Autor Wątek: Co zamiast benzyny? Denaturat+olej roślinny?  (Przeczytany 17675 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Co zamiast benzyny? Denaturat+olej roślinny?
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 16, 2010, 00:04:12 am »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
To kto pierwszy testuje?

Ja chyba jutro kupie poldka z przeznaczeniem do jazdy na etanolu.

Co zamiast benzyny? Denaturat+olej roślinny?
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 16, 2010, 02:27:40 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna
Prawdopodobnie trzeba będzie wzbogacić mieszankę i przestawić zapłon do jazdy na czystym etanolu. I wartość opałowa tego paliwa jest mniejsza. Ale już w przypadku mieszanki 50/50 byłoby to bardzo interesujące.

Cytat: "utek"
a chyba jutro kupie poldka z przeznaczeniem do jazdy na etanolu.


Pomaluj go na zielono i walnij napis "BIOPOWER" :D

Niestety etanol z tego przepisu nadaje się tylko do jazdy na samym etanolu.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Co zamiast benzyny? Denaturat+olej roślinny?
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 16, 2010, 06:30:26 am »

waszczo

  • Gość
Dwa zastrzeżenia do artykułu:
1. Zamiast czekać nie wiadomo ile na fermentacje na dzikich drożdżach z owoców lepiej kupić za kilka zł drożdże gorzelnicze a proces skróci się do kilku tygodni a i etanolu będzie więcej.
2. Podczas destylacji tą metodą (lepsza byłaby kolumna rektyfikacyjna, jak ktoś jest zainteresowany znajdzie bez problemu jak to wykonać) należy się spodziewać paskudnego smrodu i oparów które są.... palne, więc dla własnego bezpieczeństwa (i sąsiadów np. w bloku) polecam otwarcie wszystkich okien i używanie kuchenki elektrycznej, a najlepiej to żeby nie robić tego w mieszkaniu.

Co zamiast benzyny? Denaturat+olej roślinny?
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 16, 2010, 10:37:18 am »

Offline Cyneq

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 503
  • Płeć: Mężczyzna
    • Fiat 125p '79
Cytat: "Grzech#1938"
Wiecie co mnie śmieszy? To, że kapitalizm tak naprawdę wymaga od człowieka podobnego kombinowania jak socjalizm i wszelka pomysłowość jest jak najbardziej wskazana.


Jaki kapitalizm? Gdzie Ty masz, Bracie, kapitalizm?
Bo chyba nie chcesz mi wmówić że w Polsce, nie rozśmieszaj mnie bo dostanę zajadów.
Centralne sterowanie i wpierdzielanie się we wszystkie dziedziny życia obywatela jest obecnie tylko nieco łagodniejsze w niektórych sprawach niż prze 89 rokiem.
Gospodarczo jest prawie tak samo - każda "prywatna inicjatywa" musi być dojona na poczet wykarmienia różnych urzędasów i na "państwo opiekuńcze". Np ja za nic nie mogę pojąć idei płacenia ludziom za to że NIE pracują. Czyli ten co pracuje to frajer, bo nie dość że musi pracować na siebie to jeszcze na tych co nie pracują. To jaki to jest ustrój Twoim zdaniem?
:)

A taki etanol... na własny użytek spożywczy... mniam :P

Co zamiast benzyny? Denaturat+olej roślinny?
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 16, 2010, 15:47:54 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna
Cytat: "Grzech#1938"
Poza ich chęcią zysku nie ma w ogóle żadnego innego powodu tej podwyżki.


I poza gwałtownym wzrostem zużycia w Chinach oraz Indiach
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Co zamiast benzyny? Denaturat+olej roślinny?
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 16, 2010, 20:15:04 pm »

Offline Zoltan#1930

  • Administrator
  • Wiadomości: 3185
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sport&Classic Workshop
Patrząc na produkcję alkoholu domowymi sposobami, mam wątpliwośc natury sensu tego przedsięwzięcia.
Po pierwsze-jesteśmy zależni od ceny cukru :) a ten też ma wahania.
koszt produkcji litra paliwa nie jest wcale aż tak mały.
2. produkcja na skalę pozwalającą normalnie użytkować samochód- tj ok 150l miesięcznie to jest już spora fabryka. Trzeba mieć miejsce, warunki.
3. Nie każdy samochód można bezboleśnie przerobić na jazde z % :P Gaźnikowy jasne, ale co jak już w grę wchodzą układy wtryskowe i nieprzestawialne zapłony?
4. Jak już przerobimy samochód na %, to możemy tylko na tym latać. No chyba, że awaryjne zasilanie LPG.
5. Czas- czy opłaca się tracić tyle czasu na produkcję. Wiadomo, że czas dziś jest bardzo deficytowym towarem.

Jak by tak to przeliczyć, wyjdzie jak jazda na gazie.

A gaz zawsze można zakamuflować (do sportu) lub po prostu wyciągać butle na same zawody.

Można by się zastanowić nad pozyskiwaniem gazu z innego źródła jak stacja. Np. wymienne butle 11kg lub większe. W butlach wychodzi trochę taniej (parę groszy) jak gaz z kija. Jak ma ktoś dostęp do tańszych miejsc wymiany, już ma odpowiedź.
Jak załapać pier.da i na nim pojechać jeszcze nie wiem, ale może to jest jakaś myśl?
Cytat: KGB
GAZ rzadzi ,GAZ radzi ,GAZ nigdy was nie zdradzi  :twisted:

Polski Fiat 1977r, Polonez 1600 L 1980r, Volvo 945 2300 GL 1992r, Mazda Bongo SD1D32 2200D->2000i 1994r, Iveco Daily Max 2800TD 1997r Chrysler Town&Country 3300 LX 2001r

Co zamiast benzyny? Denaturat+olej roślinny?
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 16, 2010, 20:48:36 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4120
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
W sumie to chyba trzeba by mieć parę aut. Na zakupy i do jazdy po mieście jakieś małe 2 osobowe przerobione na prąd. Albo od razu elektryczne. A na dalekie trasy auto napędzane gazem albo paliwem. Ciekawe jak wychodzi finansowo jazda na gazie drzewnym?
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Co zamiast benzyny? Denaturat+olej roślinny?
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 16, 2010, 20:52:29 pm »

Offline matucha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2701
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96
    • http://www.osp.piaski-wlkp.pl
Mi tam się podobają Silniki Stirlinga. Na upartego mogą jeździć na stare skarpetki  :wink:
Sam zrobiłem kiedyś z kumplem model napędzany na gorącą herbatę  :mrgreen:

Ten:
http://www.youtube.com/watch?v=u22Q6ph_6_0
Ktoś, kto zaprojektował Poloneza, wiedział, że się kiedyś urodzimy...

Polonez Caro 1,6 GLI LPG, Polonez KOMBI 1,6 MPI LPG & Dacia Sandero Stepway 1,6MPI LPG
Lublin 3 KOMBI 2,4TD & Renault KANGOO Fairway 1,5 DCI Privilege ;)

Co zamiast benzyny? Denaturat+olej roślinny?
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 16, 2010, 21:58:00 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4120
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
A ja tak sobie pomyślałem, że i owszem LPG wychodzi z tyle co ten alkohol z beczki, ale ów alkohol uniezależnia nas od wszystkich z wyjątkiem hurtowni z cukrem. W sumie w przypadku jakiegoś kryzysu międzynarodowego, to może być całkiem przydatny...
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Co zamiast benzyny? Denaturat+olej roślinny?
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 16, 2010, 22:33:53 pm »

waszczo

  • Gość
Zgadza się, że fermentacja i destylacja nie będzie się opłacać, ale są też inne metody wytwarzania etanolu. Jedna bardzo ciekawa, o której wspominała parę ładnych lat temu moja nauczycielka chemii w liceum polega (jeżeli dobrze pamiętam) na rozkładzie, śmieci foliowych, reklamówki, woreczki itp. w wysokiej temperaturze i ciśnieniu i połączeniu tego z parą wodną. Koszt surowców byłby żaden tylko zapewne ciężko byłoby to ogarnąć w warunkach domowych...  :cry:

Co zamiast benzyny? Denaturat+olej roślinny?
« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 16, 2010, 23:22:31 pm »

Offline Zoltan#1930

  • Administrator
  • Wiadomości: 3185
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sport&Classic Workshop
Cytat: "waszczo"
w wysokiej temperaturze i ciśnieniu i połączeniu tego z parą wodną

Wszystko w porządku, ale energia, do wytworzenie wyżej wymienionych, też musi skądś pochodzić :)
Cytat: KGB
GAZ rzadzi ,GAZ radzi ,GAZ nigdy was nie zdradzi  :twisted:

Polski Fiat 1977r, Polonez 1600 L 1980r, Volvo 945 2300 GL 1992r, Mazda Bongo SD1D32 2200D->2000i 1994r, Iveco Daily Max 2800TD 1997r Chrysler Town&Country 3300 LX 2001r

Co zamiast benzyny? Denaturat+olej roślinny?
« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 17, 2010, 10:27:52 am »

Offline DF

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1030
  • Darek F
    • Fordy Transit MkV x 2 - 2.3 LPG i 2.0 LPG
Proponuję w takim razie przeróbkę Poloneza typu RoY na napędzanie parowe. Z tyłu na pace będzie kocioł opalany chrustem i silnik parowy napędzający bezpośrednio tylną oś. Tylna cześć pasażerska powinna być przerobiona tak aby pasażer mógł swobodnie dorzucać chrustu w czasie jazdy bez potrzeby zatrzymywania się. Natomiast komora silnika będzie magazynkiem na chrust i koks z dostępem do niej również od wewnątrz.
Po skończonej jeździe będzie można wziąć ciepły prysznic wykorzystując pozostałą gorącą wodę z kotła a podczas deszczu będzie można uzupełniać zapas wody bezpośrednio z chmurek...
 :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:
"Dla triumfu zła trzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili"  Ale dobrych już jest tak niewiele, że nic nie mogą...
Nie dajcie się zwieść - nie ma epidemii...  
Niestety wszyscy jesteśmy niewolnikami systemu. Jednak ja jestem nieposłuszny i gardzę tymi oraz szczerze nienawidzę tych dobrowolnych ścierw, które są niczym i krzywdzą innych.

Co zamiast benzyny? Denaturat+olej roślinny?
« Odpowiedź #32 dnia: Grudzień 17, 2010, 13:05:06 pm »

Offline Excalibur#1937

  • Administrator
  • Wiadomości: 1902
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kilka ich było ;)
    • http://www.intermediaservice.pl
Cytat: "DF"
Proponuję w takim razie przeróbkę Poloneza typu RoY na napędzanie parowe. Z tyłu na pace będzie kocioł opalany chrustem i silnik parowy napędzający bezpośrednio tylną oś. Tylna cześć pasażerska powinna być przerobiona tak aby pasażer mógł swobodnie dorzucać chrustu w czasie jazdy bez potrzeby zatrzymywania się. Natomiast komora silnika będzie magazynkiem na chrust i koks z dostępem do niej również od wewnątrz.
Po skończonej jeździe będzie można wziąć ciepły prysznic wykorzystując pozostałą gorącą wodę z kotła a podczas deszczu będzie można uzupełniać zapas wody bezpośrednio z chmurek...
 :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:

Doskonały pomysł - robimy ?

Niezłe jaja by z tego wyszły - ParoPolonez...

Co zamiast benzyny? Denaturat+olej roślinny?
« Odpowiedź #33 dnia: Grudzień 17, 2010, 13:06:50 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4120
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Tak sobie tu żartujemy, ale jak się na świecie pojawi wojna naszej cywilizacji z Islamem i z Chinami, to przy brakach paliwa na rynku wszelkie patenty będą przydatne. :)
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Co zamiast benzyny? Denaturat+olej roślinny?
« Odpowiedź #34 dnia: Grudzień 17, 2010, 14:22:45 pm »

Offline Mardas#1946

  • Witajcie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 783
  • Płeć: Mężczyzna
    • ATU + GSI 1,6,2000 r. LPG-AL 700,70U,klimatyzacja Fab. kontrolka AFR
A pamiętacie samochody na "HOLZGAS" To to były wehikuły. :lol:  :lol:
Mardas- Jimi wiecznie żywy !!!!!!!!!!!! ,a moje ATU nie do zdarcia !!!!!!


http://www.polskajazda.pl/Samochody/FSO/Polonez_ATU/108123

Co zamiast benzyny? Denaturat+olej roślinny?
« Odpowiedź #35 dnia: Grudzień 17, 2010, 14:36:28 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4120
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Pisałem o tym już wyżej. To jest właśnie gaz drzewny. Mam nawet zdjęcia Yugo przerobionego na to paliwo. Ciekawe jak to wychodzi finansowo?
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Co zamiast benzyny? Denaturat+olej roślinny?
« Odpowiedź #36 dnia: Grudzień 17, 2010, 16:36:51 pm »

Offline Mardas#1946

  • Witajcie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 783
  • Płeć: Mężczyzna
    • ATU + GSI 1,6,2000 r. LPG-AL 700,70U,klimatyzacja Fab. kontrolka AFR
Cytat: "Grzech#1938"
Ciekawe jak to wychodzi finansowo?

Trzeba zapytać naszych ojców i dziadków (o ile jeszcze żyją)bo to patent jeszcze z przed II wojny światowej :D  :D
Mardas- Jimi wiecznie żywy !!!!!!!!!!!! ,a moje ATU nie do zdarcia !!!!!!


http://www.polskajazda.pl/Samochody/FSO/Polonez_ATU/108123

Co zamiast benzyny? Denaturat+olej roślinny?
« Odpowiedź #37 dnia: Grudzień 17, 2010, 19:07:13 pm »

Offline xmaniekx

  • Macher
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 658
    • C+ pinto turbo
Ktoś potrzebuje informacji o Holzgazie, to pisać na PW. Mam trochę materiałów i nawet niedokończony piec (robiłem z kumplami w ramach koła naukowego, ale ostatecznie wyszło, że robiłem sam - nie będę za kogoś naginać więc odpuściłem temat).

Co zamiast benzyny? Denaturat+olej roślinny?
« Odpowiedź #38 dnia: Grudzień 17, 2010, 21:18:06 pm »

Offline Zoltan#1930

  • Administrator
  • Wiadomości: 3185
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sport&Classic Workshop
xmaniekx, wrzućdo tematu te materiały jak możesz.
Cytat: KGB
GAZ rzadzi ,GAZ radzi ,GAZ nigdy was nie zdradzi  :twisted:

Polski Fiat 1977r, Polonez 1600 L 1980r, Volvo 945 2300 GL 1992r, Mazda Bongo SD1D32 2200D->2000i 1994r, Iveco Daily Max 2800TD 1997r Chrysler Town&Country 3300 LX 2001r

Co zamiast benzyny? Denaturat+olej roślinny?
« Odpowiedź #39 dnia: Grudzień 18, 2010, 09:52:30 am »

Offline xmaniekx

  • Macher
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 658
    • C+ pinto turbo
Niestety nie mogę, prawa autorskie. Ale prywatnie mogę udostępnić.
zdr