Autor Wątek: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie  (Przeczytany 129793 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #60 dnia: Listopad 05, 2011, 11:06:47 am »

Offline szelest

  • DRUCIARZ
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 275
  • Płeć: Mężczyzna
    • Pn C- 95'
Ludzie mówią, że polonez to gówno, bo tak naprawdę nie wiedzą co to auto może i co może mieć na wyposażeniu. Dopiero jak się kogoś przewiezie bokiem, lub 'rozwali' na kreske to zmienia zdanie i mówi, że "polonez jednak potrafi, co nie zmienia faktu, że i tak sobie go nie kupie". Zgodzę się z maryush90 że wnętrze robi bardzo dużo. Zazwyczaj najwięcej zdziwienia wywołują elektryczne szyby oraz groki i fakt, że to fabrycznie było montowane w polonezie

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #61 dnia: Listopad 05, 2011, 11:17:55 am »

Offline Grizli

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1803
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez
Ja jak jadę wymienić np olej to zawsze zbiega się pół warsztatu oglądać;)Na wyposażeniu mam wszystko co było dostępne...

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #62 dnia: Listopad 05, 2011, 16:12:22 pm »

Offline Mifumi

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 430
  • Płeć: Mężczyzna
    • 1.4 Caro '96
A ja dzisiaj spotkałem właściciela Caro 95' Rover, ~130k km bez HGF(ale auta nie ma od nowości więc może nie wie o tym).
Chwalił za to co samochód potrafi(w terenie sobie radzi ;} ), dobrze mu się jeździ/zapier.....jeździ, gdzieniegdzie jakieś wykwity rdzy ale to normalka.

Oferowali mu 3k zł za niego, ale chcieli go zakatować najprawdopodobniej to mu było szkoda, stwierdził(*mniej-więcej*) że "kupie coś za 3k, potem muszę jeszcze 3k dołożyć aby to jeździło jak ten(polonez)".
O wiek człowieka nie pytałem, ale tak ~40 lat mógł mieć.

Więc są osoby które doceniają poldki. ;}
Cytuj (zaznaczone)
wystarczy lekko obnizyc, zaspawac rozrzad [...] powinno wystarczyc na poczatek
  ______                             ______
/_|_____\.=[oo]=O=[oo]=./_____|_\
 ___                                          ___
[___]                                       [___]

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #63 dnia: Listopad 06, 2011, 02:39:02 am »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
Niekoniecznei doceniają poldki a myślą rozsądnie:
Lepszy diabeł którego znasz.. od wszelakiego obcego dobra.

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #64 dnia: Listopad 06, 2011, 07:27:06 am »

Chicane

  • Gość
kupiłem pierwszego Poloneza wszyscy się śmiali, gdy zasuwałem zimą bokiem wszyscy umilkli, gdy zaś drogą kupna nabyłem drugiego Poloneza, gdy pokazałem cenę na umowie wszystkim opadły szczęki, gdy trzeci się pojawił wszyscy byli przyzwyczajeni a zresztą wali mnie opinia innych a jak mi ktoś drogę zajeżdża jadę na delikatną stłuczkę i wzywam policję gdy delikwent nie chce współpracować, cytując pewnego Gif-a "A co ty masz w tym Polonezie? Mam wyj....ane"

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #65 dnia: Listopad 06, 2011, 12:03:46 pm »

Offline w0mbat

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 542
    • polonez 1500 88r.


ja jakoś zadko spotykam sie z pogarda do poldka. jedynie na poczatku jak go kupiłem to ojciec sie krzywił ze "co to za samochód? wiecej bedziesz przy nim robił niż jeżdził!" i takie tam docinki. Ale jak go już pare razy holowałem to teraz siedzi cicho :P

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #66 dnia: Listopad 06, 2011, 12:10:03 pm »

Offline Rysiob

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 194
Generalnie z biegiem czasu ja słyszę coraz mniej słów krytyki n/t Poloneza, ironiczne uśmieszki też gdzieś znikają. Mina kolegi, którego wiozłem jakiś czas temu (użytkownika beemki 5), bezcenna ("to Polonez tak zapieprza?! Co w nim tak cicho?"). :)

Najważniejsze, żebyśmy MY dobrze czuli się w swoim aucie. Jasne, że każdy ma momenty, że najchętniej wysadziłby w powietrze to auto, ale w ogólnym rozrachunku Polonez zawsze wychodzi mocno in plus :)

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #67 dnia: Listopad 06, 2011, 12:18:13 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
Trzeba wytrzymać jeszcze te pare lat :) później będzie lepiej :d

Już teraz jak ktoś widzi autko to na początek z uśmiechem... ale za chwile... zmienia zdanie :) jak już wsiądzie.

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #68 dnia: Listopad 06, 2011, 22:11:08 pm »

Offline mruk1313

  • OHV-FSO HEKO TEAM
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3436
  • Płeć: Mężczyzna
  • 19 lat z FSO
    • FSO POLONEZ CARO+ 1.6GSI 1998r. 60tyś km... i coś jeszcze x2......
też tak uważam.W pracy mają za debila , po co ci Polonez, po co inwestować itp. Dla mnie to banda prostaków, którzy nic lepszego w życiu nie widzieli i po prostu zazdroszczą. Ja go traktuje FSO hobbystycznie i jako pasjonat i tak zostanie u mnie. Reszta opinni takich ludzi wali mnie:)
FSO cars from POLAND
...........3xFSO.........

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #69 dnia: Listopad 07, 2011, 13:37:45 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4125
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Sorki ale nie dajmy się zwariować. Ludzie z kompleksami, którzy kupują auto żeby je sobie "podleczyć" gardzą wszystkimi innymi autami, a nie tylko Polonezami.
Wystarczy wejść na różne fora i poczytać co tam wypisują. - Goście co kupują same nowe auta (mimo, że na ogół biorą je w leasing na firmę, albo na raty) z pogardą odnoszą się do posiadaczy używanych. Właściciele BMW często uważają że Ople to g... A właściciele VW, że reszta to w ogóle nie są samochody. Posiadacze Citroenów z hydropneumatyką są przekonani, że tylko ich samochody mają "porządne zawieszenie", kierujący Jaguarami w ogóle patrzą na wszystkich "jak na powietrze" i tak dalej... Jak ktoś chce sobie znaleźć powód do wywyższania się to sobie zawsze znajdzie.
 
Nie ma co uważać, że to akurat Polonezy są tak strasznie pod ostrzałem - po prostu jako typowi Polacy mamy wrażenie znajdowania się w centrum uwagi. :d I do tego jeszcze nadmierną skłonność udowadniania, "że nie jesteśmy gorsi".

- Ile to ja się naczytałem już tekstów typu: "Polonezem go wyprzedziłem", "ale miał minę jak zobaczył że to Polonez", "nie mógł uwierzyć że to Polonez", "musiałem mu pokazać co Polonez potrafi", "musiałem udowodnić, że to nie jest gorsze auto" i tak dalej.
 A sorki po cholerę? ??
Ja jeżdżę powoli i spokojnie jak mnie każdy musi wyprzedzić to mnie to śmieszy, mam najlepsze auto w okolicy i nie muszę niczego udowadniać.
« Ostatnia zmiana: Listopad 07, 2011, 13:45:30 pm wysłana przez Grzech#1938 »
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #70 dnia: Listopad 07, 2011, 20:11:31 pm »

Offline gerfur

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 183
  • Płeć: Mężczyzna
  • Psuj
    • BMW E46
Ogólnie również jeżdżę powoli ale czasem zdarzy mi się pocisnąć troszkę i słychać na radyjku ale palant myślał że mnie weźmie a ledwo 170 wyciągnął. Jest to krzepiące dla mnie ponieważ jeśli gościu ścigał mnie przez 15 km żeby mnie wyprzedzić to już dla mnie jest wielka satysfakcja ale nie otym. U mnie w pracy wszyscy mają nowe samochody ale co z tego jak nic o nich nie wiedzą część jest tak zmutowana, że uważają ABS za cudowny system bez którego nie da się normalnie chamować.
Był Caro `95 abimex L-122
Był Caro `97 abimex L-146
Był Atu+ `98 boschowtrysk L-74E --> 1.4 GTI Rover ltd

Jest BMW E46`98 2.5 Pb/LPG Cosmoshwarz

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #71 dnia: Listopad 08, 2011, 15:27:13 pm »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Jest to krzepiące dla mnie ponieważ jeśli gościu ścigał mnie przez 15 km żeby mnie wyprzedzić
Ja ostatnio miałem odwrotnie. Przez 15km ciągnąłem się za jakimś ałdi. Niestety ledwo do 170 wyciągał a i mi borkostworkowi nie było lekko bo komplet pasażerów...

A w temacie to jak jeździłem Carusem to ludzie się dziwili co to za tuning klub poloneza skoro auto seryjne. teraz jak mam borkostworka to nikt nie pyta o tjunink. Ostatnio na zapytanie co ma w aucie namodzone uśmiechnąłem się że nawet fotel kieowcy jest po tuningu.

I na koniec
poczytaj o budowie sprężyn. Bo resory przemilcze :roll: Każda jest liczona a obicanie zwojów zmienia całkowicie jej wytrzymałość i warunki pracy... Powodzenia w dalszym druciarstwie..
Ludzie nie są świadomi że sprężyny w polonezie są liniowe i ilość zwojów nie wpływa znacząco na jej charakterystykę. CO innego jak w większości aut zachodnich są sprężyny progresywne i tam każda część sprężyny pracuje z innymi parametrami...
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #72 dnia: Listopad 08, 2011, 16:37:56 pm »

Offline wrb#1974

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 2610
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1993. FIAT DOHC 1,6 "kwadrat". poległ w mojej obronie, w walce z przeważającymi siłami wroga.
przyjaciel z Nałęczowa ma 4 samochody, jak szykowaliśmy się na wycieczkę do Świętej Lipki i Gierłoży to padło pytanie- ile ci polonez pali... i wszystko jasne. polonez przebił z dwa 3-litrowe Espace, Rovera  kombi ( 2,0 diesel) i Clio 1,9- też na gnojówkę. ze wszystkimi wygrał stanem technicznym i zużyciem paliwa (gaz). następna wycieczka- do Malborka, tu już żadnych głupich pytań nie było- tylko polonez. w ciągu jednego miesiąca poldek przejechał 2600 km pod moim butem bez żadnych awarii, wioząc 4 osoby, poniżej 120 nie schodziłem a czasem nawet 140 było na busoli. palił poniżej 10l gazu. wcześniej  śmiał się z poloneza, kup coś porządnego a nie trupem będziesz jeździł. teraz- pełny szacun. on wiedział od dawna że składam DOHC a jak poinformowałem, że już wsadzony i pracuje to wręcz czeka kiedy dam mu się przejechać. polonez nie należy do wyścigówek ale można go uczynić niezawodnym, wygodnym i bezpiecznym pojazdem.
Świat dla wszystkich, Polska dla Polaków. to nie rasizm, to prawo do bycia Panem we własnym Domu.

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #73 dnia: Listopad 08, 2011, 16:46:30 pm »

Offline Piotr_T

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 954
  • Płeć: Mężczyzna
    • Audi A6 C6
I ja sie spotykam z opiniami "kup sobie normalny samochód". Wtedy się pytam: Jaki to jest "normalny samochód". Polduś to też normalny samochód jak każdy inny. Jakbym sobie kupił auto, które mi się podoba to nie będzie mnie stać na jego utrzymanie. Wtedy słyszę, ze trzeba kupic to co będę w stanie utrzymać - odpowiadam, że dlatego jeżdże moim Poldusiem. Często też słyszę - czy nie szkoda mi wkładać pieniędzy w poloneza, odpowiadam, ze nie.
Caro Plus 1.6 GLI --> 1.4 GTI 74U - był
Caro Plus 1.4 GTI 23E - był ;(
Audi A6 C6 - tatusiowóz

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #74 dnia: Listopad 08, 2011, 16:50:39 pm »

Offline Adam B

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 146
  • Płeć: Mężczyzna
    • polonez 81 1500 in progress
2 lata temu mama po stłuczce (nie z jej winy) zaczęła jeździć polonezem 1.4 na początku kręciła nosem bo to polonez. Ale po jakimś czasie spodobała jej się jazda roverkiem, mówiła, ze świateł to mieszała większość osób i ludzie sie patrzyli kto tak jeździ. Po jakimś pół roku kupiliśmy c-maxa i ostatnio zapytałem czy pojeździła b polonezem a ona na to że bardzo chętnie.

Stałem z bratem na światłach podjeżdża sejo sporting i pomarańczowe zielone i sejo pisk opon i daje ostro w palnik noto my nie będziemy gorsi, wyprzedziliśmy je i dojeżdżamy do kolejnych świateł i juz chłopakowi w fiacie sie nie chciało śmiać.

kolejna akcja (moja ulubiona) jedziemy po obwodnicy do Jędrzejowa i w pewnym momencie złapaliśmy ponad 210km/h i zabraliśmy się na powolne wyprzedzanie octavii superb + - 200 jechała, ale miny to do końca życia zapamiętam.


Podejrzewam że w moim życiu zawsze będzie chociaż jeden polonez i tego nigdy nie będę chciał zmienić.
Gardzę ludźmi którym rodzice kupili jakiegoś turboklekota co na blacie ma przejechane 180 000 a w rzeczywistości 300 000 km i szczycą się jakie mają fajne auto. Ogólnie w klasie wszyscy wiedzą że mam poldka i lubię poldki jeden to chciał mnie i mojego poloneza obrazić, że jest złom i zaraz sie rozsypie, a tu nagle kumpel wyskoczył do niego z takim tekstem "k**wa ty to masz taką **jowa aste że szok polonez jest o wiele lepszy, i wolał bym polonezem jeździć niż taka astrą" ja osobiście byłem w szoku, że on tak powiedział choć ma lepszy samochód ode mnie i od niego. Więc są jeszcze nawet młodzi ludzie które szanują polonezy
« Ostatnia zmiana: Listopad 08, 2011, 17:02:51 pm wysłana przez Adam B »

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #75 dnia: Listopad 08, 2011, 17:45:14 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
Dobry jesteś:

Że ci się tak silnik na 5 biegu do odcinki ładnie kręci... ta OHVka :D
« Ostatnia zmiana: Listopad 08, 2011, 17:46:45 pm wysłana przez Stingerek »

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #76 dnia: Listopad 08, 2011, 19:16:31 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6584
  • Płeć: Mężczyzna
mówiła, ze świateł to mieszała większość osób

No nie wiem. Kiedy to było? Znając elastyczność Rovera jedyna opcja żeby w dzisiejszych czasach kogoś zmieszać to jechać na pełnych obrotach.

Po dzisiejszym zmieniam opinię o Polonezie na gorszą. Linkę gazu zaprojektował debil albo złodziej, tego ścierwa nie da się normalnie wymienić ,a powinno się to robić w 5 minut. To samo się tyczy linki sprzęgła.
 
« Ostatnia zmiana: Listopad 08, 2011, 19:18:54 pm wysłana przez Sparrow »
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #77 dnia: Listopad 08, 2011, 19:38:30 pm »

Offline BARTEK1925

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 4230
  • Płeć: Mężczyzna
  • 000086
    • Laguna I kombi 1.8 + sekwencja 2000 r.
Chyba jednak nie, ja u siebie wiele razy w ostatnich ośmiu latach zmieniałem linkę sprzęgła i gazu.
Każda zmiana trwała kilka minut, łącznie z regulacją naciągu linki - sprzęgło.
Paździoch 2.0 OHC ford 1990 r - 2003/2016 r. auto odjechało 14.05.2016 do nowego domu.
A codziennie granatowe Mondeo kombi MK1 1.6 + LPG - zwany też czołgiem-sprzedany wrzesień 2017
Obecnie: Laguna 2000 r. kombi 1.8 + sekwencja
             Berlingo 2008 r. I lift 1.6 + sekwencja

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #78 dnia: Listopad 08, 2011, 20:37:51 pm »

Online Multec

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3764
  • Płeć: Mężczyzna
    • E46 325Ci | ROVER 45 1.8 | C+ 98 | Caro 1996 1.6 16V
Widocznie problem leży po stronie osoby, która tą linkę wymienia.
"JAZDA PRÓBNA" c.d nastąpi...

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #79 dnia: Listopad 08, 2011, 20:52:59 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
Cytuj (zaznaczone)
Po dzisiejszym zmieniam opinię o Polonezie na gorszą. Linkę gazu zaprojektował debil albo złodziej, tego ścierwa nie da się normalnie wymienić ,a powinno się to robić w 5 minut. To samo się tyczy linki sprzęgła.

Dziwne... jedno i drugie robi się bez kanału, samemu w 15 minut.... pod warunkiem że masz wykręcony licznik.

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...