Autor Wątek: Odp: Qziok Coupé plus 2000 1.6 GSI  (Przeczytany 28965 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Qziok Coupé plus 2000 1.6 GSI
« Odpowiedź #100 dnia: Luty 01, 2017, 18:16:15 pm »

Offline Macfly

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1004
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO ATU 1.6 -> 1.4 -> 1.8 GLI 16V 1997, Polski Fiat 125p 1980, Caro 1.4 16V , Fiat 126p ELX 1.2 75 Fire
O tym samym pisałem wcześniej a że widać że kolega ma do tego zdolności i możliwości (bo dorwał już raz firmę która mu szyby dorobiła) to dlaczego nie pójść tą drogą i z powrotem wmontować mu el szyby + lustra normalne .
"Wóz ma swoją specyfikę. Żeby ruszyć wrzucasz trójkę, luz to opcja parkowania, wsteczny to dwójka, a gaz to wsteczny. "

Odp: Odp: Qziok Coupé plus 2000 1.6 GSI
« Odpowiedź #101 dnia: Luty 04, 2017, 23:11:17 pm »

Offline qziok

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 601
    • Coupé Plus
Pomysł jest jak najbardziej interesujący i już kiedyś ktoś mi coś takiego mówił. Wtedy pomyślałem że trzeba ociąć przodek zwykłych drzwi i wstawić do długich, albo po prostu przedłużyć krótkie w trakcie budowy samochodu i nie bawić się we wstawianie inaczej wyprofilowanego słupka B od długich drzwi. Zastosowanie drzwi od trucka to po prostu najłatwiejsze, najtańsze i najszybsze rozwiązanie w trakcie budowy 3D.
Odnośnie cięcia trójkącików. Ja osobiście na szkle się nie znam i nie wiem czy dało by się ot tak przeciąć szybę hartowaną, na dodatek w warsztatowych warunkach, jakoś nigdy nie potrzebowałem tego sprawdzać.
« Ostatnia zmiana: Luty 04, 2017, 23:16:35 pm wysłana przez qziok »

Odp: Qziok Coupé plus 2000 1.6 GSI
« Odpowiedź #102 dnia: Luty 04, 2017, 23:29:31 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5075
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Ponoć są zakłady,które takie szyby rozhartowują, przycinają ile trzeba i ponownie hartują.Ja swego czasu przekopałem cały internet i dowiedziałem się jedynie tyle, że szyba hartowana jest niemożliwa do przycięcia w stanie "surowym" bo natychmiast pęka, przy jakiejkolwiek próbie ingerencji.Pisali tam o chłodzeniu szkła i innych takich, ale ponoć nic nie skutkuje.

Odp: Odp: Qziok Coupé plus 2000 1.6 GSI
« Odpowiedź #103 dnia: Luty 05, 2017, 00:41:22 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
rozhartowywanie  <lol2>
a moze tak po prostu ciachnac szlifierka katowa, tylko ostroznie, nie uderzajac - wszak chodzi o krotki prosty odcinek
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Qziok Coupé plus 2000 1.6 GSI
« Odpowiedź #104 dnia: Luty 05, 2017, 00:56:24 am »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5075
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Ja tego nie wymyśliłem.Napisałem tak, jak to czytałem na necie.Ponoć niema pewnego sposobu na docięcie hartowanej szyby.Dużo było różnych dyskusji i wniosek był jeden: niewykonalne żadnym tradycyjnym sposobem, bo szyba rozsypuje się przy każdym kontakcie z nożem, czy czymś innym.Kombinowali z laserami i cudami i nic.Docinałeś kiedyś taką szybę, że radzisz szlifierkę? Szukałem na to sposobu, bo mam płaskie szyby, które pasuje skrócić o kilka centymetrów, w linii prostej.Po prostu chcę skrócić szybę, tylko  z jednej strony.Nie mam najmniejszej ochoty na eksperymenty, bo szkoda szyby.Ponoć najzwyklejsze, proste szyby, można bez problemu dorabiać w każdej jednej firmie.

Odp: Odp: Qziok Coupé plus 2000 1.6 GSI
« Odpowiedź #105 dnia: Luty 05, 2017, 01:31:12 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
nie cialem,ale mam zamiar sprawdzic na jakiejs malej szybce,
nie wiem,czy jest w ogole mozliwosc rozhartowania szyby,ale zapewne koszt dorobienia nowej bedzie mniejszy niz taki proces
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Odp: Qziok Coupé plus 2000 1.6 GSI
« Odpowiedź #106 dnia: Luty 05, 2017, 15:28:31 pm »

Offline qziok

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 601
    • Coupé Plus
Właśnie o to chodzi że z procesem rozhartowania i cięcia,a na dodatek jeszcze takiej małej szyby to szkoda się bawić. Jeśli już to po prostu dorobić taką za grosze i wydaje mi się że ona nawet jest płaska, a z taką nie ma problemu. Pierwsza z szyb do mojego auta niestety wyszła źle i po przymiarce nie pasowała. Z tego co słyszałem to poprzedni właściciel firmy, szybę rozhartowywał miejscowo docinał i hartował, ale obecny wolał dorobić po prostu następną szybę tylko z odpowiednim wymiarem.
« Ostatnia zmiana: Luty 05, 2017, 15:30:38 pm wysłana przez qziok »

Odp: Qziok Coupé plus 2000 1.6 GSI
« Odpowiedź #107 dnia: Luty 06, 2017, 01:11:29 am »

Offline Majonez

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 559
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez C+ gli
A nie dałoby rady po prostu wywalić ten archaiczny trójkąt i dorobić całe szyby na wzór tych z polonezów 4d/5d drzwi przednich ?

Odp: Odp: Qziok Coupé plus 2000 1.6 GSI
« Odpowiedź #108 dnia: Luty 10, 2017, 12:53:20 pm »

Offline sova

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 665
  • Płeć: Mężczyzna
  • wychowany na tylnym napędzie
    • PN Coupe--> home made
a moze tak po prostu ciachnac szlifierka katowa, tylko ostroznie, nie uderzajac - wszak chodzi o krotki prosty odcinek
nie da sie. jeśli jest firma co szyby dorabia gięte tanio to te maleństwa zrobią  z wycięciem na lustro i bedzie git.
ale w borku u mnie to lepiej się chyba będzie prezentować klasyczne jakieś montowane w dziury.
tylko że: lustra z manty, mam jedno oryginalne , własnie jak piszesz - bez mocowania do blachy przyszło. drugie kupiłem jakigoś chinola podróbke ale to jakaś masakra totalna jakościowa się okazała :-)
FSO Motoklub Polska---> www.fsomoto.xip.pl
Mercedes C180 Esprit kombi
Historia mojego PN 1,4 Coupe zaczyna się tu ->www.fsomoto.xip.pl/forum/viewtopic.php?t=1143&postdays=0&postorder=asc&start=360

Qziok Coupé plus 2000 1.6 GSI
« Odpowiedź #109 dnia: Marzec 02, 2017, 20:19:12 pm »

Offline qziok

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 601
    • Coupé Plus
Sprawa lusterek została dzisiaj ostatecznie rozwiązana. Ponieważ jest problem z lusterkami od manty, a to które kupiłem uszkodziła poczta polska. Nie chce mi się dorabiać nowych drzwi, a tym bardziej szyb, dałem sobie z tym spokój. Najprostsze rozwiązanie, zostają fabryczne lusterka, tyle że elektryczne i podgrzewane. Po rozczłonkowaniu lusterka z trucka okazało się że obudowy lusterek są takie same, a lusterka różnią się jedynie mocowaniem.

Po pierwszych przymiarkach wyglądało to tak: ,
a po wykonaniu otworu i przepleceniu kabli tak:

Korzystając z dnia wolnego zrobiłem także listewki tylne,
Powstały one z listew drzwi przednich oraz tylnych małych listewek

Odp: Qziok Coupé plus 2000 1.6 GSI
« Odpowiedź #110 dnia: Marzec 02, 2017, 20:41:07 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5075
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Wpadnij tym wynalazkiem na spota, to obejrzymy  :-) Kiedy ostatnio go widziałem, to był jeszcze przed drugim remontem, nie?