Autor Wątek: Nuklearne pozdrowienia  (Przeczytany 43685 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Nuklearne pozdrowienia
« Odpowiedź #200 dnia: Grudzień 23, 2011, 10:56:37 am »

Offline michros

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 330

A teraz rączka w górę kto by chciał elektrownie atomową w Polsce?

Bo ja jak najbardziej.

Chcesz , żeby elektrownia była w Polsce ? Ale chyba obsługiwaną przez obcokrajowców ? Bo nasi to by zaraz w robocie wódkę polali , coś by jebło i do widzenia..Albo rząd by na czymś przyoszczędził i doprowadził do katastrofy.. A wyobrażasz sobie awarię i akcję ratowniczą ? wszystkie służby musiały by dojechać po naszych pięknych drogach a jedyny śmigłowiec pewnie byłby zepsuty :] A ludzie ? Nagle by się okazało , że wszyscy są chorzy i muszą zostać w domu :P

Odp: Nuklearne pozdrowienia
« Odpowiedź #201 dnia: Grudzień 23, 2011, 13:39:50 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4130
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Ze śmigłowcami to jesteś nie na bieżąco. Natomiast w temacie, to ostatnio przeprowadzono badania w Tokio i okazało się, że nie tylko w samym mieście jest znacznie podwyższony poziom radioaktywności, ale jest też w domach, a miało tak nie być - ludzie w mieszkaniach mieli być bezpieczni.

Powiem szczerze, że ja to w ogóle nie widzę jakiegoś dobrego wyjścia z tej sytuacji w Polsce. Elektrownia z polską obsługą to potencjalne niebezpieczeństwo i z zachodnią też. Koncerny od atomówek mają całkowicie w nosie czy spowodują katastrofę czy nie, bo i tak za wszelkie szkody płaci rząd. Elektrownie nie są ubezpieczone od wypadku, bo składki są tak wysokie, że produkcja prądu była by nieopłacalna.
 Najlepszym przykładem nieodpowiedzialności jest właśnie japońskie Tepco, które zamiast w elektrowni mieć stałą załogę złożoną z fachowców zatrudniało ludzi z ulicy na parę tygodni bo tak było taniej.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 23, 2011, 13:48:31 pm wysłana przez Grzech#1938 »
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: Nuklearne pozdrowienia
« Odpowiedź #202 dnia: Grudzień 23, 2011, 23:55:11 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6622
  • Płeć: Mężczyzna
yle. Jest garstka ludzi którzy od wybuchu nie wyprowadzili się i żyją w zdrowiu do tej pory.. Dzikie zwierzęta również funkcjonują i jakoś nikt nie widział tam kota z trzema nogami

Ale zmutowane ryby i owszem. Jeżeli Ukraina ściemnia to proszę jakieś źródło tego twierdzenia.

jest znacznie podwyższony poziom radioaktywności, ale jest też w domach, a miało tak nie być - ludzie w mieszkaniach mieli być bezpieczni.

Jeżeli ktoś w to wierzył to spał w szkole albo chciał w to wierzyć. Jeżeli kurz z ulicy jest w stanie dostać się do domu to mikrocząsteczki promieniotwórczych izotopów tym bardziej.

Najlepszym przykładem nieodpowiedzialności jest właśnie japońskie Tepco, które zamiast w elektrowni mieć stałą załogę złożoną z fachowców zatrudniało ludzi z ulicy na parę tygodni bo tak było taniej.

Bo korporacja działa w ten sposób że tworzy system ludzi motywowanych premiami wyłącznie za zwiększenie zysku. A nawet jakby prezes zarządu chciał to zmienić to albo go wywalą albo gdyby radzie "odbiło" i przystała na jego pomysł to by utonęli pod pozwami od akcjonariuszy. I efekt jest taki że zniszczą najpiękniejsze miejsce na ziemi, wyprodukują eksplodujący samochód i podadzą ci truciznę do jedzenia jeżeli tylko uznają że to im się opłaci. Dodajmy do tego że korporacje to koncerny spożywcze, naftowe, samochodowe ale i medialne i wszelkie inne. Wszelka informacja pochodzi od nich, o katastrofach, prognozy gospodarcze, ratingi państw, my oglądamy ich wiadomości, politycy oglądają ich wiadomości, amerykańscy politycy dostają od nich forsę na kampanie wyborcze. :/

Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Nuklearne pozdrowienia
« Odpowiedź #203 dnia: Grudzień 24, 2011, 01:55:07 am »

tracer1990

  • Gość
Gdyby zbudowano wszystkie zaplanowane na Wiśle elektrownie wodne, elektrownia atomowa niebylaby potrzebna. Uregulowanoby też rzekę, zmniejszyłoby się ryzyko powodzi.

Odp: Nuklearne pozdrowienia
« Odpowiedź #204 dnia: Grudzień 25, 2011, 16:51:09 pm »

Offline michros

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 330
Sparrow  gdzieś o tym czytałem..artykuł znajdę jak będę miał chwilę. Ale to nie tylko na tym się opieram wnosząc takie twierdzenie ale na wszystkim co czytam na ten temat i słyszę od ludzi którzy tam byli. Wystarczy też obejrzeć program na discovery gdzie są wywiady z ludźmi którzy podejmowali decyzje w czasie katastrofy.. Minęło wiele czasu zanim kogokolwiek poinformowali o zagrożeniu.. Idioci !

Odp: Nuklearne pozdrowienia
« Odpowiedź #205 dnia: Grudzień 25, 2011, 22:33:12 pm »

Offline kuba92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16v Orciari
http://www.youtube.com/watch?v=vase1xpsO4s
http://www.youtube.com/watch?v=SvrZwZ0iioo

Nic ino wziąć coś ciężkiego i walić ówczesny rząd i pseudoekologów po łbie...  Tylko co to da po 20 latach...

Odp: Nuklearne pozdrowienia
« Odpowiedź #206 dnia: Grudzień 26, 2011, 00:20:20 am »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4130
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Daj spokój. Mój sąsiad był dyrektorem na budowie w Żarnowcu. Cała okolica pobudowała sobie domy z "tanich łatwo dostępnych materiałów budowlanych" czyli kradzionych przez robotników i sprzedawanych komu się dało. W Rosji to sobie mogli stawiać reaktory, bo tam się wszyscy bali wylądować w łagrze, ale u nas?
 Większość tych betonowych konstrukcji wykonanych jest na zasadzie: "po co tyle cementu? - Opchnijmy go, a w jego miejsce dosypiemy piasku - i tak nikt tego nie zauważy"
« Ostatnia zmiana: Grudzień 26, 2011, 00:29:08 am wysłana przez Grzech#1938 »
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: Nuklearne pozdrowienia
« Odpowiedź #207 dnia: Grudzień 26, 2011, 00:27:53 am »

Offline kuba92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16v Orciari
No jasne, lepiej do tej pory 90% prądu ciągnąć z węgla, po co nam reaktor atomowy, to takie zachodnie...

Odp: Nuklearne pozdrowienia
« Odpowiedź #208 dnia: Grudzień 26, 2011, 00:30:24 am »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4130
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Posiadając elektrownię wybudowaną w oparciu o radziecką technologię bylibyśmy teraz od nich zależni jeszcze bardziej. A owszem z węgla nam się opłaca. Mamy własny tani węgiel, nie trzeba go nigdzie kupować za ciężką kasę i nie jesteśmy uzależnieni od dostawców paliwa oraz odbiorców odpadów.
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: Nuklearne pozdrowienia
« Odpowiedź #209 dnia: Grudzień 26, 2011, 00:35:52 am »

Offline kuba92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16v Orciari
Posiadając elektrownię wybudowaną w oparciu o radziecką technologię bylibyśmy teraz od nich zależni jeszcze bardziej.

Hmm... Radziecką technologie? :D

Ruskie trochu inaczej budowały reaktory aniżeli polacy chcieli. :)


Co do "opłaca się" mógłbym tu zaczynać niepotrzebną dyskusję ale nie będę wkurzał ani siebie ani Ciebie. :D Wesołych świąt.  :P

Odp: Nuklearne pozdrowienia
« Odpowiedź #210 dnia: Grudzień 26, 2011, 00:42:09 am »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4130
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Słuchaj - budowę zakończono w 1990 roku. Zaczęto w 1982. Czyli wszystko było budowane tak jak ZSRR sobie życzyło. Cud prawdziwy, że przerwali budowę.
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: Nuklearne pozdrowienia
« Odpowiedź #211 dnia: Grudzień 26, 2011, 01:00:04 am »

Offline zimnylech

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 616
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu+ 00' Subru OUT H4
ja się wtrącę, W-wa mówi NIE dla węgla, społeczność mówi NIE dla atomu, moje pytanie to kurde skąd tą energię brać. Jak ktoś powie że z wiatru to wyśmieje.

Odp: Nuklearne pozdrowienia
« Odpowiedź #212 dnia: Grudzień 26, 2011, 01:03:22 am »

Offline michros

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 330
farmy wiatrowe na morzach istnieją. czemu by nie ? nad naszym morzem za słabo wieje ?

Odp: Nuklearne pozdrowienia
« Odpowiedź #213 dnia: Grudzień 26, 2011, 01:48:01 am »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4130
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
ja się wtrącę, W-wa mówi NIE dla węgla,
W Warszawie na Żeraniu jest elektrociepłownia, która po wymianie kotłów oddaje do atmosfery 3% tego co poprzednio. A można to jeszcze bardziej ograniczyć.

A EA w Żarnowcu to miała być inwestycja odwracająca uwagę ludzi od wprowadzenia Stanu Wojennego.

Widzicie nasza energetyka jest ogólnie zaniedbana, bo nikt przez lata w nią nie inwestował. Stało się tak bo została posprzedawana w obce ręce bez zaklepania w umowach, że nabywcy jakieś tam sumy mają władować w rozwój.

W efekcie mamy taką sytuację jakbyśmy do zaniedbanego 125p wyprodukowanego w latach 70-tych postanowili wrzucić nowoczesny silnik 2,0 z turbo.
 Jeśli ktoś chce unowocześnić naszą energetykę, to niech najpierw postawią nowe linie, nowe podstacje, nowe centrale i zmodernizują istniejące elektrownie. Po tym może się okazać, że EA w ogóle nie jest nam potrzebna, bo w międzyczasie powstały nowe prądooszczędne technologie i nie zostaniemy z ręką w atomowym nocniku.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 26, 2011, 02:08:25 am wysłana przez Grzech#1938 »
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: Nuklearne pozdrowienia
« Odpowiedź #214 dnia: Grudzień 26, 2011, 03:38:57 am »

Offline zimnylech

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 616
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu+ 00' Subru OUT H4
Warszawa twierdzi że węgiel jest nie opłacalny (KW największa firma węglowa europy, czyli nie opłacalna), mieszkam na śląsku i wiem jak nas traktuje "centrala" za 4 lata otwierają kopalnie którą zamknięto za Buzka i nagle kurde węgiel jest, okocił się. 
Chłop na roli powie że nie chcę mieć wiatraka na swojej ziemi, i mamy błędne koło.

Odp: Nuklearne pozdrowienia
« Odpowiedź #215 dnia: Grudzień 26, 2011, 05:32:41 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6622
  • Płeć: Mężczyzna
No jasne, lepiej do tej pory 90% prądu ciągnąć z węgla, po co nam reaktor atomowy, to takie zachodnie...

Nawet jeżeli to nie wybuchnie nawet za 200 lat to gdzie będziesz trzymać odpady przez kilka tys. lat? :D Tego syfu jest już tyle że przyszłe pokolenia będą przeklinać nasz atomowy świat. Żeby tylko nie doszło do jakiejś katastrofy wojennej bo może się okazać że ludzkość będzie niezdolna do opanowania skażenia radioaktywnego i to bez ani jednej odpalonej głowicy nuklearnej.

Mamy własny tani węgiel

Niezupełnie, przecież te debile zalały szyby, uruchomienie tego na nowo nie jest takie łatwe, choć na szczęście część kopalni jeszcze działa. Pewnie za 20 lat jakaś zachodnia korporacja wykupi od nas te pokłady za 5% wartości żeby produkować z węgla benzynę.

moje pytanie to kurde skąd tą energię brać. Jak ktoś powie że z wiatru to wyśmieje.

Dywersyfikować. Nowoczesne elektrownie węglowe, nowoczesne spalarnie śmieci w każdym mieście, wiatraki i panele elektryczne nowej generacji gdzie się da bez szkód, elektrownie wodne, budynki użyteczności publicznej i docelowo także i prywatne oświetlane światłem naturalnym za pomocą światłowodów... Przecież przeciętny budynek dajmy na to biblioteki publicznej mógłby w ogóle obyć się bez zasilania bo światłowód oświetli wnętrze przez cały dzień otwarcia biblioteki ,a panele słoneczne i wiatraki na dachu dadzą radę obsłużyć kilka komputerów i pewnie jeszcze starczyłoby na wannę gorącej wody.

Skądinąd w lecie sobie chyba ustawię czarny kaloryfer na dachu żeby mi grzał wodę na prysznic ,a w zimie wymiennik ciepła powinien się nadać jako źródło energii dla destylarni :D

oraz odbiorców odpadów.

Którzy pewnie dla dostania premii za redukcję kosztów zamknęliby to w zardzewiałej beczce u źródeł Wisły

Warszawa twierdzi że węgiel jest nie opłacalny

To samo mówiła o każdym przemyśle który rozwalono w drobny mak na początku lat 90tych ,a teraz zachodni kapitał robi na tym u nas ciężką kasę...

hłop na roli powie że nie chcę mieć wiatraka na swojej ziemi

To trzeba zmienić prawo, poza tym i tak jak władza polityczna chce coś zrobić to tak wykona konsultacje społeczne żeby móc wpisać pełne poparcie...
« Ostatnia zmiana: Grudzień 26, 2011, 05:41:02 am wysłana przez Sparrow »
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Nuklearne pozdrowienia
« Odpowiedź #216 dnia: Grudzień 27, 2011, 02:18:20 am »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4130
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114881,10872346,Sledztwo_Tokio_ws__Fukushimy__bledy__zle_wyszkoleni.html?lokale=warszawa

A to wszystko w Japonii... W Polsce będzie bezpieczniej? Nie chodzi mi o tsunami i trzęsienia ziemi tylko o całkowity brak wyobraźni na temat tego co może się wydarzyć i niezabezpieczanie obiektu.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 27, 2011, 02:21:09 am wysłana przez Grzech#1938 »
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: Nuklearne pozdrowienia
« Odpowiedź #217 dnia: Grudzień 27, 2011, 13:52:09 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13864
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
A EA w Żarnowcu to miała być inwestycja odwracająca uwagę ludzi od wprowadzenia Stanu Wojennego.
bajdurzysz i chcsz byc odbierany powaznie ?
EA byla budowana po to,zeby Polska nie odstawala od nowoczesnych krajow,a w dalekiej perspektywie ta decyzja okazala sie sluszna bardziej niz sie na poczatku wydawalo,
zatrzymanie inwestycji w 1990 bylo dokladnie jak to nazwales CUDem ,tak jak zatrzymanie wszystkich inwestycji w Polsce,
a cud sprawili oczywiscie tworcy wszelkich cudow ,czyli KK i ich przydupasy,
socjaldemokratyczny rzad zmienil sie na katolicko-półglówkowy  iwszystkie srodki przeznaczone na zaczete inwestycje zostaly przekierowane na budowe kosciolow ,
 to z kolei zniszczylo nasz kraj bardziej niz wybuch EA - stracilismy wiekie obszary ziemi,a indoktrynacja religijna zryla mozgi duzej czesci spoleczenstwa tak samo jak opad radioaktywny,
to i to zamienia ludzi w Ghule ,ale EA prawdopodobnie by nie wybuchla ,a daje prad ,a spustoszenie szerzone przez KK jest latwe do przewidzenia i pewne ,a mimo to celowo laduje sie w nie pieniadze i oczywiscie nie daje to pradu tylko goowno
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Nuklearne pozdrowienia
« Odpowiedź #218 dnia: Grudzień 27, 2011, 13:57:01 pm »

Offline mruk1313

  • OHV-FSO HEKO TEAM
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3441
  • Płeć: Mężczyzna
  • 19 lat z FSO
    • FSO POLONEZ CARO+ 1.6GSI 1998r. 60tyś km... i coś jeszcze x2......
dokładnie tak jak KGB pisze. Niebawem Polska będzie miała problem z wytwarzaniem energii. Mimo to muszą powstawać elektorwnię jądrowe aby nie było zakłoceń w produkcji prądu. Dziś Żarnowiec straszy ruinami....
FSO cars from POLAND
...........3xFSO.........

Odp: Nuklearne pozdrowienia
« Odpowiedź #219 dnia: Grudzień 27, 2011, 15:12:05 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4130
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Informacja, że 35% idzie w powietrze bo mamy stare linie przesyłowe jakoś przechodzi niezauważenie. :) Naprawdę jestem pod wrażeniem ile osób konsekwentnie ją omija. :d 35% można mieć z niczego, to nie - postawmy atomówkę co nam da 12% - tylko to jest opłacalne !!

A co do Żarnowca to nie oszukujmy się. Mieliśmy dostać technologię od ZSRR, wszystko zbudować pod dyktando ZSRR i być uzależnieni od nich jeszcze z jednego powodu, oraz produkować dla nich energię. Szła by na eksport a w połowie kraju byłby któryś tam stopień zasilania czyli np połowa miast nie miała by prądu. Czy ktoś to w ogóle pamięta?

Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap