Autor Wątek: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie  (Przeczytany 124065 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #560 dnia: Luty 09, 2017, 15:56:40 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna
A jak nastąpi przejście na akta elektroniczne, to dopiero będzie pole do manewru.

Niekoniecznie. Dla hakerów tak, zwłaszcza jeżeli system będzie źle zrobiony. Ale dla przeciętnego nieudolnego oszusta może być trudniej, bo po pierwsze każdy plik ma datę modyfikacji, a można stworzyć formaty plików które przechowują wszystkie wersje jakie istniały, niezależnie od życzenia (jak np. kiedyś, nie wiem czy teraz, pliki Worda). Poza tym, jeżeli będą myśleć, to akta elektroniczne powinny tworzyć pliki typu "tylko do odczytu" zabezpieczone hasłem do którego dostęp byłby bardzo trudny i ściśle kontrolowany.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #561 dnia: Luty 09, 2017, 16:02:14 pm »

Offline Marek94

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 157
  • Płeć: Mężczyzna
    • C+ i inne
Zwykły leszcz w takie sprawy raczej nie zabłądzi a konkretna szaja z konkretnymi pieniędzmi będzie miała człowieka z tymi hasłami u siebie.

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #562 dnia: Luty 09, 2017, 17:00:52 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna
Zależy jak zostanie zorganizowany dostęp do haseł. Poza tym, porządnie zrobiony system tego typu, powinien przechowywać wszystkie wersje plików. Jestem natomiast w stanie uwierzyć że w Polsce zostanie to zrobione źle.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #563 dnia: Luty 09, 2017, 20:03:31 pm »

Offline maciejowski

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2979
  • Płeć: Mężczyzna
    • 125p '75 | 125p '78 | 125p '80 | 125p '90 | 126p '78 | caro '96 x2 |
Jestem natomiast w stanie uwierzyć że w Polsce zostanie to zrobione źle.
ja jestem tego więcej niż pewien. śmiem nawet przypuszczać, że ktoś się specjalnie zatroszczy, o zostawienie tylnej furtki 'na wszelki wypadek'.
Cytat: KGB
wtedy moze okazac sie ,ze pelno Nm ,a jakoby zadnego nie bylo - jedna malutka przekladnia ,tak wiele ubylo ...

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #564 dnia: Sierpień 14, 2017, 02:28:54 am »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4120
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Wczoraj wieczorem w ciągu 40 minut spotkałem trzech gostków z "kompleksem Poloneza".  :d
Jeden w BMW gdy stałem na światłach wyjeżdżał z prawej strony i na mój widok nagle dodał gazu w trakcie zakręcania co wywołało u niego spore problemy z opanowaniem auta.  <lol2>
 Kilkaset metrów dalej facet w średnim wieku wiozący starszą panią Golfem "koniecznie" musiał mnie wyprzedzić i zrobił to na siłę jadąc po zakreskowanej jezdni.  <lol>
 Trzeci pan (też BMW) najpierw po wjeździe ze ślimaka na most jak go mijałem natychmiast przyśpieszył i się ze mną zrównał, a potem jak go minąłem dogonił mnie, wyprzedził i zjechał przede mnie po czym w ostatniej chwili zorientował się, że jadę w prawo, a on prosto i ledwo się wyrobił na skrzyżowaniu ze zmianą pasa... :P
Natomiast na przeglądzie technicznym młody człowiek był zachwycony, że jeżdżę na co dzień Poldkiem a brak gazu wywołał u niego zachwyt. :) :) :)
Praktycznie gdzie się nie zatrzymam to ktoś zaraz podchodzi i albo pyta o rocznik, albo się chwali że też miał, albo o dostępność części i za ile takie auto można kupić.  <spoko> <ok>
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #565 dnia: Sierpień 14, 2017, 09:31:17 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna
Bo ty masz jakąś starszą wersję sądząc po sygnaturze. Na Plusa nikt tak nie patrzy (w sensie żeby podejść i zapytać)
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #566 dnia: Sierpień 14, 2017, 10:04:52 am »

Offline Maćko

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1944
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu + 1.8 LPGTi 23E
Na Plusa nikt tak nie patrzy (w sensie żeby podejść i zapytać)
Regularnie podczas wizyt na stacji ktoś do mnie podchodzi i ogląda, pyta o auto, zachwala i ogólnie szał że polonez w takim stanie, zdarzają się też oferty kupna ;) Również na światłach kilka razy w ostatnim czasie miałem krótkie pogawędki przez szybę.

Warunek jest jeden - auto musi dobrze wyglądać i się wyróżniać.

Był: Caro '93
Jest: LPGTi - Atu Plus 1.8 VVC 160+KM 23E | Renault Laguna 3 GT 2.0 dCi 178KM

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #567 dnia: Sierpień 14, 2017, 10:49:43 am »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5075
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Mnie też parę razy ludzie pytali i to o plusa właśnie.Więc nie jest do końca tak, że o plusy nikt nie pyta.Jak się świeci jak psu jajca, to pytają.

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #568 dnia: Sierpień 14, 2017, 11:21:26 am »

Online Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4634
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Wczoraj wieczorem w ciągu 40 minut spotkałem trzech gostków z "kompleksem Poloneza".  :d

Ojjj, ja też często mam takie historie. Przykładowo jedzie jakaś p...da autem z silnikiem 2,5 litra, wlecze się 80 km/h poza terenem zabudowanym. Kij wie czemu, jedzie na oparach i benzyny więc oszczędza, jest typem emeryta lub coś jeszcze innego. Zbieram się do wyprzedzania, depczę gaz, jestem na lewym pasie - i gdy kierowca zobaczy, że polonez go wyprzedza, to uruchamia się w jego mózgu małpka, daje gaz do dechy i jedziemy przez chwilę równo, po czym wkurwiony odpuszczam. Oczywiście przez chwilę jedzie szybciej, po czym usatysfakcjonowany znowu powraca do prędkości 80 km/h i znowu wkurzony muszę go wyprzedzać... A z drugiej strony sznur samochodów, przed nim pusta droga...

W ogóle odkąd podwyższono mandaty w Polsce panuje na drogach jakiś armagedon - jeżdżący 30 km/h na 50-tce trafiają się coraz częściej, co w połączeniu z na przykład przebudowywaną trasą Jędrzejów-Radom doprowadza do białej gorączki. Parę razy nie wytrzymałem nerwowo i zdziwionego kretyna tworzącego peleton na kilkadziesiąt aut najpierw solidnie wytrąbiłem, potem wyprzedziłem na ciągłej - raz widziałem, jak mi wyma"ch*"e ręką, ujmę na honorze musiał wywołać wyprzedzający go stary "borysewicz" - kilkanaście kilometrów dalej miałem kontrolę policyjną, debil zadzwonił z zemsty, że jadę pijany. Sami policjanci mówili, że szkoda, że nie da się zidentyfikować takich żartownisiów i zrobić im drobiazgowej kontroli stanu technicznego i wyposażenia auta, oni każde takie zgłoszenie muszą sprawdzić :P.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 14, 2017, 11:23:02 am wysłana przez daniel22 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #569 dnia: Sierpień 14, 2017, 13:21:18 pm »

Offline Rysiob

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 194
Polonezów zaczyna ubywać, więc jak się już jaki pojawi na ulicach i jest zadbany , to ludzie się oglądają. Tak za rok, dwa będzie taki szal, jak dzis, gdy ktoś zobaczy DF-a.

Ja też jakiś czas temu miałem na światłach stojąc propozycje sprzedaży swojego. Miłe, gdy takie rzeczy się słyszy ;-) dla równowagi jednak znajomi i rodzina z pobłażaniem patrzą na Poldka, ale szczerze mam to gdzieś :-)

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka


Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #570 dnia: Sierpień 14, 2017, 14:10:54 pm »

Offline Michał M#1985

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 292
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus 1.6 GLI & Polonez Atu Plus 1.6 GLI
Polonezów zaczyna ubywać
W mojej okolicy przeciwnie. Jeździ ich znacznie więcej niż jeszcze 3-4 lata temu.

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #571 dnia: Sierpień 14, 2017, 17:17:13 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
To już mniej-więcej wiadomo, skąd, dokąd migrują. ;)

znajomi i rodzina z pobłażaniem patrzą na Poldka
Moi też. I - co gorsza - mają rację. :(

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #572 dnia: Sierpień 14, 2017, 19:48:19 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4120
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Jeśli uważasz, że mają rację, to Polonez nie jest dla ciebie... :P

Bo ty masz jakąś starszą wersję sądząc po sygnaturze. Na Plusa nikt tak nie patrzy (w sensie żeby podejść i zapytać)
A co do mojego nie-Plusa, to jak był Plusem (to jest 2001 GSI) też ludzie się interesowali. Dopieszczone stare auto robi wrażenie na ludziach zawsze. :)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 14, 2017, 19:50:27 pm wysłana przez Grzech#1938 »
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #573 dnia: Sierpień 14, 2017, 20:38:24 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Nie chodzi o to, co ja uważam. Jestem fanem poloneza, ale trzeba być obiektywnym.

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #574 dnia: Sierpień 14, 2017, 21:25:25 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
pobłażanie to tolerowanie, czyli naturalny stan neutralny ,wiec o czym dyskusja,
no chyba, ze ktos glosowal wiadomo na kogo, to tolerancja jest mu obca
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #575 dnia: Sierpień 14, 2017, 22:03:10 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Kontekst, w jakim kolega Rysiob użył słowa pobłażanie, nakazywał przypuszczać, iż chodzi o politowanie.
Sorry, jeśli źle zinterpretowałem.

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #576 dnia: Sierpień 14, 2017, 23:17:16 pm »

Offline mihals

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1144
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez ohv
Jeden w BMW gdy stałem na światłach wyjeżdżał z prawej strony i na mój widok nagle dodał gazu w trakcie zakręcania co wywołało u niego spore problemy z opanowaniem auta.   <spoko> <ok>

Też tak miałem z tydzień temu,z tym że jechałem roverem a drugi gość nowym x3,skończyło się na tym że gość w bmw musiał awaryjnie hamować w kłębach dymu,żeby nie wbić się w autobus wyjeżdzający z zatoczki-myślał że zdąży i się wciśnie na chama przedemnie ;)

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #577 dnia: Sierpień 15, 2017, 10:19:12 am »

Offline Rysiob

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 194
Kontekst, w jakim kolega Rysiob użył słowa pobłażanie, nakazywał przypuszczać, iż chodzi o politowanie.
Sorry, jeśli źle zinterpretowałem.
Tak, miałem na myśli politowanie. Nie wiem, czemu napisałem pobłażanie.

W każdym razie, auto to auto, nie przedłużenie interesu, statusu - jak tak uważam. Więc to, co myśli część moich znajomych i rodzina, lata mi koło uszu.

A Poldkiem teraz jeździ się z wyboru, nie konieczności. I tak, faktycznie ma swoje wady. Każdy z nas je zna i nie ma co zaprzeczać. No, ale ma to coś, co do niego nas przyciąga. Dla każdego to co innego: wspomnienia, sentyment, oldschool, moda etc.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka


Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #578 dnia: Sierpień 15, 2017, 11:19:17 am »

Offline zimnylech

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 613
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu+ 00' Subru OUT H4
No niestety tak jest, jeżdżąc często na trasie DK1-S1 moim Galantem ludzie sami zjeżdżają na prawy pas, podobnie jak jadę motorem. Podświadomość mówi im że ich 1.1, 1.4 nie da rady wiec odpuszczają. Inaczej jest gdy jadę Atu, mogę cisnąć ze 140 ale but w Golfie czy Corsie musi pokazać że on tu rządzi, ale na krótko bo nie po to kupował małe autko żeby go żyłować a komputer pokazuje spalanie 7l/100 km no nie może tak być, bo sąsiadowi się chwali że pali 4l :P a ja sobie dalej cisnę :)

Tacy typowi wyborcy opozycji, dokopać słabszemu bo na silniejszego nie dają rady, (kurde nie mogłem się powstrzymać hehe)

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #579 dnia: Sierpień 15, 2017, 12:57:15 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna
W ogóle odkąd podwyższono mandaty w Polsce panuje na drogach jakiś armagedon - jeżdżący 30 km/h na 50-tce trafiają się coraz częściej, co w połączeniu z na przykład przebudowywaną trasą Jędrzejów-Radom doprowadza do białej gorączki.

Czekam, i chyba się nie doczekam, kiedy się wezmą za ściganie głównych przyczyn wypadków drogowych, czyli nie prędkości, tylko nieuwagi, wymuszeń pierwszeństwa itd. Codziennie dojeżdżam do pracy drogą S87 i na odcinku 11 km, nie ma opcji żeby ktoś nie popełnił wykroczenia na 10+pkt. karnych, tylko że nikt tego nie kontroluje.


Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E