Autor Wątek: Jak tanim kosztem zbudować sobie elektryczne lusterka  (Przeczytany 11966 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Odp: Jak tanim kosztem zbudować sobie elektryczne lusterka
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 27, 2021, 17:40:34 pm »

Offline mruk1313

  • OHV-FSO HEKO TEAM
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3429
  • Płeć: Mężczyzna
  • 19 lat z FSO
    • FSO POLONEZ CARO+ 1.6GSI 1998r. 60tyś km... i coś jeszcze x2......
no to odgrzewamy i jedziemy........... Czy silniczki lusterek pasują np z astry F po lifcie lub astry II ewentualnie z Lanosa???
Pokusił się ktoś o taką modyfikację?
FSO cars from POLAND
...........3xFSO.........

Odp: Jak tanim kosztem zbudować sobie elektryczne lusterka
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 27, 2021, 18:54:58 pm »

Offline maniek1

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • fiat 125p
no to odgrzewamy i jedziemy........... Czy silniczki lusterek pasują np z astry F po lifcie lub astry II ewentualnie z Lanosa???
Pokusił się ktoś o taką modyfikację?


Ja założyłem z A4 B5  są identyczne jak ori w Polonezie szkła pasują od megane 2 nie trzeba maty kleić .

Odp: Jak tanim kosztem zbudować sobie elektryczne lusterka
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 27, 2021, 21:00:09 pm »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 878
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
A co z przełącznikiem? Lusterek do audi mi się wala po piwnicy kilka to może bym się pobawił
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: Jak tanim kosztem zbudować sobie elektryczne lusterka
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 27, 2021, 22:28:53 pm »

Offline maniek1

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • fiat 125p
A co z przełącznikiem? Lusterek do audi mi się wala po piwnicy kilka to może bym się pobawił
przełącznik ori. PN, miałem montować taki https://allegro.pl/oferta/przelacznik-regulacji-lusterek-ford-transit-focus-6814535833
prostszy montaż wywiercić otwór , z wycięciem kwadratu trochę gorzej, tylko w tym okrągłym brak podświetlania.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 27, 2021, 22:33:49 pm wysłana przez maniek1 »

Odp: Jak tanim kosztem zbudować sobie elektryczne lusterka
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 27, 2021, 22:42:46 pm »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 878
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
Mam niedaleko roboty sklep z częściami do ciężarówek,może coś dobiorą bo widzę na necie że takie same jak w Ori występowały
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: Jak tanim kosztem zbudować sobie elektryczne lusterka
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 27, 2021, 23:17:58 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5075
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Ktoś kiedyś pokazywał, że taki przełącznik polonezowy w jakichś tramwajach, czy tam autobusach występował i był normalnie do kupienia za 60 pln. Dawno to już było, ale coś pamiętam. Nawet link był do jakiegoś sklepu.
Edit: kilka chwil w google i jest tu
https://busparts.arkotrans-czesci.pl/pl/lusterka-nadwozie-karoseria/2386-przelacznik-regulacji-lusterek-joystick-setra-man-mercedes-eos-vanhool-neoplan-scania.html
Pewnie jak by poszukać, to się znajdzie
Ha ha, jak mówię, jest tego jeszcze
http://jk-busczesci.pl/przelacznik-sterowania-lustra-bova-neoplan-setra-mercedes.html
Nawet kostka do tego jest
« Ostatnia zmiana: Sierpień 27, 2021, 23:22:32 pm wysłana przez Buźka »

Odp: Jak tanim kosztem zbudować sobie elektryczne lusterka
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 28, 2021, 11:26:31 am »

Offline mihals

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1144
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez ohv
Przelacznik polonezowy jest normalnie dostepny w sprzedazy, tylko cena troche poraża bo kosztuje od 150-200 zł w zwyż. A montowany jest masowo w autobusach, tramwajach, kombajnach i traktorach :D

Odp: Jak tanim kosztem zbudować sobie elektryczne lusterka
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 28, 2021, 11:30:28 am »

Offline Maćko

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1944
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu + 1.8 LPGTi 23E
Przelacznik polonezowy jest normalnie dostepny w sprzedazy, tylko cena troche poraża bo kosztuje od 150-200 zł w zwyż. A montowany jest masowo w autobusach, tramwajach, kombajnach i traktorach :D
A nawet pojazdach wojskowych, np. KTO Rosomak ;)

A pomyśleć że jeszcze 5-6 lat temu dało się kupić za 8zł z w Polpartsie :]
Był: Caro '93
Jest: LPGTi - Atu Plus 1.8 VVC 160+KM 23E | Renault Laguna 3 GT 2.0 dCi 178KM

Odp: Jak tanim kosztem zbudować sobie elektryczne lusterka
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpień 28, 2021, 12:49:31 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5075
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Inflacja, panie Maćku. Mówi to panu coś?
A tak poważnie, to chyba czasem dobrze, że nasze sprzęty, to zlepek wszystkiego, co tylko dało się dostać i czasem, po latach, te elementy nadal są dostępne, choć już może w mało "polonezowych" cenach. Co zrobić, takie życie. Ostatnio widziałem na olx dwa przełączniki grzanych dup za jedyne 200 pln za sztukę. Nieco dużo, jak za zwykły przełącznik. Nawet nie jest pozłacany  :P  ale skoro towar deficytowy to cena rośnie, tylko jakieś granice powinny być. Pasowało by znaleźć taki sam od czegoś innego, tylko raczej nigdzie nie występowały takie podświetlane. Ogarnąć produkcję na drukarkach 3D i rynek by się zasycił. Wystarczy sam klawisz zrobić, bo reszta pójdzie z przełącznika świateł.

Odp: Jak tanim kosztem zbudować sobie elektryczne lusterka
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpień 28, 2021, 18:59:40 pm »

Offline mihals

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1144
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez ohv
No ale cena przełącznika tych lusterek nie wynika z jego rarytaśności bo to jest dostępne w każdej ilości, tylko że zawsze to cholerstwo drogie było, niewiedzieć czemu. U mnie na osiedlu, w sklepie z częsciami do autobusów typu autosan,jelcz itd. to sprzedawali to po 10-15 zł bo wogóle to był niechodliwy temat.

Odp: Jak tanim kosztem zbudować sobie elektryczne lusterka
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpień 28, 2021, 19:30:59 pm »

Offline mruk1313

  • OHV-FSO HEKO TEAM
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3429
  • Płeć: Mężczyzna
  • 19 lat z FSO
    • FSO POLONEZ CARO+ 1.6GSI 1998r. 60tyś km... i coś jeszcze x2......
No ale cena przełącznika tych lusterek nie wynika z jego rarytaśności bo to jest dostępne w każdej ilości, tylko że zawsze to cholerstwo drogie było, niewiedzieć czemu. U mnie na osiedlu, w sklepie z częsciami do autobusów typu autosan,jelcz itd. to sprzedawali to po 10-15 zł bo wogóle to był niechodliwy temat.

Fakt masz rację, to nawet chyba w jakimś pronarze występowało czy setrze. Patrząc na dzisiejsze ceny to jest bardzo drogo. Kiedyś ( 2-3 lata wstecz) była firma chyba z Grójca co oferowała elektryczne lusterka. Coś mi się upitoliło że nawet to nieźle wyglądało i była to jakaś alternatywa do ori elektrycznych.

FSO cars from POLAND
...........3xFSO.........

Odp: Jak tanim kosztem zbudować sobie elektryczne lusterka
« Odpowiedź #31 dnia: Wrzesień 01, 2021, 12:12:46 pm »

Offline deser

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 115
  • Płeć: Mężczyzna
    • Poldek
Fakt masz rację, to nawet chyba w jakimś pronarze występowało czy setrze. Patrząc na dzisiejsze ceny to jest bardzo drogo. Kiedyś ( 2-3 lata wstecz) była firma chyba z Grójca co oferowała elektryczne lusterka. Coś mi się upitoliło że nawet to nieźle wyglądało i była to jakaś alternatywa do ori elektrycznych.

Firma AJS. Komplet 280 zł. Pisałem do nich maila z ofertą i wklejałem tutaj. Kilka osób chyba nawet sobie kupiło komplety. Jedynie za co trzeba było dopłacać extra to zaślepka joy'a do minusa, bo nie mieli dostępnej.

http://ajs.pl/lusterka-samochodowe/
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 01, 2021, 12:15:43 pm wysłana przez deser »

Odp: Jak tanim kosztem zbudować sobie elektryczne lusterka
« Odpowiedź #32 dnia: Wrzesień 01, 2021, 20:16:19 pm »

Offline mruk1313

  • OHV-FSO HEKO TEAM
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3429
  • Płeć: Mężczyzna
  • 19 lat z FSO
    • FSO POLONEZ CARO+ 1.6GSI 1998r. 60tyś km... i coś jeszcze x2......
Tak to ta firma, napisałem maila zobaczymy czy będzie jakiś odzew jeśli nie to zadzwonię....
FSO cars from POLAND
...........3xFSO.........

Odp: Jak tanim kosztem zbudować sobie elektryczne lusterka
« Odpowiedź #33 dnia: Wrzesień 01, 2021, 21:47:07 pm »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2061
jak by coś to ja też mogę się dorzucić do produkcji

Odp: Jak tanim kosztem zbudować sobie elektryczne lusterka
« Odpowiedź #34 dnia: Wrzesień 02, 2021, 22:46:30 pm »

Offline Sławek#1978

  • Partacz
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1664
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 OHV Turbo Intercooler +1?? KM?? & Fiat Marea Weekend 1.9 JTD '01 110 KM - Gruz Holownik & Volvo V70 2.4T AWD '01 200 KM - Dailycar "TurboŁoś"
Mają nadal komplety gratów do produkcji lusterek i mogą zmontować na zamównie, niestety cena teraz ok 400zł/komplet. Produkcja po wpłacie na konto.
Im dalej w blachę tym więcej rdzy...

Odp: Jak tanim kosztem zbudować sobie elektryczne lusterka
« Odpowiedź #35 dnia: Wrzesień 03, 2021, 00:31:48 am »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5075
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
No cóż, normalna sprawa, że zdrożało. Jak na mój gust, to jeśli ktoś nie chce kombinować z przeróbkami oryginalnych lusterek, ale jednocześnie nie zależy mu aż tak bardzo na fabrycznym wyglądzie bo wiadomo, że te są trochę inne, to radziłbym skorzystać z okazji, bo coś mi mówi, że to będzie ostatnia. Jak to u nas w Polsce, jak ktoś się połapie, że brak już zbytu na dany produkt, to wywalą oprzyrządowanie do produkcji i po ptokach. Tak było z formami do produkcji podświetlanych przełączników do poloneza, kiedy swego czasu padł temat, żeby porozumieć się z producentem. Ktoś wtedy zadzwonił i mu powiedzieli, że wszystko wywalili, bo trzymanie tego generowało koszty.

Odp: Jak tanim kosztem zbudować sobie elektryczne lusterka
« Odpowiedź #36 dnia: Wrzesień 21, 2021, 07:40:31 am »

Offline kliper

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 52
    • Bosch 97 -> 1.4

Ja założyłem z A4 B5  są identyczne jak ori w Polonezie szkła pasują od megane 2 nie trzeba maty kleić .

Masz jakieś foto ze środka?

Odp: Jak tanim kosztem zbudować sobie elektryczne lusterka
« Odpowiedź #37 dnia: Wrzesień 21, 2021, 18:57:17 pm »

Offline maniek1

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • fiat 125p

Ja założyłem z A4 B5  są identyczne jak ori w Polonezie szkła pasują od megane 2 nie trzeba maty kleić .

Masz jakieś foto ze środka?

nie uwieczniłem :-(

Odp: Jak tanim kosztem zbudować sobie elektryczne lusterka
« Odpowiedź #38 dnia: Listopad 01, 2021, 21:42:46 pm »

Offline mexyk

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 23
  • Płeć: Mężczyzna
    • 1.6 gli
Tak to ta firma, napisałem maila zobaczymy czy będzie jakiś odzew jeśli nie to zadzwonię....

I jak ?