Autor Wątek: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie  (Przeczytany 128657 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #580 dnia: Sierpień 15, 2017, 15:19:41 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Przecież do odczytu z suszarki wystarczy iloraz inteligencji na poziomie stereotypowego milicjanta, a do poważniejszych spraw potrzeba kogoś bystrzejszego, z krztą polotu, więc nie wymagaj za dużo.

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #581 dnia: Sierpień 16, 2017, 05:25:13 am »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Tia a jeden patrol na 50km drogi zobaczy wszystko... i mowa głównie o krajówkach...

Nie oszukujmy się. Każdy z nas jest mistrzem kierownicy a jak się zwróci uwagę to obraza majestatu. Jeszcze długo będziemy się uczyć kultury na drodze...
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #582 dnia: Sierpień 16, 2017, 10:10:24 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Ledwie kilka postów wyżej było o wciskaniu się na chama, byle być przed polonezem, a dzisiaj jadę sobie do pracy jedną z "miejskich autostrad" i na naprzeciwko stoi polonez atu plus z zaoranym lewym przednim narożnikiem, za nim audi A6 (zapewne w TDI, chociaż nie dostrzegłem przez barierki rozdzielające jezdnię), a obok nich - kierowcy powyższych aut. Nie wyglądało to na spot, zwłaszcza że było tuż przed zjazdem na jedno z osiedli oraz giełdę rolno-towarową...
Równie dobrze mogła być wina poloneziarza, ale...  <marzyciel>

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #583 dnia: Sierpień 16, 2017, 10:34:34 am »

Offline efson

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 5
  • Płeć: Kobieta
    • poluś
    • https://www.sexymamy.pl
Ja daleka jestem od gloryfikowania kierowców polonezów, bo i jak wiadomo - w tym gronie też jest wielu ludzi, którzy jeździć po prostu nie potrafią.
Nie mniej jednak, mnie jako kobiety w polonezie bardzo irytuje łatka - słabszej, gorszej, nieumiejętnej... i długo by tak wymieniać.

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #584 dnia: Sierpień 16, 2017, 20:25:39 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Mężczyzna
jak się zwróci uwagę to obraza majestatu.

Tak jest ze wszystkim... Nie da się normalnie porozmawiać o czymkolwiek poza pogodą żeby się ktoś nie obraził, albo nie zaczął pouczać nie wiedząc jeszcze co właściwie rozmówca uważa na dany temat ani tym bardziej jaki jest powód dla takiego poglądu.

bo i jak wiadomo - w tym gronie też jest wielu ludzi, którzy jeździć po prostu nie potrafią.

Zwłaszcza gronie złombolowców, bo to przecież zwykła hipsteriada która na codzień robi roz%$%$ na drodze służbową Szkodą, a raz do roku wsiada w Poloneza.

Nie mniej jednak, mnie jako kobiety w polonezie bardzo irytuje łatka - słabszej, gorszej, nieumiejętnej... i długo by tak wymieniać.

Wszyscy łatają wszystkich... Mnie interesuje tylko dlaczego ktoś coś sądzi. Jak wiem dlaczego, to albo ma rację, albo jej nie ma. Jak ma, to trzeba popracować nad problemem. Jak nie ma, to nie ma się czym przejmować.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 16, 2017, 20:28:09 pm wysłana przez banned »
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #585 dnia: Sierpień 26, 2017, 16:43:23 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Ludzie, skąd się biorą tacy ludzie?! Byłem dziś na złomie, gdzie spotkałem Atu Plusa w boshu, nie byłoby w tym nic nie zwykłego, gdyby nie to, że... Auto było w zajebistej kondycji, niby miało 135 tys. nalotu, ale na kierownicy wciąż widać było te charakterystyczne wzorki, fotel kierowcy w bdb stanie, pasażera z resztą też. Podłoga, progi, podłużnice, sierpy IDEALNE, jak widać również dobrze zakonserwowane. Jedyne miejsca, gdzie ewidentnie była dziura, to prawe tylne nadkole przy tym "zwisie" co idzie pod zderzakiem. Zrozumiałbym to gdyby akcja działa się jeszcze 10 lat temu, gdy poloneza w dobrym stanie szło dostać za niewiele więcej niż obecnie warta jest skrzynka średniej jakości wódy, ale teraz gdy  za upudrowanego plakiem i tanim woskiem strucla wołają kilka tys. zł. Po prostu brak słów... Co do samej historii samochodu, jakieś pobliskie Sebixy kupiły go, żeby potłuc go po polach, jak można się domyśleć po niedługim czasie silnik poległ, a auto trafiło na szrot.

 
 
 
 
 
 
 
Swoją drogą to czy ten błotnik nie wygląda trochę jakby był ocynkowany?
 

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #586 dnia: Sierpień 26, 2017, 17:32:45 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5089
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Jak "sebixy" kupiły, to znaczy, że był na sprzedaż (kiedyś) i wtedy, gdyby zainteresował się nim ktoś normalny, to ta historia skończyła by się inaczej.W najgorszym wypadku, glebą i szerokimi felgami, ale "pacjent" by żył.Jak kiedyś wspomniałem, nie kupimy wszystkich polonezów i wszystkich nie uratujemy przed piecem hutniczym.Gdyby można sobie było legalnie kupić dowolną ilość samochodów "żeby sobie stały" i nie trzeba by było płacić oc i innych danin, to zapewne niejeden z tego forum, kupił by sobie ich ze 20, bo są tacy, których spokojnie stać.Jest też czasem tak, że ktoś sobie za dużo (według mniemania potencjalnych kupujących) zawoła i w końcu kupi ktoś przypadkowy za mniej, lub gość odda na złom, bo "nikt nie chce" Ile byście za takiego wyłożyli? Dużo tu się mówi, ale jak przychodzi co do czego, to kręcicie nosem, że drogo, a nie jest idealny.Przez takie podejście, to właśnie takie auta trafiają na złom, oddane przez "pierwszych właścicieli" albo po zakatowaniu przez jakichś obszczymurków.Albo się jest miłośnikiem marki, albo sezonowcem.Oczywiście jest też coś takiego, jak zdrowy rozsądek, lub zasobność portfela.Ja bym np. 6 tysiaków za poloneza nie wyłożył, ale nie dla tego, że tyle nie jest wart, tylko dlatego, że nie sram kasą, a mam inne wydatki, jak każdy.Natomiast za swojego plusa, uczciwie zapłaciłem połowę tej sumy i nie przepłaciłem, przynajmniej w moich oczach, bo inni ludzie, to wiadomo, jakie mają zdanie.

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #587 dnia: Sierpień 26, 2017, 18:12:03 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
No wiesz osobiście końcem czerwca pewnemu gniotowi odroczyłem "wyrok", którego cena w sumie nie była jakaś wielka, szczerze to nie pamiętam ile dałem, ale trochę ponad 1000 cebulionów, więc mniemam, że skoro Sebastiany zakupiły to auto jako zabawkę to cena musiała być podobna, albo nawet i niższa.
Problem Atu jest taki, że nie każdy chce go ratować, bo po pierwsze ta sylwetka nie musi się podobać, a po wtóre jest on nie praktyczny, więc nawet jakby miał być tanim daily carem to niekoniecznie musiałby się sprawdzić w tej roli. Co innego np. Caro, bo ono ma o wiele bardziej "klasyczną" sylwetkę i jest bardziej praktyczne, zwłaszcza z butlą w kole.

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #588 dnia: Sierpień 26, 2017, 19:53:01 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
na zdjeciu moze i troche wyglada jak ocynk, ale rownie dobrze moze byc to podklad galwaniczny,
miales go na wyciagniecie reki,to trzeba bylo pomacac - lepsza metoda rozpoznawcza

szkoda tego Atu, stan blacharski widac dobrym kolor fajny - bralbym ze szrotu bez papierow ;>
trzeba bedzie pomyslec o czyms takim jak oczyszcze podworko
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #589 dnia: Sierpień 26, 2017, 21:11:06 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Chciałem kilka lat temu wziąć ze złomu rozkompletowanego traka z pogiętą budą (prawdopodobnie podnosili go po przewleczeniu linki pod dachem. Brak silnika oraz skrzynki biegów, brak maski oraz całego przodu, tylko zmasakrowane błotniki, brak kół oraz przedniego zawieszenia, brak drzwi, brak skrzyni ładunkowej. Chciałem odzyskać  most, a także podłogę i progi, bo nie widziałem istotnej korozji na powyższych elementach, a nie miałem czasu ani warunków, by rzeźbić na złomie.
Za powyższy egzemplarz, ciecie ze złomu zażyczyli sobie 900 zł.

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #590 dnia: Sierpień 26, 2017, 23:02:11 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Mężczyzna
Swoją drogą to czy ten błotnik nie wygląda trochę jakby był ocynkowany?

Imo Plusy były częściowo cynkowane, prawdopodobnie w ten sposób że blacha była cynkowana, a dopiero potem szła pod prasę która ten ocynk uszkadzała.
Mam u siebie jedno miejsce po puknięciu gdzie została goła blacha przez odpryśnięcie lakieru i to wcale nie chce korodować, podobnie jak pas przedni który częściowo oczyściłem z lakieru żeby zobaczyć jak duże są pęknięcia, a potem o nim zapomniałem... Jak zajrzałem ostatnio, to korozja jest tylko na pęknięciu blachy, część naga ale nie pęknięta, korodować nie chce.

Zastanawia jednak to, że niektóre Plusy są makabrycznie wręcz skorodowane i to w takich miejscach gdzie żaden Polonez normalnie nie rdzewieje.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 26, 2017, 23:04:03 pm wysłana przez banned »
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #591 dnia: Sierpień 27, 2017, 00:32:19 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Imo Plusy były częściowo cynkowane, prawdopodobnie w ten sposób że blacha była cynkowana, a dopiero potem szła pod prasę która ten ocynk uszkadzała.
karoserie ocynkowane sa robione z blachy ocynkowanej, a nie cynkowane jako cala buda,
wiec czesci karoserii sa tloczone z blachy ocynkowanej,
jezeli zabrakloby blachy przy tloczeniu elementow Poloneza to moze jakas ocynkowana blacha z lanosa by wleciala na prase, ale to nie jest takie proste, bo pozniej trzeba ja pomalowac,a wiec polozyc podklad na ocynk,
moze gdy na nowej lakierni szly juz budy lanosa to stosowali ten sam podklad i do PN, ale kto teraz zgadnie co tam sie dzialo
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #592 dnia: Sierpień 27, 2017, 16:27:00 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Mężczyzna
karoserie ocynkowane sa robione z blachy ocynkowanej, a nie cynkowane jako cala buda,

Nie?
https://www.youtube.com/watch?v=5Zv4zi7bNYQ
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #593 dnia: Sierpień 27, 2017, 17:06:03 pm »

Offline Nole

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 125
    • Były, są i będą...
nie!

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #594 dnia: Sierpień 28, 2017, 07:08:38 am »

Offline Ciastek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1294
  • Płeć: Mężczyzna
  • PN 1.8 16v, AR 147 1.9jtd, Ducati Monster 900
ze swoich obserwacji dodam że dosyć często zdarza się ustrzelić fajnego poldka na złomie w wyniku nie rozwikłania spraw spadkowych, nikomu nie chce się z tym bawić. Złomiarze coraz bardziej świadomi cen produktów FSO ku własnej rozpaczy nie są w stanie kupić takich pojazdów i efekt obserwujemy.

Rzadziej można trafić jakiegoś Poldka z firmy, której właściciel amortyzował fure i po sprzedaży nie chce płacić np. 18% podatku

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #595 dnia: Sierpień 28, 2017, 14:20:59 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
karoserie ocynkowane sa robione z blachy ocynkowanej, a nie cynkowane jako cala buda,

Nie?
https://www.youtube.com/watch?v=5Zv4zi7bNYQ
wjezdza karoseria w kolorze metalu,a z kapieli wychodzi bialy mat, ktory wyglada jak podklad,a nie jak ocynk,
tytul filmiku o niczym nie swiadczy, to rownie dobrze moze byc elektroforeza ,ktora jest powszechnie stosowana do malowania podkladem

Złomiarze coraz bardziej świadomi cen produktów FSO ku własnej rozpaczy nie są w stanie kupić takich pojazdów
zezlomowac auto pospadkowe mozna bez problemow,
a wiec gdy juz jest zezlomowane, to zlomiarz moze je sprzedac - problem w tym, ze jest sporo zabaway,zeby je pozniej zarejestrowac i nie kazde sie da, wiec malo kto bedzie zainteresowany autem bez papierow w sredniej cenie,bo zlomiarz za darmo (czy po cenie zlomu) przeciez nie odda
« Ostatnia zmiana: Sierpień 28, 2017, 14:23:33 pm wysłana przez KGB »
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #596 dnia: Październik 07, 2018, 16:38:09 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Jakiś czas temu wspominałem na forum, że w pewnym miejscu nieopodal mojego akademika namierzyłem kolekcję bardzo ciekawych samochodów z okresu PRLu  i nie tylko (w tym Analoga). Ostatnio spostrzegłem, że część tej kolekcji zmieniła swoją lokalizację i obecnie znalazła się na terenie ogólnodostępnym, więc postanowiłem, że przejdę się do niej i pooglądam te jakże ciekawe samochody.  I się wybrałem... Podszedłem bliżej i po raz kolejny zacząłem wątpić w rozum i godność człowieka... Bo jak wcześniej samochody niszczały w krzakach tak teraz niszczeją, ale przez okolicznych kretynów. Np.: elegancko odnowiona Nysa została obsrana jakimś "ch*"owym graffiti bez sensu i celu, ten sam los spotkał strażackiego Żuka, zachowanego w całkowitym oryginale.
Kolejny w kolejce, 125p kombi-ambulans, wiadomo piękna pistacjowa tapicerka, niestety jakiś bezmózg dostał się do środka i odpalił gaśnicę przez co całe wnętrze było w proszku gaśniczym, co z niego za jakiś czas zostanie chyba nikomu nie trzeba mówić.
Inne auta zostały z odsuniętymi szybami, niektóre wręcz z otwartymi drzwiami. Kilka samochodów straciło lusterka zewnętrzne, część w środku wyglądała jakby przeszło przez nie tornado. Znalazł się też Żuk, na oko też po renowacji, który dla odmiany stracił wszystkie tylne lampki...

Czy my żyjemy w cywilizowanym kraju, czy w jakimś związku radzieckim, gdzie "własność prywatna" z definicji jest pogardzana. Czy może, jest jakaś pisana (albo nie) zasada, że jak coś stoi w jednym miejscu dużej niż kilka tygodni to można to zniszczyć i zaorać bo to niczyje?
Z drugiej strony jest właściciel tego całego majdanu (podobno jakieś muzeum), które jak mniemam to wszystko ma wpisane na listę inwentarza (więc podlega to pod konserwatora zabytków) i też ma to głęboko w dupie. Nasuwa się więc pytanie, po co trzyma tego więcej niż jest wstanie się zająć? Sądzę, że większość tych samochodów miałaby lepiej pozostając w dalszej eksploatacji niż stojąc nieużywane pod opieką tego "muzeum"...

Takie to mnie refleksje przy niedzieli naszły :/
« Ostatnia zmiana: Październik 07, 2018, 17:13:28 pm wysłana przez Gomulsky »

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #597 dnia: Październik 07, 2018, 21:20:53 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Z mojej okolicy dzięki Bogu większość takich troglodytów w ciągu ostatnich dwóch dekad albo wyzdychała (mało prawdopodobne), albo wyemigrowała, głównie w anglojęzyczne rewiry. W mieście ogólnie jest wyraźnie bezpieczniej niż kiedyś, nie ma takiego bandytyzmu, lecz i polonezy na parkingach stoją nieruszane przez niepowołane osoby, niejednokrotnie latami, aż do chwili odholowania. Inne polskie sprzęty zresztą też. Aktualnie przy jednej z ulic w ogólnodostępnym miejscu stoi żółty happy end, który od dłuższego czasu ma uchylone drzwi kierowcy, a mimo to nie widać, by cokolwiek niepokojącego się z nim działo.

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #598 dnia: Październik 07, 2018, 22:10:11 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2231
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
U mnie w mieście wrosty parkingowe długo nie stoją i to niezależnie od marki. Jeśli już, to jakieś pojedyncze stoją na osiedlach gdzie jest albo spokojnie albo nie ma problemów z parkowaniem albo jedno i drugie. Co do aut ,,muzealnych" to kolejny przykład, że nie warto łapać za wiele srok za ogon. Znam sporo osób które pokupowały kilka / kilkanaście starych aut, kasy na remont choćby jednego brak i wszystkie te samochody stoją i gniją...

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #599 dnia: Październik 18, 2018, 09:12:00 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Mężczyzna
Wiesz, obok osiedla Gwiazdy w Katowicach jakieś jełopy zabawiają się podpalaniem stojących na parkingu Lancii.
Ja zaś jeżdżę do pracy rowerem i oczywiście jakaś menda musiała mi ukraść oświetlenie którego zapomniałem ostatnio zabrać.
Nie dość że złodziej i że przez niego jadąc po ciemku do domu, nie miałem oświetlenia, to jeszcze ten debil wyjął sobie lampki z zatrzasków, nie zamontuje tego bo mocowania zostały na rowerze. Ćwok jakiś, ukradł, bo mógł.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E