Autor Wątek: Odp: Qziok Coupé plus 2000 1.6 GSI  (Przeczytany 29053 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Qziok Coupé plus 2000 1.6 GSI
« Odpowiedź #80 dnia: Grudzień 02, 2015, 21:02:55 pm »

Offline THRBB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 329
    • atu minus 97'
Wrzuć jakieś zdjęcia, bo te w temacie nie wyświetlają się. No i są nieaktualne :jezyk2:

Odp: Odp: Qziok Coupé plus 2000 1.6 GSI
« Odpowiedź #81 dnia: Grudzień 02, 2015, 22:10:48 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Bmw e30, e36... w wersji coupe właśnie tak wyglądają,
no nie bardzo, jedynie e30 wyglada jak zwykly sedan 2D ,ale e36 to juz rasowe coupe,

troche nie pasuje nazwa coupe do twojego wehikułu, ale nie ze wzgledu na rodzaj nadwozia, tylko dlatego,ze osobowe PN po 1990 roku maja nazwy zwiazane z kartami,
no ale przy kombi sami sie wylamali z nazewnictwa,wiec i coupe ujdzie w tloku, chociz ciekawiej wygladal by napis qpe PLUS ,mniej ciekawie Qpe PLUS

ciagle szkoda tego szerokiego slupka,ktory moglby byc - chociaz w sumie da sie go dorobic bez zmiany szyb,bo mozna przykleic na wierzchu szyby klejem do szyb,
poza tym zadnych zdjec w temacie nie widac oprocz tych ostatnich z naklejkami

szkoda,ze nie zainteresowales sie jednak karcianymi nazwami ,bo np. taki kier  po wlosku cuori to nazwa wizualnie podobna do coupe ,a jednak zgodna z przyjetym schematem,
Caro jest przez C ,bo napis wyglada lepiej niz Karo , Atu nie jest kolorem kart,
Kier po wlosku jest bardzo dobra nazwa,
mam to rozkminione,bo tez swego czasu chcialem przerabiac Atu+ na coupe
« Ostatnia zmiana: Grudzień 02, 2015, 22:12:50 pm wysłana przez KGB »
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Qziok Coupé plus 2000 1.6 GSI
« Odpowiedź #82 dnia: Grudzień 03, 2015, 10:52:59 am »

Offline qziok

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 601
    • Coupé Plus
Rzeczywiście teraz rozważę również ten aspekt z kartami, Wysyłam stare zdjęcia z wakacji. Na jednym ze zdjęć niedomknięte drzwi, żeby nie było że takie spasowanie jest  ;p



Oraz szykuję odpowiednie hamulce , a felgi już siedzą na aucie. Pierwsze pasujące 15' jakie udało mi się znaleźć, będę szukał czegoś lepszego.


Wnętrze zaczyna wyglądać tak, a właśnie wnętrze było powodem dla którego nie poszerzałem słupka. Obecnie zastosowałem fabryczną nakładkę i moim zdaniem pasuje. A i tak mam do dorobienia masę plastików na co oczywiście nie mam czasu. Tak to doszła by mi jeszcze ta ponad metrowa nakładka do pospawania.
 

Odp: Odp: Qziok Coupé plus 2000 1.6 GSI
« Odpowiedź #83 dnia: Grudzień 03, 2015, 14:07:30 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
boczek tylny i tak musisz obszyc od nowa,bo dziury nie wygladaja elegancko no  i paratet dziwnie zakonczony,
ja myslalem o odwroceniu parapetow tylnych i zaklejeniu otworow po pipciach ,albo po prostu zaklejeniu otworow i zastosowaniu parapetow rylnych,ale wtedy to zaczej malowanie parapetow by sie przydalo (myslalem tez o czarnych plastikach,wiec opcje sie zgrywaly)

co do szerokiego slupka i poszerzaniu tej plastikowej maskownicy,to nie przyszlo mi do glowy - myslalem raczej o oblozeniu slupka materialem takim jak podsufitka pozyskanym z tylnych slupkow caro+
no ale kazdy ma swoje koncepcje,

jak tak patrze na zdjecia,to znowu nachodzi mnie ochota -ale musze  byc twardy,
teraz bierz sie za meganke sedana - drzwi od coupe i jedziesz z koksem :p

P.S.
zmien ograniczniki w drzwiach, bo szkoda drzwi - trudno teraz o zdrowe drzwi trucka
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Qziok Coupé plus 2000 1.6 GSI
« Odpowiedź #84 dnia: Grudzień 04, 2015, 00:02:56 am »

Offline miedzian

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 637
  • Płeć: Mężczyzna
  • a.k.a jama
    • C+ '98 23E, Truck El Camino '89, Atu AE86
Ja bym chętnie zobaczył zdjęcia z budowy.

Odp: Qziok Coupé plus 2000 1.6 GSI
« Odpowiedź #85 dnia: Wrzesień 16, 2016, 22:26:13 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4125
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Możemy poprosić o aktualizację tematu?
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: Qziok Coupé plus 2000 1.6 GSI
« Odpowiedź #86 dnia: Wrzesień 17, 2016, 23:40:51 pm »

Offline qziok

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 601
    • Coupé Plus
Jeśli już to proszę. Następuje mała i powoli postępująca zmiana frontu. Zderzak przerobiony na gładko + dokładka i własny pomysł na przednie błotniki.
Nie mam pojęcia co zrobić z tyłem samochodu. Myślę o całych czerwonych lampach + cała czerwona blenda po 2000r. Mam również od kilku lat  spoiler do atu, ale wciąż nie mam odwagi żeby go wykorzystać.



« Ostatnia zmiana: Wrzesień 17, 2016, 23:51:20 pm wysłana przez qziok »

Odp: Odp: Qziok Coupé plus 2000 1.6 GSI
« Odpowiedź #87 dnia: Wrzesień 17, 2016, 23:53:13 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5099
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Ty sobie lepiej zobacz, jak w dziale fotki, sobie ludzie do gardeł skaczą z powodu jednego zdjęcia tego auta.Temat już tu jest kawał czasu,a tu nagle takie kontrowersje  :-) Ale ja zdania nie zmieniam, szkoda by mi było ładnego atu na takie wycinanki.

Odp: Odp: Qziok Coupé plus 2000 1.6 GSI
« Odpowiedź #88 dnia: Wrzesień 18, 2016, 14:24:16 pm »

Offline święty

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1161
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez S1600 powerd by LANCIA 1.6 16v EFI
    • http://www.kswiecicki.prospect.pl
tak przy okazji wymień chłodnicę od wspomagania bo ta wygląda tragicznie :P
"jest ryzyko , jest zabawa"

Odp: Qziok Coupé plus 2000 1.6 GSI
« Odpowiedź #89 dnia: Wrzesień 18, 2016, 14:46:19 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5099
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Nie naciągaj go na koszty, bo to skomplikowany i drogi element.Zrozumiał bym, gdybyś pisał o tej do klimy, to co innego, bo to grosze  :d

Odp: Odp: Qziok Coupé plus 2000 1.6 GSI
« Odpowiedź #90 dnia: Wrzesień 19, 2016, 11:00:47 am »

Offline sova

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 667
  • Płeć: Mężczyzna
  • wychowany na tylnym napędzie
    • PN Coupe--> home made
Nonono, z tymi błotnikami  to mi się podoba, chociaż jak już robisz to można było jeszcze ciut szerzej żeby było ewidentnie pokrewieństwo widoczne z deltą integrale :-) Bocianowi sie spodoba!

Natomiast możesz zdradzić gdzie robiłeś szyby i jaki to był poziom kosztów? Bo mój poliwęglan już trochę zmatowiał i średnio wygląda…
FSO Motoklub Polska---> www.fsomoto.xip.pl
Mercedes C180 Esprit kombi
Historia mojego PN 1,4 Coupe zaczyna się tu ->www.fsomoto.xip.pl/forum/viewtopic.php?t=1143&postdays=0&postorder=asc&start=360

Odp: Qziok Coupé plus 2000 1.6 GSI
« Odpowiedź #91 dnia: Październik 04, 2016, 22:20:23 pm »

Offline qziok

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 601
    • Coupé Plus
Chłodnica nie cieknie wiec uznawałem ją za sprawną, ale skoro radzisz wymienić to poszukam jakiejś fikuśniej i użebrowanej żeby zmiana była uzasadniona.  <mysli>
Szyby dorabiane w firmie : http://www.firma3e.pl/ dzięki uprzejmości Pana Jacka. Koszty nie były wysokie, około 330 zł za dwie szyby z wysyłką.
Błotniki zostały pomalowane:

Odp: Odp: Qziok Coupé plus 2000 1.6 GSI
« Odpowiedź #92 dnia: Październik 04, 2016, 23:23:06 pm »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Oj podoba się podoba... Ale faktycznie można było zrobić szerzej. Też będę poszerzał ale o 4 cm na stronę i nieco inaczej. Narazie mam to w głowie czas pokaże co mi z tego wyjdzie.
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Qziok Coupé plus 2000 1.6 GSI
« Odpowiedź #93 dnia: Styczeń 29, 2017, 13:34:32 pm »

Offline qziok

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 601
    • Coupé Plus
Samochód został poskładany w listopadzie i odbył pierwszą i ostatnią za razem imprezę w sezonie.


Udział w 65 Rocznicy rozpoczęcia produkcji w FSO.



no i muszę wreszcie zrobić te listewki na tył.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 29, 2017, 14:31:02 pm wysłana przez qziok »

Odp: Odp: Qziok Coupé plus 2000 1.6 GSI
« Odpowiedź #94 dnia: Styczeń 29, 2017, 22:18:10 pm »

Offline Michu125p

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 188
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jeśli FSO, to tylko z dwoma wałkami rozrządu :)
    • 125p 1.4 16V / Caro 1.4 16V
Jedyne co nie pasuje do całości to lustro, a tak fajnie to wszystko wygląda :)

Odp: Qziok Coupé plus 2000 1.6 GSI
« Odpowiedź #95 dnia: Styczeń 30, 2017, 11:42:55 am »

Offline Macfly

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1004
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO ATU 1.6 -> 1.4 -> 1.8 GLI 16V 1997, Polski Fiat 125p 1980, Caro 1.4 16V , Fiat 126p ELX 1.2 75 Fire
Widziałem auto na nieofficjalnym ogólniaku "PTKu" i powiem że zakręcony pomysł ale skoro lecisz już tak na grubo  i masz możliwości dorobienia szyb to przespawał bym mocowania lusterek z sedana wypipcył tą dzieloną szybę z trucka i dorobił 1 normalną nie dzieloną szybę .
"Wóz ma swoją specyfikę. Żeby ruszyć wrzucasz trójkę, luz to opcja parkowania, wsteczny to dwójka, a gaz to wsteczny. "

Odp: Odp: Qziok Coupé plus 2000 1.6 GSI
« Odpowiedź #96 dnia: Styczeń 31, 2017, 10:41:46 am »

Offline sova

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 667
  • Płeć: Mężczyzna
  • wychowany na tylnym napędzie
    • PN Coupe--> home made
u mnie też mnie wkurzają te wielkie lustra truckowe.  mam kupione takie małe z opla manty, tylko kurde, mało w nich widać :-P

qziok - jak wietrzenie wnętrza? bo u mnie latem masakra, właśnie przez te trujkątne szyby. otwarte na max okna i z tyłu hula wiatr a na miejscu kierowcy i pasażera sauna :-P
FSO Motoklub Polska---> www.fsomoto.xip.pl
Mercedes C180 Esprit kombi
Historia mojego PN 1,4 Coupe zaczyna się tu ->www.fsomoto.xip.pl/forum/viewtopic.php?t=1143&postdays=0&postorder=asc&start=360

Odp: Odp: Qziok Coupé plus 2000 1.6 GSI
« Odpowiedź #97 dnia: Styczeń 31, 2017, 16:53:41 pm »

Offline qziok

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 601
    • Coupé Plus
Jestem właśnie w trakcie zakupu lusterek od manty, ale coraz ciężej o taki towar. Miałem już jedne nagrane, ale sprzedawca przestał się odzywać...
Kupuję teraz pojedynczo, nie wiem co z tego wyjdzie, większość nie ma mocowania do kompletu.
Najgorsze w tych truckowych lusterkach jest to że nie są ustawiane elektrycznie. O ile wcześniej miałem elektryczne i to był raczej bajer, bo ręczne ustawianie było dobrze dostępne i fajnie chodziło, to tutaj już powinno być to w standardzie, bo nie idzie tego ustawić przez te szybki. Brak podgrzewania już przeżyję bo obecnie nie jeżdżę zimą. Pozbawiłem się również elektrycznie podnoszonych szyb i muszę to jak najszybciej uzupełnić.

Problem sauny, mnie nie dotyczy, bo jak jest duszno to klima załatwia sprawę, albo lekko uchylony dach. W normalny dzień przewiew z nawiewów również jest niezły nawet pomimo wyłączonego wentylatora.

Odp: Odp: Qziok Coupé plus 2000 1.6 GSI
« Odpowiedź #98 dnia: Styczeń 31, 2017, 18:05:23 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
a o normalnych lusterkach nie myslales ?
wyciecia jednego roku szyby to chyba nie jest jakis problem , tylko ciekawe, czy ramka szyby nie zaslanialaby lusterka
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Qziok Coupé plus 2000 1.6 GSI
« Odpowiedź #99 dnia: Styczeń 31, 2017, 19:21:25 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5099
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
A nie lepiej przerobić lekko drzwi, żeby dać normalne lusterka z caro z maskownicami itd, a dorobić tylko nowe szyby? o wiele lepiej by to wyglądało.Ja w ogóle nie byłem zwolennikiem psucia tego auta, ale cóż, wolnoć Tomku, w swoim domku.  :-)