:09:09 am »

Bodzioo

  • Gość
A jakie zużycie paliwka notujecie??

Poprzeczny twin cam w poldku
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 03, 2004, 10:27:51 am »

Wafel

  • Gość
Ja mam 18 litrów LPG - 1,5 OHV :)

Poprzeczny twin cam w poldku
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 03, 2004, 11:27:50 am »

Piotrek_

  • Gość
Cytat: "Bodzioo#321"
A jakie zużycie paliwka notujecie??


Zależy od nastaw i sposobu jazdy. Przy optymalnych warunkach beny mi schodziło 9l/100 w mieście, a LPG 14-15 miasto i 10-12 trasa. Mikser mam rurkowy, na palnikowym wychodzi ciut mniej.

Poprzeczny twin cam w poldku
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 03, 2004, 12:44:03 pm »

Bodzioo

  • Gość
czyli jak popracuje to zejde poniżej poziomu mojego ohv który ciągnie 10-13 na 100km pewnie było by lepiej gdyby przepustnica nie latała jak żyd w pustym sklepie:)

Poprzeczny twin cam w poldku
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 03, 2004, 17:39:10 pm »

Piotrek_

  • Gość
To na pewno :D

Poprzeczny twin cam w poldku
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 05, 2004, 15:12:35 pm »

Bodzioo

  • Gość
Czy do wielopunktu potrzebna jest elektryczna pompka paliwa fiatowska czy wystarczy polonezowski elektyk (czy ciśnenie, wydajność bedą odpowiednie) ??  I jakiej firmy był wielopunkt montowany w croma/tipo/tempra??

Poprzeczny twin cam w poldku
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 08, 2004, 18:44:08 pm »

Bodzioo

  • Gość
nikt niewie czy nie chcecie się podzielić swoją wiedzą tajemną :) poprosiłbym  moze jakieś rady dotyczące przekładki i takich silników??

Poprzeczny twin cam w poldku
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 08, 2004, 20:04:31 pm »

Piotrek_

  • Gość
Zadawaj pytania, będziemy odpowiadać :)

Poprzeczny twin cam w poldku
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 08, 2004, 22:38:58 pm »

Bodzioo

  • Gość
przypominam pytanie:
Czy do wielopunktu potrzebna jest elektryczna pompka paliwa fiatowska czy wystarczy polonezowski elektyk (czy ciśnenie, wydajność bedą odpowiednie) ?? I jakiej firmy był wielopunkt montowany w croma/tipo/tempra??

Poprzeczny twin cam w poldku
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 09, 2004, 14:37:21 pm »

Bodzioo

  • Gość
czym się usuwa kamień z bloku silnika?? zastanawiam się czy coś takiego jak cif da rade

Poprzeczny twin cam w poldku
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 09, 2004, 17:48:34 pm »

Anonymous

  • Gość
ja nasypałem odkamieniacza do czajników i żelazek ( musze dokupić bo chyba mało ) płyn się zrobił mleczny a jak się ustoi to na dnie sięzbiera osad. Jeszcze troche do wiosny pojeżdże a następnie wyleje i wypłukam. Zaleje wodą i powtórze zabieg. Powinno troche pomóc. A jeśli masz zajebiście dużą warstwę kamienia to są specjalne środki układów chłodzenia bądŹ soda kaustyczna

Poprzeczny twin cam w poldku
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 09, 2004, 21:25:25 pm »

Bodzioo

  • Gość
Cytat: "Anonymous"
A jeśli masz cenzuraście dużą warstwę kamienia to są specjalne środki układów chłodzenia bądŹ soda kaustyczna


z sodą kaustyczną to mieliśmy kiedyś z ojcem niezłą  przeprawe jak się na balkonie rozsypała:) ale ja raczej się w to na zainstalowanym silniku nie będe bawił  tylko jak  w życie zacznie wchodzić operacja pod kryptonimem italian power :twisted: (co się zbliża wielkimi krokami)  to go rozbiore i po koleji oglądanie, czyszczenie, wymiana tego co trzeba. Dla tego myślałem o czymś takim jak cif ostatecznie te odkamieniacze do instalacji grzewczych pójdą w ruch

ponawiam pytanie:  

Czy do wielopunktu potrzebna jest elektryczna pompka paliwa fiatowska czy wystarczy polonezowski elektyk (czy ciśnenie, wydajność bedą odpowiednie) ?? I jakiej firmy był wielopunkt montowany w croma/tipo/tempra??

Poprzeczny twin cam w poldku
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 10, 2004, 11:21:53 am »

Woj-o#772

  • Gość
Nie chce mi sie patrzeć w książkę ale jeżeli pompa do GSI daje 3,5 bara to ta z Abimexa chyba ze 3 razy mniej - tak czy siak jest różnica w ciśnieniu dawanym przez pompe do jednopunktowego wtysku i GSI

Poprzeczny twin cam w poldku
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 10, 2004, 11:23:53 am »

Bodzioo

  • Gość
jakie "bezpieczne" obroty maksymalne maja silniki 1.8 i 2.0 ??

Poprzeczny twin cam w poldku
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 10, 2004, 11:27:37 am »

kowal

  • Gość
Cytat: "Woj-o#772"
Nie chce mi sie patrzeć w książkę ale jeżeli pompa do GSI daje 3,5 bara to ta z Abimexa chyba ze 3 razy mniej - tak czy siak jest różnica w ciśnieniu dawanym przez pompe do jednopunktowego wtysku i GSI


Abimex ma dawac ~3.5-4 bar moja na wymarciu dawala 2bar i niedosc ze latem na benzynie palil za 6-7razem (na gazie od pierwszego cykniecia) to jeszcze nei dalo sie jezdzic na benzynie bo szarpalo....

Poprzeczny twin cam w poldku
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 10, 2004, 11:35:30 am »

Bodzioo

  • Gość
1. ile kosztuja pompki elektyczne do poldka??
2. patrz wcześniejszy mój post

Poprzeczny twin cam w poldku
« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 10, 2004, 15:34:03 pm »

Woj-o#772

  • Gość
W moim Morawskimjest tak napisane :
- pompka gaŹnikowa - ciśnienie przy 4000 0,019-0,029 MPa
- pompka Abimex    -  0,07 MPa (ale tu może być błąd bo regulacja ciśnienia na zaworze reg jest rónież podana 0,07 MPa a pompa powinna miec raczej naddatek ciśnienia
- pompka w 1.4 - 0,32 MPa - regulacja w układzie ustawiona na 0.3 MPa

Poprzeczny twin cam w poldku
« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 10, 2004, 21:42:57 pm »

Piotrek_

  • Gość
Cytuj (zaznaczone)
jakie "bezpieczne" obroty maksymalne maja silniki 1.8 i 2.0 ??


Nieco ponad 5500 rpm - nieniszczące.

Cytuj (zaznaczone)
ile kosztuja pompki elektyczne do poldka??


Do Abimexa ok 300