Autor Wątek: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie  (Przeczytany 129893 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #340 dnia: Czerwiec 24, 2016, 17:15:38 pm »

Offline Blacnik

  • Mroczek
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 336
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus 1.6 GTi
Nie no dziś zostałem rozbrojony i kulałem się wręcz ze śmiechu. "Polonez nie pojedzie po autostradzie bo tam mniej niż 100 nie wolno". Odpowiedź była szybka, że on v-max jaki miałem na razie ma 160. W odpowiedzi usłyszałem "Ale ponad 100 całaa autostradę nie będzie jechać bo się zagotuje. Alfa mojego szwagra się zagotowała" No aj pierdziele sąd tacy ludzie są xD . Zaproponowałem przejażdżkę odcinek 20km. cały czas prosta do 2 miasta ale "nie no dobra wierze".
Caro Plus 1.6 GTi
Romet Kadet m780

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #341 dnia: Czerwiec 25, 2016, 00:44:56 am »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
"po autostradzie bo tam mniej niż 100 nie wolno".

Po usłyszeniu takich mądrości, nie ma sensu kontynuować dyskusji z osobnikiem, na żaden temat.

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #342 dnia: Czerwiec 25, 2016, 01:03:59 am »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Hehehe jak wczoraj wracałem do domu to na A4 zamknąłem 160 (w prawdzie już z bólami, ale jadnak) w sumie całkiem spoko, chociaż strach na licu zagościł ;) A tak to przelotowa 105 lub 120 bo przy najbardziej ekonomicznuch 110 most wpada w wibracje jakby się miał rozpaść. A tak w ogóle to szkoda nawet z takimi imbecylami gadać wszak "un wszystko wie, bo ojciec gadał że polonez to szajs a golf to je maszyna"... Tak mi się przypomniało jak się mnie brat niedawno spytał "A kiedy ten poldek będzie gotowy tak, żeby pojechać nim np. nad morze?" no to mu odpowiadam zgodnie z prawdą "Jak wykupię asistance to możemy jechać dnia następnego", wyraz twarzy bezcenny :)

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #343 dnia: Czerwiec 25, 2016, 01:33:59 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
slabo slabo Gomulsky :
na A4 zamknąłem 160 (w prawdzie już z bólami, ale jadnak)
z bolami to boschem tyle zamykam

A kiedy ten poldek będzie gotowy tak, żeby pojechać nim np. nad morze?" no to mu odpowiadam zgodnie z prawdą "Jak wykupię asistance to możemy jechać dnia następnego",
jaki asistans ?
moja odpowiedz brzmi : gdy zatankujesz do pelna to mozemy ruszac ;>
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #344 dnia: Czerwiec 25, 2016, 09:07:33 am »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Tak jak KGB napisał. Poldka zawsze byłem pewien przed wyjazdem w każdą nawet najdalszą trasę. Bez żadnych przygotowań, poza zatankowaniem. Jak ma się zepsuć, to 5km od domu. Polonez to porządne auto.

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #345 dnia: Czerwiec 25, 2016, 10:23:51 am »

Offline mruk1313

  • OHV-FSO HEKO TEAM
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3436
  • Płeć: Mężczyzna
  • 19 lat z FSO
    • FSO POLONEZ CARO+ 1.6GSI 1998r. 60tyś km... i coś jeszcze x2......
Tak jak KGB napisał. Poldka zawsze byłem pewien przed wyjazdem w każdą nawet najdalszą trasę. Bez żadnych przygotowań, poza zatankowaniem. Jak ma się zepsuć, to 5km od domu. Polonez to porządne auto.


Jestem tego samego zdania.
Potwierdzone wielokrotnie.
FSO cars from POLAND
...........3xFSO.........

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #346 dnia: Czerwiec 25, 2016, 11:20:25 am »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Cytat: Gomulsky w Dzisiaj o 01:03:59
na A4 zamknąłem 160 (w prawdzie już z bólami, ale jadnak)
z bolami to boschem tyle zamykam
Słabo gdyż mam wrażenie, że coś jest z mieszanką nie tak przy wyższych prędkościach, bo po przerzuceniu na gazolinę jakoś lepiej się zbierał przy wyprzedzaniu. Poza tym jak już wspominałem powyżej 120 most dostaje bardzo nieprzyjemnych wibracji. Do tego jakby to był polonez 1 z 2 to jeszcze bym się tak strasznie nie niepokoił a jak to jest auto 1 z 20 to nigdy nie wiadomo co i w którym momencie pójdzie się je... także jakby chcieć tak jechać na dłuższą metę to mogłoby się sprawdzić stare mądre polskie przysłowie, mówiące "za dużo to i świnia nie przeżre". A jak było z górki to obrotomierz na V biegu podchodził pod 6k rpm, także tam to się już robiło ciekawie, o dziwo wibracje mostu przeszły, albo już taki był zgiełk że go nie słyszałem/czułem :)
jaki asistans ?
moja odpowiedz brzmi : gdy zatankujesz do pelna to mozemy ruszac 
Rozwinę swoją odpowiedź, przekorny zawsze ubezpieczony i zawsze jak jadę w trasę +100 km mam przy sobie zestaw podstawowych narzędzi, nie ważne czy będzie to pedziot, Clio, ford, polonez czy maluch, tak żeby w razie drobnej awarii samemu jakoś to ogarnąć. A dlaczego w podróże +200km wole mieć asistance, otóż jakoś średnio jara mnie wizja tego, że samochód strzeli focha gdzieś np. pod Grudziądzem i ściągaj go do domu na własny koszt, albo szukaj jakiegoś papracza na miejscu, który zedrze skórę i nie wiadomo czy naprawi, a tak 100 zł więcej do OC, ale komfort (zwłaszcza psychiczny) podróży skacze w górę niczym dług narodowy.

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #347 dnia: Czerwiec 25, 2016, 12:00:37 pm »

Offline Blacnik

  • Mroczek
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 336
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus 1.6 GTi
Ostatnio jak  planowałem wakacje ze znajomymi to  poleciał tekst ze pojedziemy pksem "ja nie jestem  jakoś przekonany do poloneza  może się przecież popsuć"  odpowiedziałem, ze jak da mi  kasęto jutro kupie mu nowe salonowe auto i tez  się może  popsuć i co wtedy. Przynajmniej rodzice juz sie przekonali, że jak  sięwleje to on dojedzie wszędzie  :]
Caro Plus 1.6 GTi
Romet Kadet m780

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #348 dnia: Czerwiec 25, 2016, 12:15:35 pm »

Offline Michał M#1985

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 292
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus 1.6 GLI & Polonez Atu Plus 1.6 GLI
Tak jak KGB napisał. Poldka zawsze byłem pewien przed wyjazdem w każdą nawet najdalszą trasę. Bez żadnych przygotowań, poza zatankowaniem. Jak ma się zepsuć, to 5km od domu. Polonez to porządne auto.


Jestem tego samego zdania.
Potwierdzone wielokrotnie.


Również potwierdzam. Mój Caro Plus kilka razy przejechał trasę Rzeszów - Paryż i jedyne co było zabrane to olej na dolewkę, który i tak się nie przydał  :]

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #349 dnia: Wrzesień 05, 2016, 13:47:07 pm »

Offline Tomekk

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1303
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polskie Fiaty i inne graty
W najnowszym Classic Auto jest fajny artykuł ze sporą ilością zdjęć (niektórych wcześniej nie publikowanych), z prac jak powstawał Polonez Caro. Polecam.
Fiat 125p,'71,76, Fiat 132: '78, Fiat Fiat 131:'78, Polonez '80,1500 '86,1500 '89,Polonez 1,6 GLI '96, Fiat 126 Town '99, Audi S8 '16

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #350 dnia: Wrzesień 05, 2016, 13:51:30 pm »

Offline Czaroo#1879

  • Moderator
  • Wiadomości: 917
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1,6
Dzieki zaraz wjade do gdańska to postaram sie kupić ;-0

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Było:
Polonez Atu 1.6 GSI
Polonez Caro 1.4 16v
Jest:
Polonez Caro 1,6 GLE

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #351 dnia: Wrzesień 05, 2016, 15:09:48 pm »

Offline Czaroo#1879

  • Moderator
  • Wiadomości: 917
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1,6


Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Było:
Polonez Atu 1.6 GSI
Polonez Caro 1.4 16v
Jest:
Polonez Caro 1,6 GLE

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #352 dnia: Wrzesień 11, 2016, 21:49:07 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6585
  • Płeć: Mężczyzna
Już kupiłem.
Bardzo dobry i nowy materiał fotograficzny, brak błędów merytorycznych w tekście, edytorowi tylko pomylił się numerki przy zdjęciach.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #353 dnia: Październik 05, 2016, 22:48:48 pm »

Offline JanekEG

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 60
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro MR91 1.6 GLE
Moi znajomi uwielbiają Poloneza, najpierw jeden był atrakcją wakacji, teraz Rover podobnie, wszyscy chcieliby jeździć, ale jest już po sezonie. :)

Raczej panuje podejście sentymentalne, znajomi w wieku 23-35, część jeździła kiedyś z rodzicami, inni po raz pierwszy, a jeden kumpel miał Plusa przed laty. Jest jakiś taki respekt nie dyktowany jedynie modą na retro. Ja sam nie kupiłem Poloneza ze względu na walory użytkowe i bezproblemową eksploatację, tylko pomny jazdy jako dziecko przejściówką i 2x Caro, w tych pieniądzach mógłbym przebierać w grupie VW lub Oplach z przełomu wieków, ale miłość jest ślepa.

Obcy ludzie podobnie, sąsiedzi z garażu, pracownicy na stacjach, ludzie na parkingach pytają o auto, opowiadają czego kto kiedyś nie miał, przechodnie oglądają się na ulicy, naprawdę auto budzi zainteresowanie, bo nie widać Polonezów na ulicach mego miasta prawie wcale, choć wiem, gdzie okoliczne dziadki mają zabunkrowane dwa egzemplarze w garażach. To dobre określenie, bo widuję te auta od święta.

Są też rajdowcy, którzy czasem chcą się ścigać, ale nie ma tam żadnych negatywnych emocji, może tylko zaskoczenie, że Polonez też idzie. Kończy się na wymianie pozdrowień, czasem pogadamy, jest spoko.

Muszę też wyrazić uznanie dla kierowców, głównie niestety facetów (kobiety to inne podejście do motoryzacji, wiecie o co chodzi), nie siedzą na dupsku, nie robią przypałowych manewrów, jednym słowem szanują i naprawdę auto robi tu różnicę, bo na co dzień użytkuję 2 inne, bardziej "popularne" i widzę zgoła odmienne postawy.

Krótko mówiąc, reakcje wyłącznie pozytywne, oby tak dalej.

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #354 dnia: Październik 13, 2016, 22:35:39 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Dziś taka ciekawa akcja, która w takiej postaci przytrafiła mi się pierwszy raz:
Jadę w Krk alejami JPII w kierunku na Nową Hutę, staję w korku przed światłami, których jak w każdym większym mieście nie brakuje. Obok zatrzymało się białe Iveco i tak stoi, ale nie jedzie mimo tego, że ma przed sobą jeszcze sporo miejsca, więc z tych korkowych nudów odwracam głowę obczaić co tam się odjaniepawla, patrzę a tam jegomość w Iveco opuszcza szybę, więc i ja opuszczam szybę, po czym następuje taka oto wymiana zdań:
-Kolor oryginalny?
-Oryginalny.
-A silnik szesnacha?
-Szesnacha! <lol> (chciałem przypałować do odcięcia, ale wyplówacz uszczelek jeszcze był zimny...)
-Fajny, szerokości!
-Szerokości!
Niby taka głupia akcja, ale za to banan na twarzy do samego domu :)

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #355 dnia: Październik 29, 2016, 00:18:03 am »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4125
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Dziś sobie jechałem grzecznie z północy kraju do domu i po drodze spotkałem furgonetkę "spedycjacałykrajcośtam". Miałem nadzieję, że będzie się przemieszczać nieco szybciej, ale ktoś dłuższy czas jechał koło 80, więc wyprzedziłem go w dogodnym momencie i pojechałem z normalną prędkością (czyli 95-100-110) . Trochę się zdziwiłem jak mnie dogonił po jakichś 30-40 km i zaczął ze mną ścigać.  :d
W Zegrzu wyprzedzałem ciężarówki lewym pasem, to musiał jechać za mną, więc na rondzie prawą stroną na siłę mnie wyprzedził i wcisnął się przede mnie na zjeździe z niego. Niektórym to jednak odbija.  <lol2> <lol2> <lol2>
« Ostatnia zmiana: Październik 29, 2016, 00:20:58 am wysłana przez Grzech#1938 »
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #356 dnia: Październik 29, 2016, 20:42:53 pm »

Offline Trojan

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2655
  • Płeć: Mężczyzna
Dziś sobie jechałem grzecznie z północy kraju do domu i po drodze spotkałem furgonetkę "spedycjacałykrajcośtam". Miałem nadzieję, że będzie się przemieszczać nieco szybciej, ale ktoś dłuższy czas jechał koło 80, więc wyprzedziłem go w dogodnym momencie i pojechałem z normalną prędkością (czyli 95-100-110) . Trochę się zdziwiłem jak mnie dogonił po jakichś 30-40 km i zaczął ze mną ścigać.  :d
W Zegrzu wyprzedzałem ciężarówki lewym pasem, to musiał jechać za mną, więc na rondzie prawą stroną na siłę mnie wyprzedził i wcisnął się przede mnie na zjeździe z niego. Niektórym to jednak odbija.  <lol2> <lol2> <lol2>
Sytuacje znane :) Niestety niektóre przygłupy muszą na siłę wyprzedzać, ryzykują życie swoje i innych żeby być 1 auto dalej, tak jak kiedyś widziałem wyprzedzającego tatuśka w wypasionym bmw z całą rodziną na dużym wzniesieniu, wąska droga bez pobocza, podwójna ciągła, dojechał do samego czubka bo zachciał wyprzedzić ok 10 aut na raz, żona miała chyba narobione w gaciach...

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #357 dnia: Październik 29, 2016, 21:04:42 pm »

Offline maciejowski

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2979
  • Płeć: Mężczyzna
    • 125p '75 | 125p '78 | 125p '80 | 125p '90 | 126p '78 | caro '96 x2 |
Dziś sobie jechałem grzecznie z północy kraju do domu i po drodze spotkałem furgonetkę "spedycjacałykrajcośtam". Miałem nadzieję, że będzie się przemieszczać nieco szybciej, ale ktoś dłuższy czas jechał koło 80, więc wyprzedziłem go w dogodnym momencie i pojechałem z normalną prędkością (czyli 95-100-110) . Trochę się zdziwiłem jak mnie dogonił po jakichś 30-40 km i zaczął ze mną ścigać.  :d
W Zegrzu wyprzedzałem ciężarówki lewym pasem, to musiał jechać za mną, więc na rondzie prawą stroną na siłę mnie wyprzedził i wcisnął się przede mnie na zjeździe z niego. Niektórym to jednak odbija.  <lol2> <lol2> <lol2>
trzeba było go wypuścić na czołówkę z tirem.
Cytat: KGB
wtedy moze okazac sie ,ze pelno Nm ,a jakoby zadnego nie bylo - jedna malutka przekladnia ,tak wiele ubylo ...

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #358 dnia: Listopad 01, 2016, 19:47:47 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4125
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Niestety nie było takiej możliwości. <lol> Notabene zabawne są czasem reakcje ludzi z kompleksem Poldka. Jakiś czas temu spotkałem gościa w Astonie Martinie, który  gdy go dogoniłem to mało się nie władował na czołowe zderzenie bo widok Poloneza w lusterku pchnął go do wyprzedzania bez patrzenia czy coś jedzie czy nie. :d Ponieważ był duży ruch, to przy jakichś 50km/h się przede mną miotał chyba z kilka minut.  <lol2> Moim zdaniem jeśli ktoś ma aż Astona (notabene bardzo efektowne auto - rzeczywiście super) i nadal reaguje na Polonezy, to znaczy że wyrzucił kasę w błoto.  ]:->
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #359 dnia: Listopad 15, 2016, 11:15:10 am »

Offline Marek94

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 157
  • Płeć: Mężczyzna
    • C+ i inne
W mojej rodzinie poldki fiaty były od dawna ja wróciłem do tradycji to dziadek się nawet ucieszył ojciec też generalnie rodzina przyjęła go z sentymentem,niestety poza nią to jakiś dramat koleżanki mojej dziewczyny "i ty do tego wsiadasz żal w życiu bym takim gównem nie jeździła" na stacji benzynowej,drodze większość patrzy na niego z pogardą.Jestem zaskoczony jak z marzenia przeszedł do pojazdu którym wstyd jeździć.