Autor Wątek: Wymiana sprzęgła w Poldroverze i Poldfixie.  (Przeczytany 8871 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Wymiana sprzęgła w Poldroverze i Poldfixie.
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 15, 2004, 18:39:01 pm »

Offline AndrewS#100

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 973
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO 125p 1.4 16V MPI
    • http://www.roverki.pl
eehhh i znowu problemy przez "magikow"
rozumiem ze on te sruby zepsul :-(
byles przy tym ?? ja bym chyba nie pozwolil tak modzic wiedzac ze sprzeglo w roverze jest nietypowe

teraz rozrusznik, u ojca w roverze nie bylo do niego zagladane, a samochod ma 182 tys. km cos tak od dawna szelesci po puszczeniu kluczyka, wiec chyba ojcu karze go wyjac i przejzec
Pozdrawiam Andrzej
FSO 125p 1.4 16V MPI
Rover 800 2.0 16V MPI
Jawa TS 350

Wymiana sprzęgła w Poldroverze i Poldfixie.
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 16, 2004, 15:12:40 pm »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Cytuj (zaznaczone)
eehhh i znowu problemy przez "magikow"
rozumiem ze on te sruby zepsul  
byles przy tym ??


Niestety nie byłem przy tym bo sprzęgło było zmieniane za czasów Alfa. Tym razem to ja wymieniam sprzęgło wiec nie powinno być większych niespodzianek. Całe szczęście że mam Iganie niedaleko. POjechałem tam ze znajomym mechanikiem i po przegrzebaniu jakichś 20l  śróbek (4 wiadekra 5l po farbie) udało nam się znaleŹć trzy sztuki oryginalnych śrubek z docisku. MOże gdybyśmy dłużej szukali to znaleŹlibyśmy wszystkie sześć ale i tak jest dobrze. Jak dobrze pójdzie to dzisiaj będę go składał więc jutro powinen się znaleść opis jak założyć sprzęgło i skrzynię w poldroverze. Mam nadzieję że tym razem wrócę do domu autem a nie pieszo (dobrze że to tylko 200m  :mrgreen: ).
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Wymiana sprzęgła w Poldroverze i Poldfixie.
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 05, 2004, 14:43:07 pm »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Wyciągnałem stary post ponieważ pojawił się jeden problem w związku z wymianą sprzęgła. Prawdopodobnie podczas zakładania łożyska wyciskowego spadła sprężynka odciągająca łożysko. Po puszczeniu sprzęgła słychać delikatny szum związany własnie z łożyskiem wyciskowym. Założyłęm sprężynę odciągającą na zwenątrz skrzyni (bo niechciało mi się jej drugi raz sciągać). Mimo tego zabiegu dŹwięk ten nadal jest słyszalny. Może macie jakiś pomysł jak go wyciszyć. Nie chciałbym aby tym razem docisk został wytarty przez łożysko wyciskowe. W starym prawie wpadło do środka bo z łapek podpierających ostała sie jedna a reszta była scięta.
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Wymiana sprzęgła w Poldroverze i Poldfixie.
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 05, 2004, 20:13:49 pm »

Offline -Marcin-

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1561
    • PN 3.0 24v, PN Truck 1.6E
Ooo. U mnie tez jest taki lekki, dziwny szum jak sie pusci sprzeglo. Mam to przynajmniej od okolo 10000 tys kilometrow, wtedy bylo wymieniane sprzeglo. Chociaz moze to bylo tez wczesniej, nie zwrocilem na to uwagi, bo od razu po kupnie tego poloneza bylo wymieniane sprzeglo (nie wiem czy cale czy nie), wlasnie 10000 km temu.
to ja, byly Marcin#839

Wymiana sprzęgła w Poldroverze i Poldfixie.
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 07, 2004, 08:43:16 am »

Guciu1801

  • Gość
u mnie to szumi caly czas. U marginesa tez. A u Pabla jest cicho. Mi sie nic z tego powodu nie dzieje. Tarczka i docisk sa w porzo.