Autor Wątek: Odp: Qziok Coupé plus 2000 1.6 GSI  (Przeczytany 29044 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Qziok Coupé plus 2000 1.6 GSI
« dnia: Grudzień 13, 2011, 19:29:31 pm »

Offline qziok

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 601
    • Coupé Plus
Witajcie! przedstawię swoje co nieco coby powiększyć nasze grono

Atówka od nowości w rodzinie, we wrześniu 2000 roku odebrana z salonu, długo wyczekiwana, miałem farta być z ojcem na odbiorze, miałem wtedy 8 lat cieszyłem się jak głupi nie wiedząc jeszcze co mnie czeka, przez następne lata zachciało mi się zostać mechanikiem, czas szybko minął parę lat później  było wiadomo że przejmuję polda, więc trza o niego dbać, czasem się umyło, odkurzyło jak ojciec zazgrzytał skrzynią to się darłem żeby szanował,
przed zdobyciem prawka oficjalnie go przejąłem pod moją namową ojciec kupił sobie forda bo akurat miałem praktyki w serwisie. Obecnie polonez nie ma łatwego życia, nic dziwnego jak ja nim jeżdzę :) ale koniec głupot:


Wiadomo jak to samochód zawsze się psuł nie ma takich które się nie psują, około 20tyś po zakupie wydmuchało uszczelkę, gaz od fabryki, poza tym ciągle siedział na serwisie, niejednokrotnie był holowany, ciągłe kłopoty z alternatorem 80A, obecnie założony z ducato 70A
ale spisuje się dzielnie do tej pory, starczy.

Szczęśliwie była jakaś promocja na lato i trafiła nam się klima + alufelgi po zniżce czy coś w tym stylu(nie wyciągnę z ojca prawdy bo już nie pamięta).
Poza tym absolutny golas :( nie mogło tak długo być, dołożyłem parę gratów:
Elektro grzane lustra, szyby w prądzie, grzane grocliny:


W trakcie używania zgniła chłodnica klimy,  ojciec jeździł tak przez 2 lata i dopiero ja się tym zająłem, niestety nie da się dostać oryginalnego skraplacza poszedłem więc z nim na złom i wybrałem podobny, Xantia 2.0 dospawałem rurki ze starej chłodnicy, nabijanie po znajomości i działa :)

w między czasie znalazłem lampy z trucka z miejscami na żarówki, ponieważ odpadał jeden klosz postanowiłem je zaczernić a fakt klosza podziałał na moją korzyść. zapłaciłem jak za żarówki :)
kierunki też poszły na czarno dodatkowo wsadziłem żółtą postojówkę do środka.




 dodatkowo:
Białe dymione klosze kierunkowskazów bocznych
LED-owo podświetlane klamki wewnętrzne
Przełącznik szyby pasażera przeniesiony na prawo
podłokietnik środkowy


zdjęcie około 3 lata temu


« Ostatnia zmiana: Grudzień 02, 2015, 18:34:01 pm wysłana przez qziok »

Odp: Qziok Atu+2000 1.6 GSI
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 13, 2011, 20:01:11 pm »

Offline mruk1313

  • OHV-FSO HEKO TEAM
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3436
  • Płeć: Mężczyzna
  • 19 lat z FSO
    • FSO POLONEZ CARO+ 1.6GSI 1998r. 60tyś km... i coś jeszcze x2......
kolorek masz 74E czy U. Bardzo fajny i fajnie wyposażony:) 2 lata młodszy od mojego. Planujesz jeszcze jakieś grocliny załozyć i coś dłubnać w silniku??? ps. zapraszam do skomentowania mojego:) szkoda ze teraz musisz trochę grosza włożyć, ale uszczelka to nie majątek i ogarniesz temat i znowu będziesz smigał. Dużo masz nakręconych kilometrów??
FSO cars from POLAND
...........3xFSO.........

Odp: Qziok Atu+2000 1.6 GSI
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 13, 2011, 20:04:46 pm »

Offline mareks#1181

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1167
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu+ GSI
Myślałem , że chcesz sprzedać , chętnie bym coś takiego przygarnął.

Odp: Qziok Atu+2000 1.6 GSI
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 13, 2011, 20:17:51 pm »

Offline qziok

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 601
    • Coupé Plus
Kolor 70U, grocliny podgrzewane są niestety standardy, tylko zdjęcie nie weszło (już jest)
nabite jest już około 151tyś km, silnik planuję robić dlatego jeżdżę na takiej uszczelce cały czas.
mareks#1181 też bym takiego przygarnął ale tym razem nie wersja cywilna tylko do sportu bo tym mi szkoda robić takie rzeczy jak robię :)

Odp: Qziok Atu+2000 1.6 GSI
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 13, 2011, 20:24:18 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5098
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
No to wreszcie postanowiłeś "wywlec" go na światło dzienne?  :P :P Poldek fajny,co do usterek,to poprawisz w wolnej chwili,bo ohv to nie rover,to się robi "na kolanie" jak mawia mój znajomy  <lol2> <lol2>
Klima dobra rzecz i dobrze,że ktoś ma,bo tak,to ludziom by ciężko było udowodnić,że taki "wypas" był w polonezach (wiadomo,to tylko w zachodnich było)  <lol2> <lol2>
Zdołowałeś mnie tym pierwszym zdaniem.Poczułem się strasznie stary  ;-| ;-| W 2000 roku,to ja miałem 19 lat i bynajmniej nie marzyłem o poldku,tylko raczej o jakimś szmelcwagenie.Na szczęście armia mnie zabrała i wybili mi tam głupoty z głowy  <lol2> <lol2> <lol2>

Odp: Qziok Atu+2000 1.6 GSI
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 13, 2011, 20:36:54 pm »

Offline SeBa

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1049
  • Płeć: Mężczyzna
  • FSOAK
    • Polonez 1.4 GTi 16V'97 i 2.0 GLI'95
    • http://www.fsoautoklub.pl
Pamiętam jak dzis dzień jak była ta promocja w salonach "klima +alusy za 1200 + atrakcyjny pakiet ubezpieczeń "
ja miałem wtedy 11 lat ....
co do Polda -komora do wyczyszczenia i boczki do obicia na czarno :) pozazdrościć klimy :) coś awaryjny silnik Wam sie trafił z tego co piszesz
Moje GSi juz ma 230tys , uszczelke wydmuchał dopiero przy 205tys a tak to nic nie robione przy silniku powazniejszego
Cytat: Szymon
Rover ma jedną zasadniczą przewagę, jak po pijaku dasz w pizdę na zlocie na jakimś kretowisku to będziesz miał szacun, a z OHV cię wyśmieją, żeś wieśniak i biedak.

Auto Detailing-info PW

Odp: Qziok Atu+2000 1.6 GSI
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 13, 2011, 21:15:45 pm »

Offline SzymonFSO

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 465
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez kombi 1.6GSI
    • Szymonbud
Fajny Atu szczególnie zazdroszczę klimy. Fajnie obszyte groki . Dałbym jeszcze podłokietniki z kombi . Dbaj dalej o niego  . :]

Odp: Qziok Atu+2000 1.6 GSI
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 13, 2011, 22:26:40 pm »

Offline P!otrek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1948
  • Płeć: Mężczyzna
  • GSI power :P
    • malinka metalik :)
Tak jak mowi SeBa mi uszczelki jeszcze nie ruszyło a ma przelatane 230tyś :P
ja to swojego pierwszy raz zobaczyłem w wieku 10lat :P w komisie był z książką serwisowa itd a był jeszcze jeden poldek w kolorze morskim ale mi sie nie podobał :P
FSO Polonez 1.6GSI 280000km praktycznie 340000 Rest In Pepperoni... jeszcze doczeka się następcy :)
wiem że nie powinienem ale kupiłem passata :D

Odp: Qziok Atu+2000 1.6 GSI
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 14, 2011, 11:07:46 am »

Offline qziok

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 601
    • Coupé Plus
Buźka wywlekłem wreszcie, a jeszcze parę lat temu marzyłem o Scirocco II :)
Więc tak jak mówicie to rzeczywiście awaryjny silnik :( widać serwis daewoo w Kielcach pozostawia wiele do życzenia...
jak silnik jest nowy to powinno się dokręcić głowicę po 1000km? tym bardziej po zmianie uszczelki, a nie jestem pewien czy to robili.
muszę wymyć komorę nawet specjalnie kupiłem do tego celu karchera :) podłokietniki od kombi też w planie i oczywiście czarne boczki ale przymierzam się do tych z trucka bez materiału, dość ciekawe są, muszę obejrzeć na żywo.
z modyfikacji to jeszcze wydech przelotowy sobie wyspawałem  nie ma świstu (chyba) ale ciekawie bulgocze

Odp: Qziok Atu+2000 1.6 GSI
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 14, 2011, 13:01:43 pm »

Offline Despero

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1090
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu+ GSi '98 23E LPG
Świetne Atu, jeszcze lepsze Grocliny, jedyne, do czego można się przyczepić to ilość przycisków wokół drążka zmiany biegów, aczkolwiek są dość estetycznie wkomponowane. Na głowę wszystkich bije klima - duży plus, szkoda że mojemu pierwszy właściciel nie sprezentował tak fajnego wyposażenia.

Na boczki z Trucka uważaj, żeby przydługich nie kupić, poza tym trochę średnio mi się widzi lakierowanie boczków, lepiej kupić oryginalne - czarne skajowe i do tego podłokietniki z minusa, które jak dla mnie bardziej pasują do wnętrza plusa, niż te z Kombi, ale kto powiedział, że wszyscy mają mieć tak samo według jednego zamysłu - czekam na efekty pracy! ;)
Polonez Atu+ GSi '98 23E LPG 240 tys. km
Polonez Caro+ GLi '99 92U LPG 210 tys. km
Polonez Caro+ GLi '99 LPG 60 tys. km
Lublin 3 2,4 TD Andoria 3,5t '00 340 tys. km
Był: Polonez Atu+ GLi '98 LPG 230 tys. km

Odp: Qziok Atu+2000 1.6 GSI
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 18, 2011, 21:39:26 pm »

Offline Piotr_T

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 954
  • Płeć: Mężczyzna
    • Audi A6 C6
lepiej kupić oryginalne - czarne skajowe i do tego podłokietniki z minusa, które jak dla mnie bardziej pasują do wnętrza plusa,
Ja mam takie czarne skajowe boczki z podłokietnikami z minusa i do tego chromolone korbki i klamki. Parapety zostały plusowe. Do groclinowego wnętrza bardzo pasuje. Jutro zrobię foto i wstawię.
Caro Plus 1.6 GLI --> 1.4 GTI 74U - był
Caro Plus 1.4 GTI 23E - był ;(
Audi A6 C6 - tatusiowóz

Odp: Qziok Atu+2000 1.6 GSI
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 19, 2011, 19:24:40 pm »

Offline qziok

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 601
    • Coupé Plus
zobaczyłem na PJ dobrze wygląda, ale parapety można by machnąć na czarno

Odp: Qziok Atu+2000 1.6 GSI
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 19, 2011, 22:02:55 pm »

Offline Piotr_T

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 954
  • Płeć: Mężczyzna
    • Audi A6 C6
Na PJ nie ma chromowanych korbek i klamek. Parapety zostaną siwe, żby pasowały do deski.
Caro Plus 1.6 GLI --> 1.4 GTI 74U - był
Caro Plus 1.4 GTI 23E - był ;(
Audi A6 C6 - tatusiowóz

Odp: Qziok Atu+2000 1.6 GSI
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 20, 2011, 18:10:48 pm »

Offline qziok

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 601
    • Coupé Plus
a racja, racja muszą być siwe, bo będzie lipa:( daj te fotki.

Odp: Qziok Atu+2000 1.6 GSI
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 22, 2011, 17:52:28 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2232
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
bardzo ciekawy polonez :) podoba mi się doposażanie go o kolejne rarytasy :) gratuluję autka , co do boczków, wg. mnie najfajniej by było jak ten szary materiał by wymienić na taki czarny jak po boku groków :)

Odp: Qziok Atu+2000 1.6 GSI
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 09, 2012, 16:55:57 pm »

Offline Piotr_T

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 954
  • Płeć: Mężczyzna
    • Audi A6 C6
Sorki, że tak późno - ale są :



Caro Plus 1.6 GLI --> 1.4 GTI 74U - był
Caro Plus 1.4 GTI 23E - był ;(
Audi A6 C6 - tatusiowóz

Odp: Qziok Atu+2000 1.6 GSI
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 09, 2012, 18:24:16 pm »

Offline qziok

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 601
    • Coupé Plus
no świetnie, ja właśnie zaopatrzyłem się w czarne boczki z minusa i będę kombinował

Odp: Qziok Atu+2000 1.6 GSI
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 09, 2012, 18:29:12 pm »

Offline Piotr_T

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 954
  • Płeć: Mężczyzna
    • Audi A6 C6
Przyłożysz boczek i będziesz wiedział gdzie dodatkowy otwór nawiercić. zaopatrz sie teś w plastiki do przykręcenia panelu głośnika - otwory są gotowe, tylko brak plastików.
Caro Plus 1.6 GLI --> 1.4 GTI 74U - był
Caro Plus 1.4 GTI 23E - był ;(
Audi A6 C6 - tatusiowóz

Odp: Qziok Atu+2000 1.6 GSI
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 27, 2012, 22:18:55 pm »

Offline qziok

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 601
    • Coupé Plus
mała aktualizacja 27.09.2012
z półrocznym rocznym opóźnieniem ale zakończony został projekt gsi stage 1
silnik kupiony od kolegi łazar, po kapitalnym remoncie,

troszkę się za niego wziąłem,
, małe malowanko,
no i się zaczęło, wyjąłem wałek,
i wysłałem do oszlifowania
, krzywki są homogeniczne czy jak tam się to nazywa, w każdym razie specjalnie pod hydraulikę, fabrycznie wałek jest azotonasiarczany, ja posłałem go do azotowania, , można składać dół OHV,
brakuje jeszcze głowicy  ;p  większe zawory, poprawione przylgnie, gniazda, powiększone kanały porting i lekka polerka kanałów wydechowych ssące pozostawione w macie ale na gładko :)
ostateczne składanie


około 10 dni przed zlotem <mysli>

niechciana niespodzianka <uoee>
jeszcze więcej elektryki <lol>

7 dni do zlotu ,
odpalenie pierwsza jazda, delikatnie, i...  kle kle kle
wadliwa uszczelka(leżak magazynowy, była zardzewiała)
4 dni do zlotu
czwartek popołudnie, auto odpalone chodzi na wolnych ponad godzinę małą przejażdżka, wracam parkuję, chcę odpalać, wypada laska z 4 zaworu wydechowego <smutny>, znowu zdejmowanie tego całego dolotu,,,
piątek rano  po 12 wyjazd na zlot, wszystko gra <lol>, bezawaryjna podróż


dzisiaj :)

wymiana oleju na 5w40 castrol magnatec

no i czekają na zamontowanie:





« Ostatnia zmiana: Wrzesień 27, 2012, 22:48:42 pm wysłana przez qziok »

Odp: Qziok Atu+2000 1.6 GSI
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 27, 2012, 22:28:07 pm »

Offline bartek66977

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1242
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu Plus GSi-> GTi
Podłoga w bagażniku była zardzewiała? Tył robisz na płasko czy blenda powraca? :P
Polonez jest bogiem, atu plus nałogiem, GTi podstawą, RWD zabawą :-)