Autor Wątek: Uszczelniacz do chlodnic  (Przeczytany 6501 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Uszczelniacz do chlodnic
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 01, 2013, 13:49:24 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Ja sobie proszek wsypałem, to mi zapchało termostat i UPG powiedziała papa następnego dnia ;)
chyba w roverze :P
u mnie po dwoch proszkach nic ciekawego w termostacie nie znalazlem, tzn. slady proszku byly ,ale do blokowania termostatu to jeszcze tak daleko ,jak do blokowania nowego  :d
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Uszczelniacz do chlodnic
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 01, 2013, 14:43:34 pm »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
A ja tymi uszczelniaczami w płynie naprawiałem HGFy... W poldoroverze żony jak zaczęły się pojawiać plamy oleju to zalałetm toto badziewko i po trzech latach oleju nazbierało się tak dużo że miał on konsystencję gęstego miodu i pozatykał cienkie węże w układzie chłodzenia. Silnik zaczął się gotować więc nieuniknionym było zdejmowanie głowicy. co ciekawe płyn i olej były czyste (znaczy w zbiorniczku zbierał się osad i były "rosole oka" na powierzchni)  Po wymianie uszczelki i wydłubaniu glutów z węży auto śmiga do dziś (dokładnie to do zeszłego tygodnia kiedy to stało się własnością nowego kierowcy).

W roverze miałem wyciek z połączenia głowicy z blokiem albo z pod kolektora. Wymieniłem uszczelkę pod plastikowym kolektorem ssącym ale wyciek nie ustał całkowicie. Nadal ubywało płynu. Nie mając nic do stracenia ani czasu an zabawę zalałem znowu "prestona". Tfu, tfu kilka miesięcy i parę kkm minęło a płynu przestało ubywać olej w normie auto normalnie się grzeje więc jak narazie jest OK.
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.