Autor Wątek: Przegub elastyczny wału - były różne typy ?  (Przeczytany 44728 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Przegub elastyczny wału - były różne typy ?
« Odpowiedź #40 dnia: Kwiecień 15, 2014, 13:04:32 pm »

Brunoxp

  • Gość
kupilem online i wlasnie sie dowiedzialem od sprzedawcy ze nie jest to fabryka(bo fabryka juz nie produkuje) i ze nie daje zadnej gwarancji - czyli drogie rzemioslo -zwrot bezproblemowy.
 Ale co kupic panowie?

Odp: Przegub elastyczny wału - były różne typy ?
« Odpowiedź #41 dnia: Kwiecień 15, 2014, 14:18:10 pm »

Offline Ukash

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1743
  • Płeć: Mężczyzna
    • Peugeot 208 / Fiat 126p 1977r
Myślę, że moc Twojego potwora wytrzyma każdy przegub :)
Było: Atu+ 1.6 GSi 97'; Atu+ 1.4 GTi 16v turbo...
Jest: Peugeot 208 ; Fiat 126p 1977r

Morał taj bajki jest krótki i niektórym znany, jak nie ma warunków, nie zaiwaniamy... :D

Odp: Przegub elastyczny wału - były różne typy ?
« Odpowiedź #42 dnia: Wrzesień 30, 2014, 21:38:23 pm »

Offline mateo#1939

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1340
  • Płeć: Mężczyzna
    • C22XE
A testował ktoś łącznik z fiata125 starego typu. Jak z linku poniżej.

http://sklep.regmot.com.pl/przegub-walu-napedowego-fso-fiat-125p-stary-typ-4,3,14347,1490
Cytat: Senn#1869
A to SS-man sie nam pojawil

Odp: Przegub elastyczny wału - były różne typy ?
« Odpowiedź #43 dnia: Wrzesień 30, 2014, 22:41:30 pm »

Offline jimo#1921

  • Administrator
  • Wiadomości: 3412
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6 16V
oidp to fiacik ma M10, w PNie jest M12.
  • Prowadzę dystrybucję wysyłkową gadżetów FSO-PTK! Podkładki pod tablice rejestracyjne (1-/2-rzędowe), latarki LED/otwieracze/breloki, naklejki... Zapraszam do kontaktu na PW.
Pozdrawiam Michał aka jimo
"A"It's a hundred and six miles to Chicago, we've got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark, and we're wearing sunglasses."
Były: A+ 1,6ohv; C 2.0dohc;V 745; A 1,8 K4F; YP250; C+ 18K4F; N126N
Są: C 16K4F; FZ6 SAHG; "pierdziawka", 3.6V6;

Odp: Przegub elastyczny wału - były różne typy ?
« Odpowiedź #44 dnia: Wrzesień 30, 2014, 23:35:29 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
do fiata trzeba miec koncowke walu z fiata,bo jest inne centrowanie na skrzyni,
za  dwie stowy nie warto nawet rozwazac takiej opcji
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Przegub elastyczny wału - były różne typy ?
« Odpowiedź #45 dnia: Październik 01, 2014, 10:23:14 am »

Offline Tomasz#1969

  • Moderator
  • Wiadomości: 3011
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 & Truck '93 & N126e '83 & 960'95 & E430'98 & Rexton'02 & 1/2CCS 1.2 16V
Zrzućmy się na z aluminiowo  - poliuretanowe, KGB podrzuć link do producenta. Może się uda coś ugrać.
OHV roxx


Cytat: turbonez
Forum nie jest od bicia konia tylko od konstruktywnych komentarzy .

Odp: Przegub elastyczny wału - były różne typy ?
« Odpowiedź #46 dnia: Październik 01, 2014, 17:57:47 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
pytalem sprzedawce,ale nie odpowiedzial,
dodatkowo ostatnio patrtzylem, ze zmniejszyli asortyment,
w wolnej chwieli jeszcze poszukam i zapytam jeszcze raz
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Przegub elastyczny wału - były różne typy ?
« Odpowiedź #47 dnia: Wrzesień 10, 2015, 00:50:53 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4631
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Mały odkop  :]. Próbował ktoś zakładać u siebie ten przegub od taunusa?

Co śmiesznego znalazłem... tutaj próbowali zrobić w drugą stronę  <lol2> :

http://www.taunus.pl/?alias=forum&fsID=6&tmID=8491

Mój przegub jest już w trzech częściach i lada dzień poleci, więc muszę szybko coś zamontować, odpada kupowanie rzemiosła, bo wiem, jak to się kończy. Czy ktoś wstawiał jeszcze jakiś inny przegub? Czy te z linków powyżej, czyli:

http://archiwum.allegro.pl/oferta/lacznik-przegub-zlacze-walu-wal-ford-taunus-i3818517644.html

Pasują bez bólu do wału? Trzeba coś ciąć, wyginać, naciągać? Jak z ich jakością?
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Przegub elastyczny wału - były różne typy ?
« Odpowiedź #48 dnia: Wrzesień 10, 2015, 01:32:35 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
w temacie masz wlasciwie wszystko,co jest potrzebne ... oprocz szerokosci tulejki,
mierzylem,ale zapomnialem ile ma oryginalne sprzeglo,
zalozmy,ze te z forda i bmw jest podobnej grubosci, wiec pozostaje kwestia wyboru,ktore chcesz naciagac na walek
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Przegub elastyczny wału - były różne typy ?
« Odpowiedź #49 dnia: Wrzesień 10, 2015, 01:44:01 am »

Offline wrb#1974

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 2593
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1993. FIAT DOHC 1,6 "kwadrat". poległ w mojej obronie, w walce z przeważającymi siłami wroga.
nie kupuj, wygląda badziewnie i pewnie badziewiem jest.  brak wypustek centrujących.
Świat dla wszystkich, Polska dla Polaków. to nie rasizm, to prawo do bycia Panem we własnym Domu.

Odp: Przegub elastyczny wału - były różne typy ?
« Odpowiedź #50 dnia: Wrzesień 10, 2015, 11:41:26 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
to od forda - one nie maja wypustek
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Przegub elastyczny wału - były różne typy ?
« Odpowiedź #51 dnia: Wrzesień 10, 2015, 12:44:28 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4631
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
nie kupuj, wygląda badziewnie i pewnie badziewiem jest.  brak wypustek centrujących.

Właśnie się zastanawiałem, czy to nie jest polskie rzemiosło? Guma się mocno błyszczy, jak we współczesnych wyrobach. Na tamtym forum pisali coś o oryginalnych przegubach za ponad 200zł. Znalazłem na alledrogo przegub od forda granady za... 240zł.

KGB, możesz powiedzeć, o jaką tulejkę chodzi, bo nie mogę dojść? To tylko guma i montuje się ją pomiędzy wał, a skrzynię, potrzebna tam jest jeszcze jakaś tulejka? No i nikt nie napisał, jak się sprawuje taki przegub w jego aucie, a to mnie najbardziej interesuje. Wolę zapłacić więcej i raz, niż za 2 miesiące znowu wymieniać przegub.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Przegub elastyczny wału - były różne typy ?
« Odpowiedź #52 dnia: Wrzesień 10, 2015, 15:13:35 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
chodzi o tulejki na sruby, te,ktorych jest 6,
cale sprzeglo musi byc mniej wiecej tej samej grubosci jak oryginalne ,
gdy bedzie duzo za grube,to nie starczy srub i centrowanie walu sie nie oprze,
gdzy bedzie zbyt cienkie ,to centrowanie walu nie pozwoli koncowce dojsc do konca,
ale to tylko w skrajnych przepadkach - normalnie jesttam co najmniej 10mm pola manewru

zmierzylem szerokosc sprzegla - wynosci 45.5mm ,czyli w zaokragleniu 45mm
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 10, 2015, 16:55:19 pm wysłana przez KGB »
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Przegub elastyczny wału - były różne typy ?
« Odpowiedź #53 dnia: Wrzesień 12, 2015, 21:01:35 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4631
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Przeguby od taunusa i BMW więc odpadły - przegub od BMW ma 30 mm grubości, a te od taunusa są podejrzanej tureckiej firmy, w dodatku już niedostępne na allegro, no i nie mają tulejek. Ktoś ma jeszcze jakieś pomysły? Czy szukać na szrocie oryginalnej, 20-letniej gumy?

Porównuję jeszcze dwa z allegro za 35zł i za 68zł. Mam wrażenie, że różnią się jedynie ceną...

http://allegro.pl/przegub-walu-polonez-caro-atu-najtaniej-i5199496535.html

http://allegro.pl/przegub-elastyczny-walu-pednego-polonez-fso-026340-i5651040383.html

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 12, 2015, 21:12:00 pm wysłana przez daniel22 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Przegub elastyczny wału - były różne typy ?
« Odpowiedź #54 dnia: Wrzesień 13, 2015, 00:23:17 am »

Offline wrb#1974

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 2593
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1993. FIAT DOHC 1,6 "kwadrat". poległ w mojej obronie, w walce z przeważającymi siłami wroga.
zauważ że ten (tańszy) na górnym zdjęciu to całkiem inny przegub niż ten na dolnym, więc co gość sprzedaje? ten z dolnego zdjęcia jest tym właściwym. ma wypustki centrujące, taki powinien być. należałoby się spytać sprzedawcy które zdjęcie jest realnym zdjęciem oferowanego przedmiotu.  ten droższy to jest właściwy bo ma wypustki centrujące.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 13, 2015, 00:27:39 am wysłana przez wrb »
Świat dla wszystkich, Polska dla Polaków. to nie rasizm, to prawo do bycia Panem we własnym Domu.

Odp: Przegub elastyczny wału - były różne typy ?
« Odpowiedź #55 dnia: Wrzesień 13, 2015, 00:35:31 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
ten tanszy to nie wiadomo ktory jest na sprzedaz ,a to roznica miedzy prawdziwym a podróbą
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Przegub elastyczny wału - były różne typy ?
« Odpowiedź #56 dnia: Wrzesień 14, 2015, 13:40:30 pm »

Offline Elwood#1887

  • Moderator
  • Wiadomości: 2725
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wujek Samo Zlo
Kup gumowy od forda pod skrzynie N9 i zainstaluj. NIE KOMBINUJ TAM GDZIE NIE TRZEBA. Koszt ok  50zł i nic się nie rozpadnie - wytrzymuje upalanie w 2.8 V6 a przy 1.6 w polonezie to prędzej guma się rozpadnie ze starości niż od obciążenia. Wszystko pasuje w miejsce starej gumy FSO. "Nowe" gumy FSO tez już nie maja tych wypustek.. Jak ma być tanio to idź na złom i wykręć od starej skrzyni forda  - ja mam gumę ze scorpio 2.3 z 96roku i wygląda praktycznie  jak nowa i jest bardziej pewna niż te chinole z allegro
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 14, 2015, 13:46:42 pm wysłana przez Elwood#1887 »
Obecny park maszynowy :
Ford Granada 4.0 '82 "No replacement for displacement "
BMW E36 323ti  '98 No LPG
BMW E82 125i   '10 "Ferrero Rocher Złoty Miesiąc"& No LPG

Odp: Przegub elastyczny wału - były różne typy ?
« Odpowiedź #57 dnia: Wrzesień 14, 2015, 16:54:36 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Przegub elastyczny wału - były różne typy ?
« Odpowiedź #58 dnia: Wrzesień 14, 2015, 19:49:35 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4631
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Kup gumowy od forda pod skrzynie N9 i zainstaluj. NIE KOMBINUJ TAM GDZIE NIE TRZEBA. Koszt ok  50zł i nic się nie rozpadnie - wytrzymuje upalanie w 2.8 V6 a przy 1.6 w polonezie to prędzej guma się rozpadnie ze starości niż od obciążenia. Wszystko pasuje w miejsce starej gumy FSO. "Nowe" gumy FSO tez już nie maja tych wypustek.. Jak ma być tanio to idź na złom i wykręć od starej skrzyni forda  - ja mam gumę ze scorpio 2.3 z 96roku i wygląda praktycznie  jak nowa i jest bardziej pewna niż te chinole z allegro

Dzięki, będę szukał. Więc ten przegub ma odpowiednią szerokość i mechanik nie będzie marudził, że przegub nie pasuje? (oddaję auto do przejrzenia skrzyni i przegub będzie wymieniany przy okazji). Nie masz żadnych wibracji ani problemów przez ten brak wypustek? Ostatnio poszło 200zł w wyważanie wału i wymianę podpory, krzyżaków itd, dopóki przegub nie popękał, było idealnie.

Rozumiem, że taki będzie pasował? http://allegro.pl/ford-scorpio-mk2-przegub-elastyczny-walu-i5610865853.html

Z ciekawostek, pytałem sprzedawcę o ten przegub za 35zł. Na aukcji jest wystawiony ten ze zdjęcia poniżej, czyli prawidłowy, z wypustkami, ale sprzedawca nie chce za chiny podać mi producenta, ponieważ "nie ma w zwyczaju, podobnie jak inne sklepy, ujawniać swoich dostawców" (???!?!!? Ja jestem wybitnie niedomyślny, czy to jakiś nowy zwyczaj, że nie podaje się producenta części do momentu jej kupna? :D ) Jednocześnie zapewnia mnie, że producent części jest krajowy, i nie jest nim polfarmer, ale chyba nie zaryzykuję zakupu tak tajemniczego przegubu...
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 14, 2015, 19:53:10 pm wysłana przez daniel22 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Przegub elastyczny wału - były różne typy ?
« Odpowiedź #59 dnia: Wrzesień 14, 2015, 20:47:59 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
jezeli ma wypustki i numer czesci odlany to bym bral za 35pln - niskie ryzyko w tej cenie,

P.S.
te wypustki nie sluza do centrowania - w tej materii mylil sie nawet doktor prowadzacy zajecia projektowania,
sam doszedlem do wniosku,ze to sa zabezpieczenia przed obroceniem elementu metalowego podczas przykrecania
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.