Autor Wątek: Nuklearne pozdrowienia  (Przeczytany 43712 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Odp: Nuklearne pozdrowienia
« Odpowiedź #160 dnia: Czerwiec 22, 2011, 16:05:18 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6622
  • Płeć: Mężczyzna
Czy ktoś zwrócił uwagę na drzewa orzechowe? Moje dwa Orzechy w ogrodzie mają liście kilka razy większe niż dotychczas, podobnież po Czarnobylu było tak samo.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Nuklearne pozdrowienia
« Odpowiedź #161 dnia: Czerwiec 22, 2011, 16:09:43 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13864
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
czyli moge miec nadzieje, ze w tym roku bede mial duze mandarynki :P

a ile lat masz to drzewo ,ze tak dobrze poznales jego botanike ?,
bo moze warunki temperaturowe mu lepiej odpowiadaja poprostu,
no i kto powiedzial ,ze od nadmiernego promieniowania rosna wieksze liscie ? drzewko lubi fallout i chce go wchlonac wiecej ?
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Nuklearne pozdrowienia
« Odpowiedź #162 dnia: Czerwiec 22, 2011, 16:20:18 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6622
  • Płeć: Mężczyzna
Ja nie wiem, dlatego pytam się czy ktoś jeszcze tak ma.

Dlatego napisałem że podobno w 86tym była identyczna historia z tymi Orzechami. Ja jestem za młody żeby wiedzieć czy wtedy tak faktycznie było ,a na reakcjach roślin na promieniowanie się nie znam.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Nuklearne pozdrowienia
« Odpowiedź #163 dnia: Czerwiec 22, 2011, 19:08:51 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13864
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
JA tez nie potrafie wyjasnic ,
ale do takich informacji trzeba podchodzic sceptycznie,
juz slyszalem,ze na mazurach padal zielony deszcz i wredni komunosci mowili,ze to drzewa pyla ,a to byl pyl -tylko od kiedy pyz z pozaru jest zielony ?
co ciekawe padaja zielone deszcze ,ktore rzeczywiscie sa pelne pylkow roslin ,
no ale oczywiscie wtedy zielony deszcz to musial byc z czarnobyla  <rotfl2> - ciekawe ,bo podobno w Hiroszimie padal czarny deszcz  ;>(nawet film o takim tytule jest ,film o Yakuzie)
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Nuklearne pozdrowienia
« Odpowiedź #164 dnia: Czerwiec 23, 2011, 06:18:45 am »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4130
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
A propo's Fukushimy - w tej chwili jest już ta katastrofa uznawana za największą na świecie. Przewidywany czas zakończenia prac przy elektrowni to 2 lata, stopiły się rdzenie w 3 reaktorach, a ich schładzanie nadal nie działa. Tu jest jeden z najświeższych artykułów:

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/japonia-przerwano-oczyszczanie-wody-w-elektrowni-f,1,4452324,wiadomosc.html

 - i teraz czytając wątek od początku możemy sobie podsumować jak firmy odpowiedzialne za elektrownię mijały się z prawdą. To miała być niewielka awaria, wezwania greenpeace do ewakuacji miały być niepotrzebnym sianiem paniki, reaktory miały być "nowocześniejszego typu niż w Czernobylu, więc bezpieczne" i tak dalej... I co mamy? Już w tej chwili największe skażenie w historii energetyki jądrowej na świecie... No i co z tego, że przez dziesięciolecia komuś się to finansowo opłacało skoro teraz mamy taką katastrofę?
Tu jeszcze jeden artykuł - zachęcam do dokładnego przeczytania całego.

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/najgorsza-katastrofa-w-historii-rzad-japonii-ukryw,1,4451484,wiadomosc.html
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 23, 2011, 06:23:34 am wysłana przez Grzech#1938 »
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: Nuklearne pozdrowienia
« Odpowiedź #165 dnia: Czerwiec 23, 2011, 09:40:26 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6622
  • Płeć: Mężczyzna
Teraz można sobie o tym pisać bo już nikogo to nie obchodzi. W każdym razie okazuje się że zwolennicy teorii spiskowych mieli w tej sprawie rację. Jakkolwiek mogą oni być dosyć śmieszni z częścią swoich teorii i stwierdzeń (autor portalu Globalna Świadomość stwierdził ostatnio że jego niezdiagnozowane przypadłości zdrowotne mogą mieć związek z tym że jego portal był odwiedzany 2 razy dziennie przez IP z Oceanu Atlantyckiego, rzekomo należące do US Army) to artykuły nt. Fukushimy mieli dosyć rzetelne i w diagnozie pokrywające się z tym co piszą teraz główne media. Ale onetowcy tradycyjnie coś pojechali, jakby ten dr. był 1400m od hipocentrum wybuchu bomby w Hiroszimie to by wyparował ,a nie gadał teraz o skażeniu.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Nuklearne pozdrowienia
« Odpowiedź #166 dnia: Lipiec 06, 2011, 07:05:58 am »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4130
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Smutne, ale niestety prawdziwe. Chodzi mi o przekonanie, że władze i firma zatajają prawdę. No i mamy znowu newsa - 60 km od elektrowni promieniowanie przekracza normy nawet 4 razy.  !! http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80277,9899463,Fukushima__Ewakuujcie_dzieci_i_kobiety___Promieniowanie.html Obawiam się, że straty w wyniku tej katastrofy będą niewyobrażalne.
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: Nuklearne pozdrowienia
« Odpowiedź #167 dnia: Lipiec 06, 2011, 11:08:58 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6622
  • Płeć: Mężczyzna
Globalny opad radioaktywny, bez wątpienia większy niż ten z Czarnobyla. Co gorsza Czarnobyl nie był pierwszym tak daleko idącym skutkiem użycia energii atomowej, już od lat 60tych doszło do znacznie większego niż Czarnobylski globalnego opadu radioaktywnego na skutek napowietrznych testów nuklearnych. Od pół wieku Ziemia jest skażona m.in. syntetycznym Plutonem, na setki lat. Teraz ten poziom skażenia znacząco wzrośnie.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Nuklearne pozdrowienia
« Odpowiedź #168 dnia: Lipiec 06, 2011, 11:30:45 am »

Offline Mynx

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 168
Ciekawe co byłoby u Nas, gdyby doszło do podobnej katastrofy. Pewnie Kaczyński by powiedział, że to wina Tuska - tak samo jak awaria prądu na Dworcu centralnym. Japończycy do skażeń już przywykli, do innych katastrof zresztą też. Podoba mi się ich postawa - nie szukają w głupi sposób winnych, nie tworzą komisji do spraw skażenia, tylko biorą się do pracy i robią wszystko, żeby zminimalizować skażenie. Że władza zataja prawdę? A czymże jest ta "prawda"? Może prawdą jest to, co pisze miłościwie nam panujący Onet, a może to, co mówi się w "Faktach" tudzież Wiadomościach? <co> Chyba nie zdajecie sobie sprawy z tego jak nasza władza razem z mediami robią nas w konia. Pozdrawiam wszystkich poszukiwaczy "prawdy" ;>
Polonez - just drive and relax....

www.histmag.org - portal nie tylko dla humanistów

Odp: Nuklearne pozdrowienia
« Odpowiedź #169 dnia: Lipiec 08, 2011, 18:19:52 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4130
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Prawda to fakty. Konkrety. Coś niepodważalnego. Takie np skażenie. Mierzymy je miernikiem, podajemy do wiadomości i mamy fakt. Prawdę. Możemy udawać, że skażenia tam nie ma, ale ono ma to w nosie i jest dalej. Proste? Niektórych rzeczy nie da się przekabacić. :)
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: Nuklearne pozdrowienia
« Odpowiedź #170 dnia: Lipiec 08, 2011, 20:44:13 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6622
  • Płeć: Mężczyzna
Prawda to fakty. Konkrety. Coś niepodważalnego. Takie np skażenie. Mierzymy je miernikiem, podajemy do wiadomości i mamy fakt. Prawdę. Możemy udawać, że skażenia tam nie ma, ale ono ma to w nosie i jest dalej. Proste? Niektórych rzeczy nie da się przekabacić. :)

Wychodzisz z miernikiem Geigera, ten nie pokazuje promieniowania co jest faktem i na tej podstawie mówisz ludziom że żadnego skażenia nie ma co jest nie prawdą, po prostu czujnik nie jest w stanie wykryć opadu. I masz swoją "prawdę".
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Nuklearne pozdrowienia
« Odpowiedź #171 dnia: Lipiec 08, 2011, 23:17:05 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4130
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE


Wiesz co? Ja się nie będę z Tobą spierał. Doskonale wiem jak się fałszuje różne rzeczy, ale nie zmienia to faktu iż pewnych rzeczy po prostu nie można oszukać.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 08, 2011, 23:21:57 pm wysłana przez Grzech#1938 »
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: Nuklearne pozdrowienia
« Odpowiedź #172 dnia: Lipiec 09, 2011, 00:52:41 am »

Offline zimnylech

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 616
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu+ 00' Subru OUT H4
czyli jak atom NIE, węgiel NIE a energię w 100% odnawialnej jeszcze żaden kraj nie stosuje, hmm nie mówcie mi że Polacy będą pionierami :P

Odp: Nuklearne pozdrowienia
« Odpowiedź #173 dnia: Lipiec 10, 2011, 12:48:28 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6622
  • Płeć: Mężczyzna
pewnych rzeczy po prostu nie można oszukać.

Jeśli w grę wchodzi człowiek to oszustwo zawsze jest do zrobienia.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Nuklearne pozdrowienia
« Odpowiedź #174 dnia: Lipiec 11, 2011, 14:38:48 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4130
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Tak? To proszę bardzo - weź Poloneza i zacznij wszystkim wmawiać, że to Ferrari, że z przodu ma chowane reflektory, a silnik ma 12 cylindrów i jest z tyłu.  <lol> Albo w taki dzień jak dziś (u mnie jest słonecznie) w samo południe powmawiaj ludziom, że już jest noc i ciemno. Powodzenia...
« Ostatnia zmiana: Lipiec 11, 2011, 14:41:48 pm wysłana przez Grzech#1938 »
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: Nuklearne pozdrowienia
« Odpowiedź #175 dnia: Sierpień 02, 2011, 22:49:42 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4130
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Odświeżam temat, bo jest do tego dobry powód. W Japonii aktualnie pojawiło się takie promieniowanie, że można od niego zejść w parę minut...


Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: Nuklearne pozdrowienia
« Odpowiedź #176 dnia: Sierpień 04, 2011, 23:22:27 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6622
  • Płeć: Mężczyzna
Wniosek jest taki że oni nadal w ogóle nie panują nad sytuacją. Jak tak dalej pójdzie to wszyscy umrzemy na raka. Lato a ten syf z pewnością nadal lata nad Polską, zwiększoną ilość promieniotwórczych pierwiastków po raz kolejny mamy zagwarantowaną, jeszcze 20 lat i zachorowań na raka będzie jeszcze więcej, tym bardziej jak wpuszczą do nas GMO i B17 zostanie ostatecznie wyeliminowana z żywności rynkowej.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Nuklearne pozdrowienia
« Odpowiedź #177 dnia: Sierpień 04, 2011, 23:44:26 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4130
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Niestety na to wygląda. Sprawdza się totalnie czarny scenariusz. Nie dość, że nie usunęli do tej pory skutków, to nawet nie wiedzą jak się zabrać do wyłączenia reaktora. Już w tej chwili jest to katastrofa większa od Czernobyla, a jak widać niestety jest coraz gorzej. Przy TEPCO, to rząd ZSRR wychodzi na wiarygodny, kompetentny i skuteczny.
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: Nuklearne pozdrowienia
« Odpowiedź #178 dnia: Sierpień 04, 2011, 23:57:37 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6622
  • Płeć: Mężczyzna
Rosjanie pierwsze co zrobili to natychmiast ewakuowali kogo się da z całej zony 30km i na głowę stawali żeby wypompować wodę ze zbiornika pod reaktorem bo doszli do wniosku że jeżeli rdzeń spali podłogę i wpadnie do zbiornika to będzie eksplozja i roześlą gigantyczne radioaktywne chmury po całym świecie ,a TEPCO siedziało i zastanawiało się co robić aż wybuchł wodór w budynkach reaktorów. Reaktorów już raczej nie wyłączą bo nie ma czego. Będą musieli tam zbudować konkretny sarkofag. I tak nie zmieni to faktu że zasyfili sobie kraj i całą planetę na wieki.

Już od dawna było wiadomo że będzie dobrze jak Japończycy opanują sytuację w rok ,a może zajmie im to 3 lata, tylko że o tym nikt głośno w głównych mediach nie mówi.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Nuklearne pozdrowienia
« Odpowiedź #179 dnia: Sierpień 05, 2011, 14:10:08 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4130
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
No właśnie. Rosjanie ewakuowali, a prywatny właściciel elektrowni upierał się, że nic takiego się nie dzieje i ewakuacja nie jest konieczna.

Nie tylko Polska nie ma technologii, inne kraje które mają elektrownie atomowe też jej nie mają, technologie należy kupić min od francuzów, amerykanów lub ruskich. Obecne prawo zabrania budowaniu elektrowni atomowej przez państwo lecz przez prywatnych przedsiębiorców więc raczej fuszery nie zrobią bo to poważna kasa.
ja pierdziu ,co za panika,
technologia znana od kilkudziesieciu lat ,kazdy nowy reaktor budowany jedynie wg najnowszych standardow, kilku grubych wykonawcow i podwykonawcow, by zachowac max. bezpieczenstwa ,
drogie to jak chlolera ,ale i oplacalne - niestety ,ale to jest najczystsza forma pozyskiwania energii elektrycznej o mocy kilkuset MW
Jak widać na obrazku jak elektrownie nie są państwowe tylko prywatne bo liczy się kasa, to wcale nie jest lepiej. Wkleiłem cytaty z początku tego wątku - jest tam mnóstwo o przesadnym pesymizmie, o przesadzaniu z oceną zagrożenia, o wiarygodnych mediach i firmach no i na co wyszło?
- Na to że TEPCO tnąc koszty zatrudniała do obsługi przypadkowych ludzi, na to że firma załatwiła sobie dalszą eksploatację niebezpiecznej elektrowni, na to że skażenie jest dużo większe niż ktokolwiek w ogóle przewidywał i że owa prywatna firma nie ma pomysłu co dalej i jedyne co potrafi to wylać radioaktywną wodę do oceanu mając nadzieję że się rozcieńczy, oraz wycofać ludzi bo promieniowanie jest za wysokie. I tak postępują w solidnej poukładanej Japonii...
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap