Autor Wątek: Jakie dystanse?  (Przeczytany 22006 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Jakie dystanse?
« Odpowiedź #40 dnia: Wrzesień 12, 2011, 11:46:57 am »

Offline kuba9449

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 157
Mam na mysli, ze ogolnie takiego czegos sie nie robi i to nie kwestia tego czy "wejda".

Odp: Jakie dystanse?
« Odpowiedź #41 dnia: Wrzesień 12, 2011, 19:10:55 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
nie ma przeciwwskazań ,zeby zalozyc wiecej niz jeden dystans,
a jak masz dystanse upaskudzone,to nawet jednego nie powinno sie zakladac
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Jakie dystanse?
« Odpowiedź #42 dnia: Wrzesień 12, 2011, 20:33:00 pm »

Offline myszaradom

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
    • Poldorover 1,8
Mam na mysli, ze ogolnie takiego czegos sie nie robi i to nie kwestia tego czy "wejda".
Jedno pytanie dlaczego?
Jedno pytanie dlaczego?

Odp: Jakie dystanse?
« Odpowiedź #43 dnia: Wrzesień 13, 2011, 12:29:39 pm »

Offline kuba9449

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 157
Bo nie pracuje to prawidlowo.

Odp: Jakie dystanse?
« Odpowiedź #44 dnia: Wrzesień 13, 2011, 16:23:41 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
to dlaczego u mnie pracowalo ?
a teraz mam dystans pod tarcza (ale nie taki zwykly) i na tarczy (zwykly) i tez dobrze pracuje ?
ilosc dystansow nie stanowi problemu - wazne ,zeby wszystkie byly rowne i mialy gladkie powierzchnie przylegania
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Jakie dystanse?
« Odpowiedź #45 dnia: Wrzesień 14, 2011, 08:02:51 am »

Offline kuba9449

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 157
A dlaczego nie powinno sie stosowac zwyklych srub kiedy zakladamy kola z rozstawem 4x100, a jednak wielu ludziom to dziala?

Odp: Jakie dystanse?
« Odpowiedź #46 dnia: Wrzesień 14, 2011, 08:43:39 am »

Offline myszaradom

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
    • Poldorover 1,8
Bo nie pracuje to prawidlowo.
Ale co masz na myśli? Konkretnie proszę mi wytłumacz bo ja nie widzę w tym nic złego jeżeli felga siedzi dobrze na piaście ma otwory centrujące ok to i można w sumie na przedniej osi zwykłe podkładki podłożyć (tu gdzie śruby idą) i też by było dobrze.

Odp: Jakie dystanse?
« Odpowiedź #47 dnia: Wrzesień 14, 2011, 14:04:00 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
widze,ze kolega kuba9449 to z tych, co zamiast samemu pomyslec i zainteresowac sie wola stosowac utarte sciezki,
jak ktos napisze na facefuckinbooku ,ze indeksy trzeba zdac do 15.IX to czytajacy to scierwo mysla ,ze tak jest ,a wystarczy samemu sprawdzic ,ze do 19.IX <lol>
tak samo tutaj - sprobuj udowodnic,ze rownoleglosc plaszczyzn zewnetrznych dwoch zlozonych dystansow przekroczy tolerancje dopuszczalna dla jednego,
a ty wyskakujesz ze srubai ,co stanowi zupelnie inny kaliber problemu,
jezeli przykrecisz felge 4x100 na piaste 4x98 zwyklymi srubami to wyginasz sruby ,co powoduje ich nieprawidlowa prace,
dwa dystanse pracuja jak najbardziej w swoim zywiole
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Jakie dystanse?
« Odpowiedź #48 dnia: Wrzesień 15, 2011, 12:33:08 pm »

Offline kuba9449

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 157
widze,ze kolega kuba9449 to z tych, co zamiast samemu pomyslec i zainteresowac sie wola stosowac utarte sciezki,
jak ktos napisze na facefuckinbooku ,ze indeksy trzeba zdac do 15.IX to czytajacy to scierwo mysla ,ze tak jest ,a wystarczy samemu sprawdzic ,ze do 19.IX
Hahaha to sie usmialem  <lol> Nawet nie wiesz jak sie mylisz, ale mniejsza o to.

Cytuj (zaznaczone)
sprobuj udowodnic,ze rownoleglosc plaszczyzn zewnetrznych dwoch zlozonych dystansow przekroczy tolerancje dopuszczalna dla jednego
Nie mam zamiaru, bo tak nie jest.

Nie mam teraz czasu konkretnie wytlumaczyc dlaczego nie zaklada sie dwoch dystansow, bo to dluzszy wywod. Po prostu mowie, ze tak sie nie robi, jak wielu innych rzeczy ktorych robic sie nie powinno, a dzialaja. Nikomu nie zakazuje tego robic, nie twierdze ze ja tego bym nigdy nie zrobil.
Mam nadzieje ze teraz mnie rozumiecie...

Odp: Jakie dystanse?
« Odpowiedź #49 dnia: Wrzesień 15, 2011, 12:53:03 pm »

Offline Rafał

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5735
  • Płeć: Mężczyzna
    • Renault Laguna I phII 1.9 dTi RXE+
Mam nadzieje ze teraz mnie rozumiecie...
Nie, bo nadal nie potrafisz uzasadnić swojego toku myślenia. Piszesz na zasadzie 'coś wiem, ale wam nie powiem'. A jak masz tak pisać, to lepiej nie pisz wogóle, bo tylko śmietnik w temacie robisz.
Były: Caro: 1.6 GLI Bosch, 1.4 GLI 16V, 1.4 GTI 16V, 1.6 GTI 16V, 1.6 GTC 16V 1997; Atu: 1.6 GLI Bosch 1997, Peugeot 106 1.0 Itinea 1997
Jest: Renault Laguna I phII 1.9 dTi 1999 RXE+

Odp: Jakie dystanse?
« Odpowiedź #50 dnia: Wrzesień 15, 2011, 13:03:47 pm »

Offline myszaradom

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
    • Poldorover 1,8
A jak masz tak pisać, to lepiej nie pisz wogóle, bo tylko śmietnik w temacie robisz.
Pochwalam
Nie mam teraz czasu konkretnie wytlumaczyc dlaczego nie zaklada sie dwoch dystansow
Bo po prostu nie masz wytłumaczenia i tyle.

Odp: Jakie dystanse?
« Odpowiedź #51 dnia: Wrzesień 15, 2011, 13:06:16 pm »

piciek

  • Gość
jeśli dystanse są proste, dobrze oczyszczone to nie widzę przeciwwskazań do założenia, nie ma znaczenia czy jeden kawałek metalu czy dwa. 10 można milimetrowych założyć, byleby były równe i nic się nie stanie.

Odp: Jakie dystanse?
« Odpowiedź #52 dnia: Wrzesień 15, 2011, 17:29:17 pm »

Offline DF

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1030
  • Darek F
    • Fordy Transit MkV x 2 - 2.3 LPG i 2.0 LPG
Twierdzenia pana kuby sa z tych "bo tak i już" czyli w domyśle "nie wiem ale ktoś mi tak powiedział". Chciałbym żeby mój syn tak bezgranicznie mi ufał i żebym miał taki autorytet u niego.

A przy okazji śrub i rozstawów. Jak otwory na śruby w feldze 4x100 lekko nawiercę (lekko czyli 1 mm) to na piaście 4x98 śruby będą równo. Dopuszczalne takie druciarstwo ?
"Dla triumfu zła trzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili"  Ale dobrych już jest tak niewiele, że nic nie mogą...
Nie dajcie się zwieść - nie ma epidemii...  
Niestety wszyscy jesteśmy niewolnikami systemu. Jednak ja jestem nieposłuszny i gardzę tymi oraz szczerze nienawidzę tych dobrowolnych ścierw, które są niczym i krzywdzą innych.

Odp: Jakie dystanse?
« Odpowiedź #53 dnia: Wrzesień 15, 2011, 17:43:40 pm »

Offline Łukasz - I-Love-Fso-

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2679
  • Jeśli jest w Tobie wiara, uda się wszystko !
    • FSO 125p
a zapytam tak czy jesli jest inny rozstaw a otwor centrujacy jest wiekszy niz na pisascie i nie ma pierscienia centrujacego to czy cos moze sie stac zlego?  <mysli>
FSO to coś więcej niż auta- to pasja to cale życie!

Odp: Jakie dystanse?
« Odpowiedź #54 dnia: Wrzesień 15, 2011, 17:45:53 pm »

Offline Rafał

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5735
  • Płeć: Mężczyzna
    • Renault Laguna I phII 1.9 dTi RXE+
a zapytam tak czy jesli jest inny rozstaw a otwor centrujacy jest wiekszy niz na pisascie i nie ma pierscienia centrujacego to czy cos moze sie stac zlego?
Poza tym, że zetnie Ci śruby to pewnie nic innego sie nie stanie :P no, jeszcze Ci koło odpadnie...
Były: Caro: 1.6 GLI Bosch, 1.4 GLI 16V, 1.4 GTI 16V, 1.6 GTI 16V, 1.6 GTC 16V 1997; Atu: 1.6 GLI Bosch 1997, Peugeot 106 1.0 Itinea 1997
Jest: Renault Laguna I phII 1.9 dTi 1999 RXE+

Odp: Jakie dystanse?
« Odpowiedź #55 dnia: Wrzesień 15, 2011, 17:55:10 pm »

Offline Łukasz - I-Love-Fso-

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2679
  • Jeśli jest w Tobie wiara, uda się wszystko !
    • FSO 125p
aha czyli tak jak myslalem :P:P :):):) dzieki  <lol> w koncu bede mogl komus udowodnic cos mimo jego upartej teori ze sruba mocno jest dokrecona i nie powinno nic sie stac
FSO to coś więcej niż auta- to pasja to cale życie!

Odp: Jakie dystanse?
« Odpowiedź #56 dnia: Wrzesień 15, 2011, 18:42:13 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
DF,
nie chodzi o otwor,ktory i tak ma zapas o ten 1mm ,ale o stozek otworu,
jakbys wiertarka nie wiercil ,to stozka nowego nie zrobisz ,wiec metoda o kand doopy rozbic,
sprawe zalatwiaja sruby plywajace - fakt ,ze kosztuja troche ,ale te 100pln wiecej to nie jest majatek w stosunku do komfortu psychicznego zwiazanego z brakiem obserwowania,czy kolo nas nie wyprzedza
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Jakie dystanse?
« Odpowiedź #57 dnia: Wrzesień 15, 2011, 23:41:20 pm »

Offline DF

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1030
  • Darek F
    • Fordy Transit MkV x 2 - 2.3 LPG i 2.0 LPG
No niby racja. Bez przesady z tym oszczędzaniem...
Wiertło ma trochę inny kąt niż ten w otworze w kole ale może zamiast wiertłem np frezem ?
"Dla triumfu zła trzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili"  Ale dobrych już jest tak niewiele, że nic nie mogą...
Nie dajcie się zwieść - nie ma epidemii...  
Niestety wszyscy jesteśmy niewolnikami systemu. Jednak ja jestem nieposłuszny i gardzę tymi oraz szczerze nienawidzę tych dobrowolnych ścierw, które są niczym i krzywdzą innych.

Odp: Jakie dystanse?
« Odpowiedź #58 dnia: Wrzesień 16, 2011, 00:30:56 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
otwor stozkowy w ksztalcie elipsy to tez nie jest docelowe oparcie dla sruby
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Jakie dystanse?
« Odpowiedź #59 dnia: Wrzesień 16, 2011, 08:16:54 am »

Offline myszaradom

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
    • Poldorover 1,8
No a co myślicie o takim zestawie, dystans 20mm rozstaw 4x100 ale siedzi ładnie na otworze centrującym, na dystans felga 4x98 i długie śruby, chyba takie coś można montować.