Autor Wątek: 1.8 16V Rover Caro'95 by CSR_GTI  (Przeczytany 41510 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: 1.8 16V Rover Caro'95 by CSR_GTI
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 09, 2011, 18:00:52 pm »

kazko kk

  • Gość
CSR_GTI Jaki masz kolor lakieru auta czy czasem nie niebieski oceaniczny L-45?

Odp: 1.8 16V Rover Caro'95 by CSR_GTI
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 09, 2011, 21:28:41 pm »

Offline CSR_GTI

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 714
  • Płeć: Mężczyzna
    • Honda Civic VI
Raczej coś z zielonym... nie moge nigdzie znaleźć kodu koloru a z tego co jest na forum to tym bardziej bo kolory nie pokazane  :]


Coś mi z tyłu puka... tuleje drążka reakcyjnego mostu po lewej mają zmiażdżoną gume (jak wyciągne to zrobie foto)... mam nadzieje że to tylko to ;-| Może tuleja resora któraś? Jutro zmienie drążek i zobacze.
Wróciłem z nocnych wyścigów na dell'u to odrazu wydech podwiesiłem tak jak być powinien bo dzwoniło pod spodem niemiłosiernie.
Wk..wia mnie też ta pompa paliwa bo cholernie zamuliło auto i od 4000 RPM wyraźnie czuć ze paliwa za mało  <smutny> <smutny> <smutny>
« Ostatnia zmiana: Październik 09, 2011, 21:50:26 pm wysłana przez CSR_GTI »

Odp: 1.8 16V Rover Caro'95 by CSR_GTI
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 14, 2011, 17:10:18 pm »

Offline CSR_GTI

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 714
  • Płeć: Mężczyzna
    • Honda Civic VI
Kod lakieru to: 117
Drążek reakcyjny tylny troche zniszczony... aż sie owalny zrobił. Zbiornik paliwa i pompa w końcu są. W wolnej chwili (może jutro) położe drugą warstwę lakieru na drzwi i będzie montaż jak wyschnie :D  Pasy trzymające zbiornik jutro nówki będą. Do kompletu brakuje tylko nowego przewodu paliwowego co idzie pod autem.

fotki z dziś. Bardzo słaba jakość...





Odp: 1.8 16V Rover Caro'95 by CSR_GTI
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 14, 2011, 20:53:41 pm »

kazko kk

  • Gość
CSR_GTI Ile płaciłeś za zbiornik jeśli można wiedzieć :) ?

Odp: 1.8 16V Rover Caro'95 by CSR_GTI
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 15, 2011, 05:38:18 am »

Offline CSR_GTI

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 714
  • Płeć: Mężczyzna
    • Honda Civic VI
70zł z pompą był. Tylko pomalować musiałem bo nówka to nie był... ale chociaż nic nie cieknie.

Poprzednia pompa paliwa napełniała zbiorniczek 5L w czasie około minuty. Taki mały test zrobiłęm. Zdjąłem przewód co jest do listwy przykrecony - wsadziłem w zbiorniczek - spiałem pompę na krótko. 5L na minute to chyba za mało było... Jutro może uda mi sie poskładać jak znajde wezyk paliwa (przy okazji wymienie filtr i wyczyszcze listwe wtryskową) to bym trochę potestował.

edit: ta pompa szybciej podaje paliwo ale czasami szarpie (przyspieszanie, zakrety)... KU....RWA  ;-|
« Ostatnia zmiana: Październik 15, 2011, 15:38:42 pm wysłana przez CSR_GTI »

Odp: 1.8 16V Rover Caro'95 by CSR_GTI
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 17, 2011, 20:00:51 pm »

Offline CSR_GTI

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 714
  • Płeć: Mężczyzna
    • Honda Civic VI
Wku..iłem sie i będzie nowa pompa paliwa. Stara jak sprawdzałem po pewnym czasie spadała z obrotów i chodziła powoli. Ta co była w tym zbiorniku ogólnie jakoś dziwnie pracowała.  <uoee>
Do tego jeszcze zmienię przewód paliwowy zbiornik-filtr... filtr też zmienie... Być może uda sie przewód zmienić jutro.  <cwaniak2>

Zdjęcie robione patelka i obrabiane szpadlem <cwaniak2> więc proszę sie nie czepiać... felgi z trucka założone... korzystając z ładnej pogody w niedzielę:





Przez jakieś 3 tygodnie były ciemne szyby z tyłu... ale już nie ma :D bo folia niby była jasna ale chciałem jaśniejszą. Ktoś pisał o ciemnych kierunkach przednich - no i są. Naklejka z szyby też chyba na dniach wyleci.

Plany: Uporać sie z układem paliwowym, położyć drugą warstwę lakieru na drzwi, założyć drzwi... no i nastepnym krokiem bedzie gleba bo jak widać stoi wysoko.

Odp: 1.8 16V Rover Caro'95 by CSR_GTI
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 17, 2011, 20:14:45 pm »

Offline myszaradom

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
    • Poldorover 1,8
Super wygląda swoja droga jaka moda na białe fele, na przyszły sezon trzeba kolor zmienić hehe

Odp: 1.8 16V Rover Caro'95 by CSR_GTI
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 17, 2011, 20:22:58 pm »

Offline xmaniekx

  • Macher
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 658
    • C+ pinto turbo
Co do pompy paliwa - radzę uważać. Ja kupiłem sobie Walbro i myślałem, że to koniec problemów. Co prawda nie gaśnie mi już przy 1/2 baku, ale wyraźnie czuć przymulanie przy: ostrym bucie, szybkich łukach (mam seryjny zbiornik z "miseczką"). Kupiłem pompę teoretycznie pod mój silnik (2.0 ohc). Aha - i nie spodziewaj się gwarancji jakiejkolwiek. Ona istnieje tylko na papierze i tylko gdy nie masz instalacji gazowej.
Pozdr

Odp: 1.8 16V Rover Caro'95 by CSR_GTI
« Odpowiedź #28 dnia: Październik 17, 2011, 20:28:09 pm »

Offline Multec

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3764
  • Płeć: Mężczyzna
    • E46 325Ci | ROVER 45 1.8 | C+ 98 | Caro 1996 1.6 16V
Walbro lubią się zacierać. Znam 2 przypadki, gdzie zaczęło palić bezpiecznik, a później padła na amen. W obu tak zdechły dwie pompy.
"JAZDA PRÓBNA" c.d nastąpi...

Odp: 1.8 16V Rover Caro'95 by CSR_GTI
« Odpowiedź #29 dnia: Październik 17, 2011, 20:53:47 pm »

Offline CSR_GTI

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 714
  • Płeć: Mężczyzna
    • Honda Civic VI
LPG nie ma i nie będzie w tym aucie... co najwyżej szukam drugiego poldonka z LPG :)

Jak patrzyłem na miske w zbiorniku to po przechyleniu po woli wylatuje i chyba jakby delikatnie szybciej napływa także to chyba nie od tego szarpie przy przeciążeniach - chyba?

Do tyłu jak jade to nic a nic nie szarpnie - czemu??? Do przodu przy ostrym ruszeniu nie podaje paliwa a do tyłu jak szybko rusze to podaje.

Co do białych felg - od dawna zakochałem sie w tym kolorze felg. Myślałem nad electric orange albo electric green ale to za bardzo oczojebne więc pozostał tylko biały ;)
« Ostatnia zmiana: Październik 17, 2011, 20:55:34 pm wysłana przez CSR_GTI »

Odp: 1.8 16V Rover Caro'95 by CSR_GTI
« Odpowiedź #30 dnia: Październik 17, 2011, 23:14:17 pm »

Offline xmaniekx

  • Macher
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 658
    • C+ pinto turbo
Walbro lubią się zacierać. Znam 2 przypadki, gdzie zaczęło palić bezpiecznik, a później padła na amen. W obu tak zdechły dwie pompy.
Też znam tego przypadka bo kupowałem pompe w tym samym sklepie co Golden :)

Odp: 1.8 16V Rover Caro'95 by CSR_GTI
« Odpowiedź #31 dnia: Październik 19, 2011, 16:44:25 pm »

Offline PutiN|FSO

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2108
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V
Zajebisty Poldon ale ta gleba by się przydała :-) Powodzenia w dalszych modach...

Odp: 1.8 16V Rover Caro'95 by CSR_GTI
« Odpowiedź #32 dnia: Październik 19, 2011, 21:24:50 pm »

Offline SeBa

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1049
  • Płeć: Mężczyzna
  • FSOAK
    • Polonez 1.4 GTi 16V'97 i 2.0 GLI'95
    • http://www.fsoautoklub.pl
Też znam tego przypadka bo kupowałem pompe w tym samym sklepie co Golden
to nie śmigaj przez Sierpc :D
Cytat: Szymon
Rover ma jedną zasadniczą przewagę, jak po pijaku dasz w pizdę na zlocie na jakimś kretowisku to będziesz miał szacun, a z OHV cię wyśmieją, żeś wieśniak i biedak.

Auto Detailing-info PW

Odp: 1.8 16V Rover Caro'95 by CSR_GTI
« Odpowiedź #33 dnia: Październik 21, 2011, 16:39:22 pm »

Offline CSR_GTI

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 714
  • Płeć: Mężczyzna
    • Honda Civic VI
Wczoraj przyszła pompa, dzisiaj zbiornik i to rozgałęzienie na nagrzewanie przepustnicy. W poniedziałek przyjda pasy trzymające zbiornik.

Zapadła decyzja - nowy i już. Ten co kupiłem tydzien temu będzie lezał w zapasie najwyżej. Pompa juz gotowa do montażu.


Rurka mi sie ukruszyła... ale udało sie kupić drugą.


Jutro po filterek paliwa i pare innych pierdół :P

edit:



filterek w końcu jest :) i żarówka do halogena bo sie spaliła ostatnio
« Ostatnia zmiana: Październik 22, 2011, 11:05:55 am wysłana przez CSR_GTI »

Odp: 1.8 16V Rover Caro'95 by CSR_GTI
« Odpowiedź #34 dnia: Październik 30, 2011, 02:12:40 am »

Offline CSR_GTI

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 714
  • Płeć: Mężczyzna
    • Honda Civic VI
    No i dzisiaj ten nowy zbiornik i pompa założone. Auto jechało jak dzikie... parę godzin...ale znowu coś zamuliło. Mam nadzieję że nowa pompa tak szybko nie padła  ]:-> było 1/2 paliwa - chyba ze jedno razówki robią <lol2>
    Jutro jak się uda to zmienię ten filtr paliwa, wyczyszczę w miarę możliwości wtryskiwacze - może coś zamulone... <co>
    Rurka paliwa połączona - złączka od gazowników <rotfl2>. Nic nie cieknie. Teraz wystarczy druga złączka koło filtra paliwa i można na spokojnie w ten sposób zmieniać przewód paliwa pod spodem auta - łączony na beczułki by był.



Potrzebny także drugi TPS... ten podaje złe wartości  <uoee>
« Ostatnia zmiana: Październik 30, 2011, 02:15:02 am wysłana przez CSR_GTI »

Odp: 1.8 16V Rover Caro'95 by CSR_GTI
« Odpowiedź #35 dnia: Październik 30, 2011, 02:20:08 am »

Offline xmaniekx

  • Macher
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 658
    • C+ pinto turbo
U mnie na nowej pompie poniżej 1/2 baku potrafi kichnąć... Leję do pełna i udaję, że nie ma problemu.

Odp: 1.8 16V Rover Caro'95 by CSR_GTI
« Odpowiedź #36 dnia: Październik 30, 2011, 15:14:29 pm »

Offline Sobek24

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 298
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.6 Gli
Jak uda ci się go zrobić to wpadaj na spot o 16.oo Pasaż łódzki na Jana Pawła
Bo prawdziwy facet musi mieć WAŁ, a nie jakieś tam PRZEGUBY! :)
Polonez Caro+
http://www.polskajazda.pl/Samochody/FSO/Polonez-Caro/99597

Odp: 1.8 16V Rover Caro'95 by CSR_GTI
« Odpowiedź #37 dnia: Październik 31, 2011, 02:23:45 am »

Offline CSR_GTI

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 714
  • Płeć: Mężczyzna
    • Honda Civic VI
Dopiero odczytałem :d ...a byłem akurat w tych okolicach dzisiaj.

Odp: 1.8 16V Rover Caro'95 by CSR_GTI
« Odpowiedź #38 dnia: Październik 31, 2011, 10:53:02 am »

Offline seba601s

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 141
  • Płeć: Mężczyzna
    • polonez 1.9 GLD
Też wymieniałem bak ostatnio i płaciłem coś chyba 130 zł za nowy plus fabryczne obejmy..ale te nowe baki to tez lipa straszna ciekawe ile wytrzyma mimo iż go pomalowałem i zabezpieczyłem bitexem to raz a dwa jak tylko włączy sie rezerwa i zaczyna mi przy maksymalnym wciskaniu gazu przerywać i mulić,a jak chce odpalić na rezerwie to czasem mam stresa,morał taki żeby mieć min pół baku..coś tam zle jest pospawane...
Tylko tchórze obwiniają innych za swoje porażki...

Odp: 1.8 16V Rover Caro'95 by CSR_GTI
« Odpowiedź #39 dnia: Listopad 09, 2011, 10:10:13 am »

Offline CSR_GTI

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 714
  • Płeć: Mężczyzna
    • Honda Civic VI
Górna cześć zbiornika jest wybrzuszona - zauważyłem to... lekko dogiąłem i pompa leży praktycznie na spodzie. Druga rzecz którą zauważyłem to delikatnie większe otworki w "misce" na pompę tam gdzie paliwo przepływa. Na razie nie narzekam... już nie szarpie jak na poprzednim i teraz już nie czuć na wyższych obrotach braku paliwa. Co do rezerwy to na razie nie mam zamiaru sprawdzać co się dzieje na niej bo trochę się boję o pompę która nie lubi pracować na rezerwie.

Jeszcze muszę ten filtr paliwa zmienić ale chwilowo mam lenia :d  TPS drugi cały czas szukam bo ten może trochę oszukiwać i sonda lambda leży cały czas druga czeka na montaż. Wiązka silnika, druga listwa wtryskowa z regulatorem też czeka na montaż. Drzwi mam do wymiany 3 sztuki bo te co na aucie to rdza od spodu... aż wstyd z takimi dziurami jeździć - drzwi też leżą i tylko je założyć :d


05.11.11 Edit:
Podciśnienie do ECU, podciśnienie do regulatora poprawione - troche jakby lepiej sie wkręcał.
Komp z MKC101610 zmieniony na MKC103610 - leciutko lepiej. Na 100% MKC101610 było uszkodzone.
Filtra paliwa nadal nie zmieniłem... bo jak patrze na te połączenia gwintowe to mnie c..j strzela ...ale kiedyś i na to nadejdzie czas.

W sklepie za jedną świece powiedzieli 40zł ... na razie nie są złe to jeszcze poczekam <rotfl2>


Filmik:
http://www.youtube.com/watch?v=F0Vo9ZLyGX0&feature=player_embedded

8.11.11 Edit:
Wczoraj przyszedł klucz do sondy bo dojście ciężkie więc kluczem będzie łatwiej. Przepustnica i czujnik położenia wału. Zdjęcia czujnika nie zdążyłem zrobić ponieważ od razu jak tylko dorwałem go w łapki to zamontowałem. I trochę się poprawiło. Przepustnica sie przyda bo ten TPS którego mam ciężko dostać a ten co jest na tej przepustnicy to mam jeszcze 2 w zapasie :)

Przepustnica

Kompy




9.11.11:

 <cwaniak2> Naklejka z szyby zeszła sobie i poszła do kosza... wygląda teraz tak:






Trochę mi jej brakuje... zgrywała sie kolorystycznie z felgami... ale sa tez pewne plusy tego że jej nie ma :d

W garażu leży i czeka podsufitka na farbowanie (na czarno)... skoro jutro też mam wolne od pracy to chyba sie za to wezmę.
« Ostatnia zmiana: Listopad 09, 2011, 10:41:24 am wysłana przez CSR_GTI »