Autor Wątek: Nuklearne pozdrowienia  (Przeczytany 43681 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Odp: Nuklearne pozdrowienia
« Odpowiedź #140 dnia: Kwiecień 22, 2011, 10:22:16 am »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4130
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Artykuł z niezależnego portalu: http://www.wiadomosci24.pl/artykul/dialog_spoleczny_o_energetyce_jadrowej_czy_lobbing_191926-3--1-d.html
Dla tych, którym się nie chce tam zajrzeć parę cytatów:


Punktem ciężkości dyskusji był dokument Ministerstwa Gospodarki: "Koncepcja kampanii informacyjnej dotyczącej energetyki jądrowej: Bezpieczeństwo, które się opłaca".

- Pismo ma charakter koncepcji kampanii informacyjnej, a raczej planu marketingowego, czy wręcz zabiegów socjotechnicznych, mających na celu uzyskanie akceptacji społecznej dla z góry narzuconej decyzji - dziwili się działacze organizacji ekologicznych. Wg dokumentu planuje się działania zmierzające do bieżącego monitoringu informacji rozprowadzanych przez ekologów.



Robert Gawlik, były minister środowiska, uważa, że składowanie odpadów z elektrowni to jedne z najważniejszych argumentów przeciwko budowie takich instalacji w Polsce. - Przez 60 lat funkcjonowania tej technologii nie rozwiązano problemu odpadów wysokoradioaktywnych. Składuje się je w basenach obok elektrowni i wychładza, żeby nie doszło do reakcji.
Polska zużywa przeciętnie trzy razy więcej energii na jednostkę produktu niż Europa.
- Zanieczyszczenia uwalniane przy produkcji energii elektrycznej stanowią około 20 proc. całości antropogenicznych gazów cieplarnianych, a tylko 16 proc. światowego zapotrzebowania na energię elektryczną jest pokrywane przez elektrownie atomowe. Monitorowanie i utrzymywanie składowisk odpadów radioaktywnych przez okres 20 razy dłuższy od trwania naszej cywilizacji jest obciążeniem nie do przyjęcia dla przyszłych pokoleń i nie daje żadnych gwarancji bezpieczeństwa.


Energia atomowa jest jedną z najdroższych form energii - przekonuje były minister. Przyczyną są koszty związane z zapewnieniem bezpieczeństwa, koszty ubezpieczenia na wypadek awarii, bądź ataku terrorystycznego, koszty zagospodarowania odpadów, wreszcie koszty budowy samej elektrowni i jej likwidacji. W kwietniu Komisja Europejska podjęła decyzję o przeznaczeniu 550 mln euro sfinansowanie "nowego sarkofagu" w Czarnobylu na Ukrainie.
Elektrownie atomowe w przeszłości stwarzały jedynie pozory ekonomicznej wydajności, a to z powodu uzależnienia od znacznych państwowych dotacji. Energia atomowa jest znacznie droższa od energii wiatru



I jeszcze jeden artykuł: http://wolnemedia.net/gospodarka/nierzetelna-dyskusja-o-energetyce/
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 22, 2011, 10:27:48 am wysłana przez Grzech#1938 »
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: Nuklearne pozdrowienia
« Odpowiedź #141 dnia: Kwiecień 24, 2011, 20:15:39 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6622
  • Płeć: Mężczyzna
Czy ktoś ma Geigera? Ilość substancji radioaktywnych w powietrzu nad Katowicami wzrosła 8000 razy, jestem ciekaw czy to można już na czujniku wykryć, podobno po Czarnobylu dało się?

Jeszcze jedno, czego nam nie mówiono bo ważniejszy jest prezes i różne skandale, w Japonii w ostatnim czasie odnotowano już ponad 1000 trzęsień ziemi, a w Tokio spadł żółty deszcz co wskazuje na skażenie plutonem.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 24, 2011, 20:17:20 pm wysłana przez BXMaster »
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Nuklearne pozdrowienia
« Odpowiedź #142 dnia: Kwiecień 25, 2011, 23:06:01 pm »

Offline kuba92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16v Orciari
Ilość substancji radioaktywnych w powietrzu nad Katowicami wzrosła 8000 razy,

Pamiętaj, że to jest suma nie mnożnik. :)

jestem ciekaw czy to można już na czujniku wykryć, podobno po Czarnobylu dało się?

Raczej się nie da... A jeżeli by coś więcej wyskoczyło to mógł by to być błąd pomiaru albo ktoś akurat za ścianą włączył swój kineskopowy telewizor. :P

Odp: Nuklearne pozdrowienia
« Odpowiedź #143 dnia: Kwiecień 25, 2011, 23:56:09 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4130
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Oczywiście, że się to da pomierzyć, tyle że to musi być sprzęt profi, a nie byle miernik. W końcu te wszystkie informacje o podwyższonym poziomie radiacji nie biorą się znikąd. :D


Znalazłem o taki cytacik:

Jak nieoficjalnie zapowiedzieli eksperci 3 największych banków Japońskich ich straty z powodu awarii w elektrowni Fukushima wyniosą około 1,9 miliarda dolarów.

Sumitomo Mitsui Financial Group (SMFG) straci prawie 1 miliard dolarów, Mizuho Financial Group  – prawie 600 milionów dolarów, a Mitsubishi UFJ Financial Group (MUFG) – prawie 400 milionów dolarów. Akcje TEPCO spadły prawie o 80 procent.

 Od początku awarii elektrowni banki pożyczyły TEPCO ponad 16 miliardów dolarów na akcję ratowniczą w formie pożyczki nadzwyczajnej. Dla porównania zyski TEPCO w 2009 wynosiły 3,3 miliarda dolarów.

Takie są właśnie koszty energii jądrowej – czy zatem jest najtańsza?
"

No i co z tego, że w tej "bezpiecznej technologii" jedna awaria zdarza się raz na 25 lat skoro są aż takie kolosalne straty?
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 26, 2011, 00:10:20 am wysłana przez Grzech#1938 »
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: Nuklearne pozdrowienia
« Odpowiedź #144 dnia: Kwiecień 28, 2011, 01:18:44 am »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4130
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
A wracając do tematu, to skoro mamy takie władze jak mamy, które przez ostatnich 21 lat tyle namieszały, (nie będę się rozpisywał - wszystko jest wyżej) to skąd w ogóle pomysł, że elektrownia atomowa to udany pomysł ??  Przecież to znowu będzie to samo - kupimy starą technologię za to drogo, budowa się będzie ciągnąć latami, a jak już wszystko będzie gotowe, to się np. okaże, że paliwo atomowe podrożało, koszty składowania też i nie będzie wiadomo co dalej... :d
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 28, 2011, 13:05:00 pm wysłana przez BARTEK#1925 »
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: Nuklearne pozdrowienia
« Odpowiedź #145 dnia: Kwiecień 28, 2011, 13:14:31 pm »

Offline BARTEK1925

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 4230
  • Płeć: Mężczyzna
  • 000086
    • Laguna I kombi 1.8 + sekwencja 2000 r.
Temat sprzątnąłem z politycznych dywagacji i wycieczek.

Każdy kolejny post niezwiązany z energią atomową i zagadnieniem pt.:"elektrownie atomowe" nagrodzę odpowiednio.
Paździoch 2.0 OHC ford 1990 r - 2003/2016 r. auto odjechało 14.05.2016 do nowego domu.
A codziennie granatowe Mondeo kombi MK1 1.6 + LPG - zwany też czołgiem-sprzedany wrzesień 2017
Obecnie: Laguna 2000 r. kombi 1.8 + sekwencja
             Berlingo 2008 r. I lift 1.6 + sekwencja

Odp: Nuklearne pozdrowienia
« Odpowiedź #146 dnia: Kwiecień 29, 2011, 01:01:25 am »

Offline zimnylech

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 616
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu+ 00' Subru OUT H4
no ale w Polsce nie ma trzęsień ziemi (no u nas na śląsku czasem są :P ) nie ma Tsunami, realnego ryzyka atakiem terrorystycznym więc czemu u nas nie ma powstać elektrownia atomowa?? Już nie gadajmy o tym że nie potrafimy budować i że prawdziwy reaktor przepijemy i z butelek zbudujemy własny. Każdy gada o energii z wiatru ok, ale u nas ludzie nawet 0,5 m2 nie oddadzą za grubą kasę a gdzie dopiero postawić farmę z wiatrakami. W Polsce nic się nie dzieje ani na poziomie wiatru i słońca, EA są złe a elektrownie konwencjonalne brudne i UE nam je ukróci, jedynie podpiąć chomiki pod karuzele i jazda . 

Odp: Nuklearne pozdrowienia
« Odpowiedź #147 dnia: Kwiecień 29, 2011, 14:07:56 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4130
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Reaktor nuklearny działa w ten sposób, że wewnątrz znajduje się paliwko, które samo z siebie emituje ciepło. Owo paliwko musi być cały czas schładzane, bo inaczej się roztopi, przepali obudowę i wypłynie do ziemi. W przeciwieństwie do np kotła węglowego reaktora atomowego nie można po prostu zostawić żeby wystygł, bo on sam z siebie nie wygaśnie tylko będzie rozgrzewał się coraz bardziej. W efekcie mamy urządzenie, którego bezpieczeństwo oparte jest na nadziei, że system chłodzenia nigdy się nie zepsuje. W Japonii, to nie trzęsienie ziemi czy tsunami doprowadziły do katastrofy. Doszło do niej z powodu braku prądu. Nie potrzeba żadnego kataklizmu żeby doszło do problemów w elektrowni - wystarczy awaria albo sabotaż.

Nie miał bym absolutnie nic przeciwko reaktorom gdybyśmy do dyspozycji mieli środki umożliwiające neutralizację zagrożenia inną niż zalanie wszystkiego betonem i wysiedlenie ludności na tysiące lat. Póki nie mamy technologii usuwającej skażenie, to nie powinniśmy się bawić w takie elektrownie, bo to jest zwyczajne proszenie się o kłopoty. Nawet jeśli jedna katastrofa wydarza się tylko raz na 25 lat, to koszta jej usuwania są tak ogromne że przebijają wszystkie statystyczne oszczędności.

A to, że na świecie jest ich aż tyle pokazuje po prostu, że głupota rządzi...

W Polsce nic się nie dzieje ani na poziomie wiatru i słońca,

Dzieje się tylko o tym z mediów się nie dowiesz, bo one mają interes w pisaniu o atomie, a nie o czystej energii. Np u mnie w gminie do montażu kolektorów słonecznych na dachach zgłosiło się prawie 600 domów.  (To jest mniej więcej 1/6 ze wszystkich.) A to dopiero pierwsza taka akcja. :)


I jeszcze mało optymistyczny cytat:

Ukrainie brakuje 400 milionów euro na zapewnienie bezpieczeństwa uszkodzonego w 1986 roku reaktora elektrowni atomowej w Czarnobylu.
Eksplozja reaktora czarnobylskiej elektrowni w kwietniu 1986 roku doprowadziła do skażenia ok. 100 tys. km kwadratowych powierzchni. Najbardziej ucierpiała Białoruś. Substancje radioaktywne dotarły też nad Skandynawię, Europę Środkową, w tym Polskę, a także na południe kontynentu - do Grecji i Włoch.
 Według ocen Światowej Organizacji Zdrowia liczba zmarłych na raka wywołanego przez skażenie po wybuchu w elektrowni może sięgać nawet 9 tysięcy.


U nich też nie było trzęsienia ziemi... Proszę nie pisać, że mieli niebezpieczny starego typu reaktor, a teraz są nowe i bezpieczne, bo to nie wadliwe urządzenie wywołało katastrofę tylko niedouczony, zmęczony personel.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 29, 2011, 14:20:46 pm wysłana przez Grzech#1938 »
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: Nuklearne pozdrowienia
« Odpowiedź #148 dnia: Kwiecień 29, 2011, 18:25:21 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6622
  • Płeć: Mężczyzna
Ja nie tyle jestem przeciwny ze względu na bezpieczeństwo (jakby reaktorów nie było pełno na około to wtedy bym był) co na koszty i bajzel w krajowych sieciach energetycznych oraz niewykorzystanie tego co jest: węgiel, śmieci, wiatr, słońce, w mniejszym stopniu woda.

Nawet jeśli jedna katastrofa wydarza się tylko raz na 25 lat,

Jeżeli przyjąć to tempo to za 100 lat w prognozie pogody będą informacje o opadzie radioaktywnym.

Światowej Organizacji Zdrowia liczba zmarłych na raka wywołanego przez skażenie po wybuchu w elektrowni może sięgać nawet 9 tysięcy.

9 tyś. to mało, ile osób zmarło na raka z powodu wdechnięcia albo zjedzenia rozsianego po świecie cezu tego nie da się policzyć ,a informacje z takich organizacji jak WHO (ŚOZ) raczej nigdy nie są w pełni obiektywne i niezależne tylko podlegają pewnym kalkulacjom, z pewnością również WHO uważa witaminę B17 Laeterille za truciznę.

brakuje 400 milionów euro na zapewnienie bezpieczeństwa

I to jest kwota po odjęciu pół miliarda euro które dostaną z funduszu międzynarodowego, m.in. od nas.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Nuklearne pozdrowienia
« Odpowiedź #149 dnia: Kwiecień 30, 2011, 21:25:37 pm »

Offline Przemooo

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 173
    • Caro 1,6 gle 1995
ja jestem rowniez za ale taka ktora bedzie przygotowana na reaktor fuzyjny a nie jakis przestarzaly szmelc ktorego francuzi juz nie chca :) tylko znajac nasz rzad nie uda sie wytargowac nowoczesniejszych reaktorow za mniej kasy tylko dostaniemy staroc za  wiecej niz niemcy placa za nowke :D ogolnie jestem zdania ze najpierw trzeba i tak zmodernizowac istniejaca siec elektryczna bo na niej tracimy ogromne ilosci energii
jest Caro 1.6 GLE 1995
było Caro 1,8 16v 1996

Odp: Nuklearne pozdrowienia
« Odpowiedź #150 dnia: Maj 01, 2011, 21:36:22 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6622
  • Płeć: Mężczyzna
reaktor fuzyjny

Scfi-Fi? Mieli odpalać dwa eksperymentalne reaktory do celów badawczych w Europie ale czy to zrobili? Pierwszy działający reaktor tego typu w USA pożerał więcej prądu niż produkował.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Nuklearne pozdrowienia
« Odpowiedź #151 dnia: Maj 02, 2011, 14:46:20 pm »

Offline Przemooo

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 173
    • Caro 1,6 gle 1995
idzie na to taka kasa ze to nie sci-fi a realna technologia w najblizszych dekadach :)  moim zdaniem to jedyna droga w celu obnizenia cen energii elektrycznej na dlugi czas ( oczywiscie trzeba inwestowac maaaaase kasy na poczatku ale pozniej energie produkuje sie glownie z wody morskiej )


"Zastosowanie fuzji na masową skalę pozwoliłoby uzyskiwać energię całkowicie bez zanieczyszczania środowiska. Według ekspertów wymaga to postępu w pewnych dziedzinach (jak np. wyprodukowanie odpowiednich materiałów do konstrukcji tokamaka), aby ludzkość mogła zacząć wprowadzać tę technologię na masową skalę jeszcze w pierwszej połowie XXI wieku. Ostatecznie dałoby to możliwość całkowitej rezygnacji z elektrowni zasilanych paliwami kopalnymi, a w połączeniu z innymi technologiami (jak ogniwa paliwowe) całkowicie zlikwidować zapotrzebowanie na ich wydobycie. Dążenie do tego celu jest wskazane, niezależnie od tego czy wymaga to 30, 50 czy 100 lat badań. Obfitość paliwa do takich elektrowni uniezależniłaby ludzkość od ograniczeń, którym podlegają wszelkie nieodnawialne źródła energii."

cytat z wikipedii ( wiem to nie jest jakies najlepsze zrodlo ale mysle ze przy takich naszych dywagacjach zupelnie wystarczajace :)
jest Caro 1.6 GLE 1995
było Caro 1,8 16v 1996

Odp: Nuklearne pozdrowienia
« Odpowiedź #152 dnia: Maj 03, 2011, 17:34:26 pm »

Offline DF

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1030
  • Darek F
    • Fordy Transit MkV x 2 - 2.3 LPG i 2.0 LPG
Tak. Jeśli energia była by tania i łatwo dostępna to kto by na tym zarabiał ? Nie ma wątpliwości, że w sejfach jest już wiele takich wynalazków... Ale nie o to chodzi. masz pracować ponad siły i płacić za rzeczy bez, których nie potrafisz już żyć i kilka innych, o których wmawiają ci, że musisz mieć... Jeśli kiedyś w odległej przyszłości tak się w końcu stanie, że energia była by tania a gaz i ropa na wykończeniu to będziesz miał podatek za używanie energii elektrycznej jak teraz np abonament telewizyjny...
"Dla triumfu zła trzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili"  Ale dobrych już jest tak niewiele, że nic nie mogą...
Nie dajcie się zwieść - nie ma epidemii...  
Niestety wszyscy jesteśmy niewolnikami systemu. Jednak ja jestem nieposłuszny i gardzę tymi oraz szczerze nienawidzę tych dobrowolnych ścierw, które są niczym i krzywdzą innych.

Odp: Nuklearne pozdrowienia
« Odpowiedź #153 dnia: Maj 04, 2011, 12:31:17 pm »

Offline Przemooo

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 173
    • Caro 1,6 gle 1995
DF tak ale to oczywista oczywistosc :) jedyny sposob zeby nie placic ( chociaz juz coraz mniej mozliwy do realizacji ) to uciec do lasu i zyc bez wszelkiego "dobra" i nowoczesnych technologii :) bardzo kuszacy sposob i sam mam takie marzenie ale ... zobaczymy jak to bedzie. Ogolnie kaazda technologia i sposob pozyskiwania energii na poczatku kosztuje mase bo trzeba to przeniesc z papieru i teorii do zycia codziennego wiec nawet "tania" energia bedzie musiala kosztowac na poczatku sporo kasy zeby inwestycja sie zwrocila inwestorom :) jest duzo planow na tania energie ale zrealizowanie ich nie jest tanie
jest Caro 1.6 GLE 1995
było Caro 1,8 16v 1996

Odp: Nuklearne pozdrowienia
« Odpowiedź #154 dnia: Maj 04, 2011, 13:24:42 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4130
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Moim zdaniem można spokojnie zastosować złoty środek i po prostu brać tylko to co wygodne, a nie to co nam wpychają.:) Mój telefon z GPS'em, radiem i odtwarzaczem muzyki, z dodatkowym głośnikiem, który jest prosty w obsłudze, funkcjonalny i odporny na wodę, piach i inne jest przykładem produktu, który się przydaje (mogę go sobie spokojnie położyć na dachu i używać jako radia jak dłubię przy aucie), ale np mały samochód do jazdy głównie po mieście z kontrolerem prędkości do jazdy po autostradzie, odtwarzaczem video i elektrycznym sterowaniem wszystkiego, oraz silnikiem 1300 z dwoma turbosprężarkami i 6 biegową skrzynią biegów, wyciągający ponad 200 to coś zupełnie przeciwnego.  :D

Czyli chodzi mi o to, że zamiast rozkręcać do absurdu skalę konsumpcji nasza cywilizacja powinna przyhamować i powrócić duchowo do lat 70-80 zeszłego stulecia, kiedy kosztem niskich nakładów energii produkowało się rzeczy trwałe i na dłużej. Wtedy nasze problemy energetyczne przestaną istnieć.
To co się teraz dzieje to totalny absurd. Naprawdę ludziom nie jest niezbędne posiadanie 4 samochodów i zmiana ich co 3 lata (to samo dotyczy wszelkich innych urządzeń) tak jak oczekiwali by to producenci, którzy wywierają na wszystkich presję, bo chcą mieć coraz większe zyski. Nie musimy temu ulegać i stawiać jeszcze za nasze pieniądze atomówek tylko dlatego, że oni chcą nam wepchnąć tabuny byle jakich zupełnie zbędnych gadżetów.
« Ostatnia zmiana: Maj 04, 2011, 14:53:48 pm wysłana przez Grzech#1938 »
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: Nuklearne pozdrowienia
« Odpowiedź #155 dnia: Maj 04, 2011, 17:03:16 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6622
  • Płeć: Mężczyzna
że w sejfach jest już wiele takich wynalazków

Technologia Tesli, jeżeli ona działa.

powrócić duchowo do lat 70-80 zeszłego stulecia, kiedy kosztem niskich nakładów energii produkowało się rzeczy trwałe i na dłużej

Nie zgadzam się. Miasta zachodnie świeciły się jak debilstwo już dekady wcześniej, w latach 70tych i 80tych też istniał kult  posiadania. Nagle okazało się że wszyscy muszą mieć mikrofalówkę, komputer chociaż nie umieją go używać itp. itd. cywilizacja konsumpcjonizmu działała już bardzo dobrze... Samochody nie stały się złomiaste tylko dlatego że koncerny chcą nas okraść ale również dlatego że okazało się iż samochód zaprojektowany na co najmniej 15 lat eksploatacji często trafia na złom np. po 6. Cykl życia produktu się skrócił bo klient chce nowe- efekt zauroczenia, barana, snobizmu...

http://www.youtube.com/watch?v=gSh2i-LB3Vw


Czyli chodzi mi o to, że zamiast rozkręcać do absurdu skalę konsumpcji nasza cywilizacja powinna przyhamować

Słuszny postulat, szkoda tylko że dominująca nad światem masowa kultura anglosaska promuje maksymalną konsumpcję jako jedyny cel i sens życia. W efekcie ludzie marnują mnóstwo czasu, energii i surowców na to żeby wykorzystując cały postęp cywilizacyjny być w dalszym ciągu nieszczęśliwymi. Bycie zagubionym i nieszczęśliwym jeszcze nigdy nie było w naszej cywilizacji tak energo i surowcochłonne.

Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Nuklearne pozdrowienia
« Odpowiedź #156 dnia: Maj 04, 2011, 17:39:50 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4130
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
(...)Cykl życia produktu się skrócił bo klient chce nowe- efekt zauroczenia, barana, snobizmu...(...)Słuszny postulat, szkoda tylko że dominująca nad światem masowa kultura anglosaska promuje maksymalną konsumpcję jako jedyny cel i sens życia. W efekcie ludzie marnują mnóstwo czasu, energii i surowców na to żeby wykorzystując cały postęp cywilizacyjny być w dalszym ciągu nieszczęśliwymi. Bycie zagubionym i nieszczęśliwym jeszcze nigdy nie było w naszej cywilizacji tak energo i surowcochłonne.
To wszystko jest efekt prania mózgu przez 99% mediów. Praktycznie gdzie się nie zajrzy to coś nam wciskają i od dziecka przyzwyczajają że trzeba kupować wciąż nowe i nowe. Największa fala tego kretynizmu idzie z USA, bo jest to państwo zarządzane tak naprawdę przez koncerny, a rząd to tylko tacy zarządcy robiący to co im szefowie różnych firm zlecą.

Dobrym przykładem są właśnie elektrownie atomowe, które w USA dostają rządowe dotacje dzięki którym prąd z nich daje się sprzedawać na wolnym rynku z zyskiem. Dotacji tych jest tyle, że niektóre z zakładów mają w ten sposób 90% pokrycie kosztów produkcji.
« Ostatnia zmiana: Maj 04, 2011, 18:34:01 pm wysłana przez Grzech#1938 »
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: Nuklearne pozdrowienia
« Odpowiedź #157 dnia: Maj 04, 2011, 21:41:00 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13864
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
u nas sa dotacje do energii z wody i z wiatru,
a abonament to juz dawno istnieje - poczytajcie rachunki za prad ,
np. moja matula ma w pracowni najmniejsza mozliwa taryfe na 4kW ,
jak ostatnio czytalem jej rachunek to zuzyla 15kWh za kwote 9pln ,a rachunek byl na 39pln ,
podliczylem rozne oplaty stale i wyszlo 30pln ,czy jakby zuzyla 0Wh to dostalaby rachunek 30pln ,
w telefoni komorkowej to za 30pln/mies ma sie jakies 70min rozmowy ,a tu nawet diodą nie poswiecisz za 30pln
« Ostatnia zmiana: Maj 30, 2011, 16:45:24 pm wysłana przez KGB »
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Nuklearne pozdrowienia
« Odpowiedź #158 dnia: Maj 22, 2011, 01:31:18 am »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4130
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,9595540,Sejm_uchwalil_ustawy_atomowe__Mozna_rozpisywac_przetargi.html - proszę jaka zgoda wśród tych osłów - wszystkie kluby "za"...  Brak słów... Ktoś się czasem upierał, że w tym kraju mamy opozycję?  :d
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: Nuklearne pozdrowienia
« Odpowiedź #159 dnia: Maj 30, 2011, 01:02:14 am »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4130
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
http://m.nowyekran.pl/pdfs/92/nowyekran_post_12013_646a269d.pdf tekst krótki ale całkiem interesujący. :)
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap