Autor Wątek: -= FOTKI =-  (Przeczytany 1646673 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #8220 dnia: Luty 13, 2024, 07:42:31 am »

Offline pjak1

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 83
  • Płeć: Mężczyzna
    • pn C+
A ja ostatnio takiego... kampera widziałem


« Ostatnia zmiana: Luty 13, 2024, 07:51:34 am wysłana przez pjak1 »

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #8221 dnia: Luty 13, 2024, 08:30:25 am »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5098
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Kolejny ciekawy mutant, zapewne czyjaś wydumka. Na zapasie widzę dębica quartet. Miałem swego czasu takie u siebie i o dziwo, bardzo dobrze radziły sobie na śniegu i pod całkiem niezłe góry wyjeżdżałem. Aż sam byłem zaskoczony, to nie zimówka. Póki miały ładny bieżnik, to naprawdę nie było problemu z z jazdą w zimie tym autem, ale jak już ząb czasu je nadgryzł, to jazda stała się co najmniej niepewna. To tak w ramach ciekawostki.

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #8222 dnia: Luty 13, 2024, 18:05:10 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
O kurczę, jaki fajny...
Latem w swojej wiosce widziałem trzyosiowego transportera.

Nie zastanowiło mnie, jak ma rozwiązane tylne zawieszenie - a szkoda...

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #8223 dnia: Luty 13, 2024, 19:37:31 pm »

Offline Sławek#1978

  • Partacz
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1678
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 OHV Turbo Intercooler +1?? KM?? & Fiat Marea Weekend 1.9 JTD '01 110 KM - Gruz Holownik & Volvo V70 2.4T AWD '01 200 KM - Dailycar "TurboŁoś"
Żuk na bliźniaku, ciekawe :p
A ta dodatkowa oś wleczona to nie przypadkiem przednia belka żukowska zaadaptowana na tył?
Im dalej w blachę tym więcej rdzy...

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #8224 dnia: Luty 13, 2024, 20:12:57 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5098
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
A ta dodatkowa oś wleczona to nie przypadkiem przednia belka żukowska zaadaptowana na tył?
Jk tak się przyjżąłem dokładnie, to chyba masz rację, bi widać wyraźnie wahacze dolne i ogólnie "kołyska" ta sama.
A co do bliźniaków, to musiałbym poszukać w swoich zasobach, ale mam zadaje się gdzieś zdjęcie prototypowego zawieszenia do Nysy, na wzór lublinowskiego (tylko już nie pamiętam, czy to było do "zwykłej" Nysy, czy Nysy 325- prototypu Lublina) i zdaje się był tam pokazany tylny most nowego typu na bliźniakach, ale jak to u nas, nic z tego nie wyszło.
Najlepsza wydumka na bazie Żuka, jaką widziałem w necie, to "ciągnik siodłowy". Naprawdę ciekawie to wyglądało.

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #8225 dnia: Luty 13, 2024, 20:46:20 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Na zapasie widzę dębica quartet. Miałem swego czasu takie u siebie i o dziwo, bardzo dobrze radziły sobie na śniegu i pod całkiem niezłe góry wyjeżdżałem
Sava Trenta (made in PL czyli klepana w Dębicy) - mialem takie w Trucku i na sniegu byly rownie skuteczne jak klapki Kubota,
wiec nie wiem pod jakie osniezone gorki na tym wjezdzales - moze zjezdzales, a nie wjezdzales, to juz bardziej prawdopodobne,
ona nawet z bieznika nie sprawia wrazenia, jakby miala jechac po sniegu, ale jako opona ciezarowa jest dobra,
a ciezkie z niej bydle, bo wazy ~2x tyle co osobowa w tym samym rozmiarze
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #8226 dnia: Luty 13, 2024, 21:28:42 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5098
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Sava Trenta (made in PL czyli klepana w Dębicy) - mialem takie w Trucku i na sniegu byly rownie skuteczne jak klapki Kubota,
wiec nie wiem pod jakie osniezone gorki na tym wjezdzales - moze zjezdzales, a nie wjezdzales, to juz bardziej prawdopodobne,
ona nawet z bieznika nie sprawia wrazenia, jakby miala jechac po sniegu, ale jako opona ciezarowa jest dobra,
No i już przylazł pan maruda, niszczyciel dobrej zabawy i uśmiechów dzieci. Możesz se nie wierzyć, ale ja wiem, co piszę, a  jakbyś te górki zobaczył, to by ci mina zrzedła. Ja wiem, że to nie zimówka, ale pisze wyraźnie, ze nie wiedzieć czemu, ale te opony bardzo dobrze radziły sobie na śniegu. Zanim kupiłem pierwszego poloneza, to jeździłem tym autem cały rok, zima, lato i dawałem radę. Górka była całkiem spora i auto nie obciążone, Ja wiem, że tym masz zawsze jakieś tam swoje widzimisę, ale nie mam zamiaru cie przekonywać. To, że tobie się coś nie mieści w głowie, to nie znaczy, że nie jest możliwe. Ja chyba lepiej wiem, co było i jak było a zimy wtedy były lepsze, niż to, co mamy teraz. Póki opony miły sporo bieżnika, to naprawdę dawały radę na śniegu, a jak już zużyły się więcej, niż połowę, to zaczęły się problemy.

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #8227 dnia: Luty 14, 2024, 23:29:34 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Aż sam byłem zaskoczony, to nie zimówka.
nie wiedziales co sie dzieje, to przyszedlem i wytlumaczylem
przyklad anegdotyczny moze byc wyjatkiem, a wyjatek potwierdza regule,
zreszta sam napisales, ze z czasem stracily swoje cudowne wlasciwosci tego jednorazowego szczytowania,
odnioslem sie do twoich wspomnien, zeby przypadkiem ktos nimi zachecony nie kupil takich opon w celach zimowych wojazy, bo one sie do tego nie nadaja - no chyba ze pojda na nie lancuchy, to wtedy na pewno opona wiecej wytrzyma niz zwykla (do osobowek)
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #8228 dnia: Luty 14, 2024, 23:46:30 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5098
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
odnioslem sie do twoich wspomnien, zeby przypadkiem ktos nimi zachecony nie kupil takich opon w celach zimowych wojazy, bo one sie do tego nie nadaja - no chyba ze pojda na nie lancuchy, to wtedy na pewno opona wiecej wytrzyma niz zwykla (do osobowek)
Wszystko ok. przecież nikt takich opon nie będzie kupował na zimę, bo to też nie te czasy. To było 20 lat temu. Akurat takie się trafiły i kupowane były do jazdy w normalnych porach roku, a nie w zimie, ale że w zimie też wypadało jeździć, to się jeździło. Napisałem tylko, że jak na letnie opony, to dosyć dobrze spisywały się na śniegu. Wysokość bieżnika była tu plusem, o czym wspomniałem i nie rozumiem twojego czepialstwa. A jak jeszcze był załadowany toną węgla, to już naprawdę nie robiło mu różnicy, po czym jedzie, bo waga robiła swoje. W tamtych czasach, w samochodach typu Żuk, to chyba mało kto miał jakiekolwiek zimówki, choć sam regularnie widywałem w zimie na targu gościa Żukiem skrzyniowym, z założonymi prawilnymi zimówkami w Lublinowskim rozmiarze 205/75/16.

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #8229 dnia: Marzec 07, 2024, 00:50:10 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4668
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Przeklejam z ryjbuka: zdjęcie zamaskowanego prototypu, chyba pierwszy raz w kolorze:



Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #8230 dnia: Marzec 07, 2024, 07:59:46 am »

Offline Sławek#1978

  • Partacz
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1678
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 OHV Turbo Intercooler +1?? KM?? & Fiat Marea Weekend 1.9 JTD '01 110 KM - Gruz Holownik & Volvo V70 2.4T AWD '01 200 KM - Dailycar "TurboŁoś"
On przpadkiem nie ma szerokiego zawieszenia ?
Im dalej w blachę tym więcej rdzy...

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #8231 dnia: Marzec 07, 2024, 14:33:11 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4668
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Też miałem takie wrażenie, patrząc na zdjęcie. Jakby płyta podłogowa nie była ze 125p. Ale zdjęcie jest zrobione akurat pod takim kątem, że może się mylimy, znacznie prościej, gdyby było zrobione od przodu lub tyłu, mimo to przypomina bardziej rozstaw jak z szerokiego caro.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #8232 dnia: Marzec 07, 2024, 18:59:27 pm »

Offline mihals

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1145
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez ohv
Resory niby widać z tyłu  <mysli>

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #8233 dnia: Marzec 07, 2024, 19:20:14 pm »

Offline ceva

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 270
    • Polonez Atu+X20SED Polonez Kombi Polski Fiat 125p
Też miałem takie wrażenie, patrząc na zdjęcie. Jakby płyta podłogowa nie była ze 125p. Ale zdjęcie jest zrobione akurat pod takim kątem, że może się mylimy, znacznie prościej, gdyby było zrobione od przodu lub tyłu, mimo to przypomina bardziej rozstaw jak z szerokiego caro.
Podlinkuj z ryjbuka jeszcze jedno zdjęcie z tego tematu, na którym widać ten (prawdopodobnie) prototyp już na ziemi polskiej. To właśnie zdjęcie jest zrobione z takiego kąta że zapewne rozwieje wszelkie wątpliwości co do rozstawu kół.  :-)

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #8234 dnia: Marzec 07, 2024, 20:33:35 pm »

Offline Majonez

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 559
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez C+ gli
To złudzenie optyczne. jest wąski

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #8235 dnia: Marzec 08, 2024, 14:58:39 pm »

Offline OLO

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1175
Ciekawe czy miał podwójne kierunkowskazy tylne jak Argenta
Były:
PNC 1.6 GLE 95
PNC 1.6 DOHC 91
PNC 1.5 GLE 93 EVO 1
PNC 1.5 GLE 94 EVO 2
PNC 1.6 GLI 95 EVO 3
PNC 1.5 GLE 94 EVO 4
PNC 1.4 GLI 96 EVO 5
PNC 1.9 D 96 EVO 6
PNC 1.6 GSI 99 EVO 7

Karetka 1.6 GLI 97 EVO 8
PN 1.5 SLE 90 EVO 9

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #8236 dnia: Marzec 10, 2024, 21:22:07 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4668
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG


Otrząsnąć się teraz będzie trudno i wrócić do rzeczywistości, w sumie próbuję już kolejny dzień  <zdziwiony> Takie ilości mojej ulubionej motoryzacji + karaibska roślinność i wieczne słońce zrobiły na mnie ogromne wrażenie.











To dopiero zestaw:



Stacja benzynowa:











Widziałem kilka fiatów 125, 125p 2 sztuki, ale tylko jeden 125 udało mi się uchwycić w obiektyw, pozostałe zniknęły z pola widzenia, zanim wyjąłem aparat :/.





Podobno białe lampy znowu są modne?  :d















O co chodzi z tymi osłonami na klamki? Antywłamaniowe, czy dodatek stylistyczny?





Będąc na mieście, nasłuchałem się parę razy rasowego bulgotu V8 ziła.













Z nocnych zdjęć niestety prawie nic nie wyszło, mimo prób. A chciałem pokazać, jaka wolna amerykanka panuje po zmroku. Mnóstwo wozów, łącznie z amerykańskimi krążownikami z lat 50, ma zamontowane LED-y. Podobnie jak ta łada, jadąca na przeciwmgielnych (część kierowców załącza po prostu całe oświetlenie, jakie ma na pokładzie). Oczywiście przy wymijaniu się wyłączają długie, ale nie dotyczy to reszty oświetlenia. Dużo aut posiada też ledowe auta mijania/długie, od potwornie świecących chińczyków, do naprawdę sensownych i porządnych, które świecą jak retrofit H4.











« Ostatnia zmiana: Marzec 10, 2024, 22:09:03 pm wysłana przez Daniel#1984 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #8237 dnia: Dzisiaj o 02:05:45 »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5098
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Tak wracając na chwilę do tematu przerobienia wydechu w roverze, przejrzałem ostatnio pobieżnie moje zasoby zdjęć i znalazłem zdjęcie takiego układu, przeniesionego na drugą stronę. Nie pamiętam nawet, skąd jest to zdjęcie, czy z naszego forum, czy z innego, ale z góry przepraszam autora za bezprawne wykorzystanie, ale skopiowałem to tylko do celów edukacyjnych, bo dawno myślałem o takiej modyfikacji. Nawet nie pamiętałem, że miałem takie zdjęcie.

Jak widać, układ oparty na fabrycznej dwururce z roverów. Miałem taką dwururkę, kupioną razem z kolektorem i myślałem właśnie o takiej modyfikacji, ale cieszę się, że zrobiłem na rurze z ohv, ponieważ okazało się, że te rury mają w środku drugą rurę, o sporo mniejszej średnicy i całość jest pospawana razem do kupy. Poroniony pomysł i doszedłem do tego dopiero odcinając końcówki. Nie spotkałem się jeszcze z czymś takim. Po cholerę to tak zrobili?
No i autor projektu straszny kamikadze, tak auto wywrócić, bez żadnych kołysek, tylko centralnie na bok?
Jaki tam jest zastosowany tłumik końcowy? Bo raczej całość na grubej rurze do końca?
« Ostatnia zmiana: Dzisiaj o 02:07:28 wysłana przez Buźka »