Autor Wątek: Jak zapalc na gazie  (Przeczytany 11801 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Jak zapalc na gazie
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 28, 2004, 16:29:48 pm »

Piotrek1982

  • Gość
Cytat: "Waldi"
JA mam 1,5 gle i też na gazie odpalam. Ostatnio trafił mi się pełny zbiornik benki i troszkę na niej pojeŹdziłem.


afera paliwowa co??? :mrgreen:

Jak zapalc na gazie
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 28, 2004, 16:31:27 pm »

Piotrek1982

  • Gość
Cytat: "Waldi"
JA mam 1,5 gle i też na gazie odpalam. Ostatnio trafił mi się pełny zbiornik benki i troszkę na niej pojeŹdziłem.


afera paliwowa co??? :mrgreen:

Jak zapalc na gazie
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 28, 2004, 18:33:52 pm »

Waluś

  • Gość
JA nic z tym ssaniem nie robiłem. Wcześniej fakt faktem też mi gasł na tym ssaniu, ale teraz wyciągnę go tak z połowę i jak mu troszkę depnę i puszczę pedał gazu to trzyma obroty jakby chodził na benzynie na tym ssaniu. A zbenzynką to było tak że na stacji na której kiedyś robiłem podjechałem któregoś dnia na piwko do baru ze znajomymi no i kumpel który tam jesszcze robi mówi że zostało im trochę benki po opróżnieniu zbiornika (Bo musieli zbiornik przerabiać, bo wszedł przepis że zbiorniki muszą mieć podwójną ściankę, a nie zmieściło im się do cysterny wszystko) no to wziąłem.

Jak zapalc na gazie
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 28, 2004, 23:29:23 pm »

Mebig#489

  • Gość
Mój odpala na benie, ale przełączam go zimą ręcznie na gaz, a to dlatego ze czujnik temperatury mam złozony na gumowy wąż od płynu chłodzacego i poprostu wolniej się nagrzewa, ale latem przełącza się automatycznie, tak ze jak wyjade z garażu zamknę drzwi wcisnę pedał gazu i odrazu przełacza się na LPG, a zimą, przygazowują, przełączam przycisk na zero i chodzi na LPG.

Jak zapalc na gazie
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 28, 2004, 23:34:29 pm »

kowal

  • Gość
Co do odpalania wtryskowca na beznynie - powinno sie go odpalac na beznynie, poniewaz istanieje duze prawdopodbienstwo zapieczenie wtryskiwacza.
Ja odpalam na benzynie i przegazowka do 2000 obrotow i przelacza sie na gazik.
Dolewam benzyny za ok 30zl co 15ooo km.
Teraz ciut czesciej, ale czasami jestem zmuszony robic po 100km na benzynie.

A wtryskowcom polecam raz na kilka tysiecy zrobic pare km na benzynie - u mnie byl baardzo zamulony na benzynie, przegonilem go 20km poza miastem na benie i zaczol lepiej chodzic

Jak zapalc na gazie
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 29, 2004, 11:18:37 am »

Mebig#489

  • Gość
No tylko z tą beną to trochę kiepsko ostatnio, już 3 razy mi się skończyła, narazie mam ciut poniżej 1/4 zbiornika, ale musze tak ukulać do 3/4 zbiornika coby było najlepiej i dla silnika i dla pompki paliwa, chociaż i tak ją wyłaczam na gazie, ale słyszałem ze im mniej paliwa tym wiecej wody może się zebrac w baku.

Jak zapalc na gazie
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 29, 2004, 12:06:33 pm »

kowal

  • Gość
Ja woze caly zbiornik benzynki, i jak mi zejdzie do 3/4 to wlewam znow pod korek

Jak zapalc na gazie
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 29, 2004, 17:55:10 pm »

Biały

  • Gość
Cytuj (zaznaczone)
Ja woze caly zbiornik benzynki, i jak mi zejdzie do 3/4 to wlewam znow pod korek
Milioner w Polonezie :)

Jak zapalc na gazie
« Odpowiedź #28 dnia: Październik 29, 2004, 17:59:27 pm »

Bedzio#1833

  • Gość
Cytuj (zaznaczone)
Ja woze caly zbiornik benzynki, i jak mi zejdzie do 3/4 to wlewam znow pod korek


Burżuj :lol:

p.s. chlopie wyjezdzij troche tej benki wiesz jak poldek jest czuly na tylne obciazenia ??  :lol:  :lol:

Jak zapalc na gazie
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 24, 2005, 00:20:50 am »

Andreas#1822

  • Gość
Cytuj (zaznaczone)
Ja woze caly zbiornik benzynki, i jak mi zejdzie do 3/4 to wlewam znow pod korek


Dobre ale wtedy autko cięższe :) u mnie wwha gdzie? się ulatnia i zrezygnowałem z jej usług :)
Palę na gazie - w zimę najpierw cyknę go zaworem 3x co 4sek, zakręcę przez 0,5 sek żeby poci?gn?ł gazu, znów cyknę 2 lub 3 x i pali od kopa. Nie zarzynam rozrusznika ani akku :) Mam ga?nik :)

Nie zapalaj:P
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 25, 2005, 15:06:43 pm »

marekrek

  • Gość
Nigdy nie odpalam na gazie, zawsze odpala się na benzynie, potem przeł?cza na gaz, mniej się silnik zużywa, gdy mam temperaturę ok 70, przeł?czam na gaz, ja latem odpalam na gazie, gdyż wytłumaczono mi że mogę zawsze odpalić na gazie, bo to zależy od instalacji gazowej, mówił mi kumpel że mam włosk? instalacje która pozwala na odpalanie na gazie odrazu, a rosyjska, co? tam hm...co? się r?bie, ale ja jednak odpalam na benzynie i potem przeł?czam na gaz, jest wiele bezpiecznej, a ja mam małe dziecko w aucie przeważnie, mojemu koledze wywalił kiedy? poldas, chciał odpalić na gazie, bo nie miał benzynki, naszczę?cie nic mu się nie stało... więc lepiej odpalaj na gazie, więcej poje?dzisz tym swoim poldkiem.

Jak zapalc na gazie
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 25, 2005, 21:53:26 pm »

Roki

  • Gość
Ja na benzynie odpalam dopiero jak mrozy sa. Do zera odpalam na gazie i jest ok. Ostatnio mialem problemy z odpalaniem ale wyregulowalem zaworki, wymienilem filtr powietrza, filtr gazu, spuscilem szlam z reduktora, wyregulowalem instalke lpg i jest ok:)

Jak zapalc na gazie
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 26, 2005, 18:33:40 pm »

Andreas#1822

  • Gość
Cytuj (zaznaczone)
mojemu koledze wywalił kiedy? poldas, chciał odpalić na gazie, bo nie miał benzynki, naszczę?cie nic mu się nie stało... więc lepiej odpalaj na gazie, więcej poje?dzisz tym swoim poldkiem.


Nigdy mi się nie zdarzył strzał w ga?nik. Chyba kolega miał zbyt wczesny zapłon. Poza tym mój poldek zdecydowanie lepiej pali na gaziku :) Nawet przy -12.

Jak zapalc na gazie
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 27, 2005, 20:51:29 pm »

powgreg#1843

  • Gość
To że odpali na gazie przy np -10 to połowa sukcesu ale co póżniej jak zga?nie to gaz się będzie wydobywał z zmrożonego parownika i będzie trudno zapalić trzeba wył?czyć  gaz przeł?cznikiem i kręcic dłuuuugoo aż załapie lepiej odpalić na benie i odrazu j? wył?czyć zanim szybki odmarzn? przeł?czymy na gaz i w drogę napewno nie bedziemy stali na ?rodku drogi próbuj?c uruchomić "zalany" gazem silnik a i gumki na zaworkich w parowniku dłużej wytrzymaj?.

Jak zapalc na gazie
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 29, 2005, 18:22:06 pm »

Andreas#1822

  • Gość
Cytuj (zaznaczone)
To że odpali na gazie przy np -10 to połowa sukcesu ale co póżniej jak zgaśnie to gaz się będzie wydobywał z zmrożonego parownika i będzie trudno zapalić trzeba wyłączyć gaz przełącznikiem i kręcic dłuuuugoo aż załapie


Dlatego nie można dopuścić do tego żeby zgasł :) Ja nauczyłem się hamować lewą nogą :) Z resztą dużo zależy od regulacji biegu jałowego - kiedyś musiałem uważać aż do 70st ale zmieniłem regulację i wystarczy że wskaŹnik tem wejdzie na 50st i juznie gaśnie. Co dziwne jak jadę na luzie to mi obroty rosną :)

Jak zapalc na gazie
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 30, 2005, 00:41:04 am »

Bronx

  • Gość
To co u mnie sie bedzie dzialo ? Lub jak odpalac?
GAznik , zasilanie takie ze jak przekrece kluczyk to automatycznie wstrzykuje mi gaz.
Ostatnio jak przyszly mrozy -10 to za chiny na gazie niemoge odpalic.....
Regulowalem zwory (ssacy 0,2 wydechowy ponad 0.2 chyba 0.25) i gosc na przegladzie krecil mi przy reduktorze
Czy skrecenie tej srubki (tej malutkiej wystajacej z reduktora(parownika) moze wplynac na problem z uruchamianiem?? mniej gazu bedzie dawac? Bo wiem ze pacan mi ja skrecal....

Jak zapalc na gazie
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 30, 2005, 09:24:24 am »

gifek

  • Gość
a ja nic nie kombinuje z jakimis strzałami gazem (guziczek z piorunem) tylko zawsze mam troche benzynki w baku. Rano na benzynke 2 razy zakrece rozrusznikiem i autko odpalone... pochodzi z 5 min ne benie i na gazik... t? techni?ka opalam w najgorsze mrozy gdy inni stoja i ładuja akusie ja już jade :D:D :roll:  :roll:  :roll:

Jak zapalc na gazie
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 30, 2005, 18:47:26 pm »

powgreg#1843

  • Gość
Cytuj (zaznaczone)
To co u mnie sie bedzie dzialo ? Lub jak odpalac?
GAznik , zasilanie takie ze jak przekrece kluczyk to automatycznie wstrzykuje mi gaz.
Ostatnio jak przyszly mrozy -10 to za chiny na gazie niemoge odpalic.....
Regulowalem zwory (ssacy 0,2 wydechowy ponad 0.2 chyba 0.25) i gosc na przegladzie krecil mi przy reduktorze
Czy skrecenie tej srubki (tej malutkiej wystajacej z reduktora(parownika) moze wplynac na problem z uruchamianiem?? mniej gazu bedzie dawac? Bo wiem ze pacan mi ja skrecal....


Srubk? w sterowniku ustaw minimalny czas (tak 0.5s) a co do odpalania musisz  spróbować właczasz zapłon (idzie gaz 0.5) wciskasz pedał gazu do oporu chwile czekasz puszczasz pedał tak by był wci?nięty około  1/4 i kręcisz powinien zapalić od pierwszego kopa (tylko trzymaj pedał gazu by nie zgasł :D ) inna metoda to 2x 0,5s (z chwil? przerwy) wył?czasz gaz i kręcisz w momencie jak załapie wł?czasz gaz (pedał cały czas lekko wcisnięty 1/4 i palec na przeł?czniku gazu :mrgreen:  bo jak nie zdazymy wł?czyć to zga?nie).
U mnie ta druga metoda się sprawdza lepiej bo jest mniejsze prawdopodobieństow zalania silnika gazem.
Pamiętać nalezy o jednym że wył?czenia gazu przeł?cznikiem jest na wlocie parownika a w pierwszym stopniu mamy ciekły gaz więc jest jego dużo i jeżeli fura nie pali od pierwszego kopa lub drugiego kopa to raczej napewno zostanie "zalana" gazem mimo odcięcia elektrozworem (wystarczy na próbę przy pracuj?cym silniku zdj?ć konektor z zaworu przy parowniku silnik pracuje jeszcze 5-10s (na elpigazie na inych może być inaczej).

Jak zapalc na gazie
« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 31, 2005, 00:42:46 am »

Bronx

  • Gość
Cytat: "powgreg#1843"


Srubk? w sterowniku ustaw minimalny czas (tak 0.5s)


No ja ma elpigaz

Gdzie znajde ta srubke??

W lato i do temp -5 odpalalem tak ze wstrzykiwal gaz , pedal decha , krece i lapal
Czy zawory ssacy 0,20 , wydechowy 0,25 moga sie przyczynic do tego ze niemoge zapalic w tak ujemniej temp ??

Jak zapalc na gazie
« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 31, 2005, 08:44:14 am »

powgreg#1843

  • Gość
Srubkę (potencjometr) znajdziesz w tylnej cze?ci sterownika (w obudowie przeł?cznika gaz-benzyna musisz go wysun?ć do przodu z plastikowj obejmy mocuj?cej) pod warunkiem że masz sterownik bez tzw "przycisku ssania".
Tylko delikatnie małym ?rubokretem pokręć  :mrgreen: na obudowie s? strzałki w któr? strone zmniejsza się lub zwiększ czas wypływu gazu.
Takie ustawienie zaworów (0.25-0.2) nie powinno mieć wpływu na palenie jedynie bardziej będzie słychać klekotanie zaworów.