Autor Wątek: Jak zapalc na gazie  (Przeczytany 11800 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Jak zapalc na gazie
« dnia: Październik 16, 2004, 12:23:20 pm »

BladeOstrze

  • Gość
Mam pytanko :D
Jak Wy odpalacie mając auto na gaz: zawsze na benzynie i potem odrazu przełaczacie na gaz, czy moze zawsze na gazie albo moze po nizej jakiejsc temperatury dopiero na beznynie odpalacie.
Czekam na odpowiedzi i pozdrawiam wszytkich :)

PS
Poldka mam na wtrysku

Jak zapalc na gazie
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 16, 2004, 12:35:29 pm »

Krzysztof_18

  • Gość
Znaczy się ja odpalam na benzynie i póŹniej guziczek na gaz. W zimie nie radzę zostawiać samochód na gazie na noc bo na następny dzień może nie odpalić i może być problem.
POZDROWIENIA

Jak zapalc na gazie
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 16, 2004, 16:11:49 pm »

Bedzio#1833

  • Gość
ja ci radze zapalac na benzynce i dopiero (jak nie masz automatycznej instalki) jak przekroczy 60-70 stopni przelaczac na gaz!! i jak do domu ci zostalo 1-2 kilometry to przelaczaj go z powrotem na benzynke i tak dojedz do domku!!

Jak zapalc na gazie
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 16, 2004, 16:43:03 pm »

BladeOstrze

  • Gość
Cytat: "Bedzio#1833"
ja ci radze zapalac na benzynce i dopiero (jak nie masz automatycznej instalki) jak przekroczy 60-70 stopni przelaczac na gaz!! i jak do domu ci zostalo 1-2 kilometry to przelaczaj go z powrotem na benzynke i tak dojedz do domku!!


A czemu 2 km przed mam przelaczac na benzyne?? (poldek na wtrysku jest) Co do instalki to mam taka opcje ze moge zapalc na benzynie i przy 2000obr. automatycznie przelacza sie na gaz. Nawet latem czekac az przekroczy 60 - 70 stopni i dopiero przelaczac na gaz???

Do tej pory robilem tak że jak temperatura na dworze była wyższa niz 15 stopni to odpalalem bezposrednio na gazie jak spadala poniezej 15 odpalalem na benzynie i przelaczalem zaraz na gaz. Natomiast zimą gdy temp byla 8 lub nizsza zapalalem na benzynie czekalem jakies 2 minutki i przelaczalem na gaz i dopiero jechalem.
Jeszcze raz podkreslam ze poldka mam na wtrysku nie na gazniku.

Pozdrawiam

Jak zapalc na gazie
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 16, 2004, 16:45:39 pm »

Bedzio#1833

  • Gość
po prostu zeby sie gniazda zaworowe smarowaly!! tak szybko ci sie nie wypala!!

Jak zapalc na gazie
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 16, 2004, 16:52:57 pm »

poldek

  • Gość
a co jak bede odpalał na gazie na zimnym silniku....stanie sie cos....tzn nie ze odpala i odrazu pojade tylko odpale poczekam z 2 min. i ogień w rure... :roll:

Jak zapalc na gazie
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 16, 2004, 16:57:07 pm »

Bedzio#1833

  • Gość
membrany w parowniku w kite dostania i szybciej bedzie sie silnik zuzywal!! ....zreszta pytajcie gazownikow!! ja gazem silnika nie kalam  :roll:  :twisted:

Jak zapalc na gazie
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 16, 2004, 19:46:13 pm »

Crashtest#1600

  • Gość
ja od kilku lat smigam tylko na gazie i jest looz. Teraz wciskam przycisk "ssania" gazu bo jest troche zimno. Tylko jak strasznie pizga to wzucam na bene.
A i zima lepiej odpala na gazie niz na benie :/

Jak zapalc na gazie
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 16, 2004, 19:55:51 pm »

Bedzio#1833

  • Gość
Cytat: "Crashtest#1600"

A i zima lepiej odpala na gazie niz na benie :/


bo ci sie komp rozstroil albo siadl ci wtrysk!

Jak zapalc na gazie
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 16, 2004, 20:02:19 pm »

WKLIW

  • Gość
mój poldzio 1,5 gle od jakiś 5 lat nie widział kropli benzyny a jeżdzony jest codziennie i nie mam problemu z odpalaniem nawed na 20 stopniowym mrozie :)

Jak zapalc na gazie
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 16, 2004, 20:22:10 pm »

vollvo#1821

  • Gość
jezeli masz opcje w insyaslce z przełączeniem automatycznym na gaz to się jej trzynaj zawsze bo po to to jest

Jak zapalc na gazie
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 16, 2004, 20:28:00 pm »

Tobi#1817

  • Gość
Ja odpalam tylko i wyłącznie na gazie, rowniez przy -15 stopniach C. Jesli przelacze w czasie jazdy na benzynke - zgasnie. Na benzynie chechłam co najmniej 5 razy zeby odpalic, na gazie tylko raz, góra dwa.

Jak zapalc na gazie
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 16, 2004, 21:10:45 pm »

Netom#151

  • Gość
Cytat: "Bedzio#1833"
ja ci radze zapalac na benzynce i dopiero (jak nie masz automatycznej instalki) jak przekroczy 60-70 stopni przelaczac na gaz!! i jak do domu ci zostalo 1-2 kilometry to przelaczaj go z powrotem na benzynke i tak dojedz do domku!!


a jak mam do szkoly tylko 2 km???

Jak zapalc na gazie
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 16, 2004, 23:02:26 pm »

Chudson

  • Gość
Ja mam do szkoły 3km i też nie widzę sensu przełączać w połowie drogi. Zawsze odpalam na gazie bo dużo szybciej zaskakuje. Kiedyś sprawdzałem czy spalanie spadnie jeśli odpale na benzynie i zaraz po wyjeŹdzie z podwórka przełącze na gaz - spalanie nie spadło w zauważalny sposób więc olałem taką metodę. Membrany może i troche szybciej się zużywają ale jeżeli silnik nie zgaśnie to ich temperatura obniża się w porównaniu do otoczenia tylko o kilka stopni (przynajmniej umnie ) bo płyn choć ma temp powiedzmy minus 10stopni to i tak jego obieg odbiera zimno wytrwarzane przez rozprężany gaz.

Wtrysk ma ten plus ,że nie trzeba przełączać wieczorem na benzynkę pod koniec jazdy żeby rano nie musieć rozrusznikiem napełniać komory pływakowej.  Gdybym miał GLI  i ładnie odpalał by na benzynce to chyba nie odpalałbym na gazie (ale odrazu przełączał )

Jak zapalc na gazie
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 16, 2004, 23:38:04 pm »

Goliat#1834

  • Gość
ja jak miałem podcisnieniowy parownik tez odpalałem tylko na gazie i nic sie nie działo teraz mam nieco bardziej elektroniczny gaz i niestety nie odpala na gazie i chcac niechcac pale na benie ale to sie niedługo zmieni

Jak zapalc na gazie
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 17, 2004, 01:09:59 am »

t_o_m_e_k_m

  • Gość
Mój poldzio nie wąchal bezyny ponad 7,5 roku (od ostatniego remontu silnika) teraz nawet przy -15 na gazie pali max za drugim razem. Kilometrów też ma troszke przejechane.

Jak zapalc na gazie
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 27, 2004, 07:51:28 am »

poldek

  • Gość
a mój 1,5gle -już nie chce palić na gazie -chechłam 4-6 razy i nie zawsze odpali, a na benzynie od kopa -potem przełączę gaz i jedzie o.k. czy to membrany :?:

Jak zapalc na gazie
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 27, 2004, 08:42:00 am »

Waluś

  • Gość
JA mam 1,5 gle i też na gazie odpalam. Ostatnio trafił mi się pełny zbiornik benki i troszkę na niej pojeŹdziłem. I teraz żałuję bo od tego czasu coś sie popierniczyło w silniku. CZasami jak wrzucę na luz to mi zgaśnie i na benie i na lpg. Chuyba muszę świeczki wymienić, bo jak je obejżałęm to były bardzo brudne. A benzynka była z PKN Orlen. Śmigał na niej jak szalony.
A na gaziku to rano ssanie(tzn. ta błyskawica na przełączniku od gazu), przekręcam kluczyk dwa trzy obroty rozrusznika i pali. Postoję troszkę póŹniej ssanie to od gaŹnika, co by nie padł zanim się silnik nagrzeje. I tak już jeżdże dwa latka i jest wsio ok.

Jak zapalc na gazie
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 28, 2004, 15:59:08 pm »

Kierus98

  • Gość
Waldi a ty kombinowałes cos z ssaniem od gaznika bo ja jak dam to czy jest zimny czy ciepły to gasnie od razu. (1.6 GLE) :?:

Jak zapalc na gazie
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 28, 2004, 16:15:46 pm »

Biały

  • Gość
moj na  gazie tez ssania nie toleruje